mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Technologie tłumaczeniowe (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Problem z dodaniem napisów w programie Avidemux (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=34085)

Parole 11-22-2013 09:54

Problem z dodaniem napisów w programie Avidemux

Mam prośbę, a jak się dodaje napisy w Avidemux, bo ni w ząb nie mogę do tego dojść

mszczecinska 11-25-2013 00:13

Trzeba otworzyć dany film. Następnie wejść w Video -> Filtry. Wybrać napisy, opcję z SSA (lub ASS) i dodać napisy za pomocą plusa. Poustawiać formaty (w tym format końcowego filmu) - w internecie krąży instrukcja. Można pokombinować z przyciskami Input i Output (mnie to nie robiło żadnej różnicy, ale ponoć niektórzy mają problemy z konfiguracją i coś tam poprzestawiać) i wybrać File -> Save. Mam nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzisz, bo ja nie miałam większych problemów i nawet nie wiem dlaczego się pojawiają u niektórych.

Parole 11-26-2013 14:07

Wczoraj użyłam wszelkich możliwych programów do zagnieżdżania tekstu i nie powiodło się... Jednak nie lubię się poddawać i dziś znów spróbowałam, i mimo, że robiłam wszystko dokładnie jak wczoraj w AviReComp dziś udało się, czy to nie ironia losu??? No... z tym, że Dodatkowo pościągałam jeszcze aktualizację i włączyłam encoding w którymś z okienek.
Niestety a Avidemux nie zadziałał...

diella88 01-18-2015 22:55

Cytat:

Zamieszczony przez mszczecinska (Post 359878)
Poustawiać formaty (w tym format końcowego filmu)

Proszę rozwinąć temat. Jak poustawiać dokładnie?

malgoz 01-18-2015 23:20

Eh, ja też mam problem z Avidemux. Wersja mojego programu nie pokrywa się totalnie z tą opisaną w instrukcji. Napisów mi również nie czyta. Co robić?

NazarkoM 01-19-2015 13:54

Ściągnij Subtitle Edit i zrób to samo. Zobaczysz różnicę. Powodzenia!

malgoz 01-19-2015 14:17

Niby ten program jest lepszy ale on chyba tylko służy od zapisania napisów, a ja nie mogę połączyć napisów i filmu, żaden program nie chce mi tego zrobić:( chyba się poddaję.

NazarkoM 01-19-2015 14:31

Ale na czym polega problem dokładnie? Najpierw robisz napisy w Subtitle Edit, zapisujesz w formacie ass. Następnie przechodzisz do programu Avidemux. Dodajesz napisy, dodajesz film, klikasz save i masz gotowy film. Pisz w razie pytań. Jak będę umiała to pomogę. Nie poddawaj się tak łatwo :-)

malgoz 01-19-2015 14:41

Mam największy problem z programem Avidemux. W zakładce video->filtry-> subtitles nie mam żadnych ustawień. Wrzucam tylko te napisy, które mam a i tak to nie wychodzi. Próbowałam z różnymi formatami, ale bez efektu. Nie wiem co robię źle:(

NazarkoM 01-19-2015 14:48

Mi też pod Subtitles nie pojawiały się żadne ustawienia. Tylko coś z ASS itd., dlatego zapisałam najpierw napisy z Subtitle Edit w formacie ass, później dodałam film w Avidemux i następnie napisy w tym formacie ass. A następnie File-->Save i na pulpicie zapisał mi się już filmik z dopasowanymi napisami.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:01.