PDA

View Full Version : Netflix - korzystacie?

comemargot
05-27-2017, 13:36
Zastanawiam się czy korzystacie z Netflixa i co o nim myślicie?
Według mnie jego produkcje są naprawdę dobre i za niewielką cenę można swobodnie oglądać naprawdę dużo filmów i seriali. Żałuję jednak, że tak mało tłumaczeń jest dostępnych na terenie Polski. A Wy jakie plusy i minusy Netflixa dostrzegacie?

Ewentualnie
05-27-2017, 13:55
Korzystam z Netflixa od niedługiego czasu, jednak póki co jestem bardzo zadowolona. Obszerna baza filmów i seriali, która ciągle się rozszerza jest dla mnie wystarczająca. Poza tym podobają mi się opcje wyboru języka, w którym oglądamy jak i wielojęzyczne napisy.
Jedyną wadą (techniczną), którą zauważyłam, jest brak możliwości usunięcia zaczętego, lecz niedokończonego filmu/serialu z listy 'oglądaj dalej'.

comemargot
05-27-2017, 14:05
Jedyną wadą (techniczną), którą zauważyłam, jest brak możliwości usunięcia zaczętego, lecz niedokończonego filmu/serialu z listy 'oglądaj dalej'.

Też to zauważyłam i niestety bywają momenty, w których bardzo mnie to irytuje.
Mówiąc o językach miałam na myśli to, że zazwyczaj w Polsce jest do wyboru tłumaczenie polskie i angielskie, ewentualnie niemieckie i stosunkowo rzadko inne. Dziwi mnie to, bo na terenie Polski na przebywają również osoby z zagranicy (na stałe lub chwilowo), które mogą nie znać bardzo dobrze angielskiego i dla nich oglądanie filmów na Netflixie traci sens...

hophop
05-27-2017, 16:51
Również korzystam, polecam! ;)

Anioleczka
05-28-2017, 03:47
Dla mnie największym plusem jest właśnie niska cena, jak i możliwość oglądania z napisami, co przydaje się w nauce języka. Poza tym jestem wielką fanką serialu 'House of Cards' produkcji właśnie Netflixa :D

Ola1
05-28-2017, 15:16
Według mnie Netflix tworzy najlepsze seriale, polecam :)

Lilya
05-28-2017, 18:27
Sama nie jestem jeszcze użytkownikiem Netflixa, lecz głęboko zastanawiam się nad tym. Świetne seriale są tworzone przez nich (tj. House of Cards, Narcos). No a teraz jeszcze będą produkować Wiedźmina :p

allieomyk
05-28-2017, 19:39
Netflix cudowna rzecz, korzystam już jakiś czas i jestem zachwycona, że za stosunkowo niską cenę oferują tak wiele dobroci :) polecam każdemu!

MagdalenaSlezak
05-29-2017, 00:31
Szczerze to ja też się zastanawiałam nad Netflixem, lecz sama nie próbowałam. Po tym co tu przeczytałam chyba spróbuję sama.

Pchela13
05-31-2017, 22:35
Ja jeszcze nie zaczęłam używać Netflixa, ale myślę, że jest to bardzo dobra strona i ich produkcje są coraz lepsze i lepsze.

Anna186
06-01-2017, 15:36
Największym minusem Netfilxa jest dla mnie to, że nawet jeśli masz wykupione członkostwo to (np. w czasie podróży) nie we wszystkich krajach będziesz mógł z niego skorzystać.

nkolodzi
06-01-2017, 20:33

Można to usunąć w historii przeglądania.

ikonka ze zdjęciem - konto - na dole : moja aktywność - et voila :)

Ewentualnie
06-02-2017, 12:29
Można to usunąć w historii przeglądania.

ikonka ze zdjęciem - konto - na dole : moja aktywność - et voila :)

Dziękuję bardzo! Pisząc o tym w wątku miałam cichą nadzieję, że znajdzie się ktoś kto to zakwestionuje i poda sposób na usunięcie z 'oglądanych'. :)

kpaprocka
06-03-2017, 11:51
Tak, uwielbiam ten program!

Tobruk
06-03-2017, 16:15
Netflix się opłaca jeśli masz drugą osobę do dzielenia konta, a ów opłacalność wzrasta proporcjonalnie z liczbą kolejnych współoglądaczy, którzy się dorzucają do rachunku :) 2 osoby wychodzi zaledwie 20 zł na miesiąc w pakiecie średnim.

Oferta jest o wiele lepsza niż ta, którą mieliśmy od razu po starcie w Polsce. Oglądam przeważnie wtedy, gdy wystartuje nowy sezon mojego serialu (wtedy sobie wykupuję na miesiąc), a gdy już skończę, to sobie zawieszam konto.

Zdaje się tylko, że obniżyli jakość wideo dla pakietów niskim i średnim. Dopiero w najdroższym pakiecie można sobie oglądać w porządnym HD.

Roxanna1989
06-12-2017, 08:22
Nie. Ale widziałam go u koleżanki i wydaje się być ciekawą opcją. Tym bardziej, że program zapamiętuje co ostatnion oglądałeś i nawet na jakim etapie skończyłeś. Ba nawet sam Netflix daje ci propozycje obejrzenia kolejnych filmów. A te propozycje bazują na naszych wcześniejszych wyborów.

