PDA

View Full Version : Studia.

Cornelka
05-22-2016, 12:34
Witam.
Jesteście zadowolone ze swoich studiów, czy dokonałybyście teraz innego wyboru?:) Jeżeli szukacie dobrej szkoły prywatnej, myślę, że warto wziąć pod uwagę Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, to jedna z lepszych uczelni niepublicznych może ochrona środowiska: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/gospodarka-przestrzenna choć są też takie kierunki, jak budownictwo, inżynieria produkcji, architektura.

iv0na
06-03-2016, 00:41
Wiesz co, to nie jest tak latwo odrazu stwierdzic czy wybor byl udany czy nie. Sama aktualnie jest przed trudnym wyborem gdzie pojde. Jakie wg Was kierunki beda przyszlosciowe? Nie chce pojsc a pozniej miec wyrzuty, ze zle zrobilam. Osobiscie rozmyslam nad czyms zwiazanym z finanasami. Znacie moze jakies dobre uczelnie z tym zwiazane z Chorzowa lub okolic? Jak narazie udalo mi sie znalezc Wyzsza Szkole Bankowa - ich strona wsb.pl/chorzow/ Moze ktos tam uczesza/uczeszczal i powie cos wiecej na jej temat? Byloby fajnie.
Pozdrawiam

mgolecki
10-30-2017, 21:20
I tak i nie. Z jednej strony jest wiele rzeczy, które wymagają poprawy, jednak z drugiej trochę się nauczyłem i tego nie żałuję. - Uniwersytet Śląski - Filologia, języki stosowane: francuski i angielski.

vanillianne
10-31-2017, 20:12
Nie jestem do końca zadowolona, ale myślę, że drugi raz dokonałabym tego samego wyboru (studiuję lingwistykę stosowaną na UŚ).

ulaba
11-06-2017, 02:02
Kocham swój kierunek, ale nie podoba mi się zupełnie jak się go uczy na mojej uczelni. Wybrałabym ten sam lub pokrewny ale gdzie indziej, może nawet w ogóle poza Polską.

Karyn
11-06-2017, 11:28
Ogólnie interesuje mnie to co studiuje, ale najgorsi są niektórzy ćwiczeniowcy i wykładowcy, którzy potrafią zabić w człowieku radość z nauki. Dodatkowo nie lubię tzw. zapychaczy, które mają niewiele wspólnego z moim kierunkiem, a na które marnotrawię czas, który mogłabym wykorzystać na naukę przedmiotów rzeczywiście potrzebnych.

Sigma
12-29-2017, 08:01
Szczerze, mam wrażenie, że czasem nie wiem co robię na moich studiachi, może to kwestia tego, że nie potrafię utrzymać tego samego zapału do nauki przez długi czas, a może tego, że był to wybór "na ostatnią chwilę" i "bo to się opłaca", a nie dlatego, bo to mnie interesuje. Fakt, czasem jest wiele ciekawych rzeczy, ktoś mogą być przyjemne do nauki, ale jednak częściej wygrywa lenistwo i brak chęci do nauki, która staje się przymusem i wcale nie daje radości. Tak więc polecam myśleć o wyborze studiów wcześniej niż po maturze :D

agnieszka2020
12-29-2017, 13:26
Moim zdaniem studia na Uniwersytecie Szczeciskim na Filologii Germaskiej uważam za ciekawe i polecam. Wiadomo jak na każdych studiach mogą się trafić przedmioty, które nam nie przypadną do gustu.

kplona
12-29-2017, 16:37
I tak i nie, z jednej strony nie podoba mi się że pomimo bycia cześcią Politechniki Śląskiej jesteśmy często traktowani inaczej niz wszyscy (mniej wolnego i godzin dziekańskich oraz ogromna liczba godzin praktyk do zrobienia), jednak z drugiej strony mamy bardzo miłych i kompetentnych wykładowców. Jeśli chodzi o to czy mój kierunek (filologia angielska) pozwoli mi w przyszłości godnie żyć - nie wiem, ale na pewno znajomość języków obcych będzie pomocna.

klaudia96m
12-29-2017, 21:12
Samo studiowanie jest w porządku, dopiero się okaże wszystko po ukończeniu studiów, wtedy, gdy przyjdzie czas na szukanie pracy w zawodzie.

mpiescinska
12-30-2017, 15:30
Zdecydowanie nie byłabym taka uparta na Warszawę i spróbowała gdzieś studiów dziennych. Możliwe też, że wybrałabym lingwistykę zamiast filologii.

arpauxxc23
02-20-2018, 20:00
Mogę powiedzieć, że i tak i nie. Cieszę się, że wybrałam ten kierunek ponieważ nauczyłam się wielu rzeczy, jednak wiem, że i tak nie dostałam od nich tego, czego oczekiwałam. Rozpoczęłam ostatni semestr i po obronieniu pracy kończę karierę na tym kierunku. Doskonale wiem, że czekają mnie różne kursy, abym osiągnęła to, co chciałam osiągnąć dzięki temu etapowi edukacji.

siluvaine
02-26-2018, 11:13
Uwielbiam swój kierunek, nie zamieniłabym go na żaden inny. Planuję robić jeszcze jeden licencjat, także językowy.

