PDA

View Full Version : Jedna miłość na całe życie- czy to możliwe?

paulina7
02-05-2019, 23:51
W gronie moich znajomych spotykam się ze związkami osób, które są ze sobą jakby "od zawsze", to znaczy już od najmłodszych lat gdy się poznali są nierozłączni. Często słyszy się o takich związkach, które trwają od lat najmłodszych aż do końca życia. Jednak czy takie zjawisko jest bardzo powszechne?
Rozpoczynając pierwszy związek mamy nadzieję, że to już ten na całe życie. Jednak czy takie osoby nie zadają sobie później pytania: 'a co by było gdyby?". Jak to byłoby całować się z kimś innym czy chodzić na randki? Właśnie te kwestie zawsze mnie zastanawiają. Jak to jest z tymi związkami?

magdamic
02-10-2019, 21:51
Osobiście znam kilka par z naprawdę wieloletnim stażem związku - przykładem może być moja starsza siostra. Jako mała dziewczynka jej związek był dla mnie wzorem i wymarzonym celem na przyszłość - poznała męża w wieku 17 lat, obecnie oboje mają prawie 40. Niestety lub stety mi się nie udało utrzymać związku z moją pierwszą miłością jednak odnalazłam w tym plusy. Moja pierwsza miłość była przeze mnie wyidealizowana, jako romantyczka trzymałam się pewnych schematów "z filmów" co czasem nawet prowadziło do kłótni. Rozstanie zadziałało na mnie jak kubeł zimnej wody. Dostrzegłam w tej relacji sporo wad, które wcześniej ignorowałam, udawałam, że wszystko gra; dostrzegłam również przede wszystkim wady w sobie i toxyczne zachowania, które wcześniej wydawały mi się normalne i uważałam, że każda "zakochana para" się tak zachowuje. Dzięki rozstaniu złagodniałam, przestałam tworzyć toxyczne sytuacje w związku ale również przestałam ignorować i idealizować toxyczne zachowania tworzone przez drugą połówkę. Idea zestarzenia się ze swoją pierwszą miłością jest piękna, jednak nie żałuję, iż nie było mi dane tego przeżyć ponieważ przez stracenie jej zyskałam zupełnie inne spojrzenie na rzeczywistość i relacje międzyludzkie.