mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Akcenty znanych ludzi (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=17588)

gosiaha88 12-13-2011 00:16

Akcenty znanych ludzi

Witajcie :)

Był już wątek o akcencie Brytyjskim i Amerykańskim, o najpiękniejszym dźwięku. Ja siedzę sobie teraz przy kawie, tłumacząc symultanicznie piosenki the Streets (ah, te zadanka domowe) i stwierdzam, że zdecydowanie przyjemniej tłumaczy się coś, co ładnie brzmi. I teraz pytanie do Was: która ze sław (aktorzy, piosenkarze, prezenterzy etc.) ma najpiękniejszy akcent? U mnie przedstawia się to tak: Mike Skinner z the Streets i długo, długo nic. Uwielbiam taki "miękki" BrE. Potem ewentualnie Hugh Grant.

Ewa Sulińska 12-13-2011 11:04

Oczywiście Colin Firth i Hugh Grant.

pikusa.michal 12-13-2011 12:18

Jeśli chodzi o brytyjski akcent to najbardziej podoba mi się Daniel Craig w filmach o Bondzie, wydaje mi się on takim role model w sprawach porządnego RP ;). Nie wiem czemu, ale mam też słabość*do irlandzkich akcentów, więc polecam posłuchać Glena Hansarda. Z amerykańskich akcentów najbardziej lubię słuchać Samuela L. Jacksona i Morgana Freemana - jest coś*melodyjnego w sposobie w jakim mówią.

piter 12-13-2011 12:51

Co do amerykańskich akcentów to mogę również dodać, że bardzo fajnie mówi Ironman, czyli Robert Downey Jr. :-D

kathe1987 12-13-2011 13:40

Oczywiście Colin Firth/Gary Oldman/David Bowie/Mick Jagger :)

Jeśli chodzi o kobiety jeszcze Sharon Osbourne.

A i fakt, pikusa.michal, chociaż nie zachwyca mnie w żaden sposób amerykański, Samuel i Freeman są świetni!

Kattie 12-13-2011 14:50

Zdecydowanie David Bowie. :)
Poza tym podoba mi się jeszcze akcent Austina Scarletta (amerykański projektant mody, zajmuje się głównie sukniami ślubnymi).

Aksu 12-14-2011 15:55

Ja trochę przewrotnie, bo nie ma wątku o najgorszych akcentach ;)
Strasznie mnie denerwuje akcent Jorji Fox z CSI Las Vegas. Przeglądałam różne fora i nikt nie był w stanie zidentyfikować tego akcentu dokładnie. Dla mnie jest po prostu straszny i niesamowicie mnie denerwuje, że każde wypowiadane przez nią zdanie brzmi jak pytanie.

Waldek 12-14-2011 18:47

Uwielbiam słuchać niesławnego Richarda Nixona - amerykański akcent w najlepszym wydaniu. Nie wspominając już o tym, że ma charyzmatyczny głos, bardzo bogate słownictwo i i często używa fajnych zabiegów gramatycznych, np. szyk przestawny. To mój ulubiony native speaker :)

Ally 12-14-2011 19:40

Alan Rickman i Sean Connery - za całokształt: głos + akcent :)

iwona123 12-14-2011 19:45

Uwielbiam brzmienie głosu, umiejętność przekazywania wiedzy oraz akcent pana o imieniu David Attenborough - jest on narratorem serii programów przyrodniczych pod tytułem 'Life'. Polecam:)

barbara_baranczuk 12-14-2011 20:09

Wszyscy Brytyjczycy mówią tak, że aż chce się ich słuchać :) Uwielbiam trójkę z popularnego programu BBC "Top Gear" - zwłaszcza ich lider Jeremy Clarkson - po prostu super :D

alebie 12-14-2011 20:47

Love Actually oglądałam już milion razy tylko po to, by zachwycać się Alanem Rickmanem, Colinem Firthem i Hugh Grantem. Trzech ulubieńców w jednym filmie :)

AliceDelice 12-14-2011 21:14

Ach ten brytyjski akcent. Uwielbiam przez wielkie U. Zakochana jestem w głosie Colin'a Firth i Robert'a Smith z The Cure. Posłuchajcie sobie "Maybe someday".