Kuba913
02-26-2018, 13:29
Studia to ważna sprawa ale zawsze warto zrobić także studia podyplomowe :)

jakubgrzeszczak2
03-05-2018, 03:12
Będąc na drugim roku, uważam, że świetnie trafiłem na studia. Jestem bardzo zadowolony.

SiebertS
03-05-2018, 09:34
Jestem obecnie na 3 roku i jeśli miałbym wybierać jeszcze raz to wybrałbym studia za granicą.

patirod92
03-05-2018, 09:50
Wybrałam kierunek niezwiązany z nauką języków obcych. Jest to specyficzny kierunek studiów, po którym niekoniecznie jest praca :) Nie żałuję jednak, bo jest szalenie ciekawy. Mam związane z nim marzenie i do niego dążę :)

dominak
05-16-2018, 21:19
gdybym miała jeszcze raz wybierać kierunek studiów to zdecydowałabym się na studia politologia www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/politologia w Wyższej Szkole Bankowej. Kumpel teraz kończy i mówił że tam jest duży nacisk na praktykę zamiast teorii. Z drugiej strony nie za bardzo bym się przywiązywała do konkretnego kierunku studiów bo tak naprawdę dla przyszłego pracodawcy liczy się to co konkretnie umiemy a nie to jaki kierunek i uczelnie skończyliśmy. Teraz znajomość języków to podstawa, dobrze jest też ukończyć kilka kursów lub w trakcie studiów zrobić jakieś praktyki. Im więcej zdobędziemy doświadczenia tym lepiej.

weronika3
05-16-2018, 22:54
Mi podobają się moje studia i gdybym miała wybierać jeszcze raz, raczej bym ich nie zmieniła.

Cylek
05-21-2018, 10:49
Jestem bardzo zadowolony, poziom jest dosyć wysoki ale czuć, że się robi postępy i że warto. Jedyne co mi się nie podoba to to, że budynek wydziału trochę się rozpada i wymagane są remonty, które przeszkadzają w skupieniu się w nauce. Często wykładowców zagłuszają wiertarki i inne narzędzia. No ale chyba nie da się tego obejść.

MariaCz
05-21-2018, 11:12
Za pierwszym razem nie dostałam się na wymarzoną wtedy lingwistykę. Zdecydowałam się więc na zupełnie inny nie językowy kierunek, choć bardzo ciekawy. Przez lata żałowałam, że jednak nie lingwistyka/filologia. Zawsze zawód tłumacza wydawał mi się fascynujący i byłam przekonana, że bez wykształcenia filologicznego nie ma wstępu na rynek tłumaczeń. Teraz po latach okazuje się, że to nieprawda.

adamjarmolowicz
05-21-2018, 11:19
Osobiście jestem dość zadowolony z kierunku studiów, który niedługo będę kończył. Trochę czasu zajęło mi aby sie na niego dostać jednak moja prawdziwą pasją jest film i zapewne w tym kierunku pójdę jak tylko się obronię.

madelines
05-21-2018, 13:45
Ja licencjat robiłam z filologii, a magisterkę z lingwistyki i uważam, że to był dobry wybór. No może wolałabym inną uczelnię, ale ogólnie jestem zadowolona.

Hermina3737
05-22-2018, 12:57
Filologia jest bardzo przyszłościowym kierunkiem, zwłaszcza teraz, gdy znajomość angielskiego jest wręcz koniecznością :)

agnesa
05-22-2018, 22:11
Zdecydowanie wybrałabym coś innego. Uwielbiam rosyjski i angielski, ale czuję że te studia wcale nie rozwijają mnie tak jak powinny a zabierają bardzo dużo czasu, który mogłabym poświęcić na samodzielną naukę. Teraz żałuję że nie zostałam stolarzem

sc0tt48
05-23-2018, 09:06
Mogłem wybrać lepiej, nie podoba mi się podejście do studentów i duża liczba przedmiotów, które na nic mi się nie przydadzą, ale są w programie i trzeba było na nie uczęszczać.

nats4
05-24-2018, 12:35
Nie jestem jakoś szczególnie zadowolona z uczelni, do której chodzę. Nie podoba mi się podejście do studentów oraz wciśnięte przedmioty, które są zupełnie zbędne na filologii angielskiej.