Paluszek
06-16-2017, 22:59
Korzystam i polecam. :) Również do ćwiczenia języków obcych, bo jest możliwość ustawienia języka i ewentualnie napisów :D Podoba mi się możliwość ściągania seriali i filmów, które później można oglądać, jak nie ma się połączenia z internetem. A jedyna wada to wolne aktualizowanie nowych sezonów. Na niekótre trzeba czekać kilka miesięcy, mimo że są już dostępne w internecie.

Czapa95
06-17-2017, 11:45
Korzystałam przez darmowy okres i byłam bardzo zadowolona - pewnie jeszcze tam wrócę :)

kpaprocka
06-17-2017, 20:31
Dla mnie to jeden z najlepszych programów tego typu.

sankre
06-28-2017, 17:32
Korzystam od ponad roku. Bardzo wygodne i stosunkowo tanie. Kiedyś korzystałam z amerykańskiej wersji, teraz polskiej, mam wrażenie, że u nas jest bardzo okrojony repertuar.

uldar
06-30-2017, 20:00
Korzystam z Netflixa od miesiąca i jestem bardzo zadowolona. Nawet jeżeli jest mało tłumaczeń w języku polskim to można w tym widzień plus związany z tym, że można oglądać po angielsku z angielskimi napisami co jest bardzo dobrą formą nauki języka.

jstrehl
07-02-2017, 21:39
Osobiście nie korzystam, ale zawsze podobała mi się ta strona i cieszę się, że ma polską wersję. Po prostu nie jestem pewna, czy na razie chcę zacząć, ale na pewno jest to jakiś plus, bo w ten sposób ma się dostęp do wielu programów w co najmniej kilku językach za stosunkowo niewielką cenę.

dialecticchaos
07-04-2017, 02:18
Nie korzystam, ale planuję założenie tam konta. Taki serwis to bardzo fajna sprawa, zwłaszcza jeśli ktoś ogląda dużo seriali.

pelikan850
07-05-2017, 14:30
Korzystałam z Netfliksa w ramach darmowego miesiąca i byłam umiarkowanie zadowolona. Największym minusem okazała się dla mnie stosunkowo uboga oferta dla Polski - wielu filmów, które wyszukiwałam, po prostu nie było (a nie chodziło ani o najnowsze, ani o mało znane produkcje). Byłam też dość zawiedziona, kiedy okazało się, że w polskiej ofercie nie ma jeszcze dostępnego trzeciego sezonu serialu, dla którego zdecydowałam się założyć konto. Mimo to cieszę się, że wypróbowałam platformę, ponieważ Netflix pozwolił mi odkryć serialowe perełki, o istnieniu których inaczej pewnie bym się nie dowiedziała. Ogromnym plusem jest też wysoka jakość obrazu, ponieważ - jak wiadomo - oglądanie w niskiej jakości to żadna przyjemność. Netflix to przede wszystkim świetna opcja dla fanów seriali i binge-watchingu, więc myślę, że jeszcze skuszę się na przedłużenie subskrypcji, jeśli będę miała na oku jakiś serial.

julikat
07-05-2017, 14:43
Dla mnie największym plusem jest (...) możliwość oglądania z napisami, co przydaje się w nauce języka.

Również najbardziej cenię sobie tę funkcjonalność Netfliksa. Sprawdza się szczególnie w kontekście stand-upów - tłumaczenia netfliksowe naprawdę dają radę :)

Michelle2108
07-05-2017, 17:24
Zakochałam się w Netflix'ie i nie potrafię sobie wyobrazić bez niego życia! Mówiąc jednak poważnie, to najbardziej do mnie przemawia fakt, iż platforma ta inwestuje dużo w produkcje bazujące na komiksach Marve'la, które po prostu są świetne. Wiadomo, jest to w modzie jednakże Netflix przykłada się do wypuszczanych seriali dając widzowi rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie.

Netflix'a również uwielbiam z powodu wzrastającej ilości seriali azjatyckich jakie się tam pojawiają. Dzięki temu nauka koreańskiego czy japońskiego jest bardziej przyjemna.

ala.podsiadly
10-14-2017, 11:52
Również korzystam z Netflixa i gorąco polecam innym! Platforma jest bardzo wygodna i prosta w obsłudze. Posiada dużą bibliotekę filmów i seriali, a nawet same seriale produkowane przez Netflix są warte uwagi.

michalxstatic
10-14-2017, 16:22
W Polsce Netflix jeszcze nie jest aż tak popularny, ale z roku na rok popularność wzrasta. Ja z racji nieoglądania telewizji jakoś nigdy nie potrzebowałem Netflixa, chociaż pewnie w niedługiej przyszłości zainwestuję z racji seriali. Ogólnie to jest to świetna platforma, dużo opcji za bardzo niską cenę.

eroslonek
10-14-2017, 22:11
Mnie do Netflixa przekonała duża ilość dostępnych w bazie filmów dokumentalnych, o których wcześniej nie słyszałam, no i oczywiście seriale :)

k.grabowska
10-14-2017, 22:13
Wspaniałe jest to, że można oglądać np. francuskie film z napisami francuskimi właśnie. To doskonała opcja dla osób średnio-zaawansowanych językowo.

ulaba
10-15-2017, 15:30
Wypróbowałam, ale mi się nie spodobał. Nie wszystkie odcinki seriali, które oglądałam były dostępne, więc po którymśtam sezonie i tak musiałam szukać kolejnych gdzie indziej. Większość filmów, które chciałam obejrzeć była niedostępna w Polsce i w Niemczech. Pomysł ogólnie świetny, ale ja mam chyba dziwny gust jeśli chodzi o filmy i seriale - trafiam tylko na te mało dostępne.

