PDA

View Full Version : Trenowanie w domu

paulina7
02-17-2019, 17:53
Jestem ogromną fanką wysiłku fizycznego, ćwiczę zarówno w domu, jak i na siłowni. W gronie swoich znajomych mam osoby, które wstydzą się iść na siłownie i wolą ćwiczyć tylko i wyłącznie w domu. Co myślicie o takich treningach?

Foviful
02-17-2019, 22:58
Ja chodziłam na siłownię, ale zrezygnowałam na rzecz właśnie ćwiczeń w domu. Zakupiłam hantle, sztangę i obciążenie i jakoś daję radę. Poza tym ćwiczę z gumami oraz interwały i treningi HIIT. Z siłowni zrezygnowałam, ponieważ nie mam czasu na ogarnianie się, żeby jakoś wyglądać przy tych wszystkich facetach. :D Oczywiście nie to jest głównym problemem, po prostu w domu mogę się lepiej skupić i mam swoją przestrzeń.'

Kasia_Z
02-18-2019, 09:19
Ja nigdy nie korzystałam z siłowni bardziej komfortowo czuję się w domu. Więc myślę, że to kwestia indywidualna.

kingazyg
02-18-2019, 10:21
U mnie zależy to od nastroju, czasem mam nieodpartą chęć pójścia na siłownię, żeby dać z siebie wszystko, a czasem jestem na tyle wykończona psychicznie, że wolę włączyć sobie Tiffany Rothe czy Chodakowską i spokojnie poćwiczyć w domu :)

karolinadz9
02-19-2019, 13:13
Mi najbardziej odpowiadają ćwiczenia w domu, bo czuję się wtedy bardziej komfortowo. Dodatkowo oszczędzam dzięki temu troszkę pieniędzy, haha. ;)

CarolinaS
02-19-2019, 13:16
To wszystko zależy od osoby. Ja na przykład zdecydowanie wolę wyjść z domu, zmienić miejsce, gdyż w domu nie mogę znaleźć motywacji do ćwiczeń, a jeśli już jakoś mi się to uda, to nie chce mi się po prostu zmęczyć i wolałabym obejrzeć serial. Więc w moim przypadku zdecydowanie preferuję wyjście na zajęcia typu fitness etc.

wladek
02-19-2019, 19:41
w przerwach od silowni, cwiczenia w domu i po dylemacie. :)

Lahrim
02-20-2019, 09:38
Oczywiście, są takie osoby które niechętnie wychodzą na siłownię ze względu na to że po prostu się wstydzą swojego ciała i nie chcą pokazywać się publicznie. W takim wypadku to treningi w domu będą dla nich dobre. Trzeba mieć na uwadze że niektórzy nie potrafią pozostawać skupieni przez długi czas a ćwiczenia w domu mogą ich dekoncentrować i w rezultacie trening nie będzie tak efektywny jak na świeżym powietrzu czy na siłowni.

wildirishrose
02-20-2019, 10:30
Ja właśnie przymierzam się do wiosennego, sportowego przebudzenia, o siłowni nawet na razie nie myślę, wszystkie miejscówki w pobliżu oferują tyko abonamenty roczne, nie bardzo mi się uśmiecha podpisywanie kontraktu na sport... bo nie ufam sobie. Więc albo wystartuje w domu, z fitnessem, który wałkuje z przerwami od lat, albo może zacznę biegać :O

MagdaKcz
02-20-2019, 20:34
Według mnie , najważniejsze to ruszyć się z kanapy ( : Nie ważne czy właśnie w otoczeniu ów kanapy czy siłowniowych sprzątów, ważne to postarać się dać z siebie wszystko. Ja praktykuje tak i siak, ale niezmiennie twierdze, że z pogody trzeba korzystać i treningi na świeżym powietrzu dają mi mnóstwo frajdy. Często też, przez to właśnie na czas wiosny i lata nie kupuje karnetu na siłownie i wszystkie treningi robie na zewnątrz, a przy deszczu, przy kanapie ( : Niech moc będzie z Wami!

wildirishrose
02-21-2019, 11:27
Według mnie , najważniejsze to ruszyć się z kanapy ( : Nie ważne czy właśnie w otoczeniu ów kanapy czy siłowniowych sprzątów, ważne to postarać się dać z siebie wszystko. Ja praktykuje tak i siak, ale niezmiennie twierdze, że z pogody trzeba korzystać i treningi na świeżym powietrzu dają mi mnóstwo frajdy. Często też, przez to właśnie na czas wiosny i lata nie kupuje karnetu na siłownie i wszystkie treningi robie na zewnątrz, a przy deszczu, przy kanapie ( : Niech moc będzie z Wami!

