PDA

View Full Version : Skuteczna nauka greckiego

Agapur93
05-28-2018, 11:12
Czy znacie lub macie jakieś skuteczne sposoby na szybkie przyswojenie tego języka? Poznałam osoby, którym udało się osiągnąć bardzo komunikatywny poziom po 2-3 miesiącach. Myślicie, że jest to możliwe? Kontakt z greckim i native'ami mam cały czas, więc powinno chyba być łatwiej? Jak wy nauczyliście się tego języka?

qlague001
10-10-2018, 21:48
Myślę, że używanie Duolingo pomaga przy nauce greckiego. Przynajmniej mi pomagało.

Amabilis
01-01-2019, 23:44
Grecki nie jest trudny, w jego nauce tak jak przy innych językach najbardziej pomaga regularne powtarzanie i w miarę możliwości częsty kontakt z tym językiem.

zyzur
01-05-2019, 14:18
A może warto rozeznać się w Internecie w tej materii? Moim zdaniem to jest dobry pomysł.

Amabilis
01-06-2019, 21:23
Mogę też polecić całkiem przyjemny i zabawny sposób - oglądanie znanych bajek z greckim dubbingiem :) W Internecie można tego znaleźć mnóstwo. Bajki mają zazwyczaj dość prosty język i zrozumiałą, czystą wymowę, można łatwo i przyjemnie osłuchać się z językiem.

sjvsu
02-24-2020, 14:47
Znajdź może artykuł Językowej siłki o nauce języka greckiego, powinno być tam dużo źródeł. Bardzo zazdroszczę, jeśli masz stały kontakt z native'ami, proponuję szybką naukę alfabetu, podstawową gramatykę i rozmawiać z nimi jak najwięcej:)

fan_niszowych_jezykow
03-20-2021, 12:25
Czy znacie lub macie jakieś skuteczne sposoby na szybkie przyswojenie tego języka? Poznałam osoby, którym udało się osiągnąć bardzo komunikatywny poziom po 2-3 miesiącach. Myślicie, że jest to możliwe? Kontakt z greckim i native'ami mam cały czas, więc powinno chyba być łatwiej? Jak wy nauczyliście się tego języka?

Jest to jak najbardziej możliwe

jupil
04-29-2021, 18:21
Dobrze wiedzieć że można się tak szybko uczyć :)