PDA

View Full Version : Mahjong

Ged
11-01-2015, 11:13
Skoro na forum tyle tematów orientalnych - grywa tu może ktoś w mahjonga? Nie, nie mam na myśli wersji jednoosobowej, gwoli ścisłości.

Od jakiegoś czasu jestem zakochany w tej grze. Gram ze znajomymi w wariant riichi (chyba najpopularniejszy japoński). Pozornie bardziej skomplikowana wersja pokera, w praktyce wielowarstwowa gra strategiczna z elementem losowym. Nie bez powodu opanowała świat.

Znajdzie się ktoś? Gdzie gracie - w realu ze znajomymi, czy jakieś serwisy internetowe? (np. Tenhou?)

TMiranda
11-01-2015, 20:33
W mahjonga grałabym, jakbym miała z kim :P. Ale póki co przetestowałam wszystkie możliwe aplikacje na Androida z mahjongiem japońskim i jedyną w miarę grywalną okazał się być Mahjong and friends. Póki co gram w opcję bezpłatną, pełna wersja kosztuje 9 zł to może i się skuszę. Oczywiście ma też swoje wady. A do ogarnięcia Tenhou jakoś się zbieram i zebrać się nie mogę, w sumie wypadałoby.

Ged
11-05-2015, 13:16
http://osamuko.com/complete-beginners-guide-to-online-mahjong-part-1-how-to-play/complete-beginners-guide-to-online-mahjong-part-1-5-playing-on-tenhou/ - znalazłem tutorial dla nie znających japońskiego do rozpoczęcia zabawy na Tenhou.

TMiranda
11-05-2015, 13:30
Dzięki za linka! Na pewno się przyda, w weekend przetestuję o ile ogarnę, bo mam problem z zapamiętaniem nazw wszystkich yaku fonetycznie, a co dopiero w znakach... No, ale dopiero się uczę.

Ged
11-05-2015, 14:05
Ja wkuwałem yaku memrise'em, zrobiłem sobie specjalnie do tego kurs, łap - http://www.memrise.com/course/759894/-14678/

karmar
11-07-2015, 15:50
Nie słyszałam nigdy o tym, że można grać w kilka osób, ale mahjonga uwielbiam

Ged
11-12-2015, 13:39
Nie słyszałam nigdy o tym, że można grać w kilka osób, ale mahjonga uwielbiam

Mahjong "jednoosobowy" ma się do normalnego mniej więcej tak, jak pasjans do brydża... więc nie wiem, czy też byś uwielbiała. =)

TMiranda
11-12-2015, 13:44
Memrise genialny, i to nawet z dźwiękiem, wow. Już wkułam i w końcu mogę nazwać to, co robię/składam. Wielkie dzięki.

Co do mahjonga jednoosobowego to faktycznie, jedynym czym się łączy to tym, że używasz kamieni a nie np. kapsli. ;s

Ged
11-19-2015, 13:34
Swoją drogą, zbieram się powoli do zakupu własnego zestawu, by móc w końcu grać u siebie, miast żerować na znajomych i siedzieć po symulatorach tylko. Ktoś coś doradzi, na co patrzeć, czym się kierować przy zakupie? Nie chciałbym wydawać majątku.

Wiem, że nie chcę zestawu do mahjonga japońskiego, bo te mają nadzwyczaj małe (i na moje oko niewygodne) kamienie.

TMiranda
11-19-2015, 13:46
Najpopularniejszy zestaw dostępny w Polsce do mahjonga japońskiego jest rzeczywiście taki sobie, kamienie rozsypują się przy przesuwaniu i są nierówne. Z chińskich najciekawszy, jaki widziałam to Chinese Golden Silk Mahjong Game Set dostępny na amazonie. Cena jeszcze nie jest kosmiczna a wygląda naprawdę nieźle. Zwracaj uwagę też na zdjęcia, bo spotkałam się z zestawami które miały po prostu błędne kamienie, jak np. niezieloną trójkę bambus. o.O

Ged
11-19-2015, 13:57
Wszystkie zestawy Yellow Mountain Imports są spoko, tylko problem jest z importem. Samo YMI nie wysyła, a jedynym dystrybutorem na Europę jest amerykański Amazon. Ech, pewnie nie będzie innego wyjścia.