Magdalenna 12-14-2011 23:02

O tak! Colin Firth też jest moim faworytem! Prawdziwy Anglik i do tego genialny aktor! No i jeszcze Hugh Grant i jego słynne "classic" albo "yeah right" w "Notting Hill" :)

l4h4 12-15-2011 13:51

Popieram kilka wcześniejszych wypowiedzi odnośnie A. Rickmana (chociaż potrafi strasznie niewyraźnie mówić :). Dorzucam od siebie z aktorów: Maggie Smith (stara ale jara) oraz Particka Stewarta (z racji bycia fanem serii "Star Trek") - przede wszystkim za umiejętność operowania głosem.

jstrawa 12-15-2011 13:52

e tam RP:) Philip Glenister, czyli Gene Hunt z serialu "Life on Mars" - powalający Mancunian accent.
Dla zainteresowanych: [url]http://www.youtube.com/watch?v=xxYBz8sjUWg[/url]

sokananasowy 12-15-2011 14:27

Colin Firth i Alan Rickman.
Ale najbardziej to chyba mi się podobał sposób w jaki mówił John Turturro w filmie Sekretne Okno :>

elzyn 12-16-2011 11:47

Popieram, Colin Firth, zawsze i wszędzie. Ale u mnie jednak oczko wyżej jest Charlie McDonnell ;)

[url]http://www.youtube.com/watch?v=LpJ3yzUPbL0[/url] - choć tu akurat stara się mówić z amerykańskim...

edi1989 12-17-2011 10:31

Sean Connery. I Brad Pitt w filmie "Snatch":)! [url]http://www.youtube.com/watch?v=4LJw6PAi5Q8[/url]

sanki 12-17-2011 10:50

Ja jestem fanką brytyjskiego akcentu. Uwielbiam słuchać Helen Mirren i Kate Winslet. Miło dla ucha brzmi również Keira Knightley. Z mężczyzn bezkonkurencyjny dla mnie jest Jeremy Irons (dodatkowo fantastyczny głos) i Ewan McGregor (jest Szkotem).

Zajka 12-17-2011 11:12

hmmm a mnie się podoba akcent Stinga :) nie dość że dobry głos to jeszcze akcent ;)

momori 12-17-2011 16:53

oj to RP, RP
David Tennant ma cudny szkocki akcent
[url]http://www.youtube.com/watch?v=WxB1gB6K-2A[/url]
A skoro już tyle razy padał Hugh Grant, to występujący z nim w Notting Hill Rhys Ifans reprezentuje waliski : ) [url]http://www.youtube.com/watch?v=9rRSgOqQVLY[/url]

Berenger 12-17-2011 18:54

Zapewne mało oryginalnie ale w moich uszach najprzyjemniej brzmi wymowa i akcent Morgana Freemana. Za to najciekawiej brzmi bezwzględnie akcent Al'a Pacino w "Scarface".

strzeminska_ka 12-17-2011 22:37

Jak widzę nie będę oryginalna w swojej odpowiedzi ale... Colin Firth i Hugh Grant bezapelacyjnie!!!! Kocham barwy ich głosów :) nieważne, jaki film, nieważne o czym i kiedy - tych dwóch panów mogę słuchać bez końca :)

Toshinus 12-18-2011 17:26

Mnie najbardziej się podoba akcent brytyjski. Dlatego też akcent Lauren Cohan ("Supernatural") czy Lauren Socha ("Misfits") niesamowicie dobrze mi się słucha :) (chociaż z drobnymi problemami :P)

natin 12-19-2011 01:12

Jak dla mnie nr 1.Colin Firth, nr.2 Hugh Grant

kbwasilewska 12-21-2011 23:25

Poza już wymienionymi, Tim Roth w "Lie to Me" i Charlie Hunnam w "Green Street Hooligans". Sporo ciekawych akcentów, naprawdę bardzo różnych, można usłyszeć w serialu "True Blood".

aeriel 12-22-2011 03:21

Zdecydowanie Hugh Grant oraz Kevin Killner ("Earth: Final Conflict"). Mogłabym ich słuchać godzinami! :D

A.Pouche 12-22-2011 04:10

Cytat:

Zamieszczony przez Toshinus (Post 92752)
Mnie najbardziej się podoba akcent brytyjski. Dlatego też akcent Lauren Cohan ("Supernatural") czy Lauren Socha ("Misfits") niesamowicie dobrze mi się słucha :) (chociaż z drobnymi problemami :P)

Lauren Socha z Misfitsów jest rzeczywiście wspaniała, chociaż nie wiem, czy można jej akcent traktować w kategoriach czysto estetycznych ;) ale jest niesamowicie fascynujący, na początku myślałam, że to cockney, ale okazuje się, że to "chav".

