PDA

View Full Version : Czy rząd polski zamierza zagazować Polaków?


tapioeero
10-11-2016, 13:52
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." powiedział kanclerz Rzeszy Niemieckiej Bismarck. Naziści natomiast mogliby zmodyfikować to stwierdzenie i powiedzieć: "Po co gazować Polaków? Dajcie im rządzić, a sami się zagazują." I niestety byłaby to prawda...
Polska ma najgorsze powietrze w Unii Europejskiej. Poprzednie rządy nic nie zrobiły żeby poprawić jakość powietrza w Polsce, a ten idzie tą samą drogą niestety... Na 50 miast z najgorszym powietrzem w UE prawie wszystkie są z Polski (w tym Żywiec z najgorszym powietrzem w UE- Polakom gratulujemy Żywca:) ) Koncentracja rakotwórczego benzopirenu jest koszmarna w polskim powietrzu, tak samo jak innych niezwykle szkodliwych i powodujących raka związków. Miasta kilkadziesiąt razy większe na Zachodzie czy Skandynawii mają kilkanaście razy czystsze powietrze niż wielokrotnie mniejsze polskie miasta!!! Powietrze takie powoduje śmierć i choroby tysięcy Polaków co roku, a do tego pogarsza jakość życia i samopoczucie każdego dnia.
Rządzie polski, Pani Premier, Panie Prezydencie wzywam was do zajęcie się tą sprawą z najwyższym priorytetem! Błagam was wręcz o to!
Trzeba podjąć radykalne działania: olbrzymie kary za zanieczyszczanie, wymiana pieców, akcje edukacyjne w TV (jak palić, czym palić itd.), ograniczyć ruch aut w centrum miast (strefy ekologiczne wzorem Berlina), najnowsze technologiczne osiągnięcia w ochronie powietrza filtry itp., ochrona lasów i sadzenie nowych (Polska ma mniejszą lesistość niż Niemcy, które mają 2 razy większą gęstość zaludnienia) i inne działania.
Można oczyścić powietrze w Polsce, ale trzeba zająć się tą sprawą natychmiast i wprowadzić radykalne, skuteczne i logiczne działania i na wiele wcale nie potrzeba miliardów (niektóre są prawie darmowe), a na to co potrzeba to i tak w najwyższym stopniu warte są zrealizowania.

Powodujący raka benzopiren w Europie- mapa (z ministerstwa energii na podstawie badań Europejskiej Agencji Środowiska).
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_a8hzrAmjsnECOuwgR0eiF3RQaTqSChOY.jpg