Zazdroszczę motywacji! Ja przez to, że wczoraj poczytałam wasze komentarze, jestem po pierwszym przedwiosennym treningu. Trzeba się ruszyć bo idzie lato :D

Luki43
02-21-2019, 13:16
Jest to super opcja dla ludzi, którzy mają mniej czasu, aby iść na siłownię. Sam ćwiczę w domu i polecam.

marcela
02-22-2019, 12:30
Myślę, że jak wszystko co robimy w domu wymaga to bardzo dużo samodyscypliny. Mi akurat nie bardzo chce się ćwiczyć w domu, zawsze mam coś innego do zrobienia. Dalego wole ćwiczyć na siłowni, bo jak opłacę karnet, to głupio nie pójść, a jak pójdę, to już nic mnie nie rozprasza ;)

KatarzynaSniezek4
02-22-2019, 18:52
Ja wolę pójść na siłownię i kilka razy poćwiczyć pod czyimś czujnym okiem ;) Niestety bardzo łatwo można zrobić sobie krzywdę. Siłowni niestety nie odwiedzam często przez brak czasu ale swego czasu ćwiczyłam gimnastykę artystyczną i bezpieczniej się czułam, gdy ktoś to kontrolował i pokazywał jak unikać kontuzji i ewentualnych zranień ;)

nliszewska
02-24-2019, 13:43
Tak bardzo bym chciała, a tak bardzo jestem leniwa...

Katarzyna09
02-24-2019, 19:54
Myślę, że ćwiczenie w domu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie czują się zbyt komfortowo ćwicząc pośród innych jak i dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na siłownię ze względu na koszty albo brak czasu. Co prawda w domu ciężko jest o jakieś zawansowane sprzęty ale wydaje mi się że i bez tego można osiągnąć dobre rezultaty.

RoksanaCyjak
02-24-2019, 21:46
U mnie jest to podzielone na okresy. Czasami wole iść na siłownie, a czasami ćwiczę w domu. Dla mnie sukcesem jest to, że potrafię wstać bez marudzenia i zacząć ćwiczyć. Daje mi to ogromną satysfakcje niezależnie od tego gdzie jestem.

RadSen
02-24-2019, 22:31
Nieważne gdzie, byle bezpiecznie. Warto mieć kogoś, kto na początku podpowie jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, żeby nie pogłębić ewentualnych wad postawy i uchronić się przed kontuzjami.

matthias88
02-25-2019, 10:46
Zimą ćwiczę na trenażerze rolkowym. Jako pasjonat kolarstwa, nie mogę odpuść sobie ani chwili. Ale wystarczy zwykły dłuższy spacer. Zamiast wracać do domu autem, busem, metrem, można wrócić na własnych nogach jeśli jakość powietrza pozwala. Czasami przechadzam się po pracy, nie wstydzę się maszerowania z kijkami. W ciągu godziny można przejść szybkim tempem nawet 7 km. Nie sposób przytyć, jedząc nawet wszystko co popadnie.

zefirka
02-25-2019, 12:42
kiedyś miałam mniej zajęć i chodziłam do pracy na 14:00, więc z miłą chęcią przed pracą jeżdziłam na siłownię, ale teraz pracuję w innym systemie, w domu jestem 18:30-19:00 i zwyczajnie nie chce mi się. Wracam głodna jak wilk, traning w warunkach domowych robię o 20:00, kąpię się i mam jeszcze czas coś ugotować na następny dzień albo wrzucam na gaz jakieś jadło żeby "pykało" w czasie trenigu.

anetanet
03-07-2019, 14:51
Nie potrafię zmotywować się do ćwiczeń w domu. Dla mnie najlepszą opcją są ćwiczenia (fitness, joga) w grupie. Wiosną i latem wybieram ruch na świeżym powietrzu (rolki, rower, bieganie).