MiSt22
10-15-2017, 19:56
Korzystam i polecam wszystkim zamiast piracenia filmów, ponieważ baza netflixa jest ogromna, a nie jest on wcale drogi.

locvilla
10-15-2017, 20:13
Ja juz od trzech miesięcy korzystam z Netflixa, i uwielbiam go. Sam Netflix ma wiele naprawdę fajnych produkcji, a na samej platformie jest wiele filmów i seriali, których nie wszędzie można obejrzeć a wszystko to realnie.
Co bym dodała do Netflixa, są to wszystkie dostępne napisy w każdym kraju. Żebym np. mogła oglądać angielski film w Polsce z hiszpańskimi napisami.

ola.ad
10-15-2017, 20:33
Korzystam i polecam. Niestety muszę pogodzić się z tym, że nie zawsze mogę znaleźć serial, który akurat chciałabym obejrzeć. Inną sprawą jest też dostępność różnych wersji językowych - netfliksa używam również by uczyć się języka i nie wszystko co mnie interesuje jest w tych językach dostępnych. Jednak mają Daredevila po hiszpańsku i niemiecku, co mnie niezmiernie cieszy.

Karolina1993
10-15-2017, 21:44
Cały czas się nad tym zastanawiam, byłoby to wygodniejsze niż szukanie seriali w serwisach online ;)

zznn
10-16-2017, 13:35
Wydaje mi się, że teraz jest już całkiem dużo dostępnych tłumaczeń na terenie Polski. Ja bardzo lubię Netflixa. Korzystałam już parę miesięcy, teraz mam przerwę. Podoba mi się, że często powstają nowe ciekawe produkcje, i że serwis się rozwija i potrafi pozytywnie zaskoczyć.

karmal95
10-16-2017, 13:42
Jakościowo jest dobrze, można w biegu zmieniać dubbing w niektórych przypadkach. Baza filmów i seriali się ciągle powiększa. Cenowo wychodzi to niedrogo i można łatwo znaleźć coś dla siebie

pannanat
10-16-2017, 17:56
Też korzystam z Netflixa i tak jak lubię seriale i możliwe wariacje językowe (angielski z angielskimi pytaniami, mmm...) to wydaje mi się, że ich propozycje filmowe są dosyć denne. Wiele niszowych typowych amerykańskich komedii, które nie są nawet zabawne.

mgolecki
10-16-2017, 18:01
Sporo świetnych seriali (House of Cards, Stranger Things, Ozark, Narcos i wiele innych) i przemyślany interfejs. Bardzo fajnie, że program zapamiętuje, w której minucie skończyło się oglądać odcinek.

xxkrystian6xx
04-02-2018, 14:16
Korzystam. Nawet nałogowo 🙂. Świetna opcja żeby pozostać w kontakcie z językiem obcym.

Kruk95
04-02-2018, 15:22
Netflix jest świetny szczególnie dla językowców (możliwość oglądania w różnych językach). Jedynym minusem jest to że baza filmów/seriali nie jest zbyt duża - większość to mało wartościowe rzeczy ale i tak można znaleźć mnóstwo perełek tak więc opłaca się jak najbardziej.

Kuba913
04-02-2018, 18:16
Ja niestety nie miałem jeszcze okazji :) Ale może kiedyś :)

lovelycreature
04-02-2018, 18:29
W chwili obecnej wciąż brak mi czasu, więc nie mam okazji korzystać z Netflixa. Jestem jednak pewna, że kiedy tylko będę miała więcej czasu, znajdę tam coś dla siebie.

nats4
04-04-2018, 18:57
Na Netflixie można znaleźć ciekawe seriale, filmy, według naszych upodobań. Szczerze polecam :)

sc0tt48
04-04-2018, 19:01
Produkcje na Netflixie są bardzo ciekawe i korzystanie z tej platformy jest bardzo przyjemne i proste. jakiś czas temu skończyłem oglądać serial "The Punisher" - świetne kino akcji pełne zawrotnych momentów.

Swoją drogą, które seriale polecacie?

Jędrzej
04-05-2018, 10:45
Ja na Netflix obejrzałem Breaking Bad i Better Call to Sal. Tak BTW, bo jednak w temacie HBO GO można też kupować z miesięczną subskrypcją bez konieczności posiadania np abonamentu na TV. Widać, że siła Internetu powoli wypiera oferty TV skoro HBO zdecydowało się na taki krok. Dla mnie bomba.

wioldza
04-05-2018, 17:04
Często oglądam seriale Netflixa i właśnie zastanawiam się na kupnem konta, myślę, że zdecydowanie warto :)

scartissue2
04-06-2018, 20:17
Ja w sumie chyba same plusy - duży wybór, dobre produkcje, możliwość wyboru pomiędzy lektorem, a napisami, etc.

atramk
04-06-2018, 20:27
W chwili obecnej wciąż brak mi czasu, więc nie mam okazji korzystać z Netflixa. Jestem jednak pewna, że kiedy tylko będę miała więcej czasu, znajdę tam coś dla siebie.

na brak czasu polecam ściąganie odcinków na telefon - oglądam w autobusie, na siłowni podczas cardio. ;D

monikaamm
04-06-2018, 22:00
Korzystam od chyba ponad roku i jestem bardzo zadowolona. Znajdziemy tam wiele ciekawych filmów i seriali, cena nie jest wysoka, zwłaszcza jak dzielimy konto ze znajomymi, w 4 osoby wychodzi po 13 zł, polecam :) Jedynym minusem jest to, że nie mam to tyle czasu, ile bym chciała ;)

ulam
04-08-2018, 12:49
Uwielbiam Netflixa i rzeczywiście robią świetne filmy i seriale.

