mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Język angielski (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Erasmus (z j. angielskim) - kiedy najlepszy czas na wyjazd? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=48385)

Lukasz 05-20-2019 00:50

Jeżeli masz możliwość wyjazdu to korzystaj póki możesz i to jak najwcześniej. Im później tym będzie częściej. Wyjazd to nie tylko czas na naukę i zabawę, ale również możliwość poznania ciekawych osób i zdobycia międzynarodowych kontaktów. :)

anetanet 05-22-2019 11:44

Zdecydowanie warto, według mnie można się wybrać albo w 2 semestrze 1 roku magisterki albo w 1 semestrze 2 roku i przedłużyć na 2 semestr.

EwaS 05-25-2019 19:47

Warto, na ja wyjeżdżałam na studia magisterskie, na ostatnim roku, na jeden semestr, ale ten pierwszy. Może być ciężko być za granicą, zaliczać wszystkie zajęcia i jednocześnie pisać pracę. Trzeba by się też liczyć z obsunięciami w terminie oddania pracy, skoro nie jest się na miejscu. Ja chciałam skończyć studia przed wakacjami, także zdecydowałam się na wyjazd w 1 semestrze ostatniego roku.

Alicjasi 06-06-2019 23:22

Zdecydowanie warto pojechać. Moim zdaniem najlepiej jest pojechać na I roku magisterki (jeśli możesz to na dwa semestry), albo na pierwszy semestr II roku.

marcinlesnicki 06-07-2019 13:52

Myślę, że drugi rok studiów licencjackich to najlepszy okres. Na pierwszym trzeba się wdrożyć, z kolei na trzecim - pisać pracę.

atomicplum 06-08-2019 21:01

drugi rok na pierwszym stopniu - jak już było wcześniej powiedziane ALBO 4 i 5 semestr.

nataliak4 09-23-2019 11:01

Zgadzam się z przedmówcami, najlepszy czas na wyjazd to po pierwszym roku licencjatu. Według mnie na magisterce erasmus średnio się opłaca :/

marslo97 09-23-2019 13:10

Ja też myślę, że jak najwcześniej. Jestem w takiej same sytuacji, chce jechać na magisterce, ale u mnie na wydziale jeśli teraz aplikuje na 1.roku to dopiero na 2. mogę jechać i tylko w 1 semestrze, akurat na pisanie pracy 😊

aleksandra266 09-23-2019 17:18

Cytat:

Zamieszczony przez Claudine06 (Post 597475)
Hej!
Chciałabym zapytać o Wasze zdanie odnośnie kiedy najlepiej wyjechać na studia za granicą. Kończę licencjat - więc na I st. się mi nie udało, ale myślę o magisterce.. czy można wyjechać w pierwszym jej semestrze? Czy warto?

Pierwszy semestr to moim zdaniem najlepsza opcja, niemądrze jest jednak wyjeżdżać np. na ostatnim roku, kiedy to trzeba pisać pracę, bo wiadomo, nie można iść i porozmawiać w cztery oczy z promotorem, a sama wymiana mailowa tego nie zastąpi.

OlgaJakubowska22 09-24-2019 12:42

Cytat:

Zamieszczony przez Claudine06 (Post 597475)
Hej!
Chciałabym zapytać o Wasze zdanie odnośnie kiedy najlepiej wyjechać na studia za granicą. Kończę licencjat - więc na I st. się mi nie udało, ale myślę o magisterce.. czy można wyjechać w pierwszym jej semestrze? Czy warto?

Oczywiście, że warto. Również się nad tym zastanawiam i o ile będę miała możliwość i okazję zrobię to na pierwszym roku magisterki.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.