PDA

View Full Version : Mało kto wie, że nazistowskie Niemcy były krajem bardzo przyjaznym dla zwierząt


tapioeero
12-11-2015, 10:01
Mało kto wie, że nazistowskie Niemcy były krajem bardzo przyjaznym dla zwierząt i jako pierwszy na świecie kraj wprowadziły prawa chroniące zwierzęta (łącznie z płazami i rybami) dla dobra ich samych, a nie, jak to wcześniej bywało, dla dobra właściciela. Sporo tych praw obowiązuje w Niemczech do dziś i dotyczy nawet ryb, np. wędkarz złowioną rybę musi albo natychmiast wypuścić, albo natychmiast zabić, nie można jej męczyć trzymając w ciasnych siatkach, zakazane jest nawet fotografowanie ryb po złowieniu bo uznaje się to za znęcanie nad zwierzętami.
Hitler pod karą śmierci zakazał Żydom i Muzułmanom uboju rytualnego krzywdzącego zwierzęta.
Co było absolutnie pionierskie to to, że w Niemczech Nazisowskich zakazano eksperymentów na zwierzętach, co jest dzisiaj na świecie niestety dopuszczone i co moim zdaniem powinno być całkowicie zakazane pod wysoką karą. Herman Goering w wywiadzie radiowym powiedział, że ludzie krzywdzący zwierzęta i łamiący te prawa będą surowo karani i zamykani do obozów koncentracyjnych. TAKI ZAKAZ EKSPERYMENTÓW NA ZWIERZĘTACH I TAKIE INNE SUROWE PRAWA PRZYDAŁYBY BY SIĘ DZISIAJ!
Na zdjęciu Hitler i pies. Hitler i jego żona- Eva Braun, byli miłośnikami psów i mieli ich kilka.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/e7/db/93/e7db93e3eab8405c164082c76f73c051.jpg

PPiktel
12-11-2015, 17:08
To bardzo ciekawe, co piszesz, a jednocześnie trochę szokujące, że Niemcy zezwalali na eksperymenty na ludziach, w tym malutkich dzieciach, a zabraniali eksperymentów na zwierzętach. Ogólnie uważam, że to bardzo trudny temat.