SiebertS
04-09-2018, 00:55
Korzystam nieprzerywanie od maja zeszłego roku.

patirod92
04-09-2018, 14:59
Korzystam, a jakże :) Fajną opcją jest dzielenie konta ze znajomymi, wtedy płaci się grosze za możliwość oglądania seriali i filmów.

ladygodiva
04-10-2018, 18:43
Nie korzystam, nigdy nie chciałam.

Sobol96
04-16-2018, 11:46
Cudownie że coś takiego powstało, obecnie nie mam wykupionej abonamentu, bo jest jest kwiecień i jest Słońce, a co za tym idzie znowu mam energie, ale na zimowe miesiące coś absolutnie koniecznego.

Ola8
04-16-2018, 11:51
Ja korzystam z Netflixa ze względu na ilość seriali które tam są :)

proOskar
04-19-2018, 12:48
Oczywiście i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Nawet cena jakoś bardzo mi nie przeszkadza, ale może tez dlatego, że korzystamy w czwórkę z pakietu na 4 konta i każdy płaci za jedno.

moczulskap
09-21-2018, 13:02
Nie wiem co bym zrobiła bez Netflixa :) Seriale i filmy na wyciągnięcie ręki, w normalnej cenie. Co prawda w polskiej ofercie brakuje mi kilku tytułów (The office), ale nawet bez nich mam załatwioną rozrywkę na każdy wieczór. Poz tym i ch oryginalne produkcje zazwyczaj są super :)

Mateusz95
09-21-2018, 13:58
Korzystam od czasu do czasu, mają świetną ofertę w szczególności Black Mirror, Suburra czy Altered Carbon. Mam nadzieję że nasz Wiedźmin również utrzyma bardzo wysoki poziom.

KNiziurska
09-21-2018, 20:34
Ja też korzystam i sobie chwalę. Ceny są na prawdę przystępne, a wybierając większe pakiety można je z kimś podzielić dzięki możliwości oglądania na wielu urządzeniach jednocześnie. Oferta nie porywała mnie jakiś rok temu, ale zauważyłam że jest regularnie poszerzana, więc zmierza to w zdecydowanie dobrym kierunku.

izabelapoz
09-22-2018, 16:13
Na początku uważałam, że nie jest mi on potrzebny i że to tylko zbędny wydatek, ale teraz składam się z innymi osobami i wychodzi całkiem tanio jak za ilość dostępnych tam filmów i seriali. Netflix produkuje też ciekawe dokumenty. Lubię serię o wybitnych kucharzach lub zaskakujących domach ;)

ave
09-22-2018, 16:51
Zdecydowanie, można oglądać filmy w oryginale z napisami. Bardzo pomocne w nauce języków.

bchlopecki
09-23-2018, 04:54
Zdecydowanie polecam. Korzystam od jakiegoś roku. Mnóstwo zagranicznych filmów i seriali do wyboru za bardzo niewygórowaną cenę (chyba największa zaleta, szczególnie, kiedy podzieli się z jakimś znajomym kosztami). Praktycznie można non-stop coś oglądać, ale ostrzegam, że jest to wciągające. Plusem jest także dostępność oryginalnych napisów - bardzo pomocne w nauce języków. Myślę, że warte rozważenia jest także HBO GO. Netflix i HBO produkują moim zdaniem najlepsze seriale.

fewelina
09-23-2018, 10:53
Korzystam i z Netflixa i z HBO GO, częściej z Netflixa. Naprawdę sobie chwalę, duży wybór :)

vviktoria
09-23-2018, 11:56
Ja osobiście nie korzystam. Wszystkie filmy i seriale jakie oglądam mogę bez problemu znaleźć na innych stronach.

Adasinio
09-23-2018, 13:09
Korzystam, i mogę spokojnie polecić. Mimo że w Polsce mamy dostęp do dość ograniczonej części tego co netflix może zaoferować, to i tak nigdy nie brakuje materiałów do obejrzenia. Możliwość oglądania w języku oryginalnym również bardzo się przydaję.

Verbena
09-23-2018, 14:33
Od jakiegoś czasu zbieram się do założenia konta, chyba mnie przekonaliście. Boję się tylko, że wciągnę się za bardzo i przestanę mieć czas na inne rzeczy.

EPinkiewicz
09-23-2018, 14:44
Używałam Netflixa przez kilka misięcy, ale niestety po tym czasie przestałam być zadowolona z ilości oferowanych w Polsce pozycji, mając porównanie z bazą np. niemieckiego czy brytyjskiego Netflixa.
Dużym plusem była dla mnie możliwość oglądania filmów/seriali z napisami w różnych językach, nie tylko po polsku.

oligar
09-23-2018, 23:56
Na początku nie byłam zwolenniczką Netflixa, gdyż uważałam, że każdy serial da się znaleźć za darmo na internecie. Po pierwsze jest to nieprawda, a po drugie szybki dostęp, możliwość wyboru języka, napisów i automatyczne włączanie kolejnych odcinków naprawdę ułatwia życie. A jeżeli chodzi o płatności, składając się ze znajomymi na jedno konto z pięcioma osobnymi dostępami nie wydaje się dużo pieniędzy, a można korzystać do woli. Plusem jest też to, że od dłuższego czasu oprócz seriali, dostępne są także filmy oraz fakt, że można oglądać na wszystkich urządzeniach przenośnych i na telewizorze.

