PDA

View Full Version : Związek z obcokrajowcem

wiktoriakot
04-15-2019, 10:20
Witam serdecznie,
co myślicie o związkach z obcokrajowcami? Nawet jeśli jesteście płynni w ich językach. Nie mielibyście wrażenia, że jednak nie możecie komunikować się z nimi tak jak z osobami z tym samym językiem co Wasz?

wildirishrose
04-15-2019, 13:08
Myślę, że to właśnie taki związek jest najlepszą motywacją do nauki języka, np. jezyka polskiego. Jest dużo obcokrajowców, którzy jednynie przez to uczą się tak trudnego języka.

anjakolanowska
04-15-2019, 13:53
Na pewno jest to ogromna motywacja do nauki języka, którego musimy się uczyć dokładnie - żeby nie było chociażby nieporozumień wynikających z nieznajomości języka, co przecież często się zdarza, przynajmniej na początku przygody z danym językiem.

Wydaje mi się, że psychologicznie to musi być bardzo ciekawe zagadnienie. Bo przecież czasami trudno jest nam się dogadać z partnerem, który posługuje się tym samym językiem, co my. A co dopiero się dzieje w przypadku dwóch różnych języków :eek:

Vindkast
04-15-2019, 18:01
Moja przyjaciółka w wieku 19 lat poznała przez internet Koreańczyka, z którym jest w związku od 3 lat. Dogadują się bardzo dobrze, rozmawiają po angielsku i to była faktycznie dla niej świetna motywacja do nauki. Przyjaciółka nie mówi wyjątkowo poprawnie po angielsku, jednak nie boi się mówić, a to przecież najważniejsze.
Zdecydowanym minusem ich relacji jest odległość, która zwykle ich łączy. Spotykają się z reguły zimą i w wakacje. Albo ona przyjeżdża do Holandii, gdzie wynajmuje mieszkanie, albo on do niej do Polski. Chłopak podróżuje po świecie nieustannie, więc nie jest łatwo. Na początku nie można było być też pewnym, czy osoba po drugiej stronie telefonu/czatu naprawdę jest taka, jaką się prezentuje i czy robi to, co mówi. To było bardzo trudne, a jednak ich związek wciąż trwa i zapewne, gdy przyjaciółka skończy naukę będą mogli w końcu częściej przebywać razem.
Z pewnością taki związek jest możliwy i ekscytujący dla tych, którzy są zauroczeni jakąś narodowością, krajem. Może więc to być spełnienie marzeń o poślubieniu np. wspomnianego Koreańczyka. Z drugiej strony ja osobiście nie wyobrażam sobie, że na obecnym etapie znajomości języka angielskiego mogłabym z obcokrajowcem porozumieć się tak dobrze, jak z Polakiem. A długie, głębokie rozmowy są dla mnie niezwykle ważne. Niemniej - jak widać innym się udaje.

IgaQin
04-16-2019, 16:07
Jeśli dane osoby dobrze się ze sobą dogadują i są w stanie zwalczyć różnice kulturalne, które bez wątpienia między nimi występują - to jak najbardziej jestem za. Moja kuzynka od ponad 10 lat jest w małżeństwie z Argentyńczykiem i jest to jedna z najlepiej dogadujących się par, jakie znam. Osobiście nie wiem, czy byłabym w stanie być dłużej w takim związku.

CarolinaS
04-18-2019, 13:06
Wszystko zależy od osób jakie są w takim związku. Jeśli osoby umieją się dogadać, to nawet język nie będzie przeszkodą. Sama jestem w takim związku i nigdy nie miałam problemu językowego. Różnice kulturowe, są, owszem, ale wszystko zależy od partnera jak się do nich podchodzi. Dzięki odmiennym tradycjom nasze życie jest bogatsze, bo nie ograniczamy się tylko do jednego typu zwyczajów. Czasami nawet jeśli mówiłoby się nie wiem jak płynnie w danym języku, a nie idzie się dogadać z drugą osobą, to i tak by to nie wypaliło. Jak dla mnie to tylko różnica języka, a na świecie ludzie są w pewien sposób tacy sami, a czasami mają o wiele lepsze podejście do życia niż osoby naszej narodowości, dzięki czemu można się wiele w ten sposób nauczyć.

SBorowiczDuwe
04-18-2019, 21:44
Witam serdecznie,
co myślicie o związkach z obcokrajowcami? Nawet jeśli jesteście płynni w ich językach. Nie mielibyście wrażenia, że jednak nie możecie komunikować się z nimi tak jak z osobami z tym samym językiem co Wasz?

W takim związku przejmujemy wzajemnie swoje nawyki i zwyczaje. Są one kolorowe i niestandardowe. A jeśli chodzi o komunikację - wystarczy trochę czasu, albo się para dotrze, albo się rozstanie, niezależnie od pochodzenia.

martynase
04-23-2019, 02:10
Związek z obcokrajowcem to świetnie doświadczenie, które pozwala zapoznać się z daną kulturą i zwyczajami "od środka". Komunikacja raczej nie jest tu problemem, bo człowiekowi po prostu się chce :) Przez prawie 4 lata byłam w związku z Niemką, a codzienne rozmowy po angielsku sprawiły, że poprawiła się nasza znajomość języka, umiejętność przekazywania myśli, słownictwo, czy wymowa, no i znika tak powszechny strach przed wypowiadaniem się w języku obcym. Jak się czegoś nie wie, to trzeba kombinować, wyjaśniać na około i właśnie dzięki temu się uczymy :)

KarolinaLenska
05-05-2019, 18:37
Związek z obcokrajowcem to świetnie doświadczenie, które pozwala zapoznać się z daną kulturą i zwyczajami "od środka". Komunikacja raczej nie jest tu problemem, bo człowiekowi po prostu się chce :) Przez prawie 4 lata byłam w związku z Niemką, a codzienne rozmowy po angielsku sprawiły, że poprawiła się nasza znajomość języka, umiejętność przekazywania myśli, słownictwo, czy wymowa, no i znika tak powszechny strach przed wypowiadaniem się w języku obcym. Jak się czegoś nie wie, to trzeba kombinować, wyjaśniać na około i właśnie dzięki temu się uczymy :)

Masz świetne podejście! :) Myślę, że to świetna sprawa, żeby właśnie lepiej poznać język i kulturę. Najbardziej zastanawia mnie jednak, jak wyglądają kłótnie takich par? Czy łatwo jest się kłócić w innym języku? ;)

Aga12
05-13-2019, 18:43

A jak twój niemiecki?

WeronikaSZ1996
05-18-2019, 11:51
Wydaje mi się, że powodzenie takiego związku w dużym stopniu zależy od osobowości ludzi tworzących go. Dla mnie jednak byłoby to trudne nawet gdybym bardzo dobrze znała język swojego partnera. Mam wrażenie, że kiedy mowa o uczuciach to najlepiej brzmią one w ojczystym języku :)

Joannabo
05-20-2019, 09:11
Myślę, że język nie będzie dużą barierą, jeśli obie strony chcą się dogadać.