PDA

View Full Version : Gry komputerowe jako sposób nauki

NinaK96
01-09-2019, 17:56
Czy uważacie, ze gry komputerowe są dobrym i wydajnym sposobem na naukę języka?

dyrbal
01-10-2019, 18:15
Może nie koniecznie jest to "wydajny" sposób, ale bez wątpienia można się z gier dużo nauczyć.

Mallikai
01-10-2019, 19:01
Zgadzam się z przedmówcą. Ponadto, myślę, że zawsze warto mieć jakiś kontakt z językiem, na pewno nie wpłynie to źle, a może mieć dużo korzyści. No i jest to raczej przyjemna forma oswajania się z obcym językiem.

datryba
01-11-2019, 10:31
Również zgodzę się z poprzednikami, może nie nazwałbym tego najwydajniejszym sposobem, jednak, na pewno jest to jeden ze sposobów i w dodatku działa. Znam kilka osób, które np. język angielski przyswajały tylko za pomocą gier i filmów czy seriali i w ten sposób nauczyli się wielu słówek, byli też nawet w stanie władać językiem na poziomie komunikatywnym.

RadSen
01-11-2019, 21:06
Fajny sposób, szczególnie kiedy gra się w gry online i rozmawia z innymi graczami przy użyciu słuchawek i mikrofonu.

vladiator25
01-12-2019, 19:37
Tak, chyba to dobry sposób nauki języka, może dlatego, że podczas gry bardziej działa podswiadomość i niektóre rzeczy lepiej się zapamiętują. I jeszcze gdy nie możesz przejść dalej, musisz czytać tych samych dialogów i t.p., czyli powtarzać materiał :D

Magdalena97
02-24-2019, 10:45
Również nie nazwałabym tego wydajnym sposobem nauki, ale zauważyłam, że dzieci szczególnie szybko uczą się słówek i zwrotów z gier komputerowych. Może powstaną kiedyś jakieś interesujące gry oparte właśnie na nauce języka.

Jeremi.546
02-24-2019, 12:55
To na pewno też zależy od formy gry, ale taka, w której napotkamy dużo dialogów i przerywników filmowych, może być dla nas równie dobrym sposobem nauki, jak tradycyjny film. A dzisiaj gier w konwencji "filmów interaktywnych" powstaje coraz więcej. Zmiana wersji językowej w każdej grze zawsze trochę pomoże oswoić się z językiem i nauczyć słownictwa, nie odbierając zabawy z samej gry (o ile nie uniemożliwia nam jej zrozumienia).

Lahrim
02-24-2019, 19:46
Fajny i przyjemny sposób nauki. Chociaż bardziej niż nauka języka to działa na zasadzie powtarzania i pracy z tym językiem, utrwalania go poprzez ciągły kontakt z językiem mówionym i pisanym. Dzięki temu coraz bardziej zapada nam w pamięci to czego się nauczyliśmy wcześniej i również możemy poznawać słownictwo związane z tematem jaki prezentuje gra.

Kasia_Z
02-24-2019, 19:52
Myślę, że każdy kontakt z językiem jest dobry, więc i gry przyniosą korzyści.

kamil94
04-14-2019, 13:44
Moim zdaniem granie w gry nie może być twoim podstawowym sposobem na naukę języka, ale w dużym stopniu może pomóc Ci w jego opanowaniu (sposób wymowy, pisownia). Więc jak najbardziej polecam.

Joannabo
04-14-2019, 14:30
Kontakt z językiem jest najważniejszy, jego forma może być bardzo różna. Myślę, że także gry komputerowe w nauce pomagają.

CarolinaS
04-14-2019, 14:32
Zależy jaki jest rodzaj gry, to takiego słownictwa się dzięki nim nauczymy. Uważam, że może być to dodatkowym źródłem nauki, jednak nie jedynym.

Vindkast
04-14-2019, 21:35
Zgadzam się z przedmówcami, że nie powinien być to jedyny sposób na naukę, niemniej najważniejszy jest kontakt z językiem. W ten sposób zapamiętujemy konkretne frazy, podświadomie rozumiemy niektóre stwierdzenia, uczymy się kojarzyć fakty i "czuć" język. A przy tym nauka sprawia nam dużą przyjemność, a to najlepsza motywacja. Sprawdzamy więc słownictwo, by zrozumieć czego od nas gra chce, żeby rozwiązać zagadkę itp.
W moim przypadku gry bardzo mocno przyczyniły się do nauki angielskiego. Grając w Oblivion nauczyłam się wielu fraz, słówek i przede wszystkim osłuchałam z językiem. I byłam wtedy naprawdę dobra z angielskiego.

beattta
04-14-2019, 22:04
Myślę, że to całkiem dobry sposób. Dzięki niemu można połączyć naukę z rozrywką :)

jjankowski18
04-15-2019, 01:07
Nauka języka z gier komputerowych wydaje się jednym z najbardziej organicznych sposobów poprawienia swoich umiejętności językowych, myślę więc, że jak najbardziej warto.