morawka
03-08-2019, 15:29
Ja potrzebuję dostęp do sprzętu na siłowni - w domu ciężary są dla mnie za małe, chyba jestem zbyt silna! :D Ale lubię np. robić brzuszki przed telewizorem, przyjemne z pożytecznym :)

marrosa
08-05-2019, 19:42
Jeżeli trening, to w domu. Mam swoją przestrzeń, ćwiczę w swoim tempie i nie muszę obijać się o innych ludzi. Nie potrzebuję specjalnego sprzętu do ćwiczeń, więc nie muszę chodzić na siłownię. Co prawda z motywacją jest czasem ciężko, ale jednak wolę dom.
Jeżeli chodzi o Zumbę, to też wolę w domu, choć trening na sali z głośną muzyką to byłoby to. No i lustra pomagają pilnować ruchów i postawy. Ale na razie trenuję w domu z filmami z youtube'a :D

Szvejkova
08-06-2019, 13:08
Wszystko zależy od osoby. Ja wolę w domu poćwiczyć, można to robić w swoim tempie i ze swoją muzyką nie w słuchawkach. :)

aleksandra266
08-06-2019, 16:09
Jestem ogromną fanką wysiłku fizycznego, ćwiczę zarówno w domu, jak i na siłowni. W gronie swoich znajomych mam osoby, które wstydzą się iść na siłownie i wolą ćwiczyć tylko i wyłącznie w domu. Co myślicie o takich treningach?

Sama ćwiczę głównie w domu (oprócz tego jeżdżę rowerem lub chodzę na spacery). Siłownia w moim wypadku odpada, bo mieszkam w małej miejscowości, i mamy tu tylko jedną siłkę, jest ona jednak zarówno wyposażona dla facetów, jak i tylko przez nich okupowana :rolleyes: Czułabym się bardzo niepewnie chodząc tam sama, do tego nie interesuje mnie wyciskanie ciężarów. Trening siłowy lubię, ale preferuję taki z wykorzystaniem masy własnego ciała, a nie z obciążeniem.
Trening w domu wymaga pewnej dyscypliny, bo nie motywuje nas np. wykupiony miesięczny karnet lub znajomi, z którymi ćwiczymy. Ja jednak widzę same zalety, bo po pierwsze nikt na mnie nie patrzy, przez co nie muszę się czuć skrępowana, a po drugie nie mam wymówki "pada"/ "jest za zimno"/ "mam mało czasu", po prostu wskakuję w strój sportowy i ćwiczę we własnym pokoju. Nie wykluczam jednak, że po dłuższym czasie mi się to znudzi, wówczas rozważę uczestnictwo w jakichś zajęciach fitness :)

Alicjasi
08-06-2019, 19:17
Mi jest raczej ciężko samą siebie zmotywować, pomagają mi namowy koleżanki, która wyciąga mnie na siłownię, rolki, itp. ;) Ale dla osoby dobrze zmotywowanej jest to jak najbardziej możliwe. Są też aplikacje, które działają jak trener personalny, np. jeśli chodzi o bieganie, podaje się ile razy w tygodniu chcemy biegać, w jakiej formie jesteśmy, i już, program ułożył nam plan biegania :)

Natalya
08-08-2019, 10:00
Ja należę do grona osób, które nie przepadają za siłownią i wolą ćwiczyć w domu. Przyznam, że największym problemem tutaj może być motywacja - jeśli wydasz już pieniądze na karnet, to potem szkoda to zmarnować na poddanie się. Ja jednak nie zmieniłabym swojego miejsca ćwiczeń, bowiem przynajmniej czuję się komfortowo w zaciszu domowym. W internecie można znaleźć bardzo dużo ciekawych programów z ćwiczeniami, które są efektywne. Szczególnie cenię sobie treningi od Chloe Ting i serdecznie je polecam. ;)

Toroteija
08-12-2019, 13:49
Nigdy nie byłam na siłowni i raczej się tam nie wybieram, ćwiczenie w domu w zupełności mnie satysfakcjonuje. Jest to moim zdaniem idealne rozwiązanie dla osób, które wolą same decydować, kiedy i w jaki sposób (z jaką muzyką, w jakim tempie itp.) będą trenować, a także dla tych, którzy w obecności innych ćwiczących czują się skrępowani. Jeżeli nie kupuje się drogiego sprzętu do ćwiczeń, trening w domu pozwala również oszczędzić trochę pieniędzy – nie trzeba żadnego karnetu. ;)