mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Nauka języka obcego (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Certyfikaty językowe - czy są potrzebne po skończeniu studiów? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=42406)

rubual 01-07-2017 00:36

Certyfikaty językowe - czy są potrzebne po skończeniu studiów?

Czy certyfikaty językowe są potrzebne osobie, która i tak skończyła filologię danego języka?

otcoftw 01-07-2017 15:35

Sądzę, że niektóre mogą się przydać, zwłaszcza dotyczy to certyfikatów potwierdzających znajomość języka specjalistycznego (Business English, Legal English). Trudno chyba jednak odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę są potrzebne. To chyba indywidualna kwestia - jeden pracodawca będzie na to lepiej patrzył, innemu nie będzie to robić różnicy.

Romusen 01-07-2017 17:16

Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzą. A czy pomogą to chyba zależy raczej od indywidualnego przypadku (o jakich studiach mówimy, jakiego rodzaju certyfikatach, a tak naprawdę też od widzimisię pracodawcy).

iwona7888 01-07-2017 23:23

oczywiście że się przydają.. szczególnie z innego języka. Zawsze to podwyższa twoje kwalifikacje !:)

rubual 01-08-2017 14:51

Te z innego języka z pewnością okażą się przydatne, pytanie tylko jaki trzeci język jest najbardziej poszukiwany przez pracodawców ;)

natalie__ 01-08-2017 15:27

Jestem absolwentką Amerykanistyki (Uniwersytet Gdański) i na moim dyplomie widnieje napis "Filologia", jednakże nie każdy uznaje ten kierunek jako stricte filologiczny. Więc jeżeli chodzi o przydatne certyfikaty, uważam,że TOEFL dodatkowo potwierdza znajomość języka angielskiego i jest szczególnie ważny, kiedy ktoś myśli nad wyjazdem na studia za granicę :) jest to jeden z nielicznych certyfikatów, który jest faktycznie zatwierdzany na całym świecie! Kiedyś popularne było wyrabianie certyfikatu FCE, aktualnie myślę,że warto odpuścić dany egzamin, a przyłożyć się do jakiegoś konkretnego, mianowicie do CAE lub CPE!

libmor 01-08-2017 21:00

Wydaje mi się, że nie są potrzebne osobie po studiach filologicznych, tak można wywnioskować po ofertach pracy - wymagany albo licencjat, albo certyfikat. W końcu jest to potwierdzenie znajomości języka, a skończone studia same w sobie powinny to zapewniać.

Camille Paul 06-12-2017 08:21

Studia, w szczególności z renomowanej uczelni powinny wyczerpywać temat. Chodziłam póki co na rozmowy o pracę tylko do szkół językowych, ale nikt nie wymagał ode mnie jeszcze żadnego certyfikatu.

agata_radom 06-12-2017 09:06

Myślę, że zdobywanie certyfikatów buduje w uczących się sporo motywacji i to już powinien być główny argument ,,za". Oprócz samozadowolenia myślę, żę nigdy taki dodatkowy element nie będzie źle wyglądać - wręcz przeciwnie. W CV/na rozmowie - zawsze będzie to atut i potwierdzenie umiejętności. Oczywiście nie zawsze pracodawca będzie tego certyfikatu wymagał, ale mimo to nie zaszkodzi go mieć - może nawet okazać się, że w sytuacji wyboru spośród dwóch kandydatów certyfikat będzie miał wpływ na decyzję.:)

ewelina1610 06-12-2017 09:57

Na pewno warto jest mieć taki certyfikat, ułatwi nam to życie, jeśli chodzi o pracę, ale także dla nas to są tylko same profity.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:22.