mlebkowska
09-24-2018, 10:07
Bardzo polecam! Szczególnie kiedy można dobrać sobie 3 znajomych i podzielić się kosztem. Wtedy ta ogromna ilość filmów i seriali wychodzi za grosze :)

cassie97
10-04-2018, 10:38
Strona i produkcje bardzo dobre z tego co słyszałam. Osobiście nie używam, bo boję się, że za bardzo się wciągnę w oglądanie i będę marnować dużo czasu przez to. Jestem takim typem człowieka, który jak już znajdzie ciekawy serial to ogląda po 10 odcinków dziennie. :D

mw123
10-04-2018, 11:06
Z Netflixa korzystam od prawie 2 lat. Początkowo nie byłam przekonana, ale teraz nie ma dnia, żebym nie obejrzała filmu czy serialu :D polecam opcję dzielenia konta na kilka osób - koszty niewielkie a każdy może korzystać :)

NataliaPe
10-04-2018, 18:52
Czasem włączę Netflixa, ostatnio pojawiła się świetna seria "Wyjaśniamy". Częściej oglądam filmy dokumentalne niż seriale. Moim zdaniem to połączenie przyjemnego z pożytecznym - można podwyższać swój poziom językowy oglądając coś, co nas interesuje. Super sprawa :)

nowicka.marta
10-04-2018, 21:54
Ja używałam tylko wersję próbną. Ogólnie na tak ze względu na fajne produkcje i dostępność filmów ale nie przedłużyłam, ponieważ najprawdopodobniej bym się o tego za bardzo uzależniła :D

gkinga
10-06-2018, 13:23
Korzystam z Netflixa od kilku miesięcy, polecam każdemu, chociaż niestety czasem potrafi bardzo wciągnąć. ;)

krakers3252
10-08-2018, 12:02
Seriale spoko ale filmy wyprodukowane przez Netflixa to jakaś masakra. Wg mnie za dużo sb liczą.

Dominiczka
10-08-2018, 19:54
Tak, jak już ktoś wcześniej wspomniał irytująca jest niemożność usunięcia serialu, czy filmu, którego oglądanie przerwaliśmy. Dodatkowo jest tylko określona ilość seriali które nas interesują i mimo, że jest mnóstwo filmów i właśnie seriali do wyboru, to w pewnym momencie nie ma co oglądać. Ja aktualnie mam przerwę od Netflixa i czekam aż uzbiera mi się pewna ilość nowych sezonów seriali które chcę obejrzeć, zanim wznowię swój profil. Cieszyłabym się również gdyby istniała jedna duża baza filmów taka sama w każdym kraju, a nie tak jak jest teraz.

kndnowak
11-08-2018, 12:52
Używałam Netflixa przez kilka misięcy, ale niestety po tym czasie przestałam być zadowolona z ilości oferowanych w Polsce pozycji, mając porównanie z bazą np. niemieckiego czy brytyjskiego Netflixa.
Dużym plusem była dla mnie możliwość oglądania filmów/seriali z napisami w różnych językach, nie tylko po polsku.

I tu przydaje się VPN.
Dodatkowo wyszukiwarka gdzie na świecie jest dana pozycja:
https://unogs.com/

Plan dzisiaj: Blade Runner 2049 - dostępny w KOR.

JohnyEnglish
11-08-2018, 13:06
Jak dla mnie
netflix jest bezużyteczny. Nie oglądam raczej seriali na biężąco.

joannazdonek
11-08-2018, 21:27
Netflix ma same plusy!

epachn90
11-11-2018, 01:31
Ja już zaczynam zauważać u siebie niebezpieczne symptomy serialowego uzależnienia:D. Obejrzenie całego sezonu w 2-3 dni przestaje być powoli problemem. Netflix ma drobne wady, jak już wspomniany brak opcji usunięcia z listy serialu, który zaczęło się oglądać, ale nie chce kontynuować, itp. Jednakże z każdym kolejnym epizodem wzbogacam mój angielski i to się tylko dla mnie liczy;)

hyvyys
11-11-2018, 09:14
Jaka niemożność usunięcia serialu, którego już nie chcemy oglądać? Czy Wy w ogóle googlujecie? :D
https://www.wikihow.com/Delete-Recently-Watched-Movies-or-Shows-on-Netflix

oliwiablachowicz
11-11-2018, 13:02
Korzystam z Netflixa i bardzo go lubię. Uważam, że jest tam wiele dobrych produkcji a dodatkowo najnowsze seriale hiszpańskie (które najbardziej mnie interesują) często tylko tam są dostępne z napisami, a nie lektorem.

kndnowak
11-12-2018, 09:54
Korzystam z Netflixa i bardzo go lubię. Uważam, że jest tam wiele dobrych produkcji a dodatkowo najnowsze seriale hiszpańskie (które najbardziej mnie interesują) często tylko tam są dostępne z napisami, a nie lektorem.

Zwłaszcza w przypadku Netflix USA i ESP - dzięki VPN można mieć dostęp do oferty na te kraje.

AgnieszkaStr
11-12-2018, 11:41
To jest genialne rozwiązanie, można połączyć przyjemne z pożytecznym. W końcu pozbyłam się wyrzutów sumienia, że siedzę przed telewizorem, bo przecież głównie robię to po to, aby doskonalić język obcy :D. Jest w czym wybierać, a i jakość treści 12/10 pkt.

KasiaNBień
11-12-2018, 14:43
Dopiero niedawno zaczęłam z niego korzystać, więc na razie nie zauważyłam żadnych niedogodnośc. Jestem zadowolona :D Tyle filmów i seriali w jednym miejscu. No i możliwość oglądania w różnych językach!

