mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Kształcenie tłumacza (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Jakie tematy na prace licencjackie/magisterskie? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=41883)

agisonka 11-08-2016 09:59

Jakie tematy na prace licencjackie/magisterskie?

Tak jak w tytule, jakie tematy macie lub planujecie mieć na prace licencjackie/magisterskie?
Ja jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i wstępnie mój temat to : Translation of humour in 'How I Met Your Mother' TV series, czyli coś co przy okazji lubię i jest wymówka na oglądanie serialu :D

Mazgaj 11-09-2016 19:49

Jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanego tematu pracy, ale na pewno będzie to coś ściśle związane z kontrastem w udźwięcznianiu i ubezdźwięcznianiu w polskim i angielskim, ogólnie asymilacja fonetyczna. Dopiero zaczynamy seminaria, więc wszystko jeszcze na świeżo.

Asia_P 11-20-2016 17:01

Licencjat pisałam na temat propagandy w III Rzeszy na przykładzie filmu i teatru. Pracę magisterską pisałam o wspomnieniach Niemców, którzy mieszkali w Łodzi :). Zdecydowanie temat pracy mgr był ciekawszy i lepiej mi się nad nim pracowało. Dowiedziałam się dużo o historii Łodzi i tego, jak Niemcy postrzegali to miasto.

Paulina1805 11-20-2016 17:08

Cytat:

Zamieszczony przez agisonka (Post 513046)
Tak jak w tytule, jakie tematy macie lub planujecie mieć na prace licencjackie/magisterskie?
Ja jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej i wstępnie mój temat to : Translation of humour in 'How I Met Your Mother' TV series, czyli coś co przy okazji lubię i jest wymówka na oglądanie serialu :D

Miło spotkać kogoś kto również będzie się parał tłumaczeniem humoru. Z jakich źródeł będziesz korzystać w części teoretycznej? Ja polecam np. Chłopicki "O humorze poważnie"

karoka 11-21-2016 00:10

W pracy magisterskiej zamierzam zająć się terminologią specjalistyczną, a dokładniej tłumaczeniami prawniczymi. Licencjat natomiast pisałam z technik tłumaczeniowych na podstawie dzieł literackich.

Kayla 03-27-2017 19:28

Ja pisze prace licencjacką w tematyce literatury. Mój temat to Bildunsroman in selected works by Charles Dickens. Na podstawie Opowieści wigilijnej i Wielkie nadzieje:)

barbarapasula 03-27-2017 21:06

Jestem w trakcie pisania licencjatu na temat ujęcia tzw. "rodzajnika nieokreślonego" w j. hiszpańskim - un/una jako rodzajnik i jako liczebnik.

Schetanna 03-30-2017 12:04

Ja piszę pracę magisterską o strategiach tłumaczeniowych. Będę omawiała je na przykładzie tłumaczenia książki Corneli Funke "Tintenherz".

Kasia88 03-30-2017 12:31

Cytat:

Bardzo dobry temat i świetny serial, uwielbiam go. Polecam czasopismo "Między oryginałem a przekładem", t.XIII, tam znajdziesz wiele artykułów na temat humoru w tłumaczeniach, może coś Cię zainspiruje. Powodzenia

pkostorz 03-30-2017 13:47

Cytat:

Piszę dokładnie na ten sam temat pracę magisterską! Chyba musimy porozmawiać :D Ja robię analizę porównawczą napisów i lektora w tym właśnie serialu.

A licencjat pisałem na temat metafor w muzyce rockowej oraz metalowej w latach na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:29.