PDA

View Full Version : Nauka języka węgierskiego

renarde
09-17-2017, 22:38
Pytanie do osób, które znają język węgierski: czy nauka jest rzeczywiście tak trudna, jak powszechnie się uważa? Jeśli tak, co jest najtrudniejsze do opanowania?

Ja92
01-28-2018, 22:32
Podbijam. Za dwa tygodnie zaczynam kurs i trochę mnie to przeraża.

Dorzucę jeszcze jedno pytanie: znacie może jakiś dobry internetowy słownik polsko-węgierski?

Aga12
01-29-2018, 00:20
Podbijam. Za dwa tygodnie zaczynam kurs i trochę mnie to przeraża.

Dorzucę jeszcze jedno pytanie: Znacie może jakiś dobry internetowy słownik polsko-węgierski?

Jeżeli podoba ci się ten język i z przyjemnością go słuchasz, to dasz radę. Gdybym miała dużo wolnego czasu to zapisałabym się na taki kurs "for fun".

michal9x
02-18-2018, 22:56
Też słyszałem, jaki węgierski jest trudny, ale pewnie najlepiej byłoby się przekonać samemu. Nie znam węgierskiego, ale słyszałem, że polski jest bardziej skomplikowany, gdy porówna się gramatyczne elementy, jak rodzaje osobowe czy odmianę przez przypadki.

gregory1992
02-24-2018, 18:00
Również nie znam języka węgierskiego, ale mieszkanie dzielę z Węgrem. Czasami pytam go, jak coś jest po węgiersku, w odpowiedzi zawsze dostaję zupełnie inne słowo niż podobne do języków, które znam. Nauka węgierskiego, według mnie, to raczej zupełne zaczynanie wszystkiego od podstaw. Ale po opanowaniu języka w dobrym stopniu można liczyć na godziwe zarobki.

Mateusz95
09-22-2018, 22:36
Parę lat temu próbowałem na własną rękę uczyć się języka (w tym celu zakupiłem płytę z kursem + podręcznik do nauki), jednak zakończyło się to niepowodzeniem w opanowaniu jego podstaw.
Zamierzam jednak w przyszłości podjąć się ponownie próby nauczenia go i w związku z tym miałbym pytanie: po jakim mniej więcej okresie nauki w szkole językowej (hungarystyka niestety u mnie odpada) można poprowadzić konwersację na podstawowym poziomie? I na co, ucząc się, zwrócić największą uwagę?

agatabog
09-24-2018, 21:40
Pytanie do osób, które znają język węgierski: czy nauka jest rzeczywiście tak trudna, jak powszechnie się uważa? Jeśli tak, co jest najtrudniejsze do opanowania?

Słyszałam, że w węgierskim jest jeszcze więcej przypadków niż w polskim. Z pewnością ciężko sobie to poukładać i zrozumieć.