mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   w jakim banku macie konto (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=23163)

korrektor 08-20-2012 13:32

w jakim banku macie konto

Zastanawiam się czym się kierować wybierając bank w którym zakładamy konto. Chciało by się by mieć jedną kartę kredytową w portfelu, a bank z którym się wiążemy by nie tylko służył nam do odbioru naszych wpływów i regulowania zobowiązań, ale i mógł dać nam kredyt, leasing, czy nawet ubezpieczyć. Niestety chyba jeszcze daleko by w jednym miejscu można było korzystnie skorzystać ze wszystkich usług. Mam obecnie konto w mBanku. Byłam dość zadowolona dopóki nie zaczęli pobierać drastycznie większe opłaty za hasła jednorazowe. Jednak zabierając ich kartę na wakacje przeżyłam szok bo do przelicznika przy płatnościach kartą za granicą rozliczają się wg ich spraedu, a nie jak to robią najlepsi wg średniej ceny w NBP, co daje korzystniejszy przelicznik niż w kantorze. Ostatnio w mailach bombardowany jestem przez reklamy DB. Odgrażają się że mają różne usługi: błyskawiczna [url=https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki.html]pożyczka[/url] lokaty po ubezpieczenia i to nie tylko związane z kredytem. A co oferuje wasz bank, jak wygląda korzystanie z kart za granicą, rozliczenia i takie tam

scarlitee 08-20-2012 16:48

mBank ;) pierwsze konto i jak na razie sprawuje się ok, nie mam żadnych zastrzeżeń do tego banku, polecam ;)

Monika_Anna 08-27-2012 05:27

PKOBP - wydaje mi się, że jest ok, ja jestem zadowolona ;)

Neo1986 08-27-2012 11:32

BZ WBK - przy założeniu, że dokonujemy wypłaty kartą raz w miesiącu, konto jest darmowe. Obsługa przez internet w standardzie. Polecam, szczególnie, że cała młodsza częśc rodziny równiez ma konto <30

YogSothoth 08-27-2012 11:41

Credit Agricole, mBank i Alior Bank to trzy banki w których posiadam konta i na temat, których mogę się wypowiadać, w szczególności na temat Aliora, w którym pracowałem.

CA - wysokie opłaty za prowadzenie konta, wypłaty jedynie z bankomatów euronetu, brzydka i mało przejrzysta strona, plusem jest dobry system zabezpieczeń aczkolwiek jest on nieco męczący - jako hasła do logowania i akceptowania transakcji używamy tzw. tokena - jest to małe urządzenie, na którym co chwile wyświetla się inny ciąg liczbowy, jeżeli go zapomnimy gdzieś ze sobą zabrać to klapa.

mBank - nie ma zbyt wielu opłat, kody jednorazowe mogą przychodzić za darmo smsem co jest wygodnym rozwiązaniem, realizują przelewy natychmiastowe (duży plus - 15 minut i jest na koncie docelowym - o ile odbiorca też je realizuje), dość zawiły system pomocy telefonicznej - łatwo się pogubić i siedzieć z telefonem tracąc czas, w dodatku mają dziwny system opłat związany z obsługą karty no i oczywiście darmowe tylko bankomaty euronetu, chyba, że włączymy dodatkową usługę płatną co miesiąc za bezpłatne wypłaty. Jednak w porównaniu do CA - dużo lepiej i wygodniej pod każdym względem.

Alior - darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie - dość miłe rozwiązanie, niestety jest dość duża opłata za kartę (której można uniknąć - otrzymując np. wynagrodzenie na konto w Aliorze), ciekawy pakiet ubezpieczeń do każdego konta, hasła przesyłane smsem. Problemem jest faktycznie otrzymywanie produktów kredytowych - jest naprawdę ciężka weryfikacja i są problemy z otrzymaniem czegokolwiek.

Wiktoria 08-27-2012 11:44

Ja polecam PKO konto dla młodych - 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów i inne udogodnienia

adm2004vol1 08-27-2012 13:05

Zgadzam się z przedmówcą. PKO ma obecnie jedną z najlepszy ofert na rynku.

Doomi 08-27-2012 13:39

BZ WBK, ale nie jestem zadowolona, dziwne opłaty za kartę kredytową

abewu 08-27-2012 13:52

Mbank - jedyne koszty utrzymania konta to stała opłata za kartę w wysokości 2zł. Jeśli dokona się transakcji bezgotówkowych powyżej (bodajże) 100zł to nie płacimy nic. Mam tam konto od kiedy skończyłem 18 lat i myślę, że mogę je polecić.

Shirral 08-27-2012 15:06

Też polecam mBank - konto mam od 3 lat i bardzo je sobie chwalę. Praktycznie żadnych opłat, chyba, że za kartę, przy wszechobecnych bankomatach Euronetu do wypłat też się nie dopłaca, przelewy prawie zawsze docierają w obie strony od razu po akceptacji, nie trzeba z niczym chodzić po bankach... Jedynym minusem może być problem z wpłatami, w końcu nie wszędzie wpłatomaty są; niby mBank ma swoje fizyczne oddziały, do których można się wtedy udać, ale też przecież nie w każdym mieście. Ale jeśli ktoś sam pieniędzy nie wpłaca albo ma taki oddział czy wpłatomat w pobliżu, widzę same zalety ;)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:16.