PDA

View Full Version : Książki poszerzające horyzonty

mwalasek
01-05-2018, 17:15
Hej, co możecie polecić z książek, które pomogą się rozwinąć, skłonić do przemyśleń, czy po prostu zawierają wiedzę, którą wypada znać? Od siebie polecam "Wszechświaty Równoległe" Michio Kaku, która tłumaczy w prosty sposób wiele zagadnień zwiazanych z fizyką i kosmosem.

Blanche
01-14-2018, 13:17
Z dziedziny fizyki i astronomii polecam słynną książkę Stephena Hawkinga "Krótka historia czasu". Porusza w niej pytania o początek i koniec Wszechświata, naturę czasu, a nawet o istnienie Boga.

mojanowa
03-01-2018, 13:42
Polecam "Historia pszczół" Maja Lunde, bardzo ciekawa literatura, o przyszłości, czynnikach z dzieciństwa mających wpływ na nasze dorosłe życie

ladygodiva
03-03-2018, 10:50
"Odszkolnić społeczeństwo", Ivan Illich. Pomaga spojrzeć z zewnątrz na instytucję, które uważamy za nieodłączną część naszego świata

jakubgrzeszczak2
03-09-2018, 02:35
Efekt Lucyfera. Genialna pozycja, którą naprawdę warto przeczytać.

Agata1818
03-09-2018, 09:54
"Dawaj i Bierz" Adam Grant, zdecydowanie.
"Człowiek w poszukiwaniu sensu" Viktor Frankl, pozycja, którą powinni przeczytać wszyscy.

piobar
03-11-2018, 19:23
Ostatnio zachwyca mnie pozycja pt. "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym" Daniela Kahnemana. W przystępnej formie popularnonaukowej omawia mechanizmy rozmaitych błędów poznawczych i ich skutków w naszym codziennym życiu. Szczerze polecam każdemu, kto interesuje się procesami poznawczymi albo po prostu chce wiedzieć, jak działa jego własny mózg.

ulam
05-13-2018, 16:01
"Zabić drozda" - niby książka dla dzieci, ale wiele uświadamia.

adamjarmolowicz
05-14-2018, 09:44
1984 - George Orwell
Niesamowita książka o ogromnej wartości intelektualnej. Jest bardzo aktualna mimo iż ma już swoje lata i jest bardzo przystępna dla okazyjnych czytelników ponieważ ma ok 200 stron.

scartissue2
05-14-2018, 12:58
Polecam"Time's Arrow" - spojrzenie na różne kwestie z zupełnie innej perspektywy.

H4rbing3r
05-14-2018, 14:47
Z dziedziny fizyki i astronomii polecam słynną książkę Stephena Hawkinga "Krótka historia czasu". Porusza w niej pytania o początek i koniec Wszechświata, naturę czasu, a nawet o istnienie Boga.

Zacząłem ostatnio ją czytać (szkoda tylko, że dopiero śmierć Hawkinga zmotywowała mnie do zainteresowania się nią) i muszę powiedzieć, że póki co, wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Fizyka była dziedziną, która od lat gdzieś tam raczej mnie odstraszała (tak, jestem typowym humanistą :)), ale sposób w jaki Hawking przedstawia w swojej książce jej założenia, poruszając też przy tym kwestie metafizyczne, początku oraz końca wszechświata i samo istnienie (lub interpretację istnienia) Boga, naprawdę sprawił, że coraz częściej sięgam po artykuły stricte fizyczne. Zdecydowanie polecam tę książkę!