mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Co teraz czytasz? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=18905)

adamekdominika 05-26-2016 22:32

Może to tylko moja ocena jest taka surowa :D jestem zdania, że co do książek to trzeba się samemu przekonać, czy rzeczywiście jest świetnie czy beznadziejnie :D

Delgado 05-26-2016 22:37

Cytat:

Zamieszczony przez adamekdominika (Post 496061)
Może to tylko moja ocena jest taka surowa :D jestem zdania, że co do książek to trzeba się samemu przekonać, czy rzeczywiście jest świetnie czy beznadziejnie :D

Uznam to za wyzwanie! :D Z tego co zauważyłam u Kinga rozmiar faktycznie ma znaczenie, jego najlepsze moim zdaniem książki to były straszne cegły. A ta też nie jest chudzinką.

MaxTrans 06-28-2016 10:26

czytam... słucham...

Obecnie czytam "Tell no one" Harlana Cobena - świetnie facet pisze, nie można się oderwać.
Słucham jako audiobook moją nieodżałowaną Jackie Collins -" Poor Little Bitch Girl" z podziałem na role - mmmm lovely.
Od zawsze przymierzam się do "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen w oryginale.

zhengfei 06-28-2016 12:26

Ja potrzebowałam czegoś relaksującego i postanowiłam, że najwyższy czas przeczytać "Władcę Pierścieni". Wychowałam się na ekranizacjach tych książek i zawsze było mi wstyd, że nigdy ich nie przeczytałam, ale zawsze miały, że tak powiem, niższy priorytet, jako że opowiadane przez nie historie znam na pamięć. Pojawienie się e-booków również daje nowe możliwości - nie musiałam kupować przez Internet fizycznych oryginalnych wersji językowych. A jeśli już zna się język oryginału, żal zaczynać od tłumaczenia.
Ale jednocześnie miałam silną wewnętrzną potrzebę zaaplikowania sobie większej dawki "Gry o Tron" niż odcinek tygodniowo, więc zaczęłam też czytać w końcu oryginały Martina.
I gdyby tego jeszcze było mało, zaczęłam też czytać "Outlandera" Diany Gabaldon, również ze względu na serial. Lekka nutka harlekina, ale nie brakuje też zabawnych dialogów.
Teraz bezustannie mam otwarte w przeglądarce trzy powieści i co chwilę zabieram się do innej, bo chciałabym czytać wszystkie na raz.

kabanos 06-29-2016 23:23

,,Nawałnica mieczy - Stal i śnieg'' George R.R. Martin.

rescuecall 07-11-2016 13:32

La mano en la arena, hiszpański kryminał powiedziałbym dla dzieci bo bardzo fajna prosta kolorowa narracja. Książka jest z serii nauki języków poprzez czytanie książek o zróżnicowanej ilości słów

Agie 07-11-2016 22:31

Ostatnio zaczęłam czytać "Amerykańskich bogów" Neila Gaimana i zapowiada się nieźle.

aniuta 07-11-2016 23:39

Czytam kilka pozycji jednocześnie, w języku polskim ("Wschód" A. Stasiuka) i rosyjskim (D. Głuchowskij "Рассказы о родине", czyli "Witajcie w Rosji!" oraz W. Jerofiejew "Энциклопедия русской души", czyli "Encyklopedia rosyjskiej duszy"), co sprawia, że momentami mieszają mi się bohaterowie i wydarzenia ;>

werxon 07-12-2016 20:33

Portret Doriana Graya (Oscar Wilde) . Cudownie napisane, o sztuce, pięknie, filozofii. Polecam wszystkim, zwłaszcza w oryginale.

ailistrae 07-13-2016 16:32

Metro 2033. (Dmitry Gluchovsky) Przybierałam się do tej książki już jakiś czas, ale jak już ją dorwałam, to przeczytałam w tempie ekspresowym.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:55.