OlaChrapek
11-26-2018, 22:27
Korzystam z Netflixa już około roku i jest to dość wygodna opcja - może zrezygnowanie z niego nie zabolałoby mnie znowu jakoś specjalnie, ale jest tam na tyle interesujących mnie tytułów, że wolę go mieć ^^

Mallikai
12-04-2018, 22:03
Netflix ma drobne wady, jak już wspomniany brak opcji usunięcia z listy serialu, który zaczęło się oglądać, ale nie chce kontynuować, itp.

Jak najbardziej da się usunąć! Wystarczy wejść w Konto>Moja Aktywność i tam można spokojnie wszystko usuwać.
A wracając do pytania, ja jak najbardziej korzystam, ale niepokoi mnie ostatnio, że coraz więcej tytułów z Netflixa ucieka i będzie uciekać, w związku z otwieraniem się coraz to nowszych platform :(

woloszek
12-09-2018, 18:12
Korzystam z Netflixa juz od dłuższego czasu. Mimo, że polska oferta cały czas się poszerza, uważam, że nadal istnieją dosyć spore braki w dostępności, jeśli chodzi o najpopularniejsze amerykańskie fiilmy/seriale. Z kolei jeśli chodzi o "oglądaj dalej", to dla mnie ta opcja jest bardzo przydatna. Jeśli chcecie "zapomnieć" jakiś film, możecie go usunąć z waszej historii Netflixa. Obecnie w wolnym czasie oglądam znowu "Friends", nigdy się nie znudzą.

laura6
12-12-2018, 18:50
Jedno z najlepszych miejsc, gdzie można oglądać filmy, produkcje Netflixa to też jedne z lepszych dzieł. Dużym plusem jest to, że można oglądać w każdym miejscu, nawet bez dostępu do internetu.

ankayyy86
12-13-2018, 15:47
Twórcy Netflixa naprawdę dali radę :) może nie korzystam często, ale gdybym miała czas oglądałabym coś codziennie! Filmy też tworzą ciekawe. Ogólnie jestem zachwycona!

EwelinaNowak
12-14-2018, 21:27
Korzystam i jestem w nim zakochana. Duży wybór ciekawych seriali, przy których można się tez uczyć języka!

givemereason
12-15-2018, 14:50
Korzystam od niedawna i jestem bardzo zadowolona, ułatwia zdecydowanie naukę języków, zaletami są przede wszystkim dobra jakość, obecność napisów (niestety niektóre wersje językowe trochę kuleją) oraz duży wybór materiałów w różnych językach. Aplikacja na androida to również strzał w dziesiątkę.

patwan
12-16-2018, 15:35
Ja również korzystam i polecam :)

nliszewska
02-17-2019, 16:41
Często, gęsto!

Kasia_Z
02-17-2019, 17:40
Korzystam z Netflixa już jakąś chwilę i jestem zadowolona.

Belphegius
02-17-2019, 22:07
Mnie też razi to, że jest za mało języków do wyboru, jednak ogólnie bardzo polecam korzystanie z Netflix

wildirishrose
02-17-2019, 22:21
Korzystałam, ale jeżeli ktoś nie chce się wciągać w seriale to słabo na netflixie skorzysta. Ja zaczęłam oglądać netflixa głównie dlatego, że chciałam oglądać filmy po angielsku i podszkolić tym umiejętności.

Foviful
02-17-2019, 22:49
Plusem jest na pewno to, że konto można podzielić na kilka osób. Minusem jest dla mnie cena za najlepszy pakiet premium, według mnie jest trochę za wysoka.

najczak
02-18-2019, 08:57
Jak najbardziej, niewielka cena (szczególnie, kiedy podzielimy się ze znajomymi) i bardzo duża baza filmów, która też ciągle się zmienia i uaktualnia. Warto nie tylko dla normalnych filmów, ale także dla produkcji samego Netflixa, czyli filmy i seriale w charakterystycznym klimacie, w bardzo dobrej jakości, nawiązujące często to rozwoju techniki, nowoczesności czy przyszłości, mówiąc ogólniej. :)

Lahrim
02-20-2019, 09:41
Osobiście uważam że Netflix jest całkiem dobrą platformą. Ilość oferowanych przez nich filmów czy seriali jest dobra, jakość tak samo. Podoba mi się możliwość wyboru w jaki sposób chcę oglądać, czy z lektorem czy z napisami. Możliwość pomijania wejściówek także może być przydatna przy dłuższych maratonach.
Także jak za taką cenę to uważam że warto.

PAWKUL
02-20-2019, 15:04
Jak najbardziej. Cena 13 zł za miesiąc to śmieszna kwota. Szkoda, że nie mam czasu oglądać tyle, ile bym chciał, ale zawsze coś się uda zobaczyć. Zdecydowanie lepsze niż zwykła TV, która niedługo naprawdę powinna odejść do lamusa.

Luki43
02-21-2019, 13:14
Polecam, używam dosyć często.

