PDA

View Full Version : Prezenty z Polski- co kupić?

tynaem
04-03-2017, 10:26
Za miesiąc odwiedzam przyjaciela w Turcji. W związku z tym chciałabym przywieźć jego rodzinie jakieś małe prezenty z Polski. Zastanawiam się, co to mogłoby być. Kilogram pierogów odpada, czekolady też już mieli okazję spróbować. Byłabym wdzięczna za wszelkie propozycje. Do obdarowania- rodzice i 13letnia siostra :)

AgaZet
04-03-2017, 12:51
Jeśli jesteś z Krakowa, to polecam sklep Krakuska na Szewskiej. Znajdziesz tam wszelkiego rodzaju gadżety, od serwetek z tradycyjnymi wzorami po torby z gatunku "love Poland". Jesli dziewczynka mówi po angielsku, to może legendy polskie? Te książeczki są zazwyczaj bardzo ładnie wydane.

Castellaneta
04-03-2017, 13:09
Polecam zakup krówek i delicji nie wiem czy w Turcji mają takie cuda ale Włosi pierwszy raz widzieli na oczy :) i bardzo im posmakowało więc może warto zaryzykować a do tego np kubek na herbatę czy kawę w polskie regionalne wzory

AgaZet
04-03-2017, 13:53
Polecam zakup krówek i delicji nie wiem czy w Turcji mają takie cuda ale Włosi pierwszy raz widzieli na oczy :) i bardzo im posmakowało więc może warto zaryzykować a do tego np kubek na herbatę czy kawę w polskie regionalne wzory

Kilka lat temu kupiłam w Wenecji "mucca polacca" :D Niestety nie udało mi się na opakowaniu znaleźć informacji o producencie, czy była to podróbka włoska czy import z PL. Ale smakowały tak samo wyśmienicie jak kupowane u nas. Faktycznie świetny pomysł na prezent:)

maly_chinczyk
04-04-2017, 15:06
Zgadzam się, że jedzenie wydaje się dobrym pomysłem :D ostatnio mój znajomy Tajwańczyk poprosił mnie o płatki musli fit i dżem z "Krakowskiego Kredensu". Pomysłowość ludzka nie zna granic...zdarzyło mi się przywozić ser, delicje, czekolady albo kolczyki z regionalnymi wzorami, co kto lubi :D

MagdalenaSlezak
04-04-2017, 16:03
Ja na przykład poleciła bym Lalkę porcelanowa tylko w Polskie kolory,wiem że można takowe dostać.Ewentualnie dla Młodszej siostry poleciła bym kulę śnieżną z nazwa jakiegoś Polskiego miasta, np miasta z którego pochodzisz

gwiednypyl
04-05-2017, 18:49
Wiem, że zawsze podobają się rzeczy z folkowym motywem. Coś a'la cepelia. Im bardziej kolorowe wzory tym lepiej.

AgaZet
04-05-2017, 19:39
Krakowski Kredens - jedzenie z folkowym motywem :) Mają tam krówki, i inne słodkości, w takich ładnych puszkach. Ładnie zapakowane wszelkiego rodzaju nalewki albo wspomniane wyzej dżemy. I czekoladę z żubrówką - nie alkoholem, tylko trawką.

Ewentualnie
04-05-2017, 22:40
Moim zdaniem podkładki pod kubek przedstawiające zabytki lub folklorystyczne wzory są dobrym pomysłem. Praktyczne, ozdobne i nie zajmują dużo miejsca w walizce.

ola105
04-07-2017, 10:55
Kiedyś dałam znajomej w prezencie apaszkę z polskim wzorem folklorystycznym. Bardzo się podobała :)

tynaem
04-10-2017, 13:58
Krakowski Kredens - jedzenie z folkowym motywem :) Mają tam krówki, i inne słodkości, w takich ładnych puszkach. Ładnie zapakowane wszelkiego rodzaju nalewki albo wspomniane wyzej dżemy. I czekoladę z żubrówką - nie alkoholem, tylko trawką.

Chyba faktycznie Krakowski Kredens to najlepszy pomysł. Zwłaszcza, że jest także w Poznaniu :) Dziękuję! Super pomysł, na pewno coś tam znajdę.

karna95
04-10-2017, 15:11
Wydaje mi się, że jakiś alkohol będzie najlepszy ;) na Erazmusie dwie Turczynki kupiły tego trochę jak wracały :D

tynaem
04-22-2017, 19:15
To jednak muzułmanie :D Nie chciałabym nikogo urazić.

w.bylinski@yahoo.com
10-31-2017, 10:02
Lokalne przysmaki spożywcze to zawsze dobry pomysł, ale czasem trudno przewieźć. Ja bym proponował też coś bardziej materialnego, mam w Polsce piękne wyroby ze szkła, z bursztynu, z ceramiki. Sztuka lokalna też może być dobrze widziana za granicą.

Sylwia9191
05-02-2019, 18:59
Magnes (ja kolekcjonuje z całego świata) i rodzynki w czekoladzie.

Micx
05-02-2019, 19:33
Krótko mówiąc - trzeba kupić coś co jednoznacznie kojarzy się z Polską i czego się nie dostanie nigdzie indziej

zuch
05-02-2019, 22:21
Krakowski Kredens jeśli jedzenie a jeśli gadżety to polecam sklep Folkstar - jest w internecie ale także stacjonarnie w kilku miastach - mają wszystko z motywami folkowymi z różnych regionów. Poduszki, torby, etui, breloki, wszystko. Sama tam chętnie kupuję

Anisa
05-03-2019, 10:42
Może być coś z jedzenia, może album o Polsce, jakieś gadżety związane z Polską.

kamil94
05-12-2019, 17:45
Magnes na lodówkę wydaje się najrozsądniejszy. Prosty, tani i unikalny sposób na prezent.