ReeVsq
04-15-2019, 13:22
Jako dopełnienie nauki na pewno są przydatne, plus oczywiście istnieją gry przeznaczone specjalnie do nauki języka. Gry multiplayer-owe online pozwalają na rozmawianie w języku obcym i pomagają pokonać barierę językową, ale gra w pojedynkę również może wiele nauczyć, w szczególności słownictwa. W przypadku gier z rozwiniętą fabułą i animowanymi scenkami z nagranym dialogiem jest to bardzo podobne do oglądania filmów w obcym języku.

anjakolanowska
04-15-2019, 13:49
Jako dopełnienie nauki na pewno są przydatne, plus oczywiście istnieją gry przeznaczone specjalnie do nauki języka.

Brzmi ciekawie, mógłbyś podać jakieś tytuły?

IgaQin
04-16-2019, 16:13
Będąc w podstawówce gry komputerowe pozwoliły mi na opanowanie podstaw języka angielskiego oraz na regularne poznawanie nowego słownictwa i utrwalanie starego - w sposób bardzo przyjemny i mało czasochłonny, czyli coś czego zdecydowanie brakowało w nauce szkolnej. Jest to bardzo dobre miejsce do nauki słownictwa, przeprowadzania konwersacji, a jeśli gra daje nam często różne teksty do czytania, to również można zdobyć pewne "wyczucie językowe" bez wkuwania zasad gramatycznych. Choć według mnie do dobrego opanowania gramatyki gry się jednak nie nadają i trzeba przysiąść do podręcznika i do ćwiczeń utrwalających.

ReeVsq
04-16-2019, 23:34
Brzmi ciekawie, mógłbyś podać jakieś tytuły?

Tytułów nie znam, ale miałam na myśli wszelkiego typu gry edukacyjne, choć są one z reguły kierowane do dzieci, więc jest to raczej opcja dla najmłodszych.

Anisa
04-17-2019, 06:08
Nie lubię gier komputerowych, więc ta forma nauki do mnie nie przemawia.

jogrza
04-17-2019, 13:23
Czemu nie? Każdy kontakt z językiem jest dobrym sposobem na naukę, a grając w gry jest on w miarę aktywny. Oczywiście, nie powinien być to jedyny sposób, ale poprzez gry można poznać ciekawe słownictwo.

Micx
04-18-2019, 20:05
Gry tak jak filmy i muzyka są doskonałym sposobem na naukę języka. Nawet lepszym ponieważ są bardziej interaktywne niż np książki. Choć to zależy od tego w jakie gry. Z RPG się nauczymy ale z FPS już niekoniecznie

SzymanskaS
04-21-2019, 07:56
Jako dziecko grałam w dużo gier komputerowych i sporą część słownictwa załapałam właśnie z nich także jestem zdania, że są dobrym sposobem na naukę języka. Każdy jest dobry.

atomicplum
04-23-2019, 20:28
angielski dubbing w grze + angielskie napisy to najlepsza forma przyswajania języka imo. często nawet nie byłam świadoma ile zapamiętywałam dopóki ktoś mnie nie zapytał 'skąd znasz takie słowa?' gdy trzeba było coś napisać albo przetłumaczyć. ano z gier :D

martawinko
04-27-2019, 22:48
Zdecydowanie jest to dobry sposób na naukę języka. W większości gier językiem wiodącym jest angielski, są też umieszczane napisy. Jest to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na poznanie nowych słów no i można się dużo osłuchać. Szczególnie jest to świetny pomysł dla dzieci. Podobnie jest z serialami, które oglądamy z napisami: równie efektywne i przyjemne :)

Angie98
04-27-2019, 23:46
Cześć! Myślę, że to prosty sposób na rozbudowanie swojego zasobu słownictwa w danym języku. Moja przyjaciółka po zakończeniu szkoły średniej zaczęła grać w grę w której występowały dialogi w języku angielskim i właśnie poprzez ten codzienny, tak więc nie tyle intensywny, co systematyczny kontakt z językiem, nabrała pewności co do swoich umiejętności, a pondato zapamiętała wiele nowych słów rozumiejąc ich znaczenie z kontekstu. :)

yodde
05-04-2019, 13:13
Moim zdaniem jest to połączenie miłego z pożytecznym. Nie oszukujmy się, że jest to jakoś bardzo wydajne, ale wydaje mi się, że obcowanie z językiem obojętnie w jaki sposób jest czymś pozytywnym i rozwijającym.