PDA

View Full Version : Seriale dla początkujących

monikamitoraj
11-06-2017, 15:20
Jakie seriale lub krótkie filmiki polecacie dla uczniów, którzy chcą uczyć się języka przez osłuchiwanie się?

jagodzinska
11-06-2017, 17:04
Może to wydawać się śmieszne, ale bajki dla dzieci są dobrym źródłem wiedzy i można z nich uczyć się języka. A to dlatego, że mało w nich tekstu i kwestie wypowiadane są wolno i wyraźnie.

VictoriaKedra
11-06-2017, 17:32
Sławny przez wszystkich znany serial "Friends" jest przetłumaczony na mnóstwo języków.
Zgadzam się, że bajki dużo pomogą na początku, tylko nie przesadzać z nimi, ponieważ słownictwo tam jest mocno ograniczono wiekowo, więc szybko potem szukać coś poważniejszego.

Izzabela
11-07-2017, 02:05
Dla początkujących to zdecydowanie Extr@ (dla tych preferujących brytyjski angielski). To serial stworzony do nauki języka własnie. Są różne wersje językowe, nie tylko angielska.

ulaba
11-08-2017, 14:17
Może to wydawać się śmieszne, ale bajki dla dzieci są dobrym źródłem wiedzy i można z nich uczyć się języka. A to dlatego, że mało w nich tekstu i kwestie wypowiadane są wolno i wyraźnie.

To prawda, można obejrzeć ulubione bajki z dzieciństwa w oryginale i "odkryć je na nowo" :) Przy tym łączymy przyjemne z pożytecznym, a to chyba najlepszy sposób na naukę i osluchanie się z czymś nowym.

Aria
11-09-2017, 16:33
Sławny przez wszystkich znany serial "Friends" jest przetłumaczony na mnóstwo języków.
Zgadzam się, że bajki dużo pomogą na początku, tylko nie przesadzać z nimi, ponieważ słownictwo tam jest mocno ograniczono wiekowo, więc szybko potem szukać coś poważniejszego.

Nie polecałabym "Friends" początkującym, zbyt dużo w tym serialu żartów językowych, które zrozumieją dopiero zaawansowani uczniowie. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z językami polecałabym za to seriale "Extr@" - wyraźnie inspirowane "Przyjaciółmi", ale bardzo łatwe językowo. Istnieje kilka wersji - francuska, hiszpańska, chyba też niemiecka - te liczą kilka odcinków. Jest też wersja angielska, która jest dłuższa, jeśli dobrze pamiętam to ma koło 30 odcinków.

Malgosia97
11-13-2017, 14:22
Ja polecam wszelkiego rodzaju bajki, np. Świnka Peppa, przetłumaczona na wiele języków, proste słownictwo, dokładna wymowa. Dobrym rozwiązaniem są również filmy czy seriale z napisami w języku w jakim są nagrane. Ułatwia to oswojenie się z wymową i graficznym zapisem słów, zwłaszcza w trudnych językach.

alkacc01
11-13-2017, 14:25
Jeżeli chodzi o język angielski i brytyjski akcent, polecam serial "Trollied"

Wanderer
11-13-2017, 14:43
A ja po prostu polecam oglądać po angielsku seriale, które się już zna. Zarys fabuły jest już zrozumiały i można się skupić głównie na słuchaniu aktorów.

isa1
11-13-2017, 22:42
Jeśli ktoś lubi, to fajnie sprawdzają się bajki z Disneya (szczególnie te starsze, bo przyznam, że nie do końca jestem na bieżąco z nowościami :D). Oprócz zwykłych dialogów zawierają również wiele piosenek, które łatwo wpadają w ucho i czynią naukę dużo przyjemniejszą.

qlamula
11-16-2017, 12:27
Jeśli chodzi o język hiszpański, to można znaleźć na YouTube fajną serię sitcomu o grupie przyjaciół - "Extra en espanol", mówią dużo wolniej i prostszymi sformułowaniami. Polecam.

Karyn
11-20-2017, 00:13
Synowie Anarchii - proste zwroty, ale czasami akcent i szybkość mówienia może stanowić problem.