PDA

View Full Version : Języki przyszłości

Belphegius
02-19-2019, 22:20
Jak myślicie jakie języki będą cieszyły się popularnością w przyszłości wśród pracodawców ? (oprócz języków programowania :D )

wildirishrose
02-20-2019, 10:28
Angielski już jest językiem, który każdy pracodawca przyjmuję za język "ojczysty" pracownika. Tak się zastanawiam, to będzie zależało od rozwoju i potrzeb, ale w niedalekiej przyszłości może to być niemiecki, pracodawcy już szukają ludzi z niemieckim. Może to będzie japoński, albo do łask polskiego rynku powróci rosyjski?

yana7992
02-20-2019, 13:13
Według mnie, w przyszłości najpopularniejszym językiem będzie chiński oraz japoński. Uważam, że wpływ Chin i Japonii rośnie każdego roku, więc chyba trzeba się uczyć właśnie tych języków.

PAWKUL
02-20-2019, 13:49
Trochę jest to wróżenie z fusów, ale w obecnej sytuacji geopolitycznej idea, że za X lat chiński zyska na znaczeniu nie jest nieywobrażalna. Za kilkanaście lat to właśnie chińska gospodarka może być największą gospodarką na świecie według prognostyków.

jogrza
02-20-2019, 14:27
Też mi się wydaje, że to będzie chiński. W końcu najwięcej ludzi na świecie posługuje się właśnie chińskim. Nie znam się na gospodarce, pieniądzach i tak dalej, ale wszystko wygląda na to, że Chiny rosną w siłę, więc bardzo prawdopodobne, że chiński stanie się nowym angielskim.

MagdaKcz
02-20-2019, 20:28
Zgadzam się, że angielski traktowany jest przez pracodawców jako naturalny, drugi język ojczysty pracownikow których zatrudnia, marzyłabym o tym, żeby nasz piękny język nabrał mocy ( : ale jak narazie, wydaje mi się, że to języki wspomniane powyżej: chiński i niemiecki będą wiodły prym w przyszłości.

Katja
02-20-2019, 23:40
Biorąc pod uwagę ekonomię językową, nie sądzę, że będzie to język chiński.

CarolinaS
02-21-2019, 13:11
Coraz większą popularność zyskują języki skandynawskie, które dotychczas są tymi niszowymi, więc wydaje mi się, że w tym tkwi duża siła, żeby język był mniej popularny, a pochodzący z tego kraju, z którym w różnych dziedzinach gospodarki kraj, w którym się mieszka, ma różnego rodzaju kontakty.

Katja
02-21-2019, 15:41
Coraz większą popularność zyskują języki skandynawskie, które dotychczas są tymi niszowymi, więc wydaje mi się, że w tym tkwi duża siła, żeby język był mniej popularny, a pochodzący z tego kraju, z którym w różnych dziedzinach gospodarki kraj, w którym się mieszka, ma różnego rodzaju kontakty.

Problem w tym, że często Szwedzi sami siebie nie rozumieją i przechodzą na angielski. :D
Nie sądzę, żeby którykolwiek język skandynawski osiągnął status języka międzynarodowego.

datryba
02-22-2019, 15:47
Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości angielski nadal pozostanie głównym językiem międzynarodowym, na znaczeniu na pewno może przybierać język chiński czy też niemiecki, a może i rosyjski.

laura6
02-24-2019, 22:05
Myślę, że duże szanse ma Rosyjski

dawweg
03-03-2019, 13:21
Obstawiam za językiem chińskim - w końcu populacja jednego kraju to już niemal 20% populacji świata. Oraz rosyjskim, w wielu państwach się nim posługuje.

morawka
03-08-2019, 15:36
Osobiście mam nadzieję że języki skandynawskie :D. Ale szczerze mówiąc, to myślę że najbardziej chiński/rosyjski. I angielski oczywiście, bo teraz jest tak powszechny, że to już prawie esperanto. :)