PDA

View Full Version : dobry czytnik e-book

KlaraW
09-17-2017, 17:25
Poszukuję czytnika e-booków, który a) byłby w przystępnej cenie (max. 400zł) b) odczytywał pliki PDF, doc c) niekoniecznie miał podświetlany ekran

Przede wszystkim zależy mi na odczycie tych 2 konkretnych formatów, by móc swobodnie czytać materiały przesyłane przez wykładowców. Ktoś coś umiałby doradzić? :)

ulaba
10-08-2017, 20:07
Ja właśnie w tym celu kupiłam na początku studiów Kindle, ale się nie sprawdził w tej roli. Teraz czytam na nim czasem ebooki, ale do materiałów od wykładowców wolę jednak laptop z aplikacjami do adnotacji czy nawet zwykłym OneNote. Ale może to dlatego, że ja lubię mazać, zakreślać i notować na materiałach. Kindle miał też za mały ekran żeby komfortowo czytać książki w pdfie, slajdy były jeszcze ok. Może gdyby mieć podręcznik w formacie odpowiednim do ebooków byłoby lepiej, nie wiem.

Olka_1
10-13-2017, 10:33
Najlepszy czytnik to Kindle, ale właśnie...zależy dla kogo.
Mimo, że jestem miłośniczką swojego kundelka i nie zmieniłabym go na żaden inny. No ale to tego czego Ty potrzebujesz nie polecę. Lepszym rozwiązaniem tutaj byłby czytnik Kobo. Jedna uwaga - nie ma na rynku dobrego czytnika do czytania pdf. To moja subiektywna opinia, więc ktoś może się ze mną nie zgodzić.
Czytnik do czytania książek sprawdzi się świetnie - nie męczy wzroku, jest wygodny, lekki.
Jednak jako była studentka do notatek bardziej polecam tablet, u mnie był on lepszym rozwiązaniem.

annastachera
03-10-2019, 20:36
Przy Kindle, pliki pdf mozna konwertować na epub i wtedy ładnie chodzi. Ale prawda jest taka, że Kindle najlepszy jest właśnie do czytania książek. Ja osobiscie preferuje notatki w wersji papierowej, żebym mogła po nich pisać.