CarolinaS
02-21-2019, 13:18
Najwygodniejsze dla mnie było założenie konta na próbny miesiąc, bo był to czas, że rzeczywiście wykorzystam w pełni ofertę Netflixa, jednak potem ciężko mi jeszcze się przełamać, żeby płacić co miesiąc.

yana7992
02-21-2019, 14:35
Właśnie ja nie używam Netflixa, chociaż moja sąsiadka - tak. Zawsze wszystkim go poleca. Oglądając z niej jakieś filmy zauważyłam bardzo ciekawą funkcję: dostęp do napisów w różnych językach oraz lektora, a także, co, według mnie, ważne, możliwość właczenia audiodeskrypcji dla osób niewidomych.

marcela
02-22-2019, 17:47
Korzystam, mają sporo ciekawych filmów i seriali. Wiem, ze nie każdemu to odpowiada, ale ja akurat lubię netfilksową formułę wydawania seriali po całym sezonie na raz, bo można oglądać jak szybko się chce i nie trzeba czekać na następny odcinek. Wprawdzie czekanie na następny sezon jest potem dłuższe, ale to mi aż tak nie przeszkadza jak dawkowanie czegoś co tydzień.

KatarzynaSniezek4
02-22-2019, 18:46
Osobiście z Netflixa już chwilę korzystam i polecam wszystkim, którzy chcą poćwiczyć języki. Ja sobie włączam Netflixa w wersji anglojęzycznej i jak coś oglądam i jest taka możliwość to włączam również niemieckie napisy;) i ćwiczę tak jakby dwa języki w jednakowym czasie

RadSen
02-26-2019, 22:44
Polecam Netflixa głównie za możliwości wyboru języka i napisów. Oferta się stale powiększa i w porównaniu z tym co było na początku jest o niebo lepiej.

magdamic
02-28-2019, 21:48
Dużą zaletą Netflixa jest możliwość zmiany języka na obcy co może pomóc w nauce - minusem jest fakt, że w polskiej wersji zazwyczaj jest to angielski i rzadziej niemiecki (więc niezbyt duży wybór). Używam go głównie dla seriali ponieważ moim zdaniem filmu produkcji serwisu nie są najlepsze.

karolinadz9
03-01-2019, 07:36
Ja mogę bez wahania polecić Netflixa. Ma dobre seriale i filmy, także klasyki, a do tego jest bardzo tani. Jeszcze taniej wychodzi, gdy, z opcją oglądania na kilku urządzeniach, podzielisz się z kilkoma znajomymi, wtedy każdy płaci tylko parę złotych za miesiąc oglądania. :)

jogrza
03-01-2019, 12:05
Zawsze się dziwię, gdy ktoś, kto ogląda dużo filmów nie ma Netflixa, bo:
1. Biblioteka filmów i seriali jest gigantyczna i co tydzień się powiększa
2. Dostępne są klasyki i nowsze rzeczy
3. Można przestawiać języki i oglądać seriale/filmy z napisami w innym języku (chociaż tylko to co jest w polskiej ofercie)
4. Wcale nie jest tak drogo
5. Dostęp do rozrywki jest dużo łatwiejszy niż googlowanie pirackich stron za każdym razem, gdy się chce coś obejrzeć
6. Jakość jest dużo lepsza niż na jakiekolwiek pirackiej stronie
:)

Katja
03-01-2019, 22:32
Nie korzystam.

dawweg
03-03-2019, 12:55
Również polecam Netflixa. Ma bardzo dużą bazę filmów i seriali, która stale się powiększa. Ponadto, od kiedy niektóre strony mają pewne problemy, na co niektórzy mogą narzekać, Netflix pojawia się jak rycerz w lśniącej zbroi.

Katja
03-03-2019, 13:32
Również polecam Netflixa. Ma bardzo dużą bazę filmów i seriali, która stale się powiększa. Ponadto, od kiedy niektóre strony mają pewne problemy, na co niektórzy mogą narzekać, Netflix pojawia się jak rycerz w lśniącej zbroi.

Warto jednak pamiętać, że takie płatne platformy mają sens, gdy ogląda się naprawdę dużo, a nie jeden serial na miesiąc. :D

KacpeLesz
03-03-2019, 20:11
Ja nie korzystam. Wszystko to co jest na netflixie można znaleźć bez problemu w internecie za darmo.

beattta
04-07-2019, 21:38
Racja, niby można znaleźć większość tych produkcji na innych stronach, ale mając Netflixa, wszystko możemy oglądać w jednym miejscu, jeśli przerwiemy oglądanie filmu/serialu to zapisuje się nam moment, w którym oglądaliśmy ostatnio i oczywiście możemy oglądać wszystko w dobrej jakości z możliwością wyboru lektora/napisów itp. A kiedy wykupi się abonament wspólnie np. ze znajomymi, to płaci się naprawdę niewiele. :)

SzymanskaS
04-07-2019, 21:45
Niektóre seriale mają świetne. Dzięki Narcos czy La casa del papel polubiłam język hiszpański i nawet zaczęłam z niego tłumaczyć.

apazurkiewicz
04-07-2019, 21:59
Korzystałam z Netflixa i w Polsce i w Niemczech i muszę powiedzieć, że katalog filmów i seriali w Polsce jest dużo większy. Jakimś cudem. Do dzisiaj mam wykupioną subskrypcję, jedną z najtańszych (bo ok 30zł) i jestem bardzo zadowolona. Fakt faktem, wszystkiego tam nie ma i w jeden weekend na Netflixie można bardzo szybko skonsumować wszystko to co nas interesuje, ale często dodają coś nowego, więc polecam. Plus, gdy obejrzeliśmy wszystko to co nas interesuje, to subskrypcje można łatwo anulować, poczekać aż znowu zaczną wrzucać rzeczy które nas interesują i wrócić, gdy katalog się powiększy.

anjakolanowska
04-08-2019, 14:23
Ja też korzystam z konta współdzielonego ze znajomymi, i wydaje mi się, że jest to najbardziej opłacalna metoda.
Co do zawartości Netflixa, to na początku nie podobało mi się, że dużej ilości popularnych filmów, które miałam ochotę akurat obejrzeć, nie znalazłam, choćby się wydawało, że bazę mają obszerną. Trzeba się nauczyć czytać o nowościach, jakie akurat są dostępne, patrzeć, co niedługo zniknie z platformy i wtedy jest super :)
Mam jednak problem, co do samych produkcji, zarówno seriali, jak i filmów, które zaczynają być bardzo do siebie podobne - zawsze są dobre jakościowo, do tego nie można się przyczepić, ale treść i sama intryga często są powtarzalne i banalne.