MaciejC 12-22-2011 22:28

No a kapitan Picard?

Czyżby nie pojawił się sir Patrick Stewart z dawnych lat? Ssspace...the FInal FronTIER.:)

Yuuhi 12-24-2011 11:15

Hugh Grant... mogłabym słuchać go godzinami...:) czysty, brytyjski akcent, dzięki czemu łatwy do zrozumienia :)

Camcio 12-25-2011 20:08

Bill Nighy - niemal bezkonkurencyjny! (W mojej opinii oczywiście)

kasztan 01-15-2012 21:20

Cytat:

Zamieszczony przez Ally (Post 90936)
Alan Rickman i Sean Connery - za całokształt: głos + akcent :)

Moim ulubieńcem też jest Sean Connery np. w the Rock. Ale tak na prawdę, to on w każdym filmie brzmi rewelacyjnie.

nikozjanka 01-15-2012 21:34

Jude Law, Michael Caine i Sean Connery ;) Nie ma to jak te męskie głosy o takim brzmieniu... :)

joannalepicka 01-15-2012 22:14

Absolutnie i bezapelacyjnie akcent brytyjskiego muzyka Mike'a Skinnera (projekt The Streets) - nawet jeśli to tak strasznie krytykowany mockney ;)

marylou000 01-15-2012 23:07

David Bowie - również za to, co ma do powiedzenia, nie tylko - jak
Florence Welch (z Florence And The Machine) - mówi bardzo delikatnie, troszeczkę niedbale, z ładnym, brytyjskim akcentem

sylwin 01-16-2012 00:59

Zgadzając się z dwiema przedmówczyniami: Ewan McGregor - głównie za głos ;)
Jeremy Irons - cudowny głos <3 + akcent
Anthony Hopkins - głos, akcent i inne takie ;p
Sting - głos obviously, akcent też fajny
David Bowie - głos + akcent - cudeńko
Alan Rickman - głoooos głównie ;), ale akcent też ciekawy

Jednak moimi guru są:
1. STEVEN FRY - piękniejszego angielskiego nie znajdziecie, "poshyzm" we własnej osobie ;D, akcent, głos, humor i tak można by wymieniać.
2. Hugh Laurie - akcent bardzo dobry, a wszystko innego, z głosem na czele, jeszcze lepsze ;D <3

Proszę wybaczyć tandetne serduszka ;)

gabart 01-26-2012 11:13

J pewnie jeszcze długo pzostanę pod urokiem wymowy jednego z moich ulubionych aktorów. Ach ta jego piękna, miękka, brytyjska mowa... Hugh Grant oczywiście :)

emiliakiszycka 01-26-2012 13:37

ja zachwycać się będę zawsze:
Hugh Grantem, Tonym Blairem - akcent brytyjski
Nicole Kidman - akcent australijski
z amerykańskiej wymowy nie preferuję nikogo, chyba że Muppetów ;-D

kasia.jula 01-26-2012 14:53

Cytat:

Zamieszczony przez gosiaha88 (Post 90237)
Witajcie :)

Był już wątek o akcencie Brytyjskim i Amerykańskim, o najpiękniejszym dźwięku. Ja siedzę sobie teraz przy kawie, tłumacząc symultanicznie piosenki the Streets (ah, te zadanka domowe) i stwierdzam, że zdecydowanie przyjemniej tłumaczy się coś, co ładnie brzmi. I teraz pytanie do Was: która ze sław (aktorzy, piosenkarze, prezenterzy etc.) ma najpiękniejszy akcent? U mnie przedstawia się to tak: Mike Skinner z the Streets i długo, długo nic. Uwielbiam taki "miękki" BrE. Potem ewentualnie Hugh Grant.

Ja bardzo lubię akcent Jude'a Law.
Również spokój, który jest w tym człowieku sprawia, że bardzo miło się go słucha.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:05.