PDA

View Full Version : Wymarzony przedmiot na filologii

alkacc01
11-13-2017, 14:29
Gdybyście mogli wybrać jakikolwiek przedmiot, który moglibyście realizować w ramach filologii co by to było? :)

Malgosia97
11-13-2017, 15:06
Zajęcia praktyczne dotyczące kuchni kraju, którego filologię studiujemy :D

ola.ad
11-19-2017, 18:47
Zajęcia, które pozwalają na ćwiczenie komunikacji w języku obcym. Na moich studiach często grupy byłby zbyt duże, albo same w sobie były źle prowadzone. Zabrakło mi ćwiczenia różnych kompetencji, a także przygotowanie się do prezentacji i przemówień. Również przydałby się zajęcia z negocjowania stawek czy budowania własnej marki.

wiolakq
11-19-2017, 19:21
Dyskusja! Można ćwiczyć swoje umiejętności, przełamywac barierę językowa;>

Izzabela
11-24-2017, 15:12
Wymarzony... to w sumie zależy na jakiej filologii. Ja ogólnie bym dodała naukę gramatyki języka ojczystego, bo czuję, ze jeśli chodzi o język polski to cały czas się cofam. Często już nie wiem, co jest rodzimą konstrukcją, a co kalką.

Anais
12-04-2017, 16:30
Zajęcia skupiające się na mówieniu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na to jak mówimy :) Czyli takie zajęcia dyskusyjne z elementami emisji głosu.

martagiedrys
12-05-2017, 01:28
Mitologia. Jeśli chodzi o kraje europejskie, można zacząć od greckiej, ale nie poprzestawałabym na tym. Temat wierzeń, bóstw i istot nadprzyrodzonych jest naprawdę ciekawy i rozległy, a mam wrażenie, że zupełnie pomijany.

arpauxxc23
02-20-2018, 20:08
Speaking, speaking i jeszcze raz speaking. Moim zdaniem takich ćwiczeń jest za mało. Ciągle słyszymy, że mamy ćwiczyć sami, rozmawiać ze sobą, mówić do siebie w domu. Każde z tych rozwiązań jest bardzo dobre, ale gdyby połączyć zajęcia z uczniami z wymian studenckich, gdzie moglibyśmy porozmawiać z każdą osobą, która mówi po angielsku w delikatnie inny sposób, nasze umiejętności poszerzyłyby się. Myślę, że nie mielibyśmy takich problemów z rozumieniem kogoś, kiedy zwraca się do nas osoba np. z Hiszpanii i jej angielski brzmi troszkę inaczej, nie bylibyśmy tak zaskoczeni,jeżeli tak to można nazwać.
Podczas tych zajęć przydałoby się również sprawdzanie wymowy oraz podpowiadanie różnych słów/wyrażeń, którymi moglibyśmy zastąpić proste, znane nam już słowa.

walentyna44
08-15-2019, 17:01
Więcej gramatyki :D:D nie ma nic gorszego niż osoby na 3-cim roku, które nadal mówią kali być, kali mieć ...

katarzynakacka
08-19-2019, 00:52
Uważam, że powinno być więcej zajęć z praktycznej nauki języka (np. z konwersacjami na tematy z życia codziennego). Moim zdaniem ciekawym pomysłem byłyby zajęcia z języka obcego w biznesie. Wiele osób po filologi wybiera pracę w międzynarodowej w korporacji, czy też jeździ na różne delegacje, podczas których musi używać języka obcego w sposób profesjonalny.