ReeVsq
04-08-2019, 14:39
Długo się wahałam, bo polski katalog jest bardziej ubogi niż amerykański, a i tak oglądam filmy i seriale głównie po angielsku, więc mogłam je spokojnie znaleźć gdzieś indziej. Raz zapisałam się na darmowy miesiąc i zrezygnowałam kiedy upłynął. Wykupiłam w końcu subskrypcję, kiedy na polskiej wersji pojawił się mój ulubiony serial i polski katalog ogólnie się powiększył. 30 zł miesięcznie to nie jest jakaś straszna kwota, a wygoda jest duża.

zuch
04-10-2019, 06:00
Korzystam rodzinnie - każdy członek rodziny ma swój profil i ogląda swoje seriale. Netflix jest zdecydowanie bardziej przyjazny w obsłudze niż HBO GO, a szkoda, bo zawartość HBO tez jest godna uwagi. Super jest to, ze można całkowicie wyłączyć napisy i lektora i oglądać seriale czy filmy w oryginale, nawet kreskówki. Teraz czekamy na Disney X

Anisa
04-10-2019, 13:28
Korzystam. Wspaniała rozrywka, a przede wszystkim możliwość nauki języków obcych.

marcinlesnicki
04-10-2019, 14:39
Korzystam od ponad pół roku, bardzo dużo treści w porównaniu do innych serwisów streamingowych, jednak filmy ich produkcji są w większości co najwyżej średnie, w przeciwieństwie do seriali.

martynase
04-12-2019, 15:58
Korzystam od niedawna i bardzo sobie chwalę. Dobra jakość i dostęp do ciekawych filmów i seriali bez konieczności wyłączania uciążliwych reklam i wyskakujących okienek na pewno jest tu zaletą ;)

anetanet
04-13-2019, 15:33
Korzystam i jestem bardzo zadowolona,za niewielką cenę mam dostęp do ogromnej liczby filmów i seriali co jest dla mnie wielką zaletą.

JuliaSypek
07-22-2019, 13:15
Korzystam od jakichś 2 lat i teraz nie wyobrażam sobie nie mieć Netflixa. Dla mnie jest to bardzo wygodny sposób oglądania filmów i seriali. Baza produkcji jest tam naprawdę duża i jest w czym wybierać. Można też ściągnąć z Netflixa niektóre pozycje, żeby obejrzeć je offline (działa tylko na telefonach/tabletach).

ANITA7789
07-26-2019, 16:14
Nie wyobrażam już sobie z niego nie korzystać. Bardzo lubię niektóre seriale, gorzej wychodzą im filmy ale są też dostępne filmy innych producentów. Nawet ze słabym internetem nie miałam problemu z tą platformą w przeciwieństwie do HBO... Co jest dużym plusem bo nic tak nie psuje oglądania jak zacinanie się, a nie wszędzie jest szybki internet.

WeronikaSZ1996
07-26-2019, 18:15
Również uważam, że Netflix to bardzo fajna opcja dla tych, którzy lubią oglądać ciekawe seriale czy filmy. Użytkownicy mają spory wybór różnego rodzaju produkcji za całkiem fajną cenę :)

ewelina93
07-26-2019, 19:44
Wykupiłam Netflixa chyba tylko ze względu na serial „La casa de papel” i inne hiszpańskie seriale. Podoba mi się opcja, że można oglądać filmy czy seriale z napisami - to pomaga w nauce

Lukasz
07-28-2019, 22:43
Ja również korzystam! W sumie od niedawna, ale chyba nadrabiam częstotliwością. Jak ktoś zacznie korzystać to później ciężko się oderwać. :P

JuliaSypek
07-29-2019, 04:41
Korzystam i jestem bardzo zadowolona. Baza filmów i seriali jest bardzo rozbudowana, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Sama odkrywam tam bardzo ciekawe produkcje. Cenię sobie wygodę jaką daje ta platforma. Wszystkim bardzo polecam!

agabu
08-12-2019, 14:11
Jest świetny pod względem bazy filmów czy też seriali z napisami. Dla mnie to bardzo ważna kwestia, ponieważ oglądając filmy w ten sposób utrwalam języki obce (angielski i hiszpański).

ewelina93
08-12-2019, 14:29
Mnie ostatnio netflix wciągnął w seriale hiszpańskie, które oglądam oczywiście żeby szlifować język :)

walentyna44
08-15-2019, 17:03
Jakoś korzystanie z tego portalu jeszcze go mnie nie przemawia

katarzynakacka
08-18-2019, 23:50
Ja osobiście bardzo polecam. Myślę, że Netflix jest świetnym narzędziem do nauki języków. Możemy obejrzeć filmy w oryginale, ale też z lektorem w różnej wersji językowej. Uważam, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli chodzi o cenę, to zakładając konto na spółkę z innymi, jest dość atrakcyjna. :)