PDA

View Full Version : Czy studia podyplomowe można robić po licencjacie?

korrektor
03-31-2017, 22:08
Tak mi sie gdzieś obiło o uszy, ale pytałem się dwóch znajomych i one nie potwierdzają, wręcz były zdziwione. Chodzi mi o to że chciałabym zdobić dodatkowe studia na WSB, a mam już właśnie studia licencjackie i oto mi właśnie chodzi. Studia podyplomowe jak np. te tutaj:wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe są dla mnie o wiele bardziej atrakcyjne. Po pierwsze znalazłem mój wymarzony kierunek, po drugie trwają o wiele krócej niż takie tradycyjne. No i domyślam się też że jednak organizacja na nich jest też chyba inna, sam tok nauki i zakończenia też zapewne inaczej wygląda? ie mam zbyt dużego doświadczenia, jedyne moje dwie koleżanki po studiach podyplomowych były jakimś tam źródłem informacji, ale zbyt wiele się nie dowiedziałem./ Może więc od Was się uda dowiedzieć czegoś więcej? Chodzi mi o wszystko co wiecie o studiach podyplomowych - kto może je podjąć oraz jak wygląda tok nauki? Z góry dzięki.

mongry
04-01-2017, 09:49
Studia podyplomowe można rozpocząć mając dyplom licencjacki, inżyniera lub magisterski. Z pewnością kwestie formalne, zasady dostarczenia dokumentów ustala uczelnia. Mam tylko kilka znajomych po takich studiach i jedyne co wiem że, trwają 2 semestry i odbywają się co 2 tygodnie w trybie weekendowym - ale z pewnością istnieją też inne formy uczęszczania na zajęcia w zależności od Uczelni. Mam nadzieję że, trochę pomogłam :)

arcykarola
04-10-2017, 09:31
Po lic. normalnie można rozpocząć studia podyplomowe które są krótsze