PDA

View Full Version : Samodzielna nauka koreańskiego

bepoppu
04-08-2015, 22:01
Ostatnio mam trochę wolnego czasu i chciałabym wreszcie zacząć uczyć się koreańskiego, bo od lat obiecuję sobie, że się za to wezmę.
W sumie nie zależy mi bardzo, żeby stać się wielką specjalistką, chciałabym się móc dogadać po koreańsku :)
Moglibyście polecić mi jakieś podręczniki do koreańskiego? Albo jakieś strony internetowe? Wiem, że jest polski podręcznik do koreańskiego, ale nie wiem czy jest dobry? Jak uważacie?

katwasik
04-09-2015, 10:13
Jeśli chodzi o podręczniki, to jedyny godny polecenia to trzyczęściowy "Język koreański dla Polaków". Niestety, problem z nim polega na tym, że nie jest wydawany w Polsce a w Korei, więc trzeba go stamtąd sprowadzać. Warto poprosić o wysyłkę przebywającego w Korei znajomego (jeśli się takiego posiada), podręcznik można dostać w większych seulskich księgarniach.

bepoppu
04-09-2015, 22:44
Dzięki :) Chętnie przejrzałabym taki podręcznik. Ciekawe, że wyszedł w Korei właśnie, a nie w Polsce, szczególnie że jak widzę współautorem jest profesor Huszcza.
Znasz jeszcze coś godnego polecenia ?

katarzyna123
04-10-2015, 22:20
Korean for Beginners: Mastering Conversational Korean, z tym, że to podręcznik w języku angielskim.

frydzka
04-16-2015, 23:14
W Empiku też jest dostęp do książek Haliny Choi do koreańskiego i jeszcze są z Edgarda. Miałam kurs podstawowy, jeszcze niedawno widziałam, że weszły fiszki i "koreański nie gryzie". Te dwie ostatnie nie były mi już potrzebne jak wyszły, ale myślę, że warto. To tyle z polskich ogólnodostępnych materiałów, o których mi wiadomo i z których korzystałam. Warto poszukać filmiki, mi się podobały na tej stronie: https://www.youtube.com/watch?v=_A--tSRtvc4. Fajnie zrobione, ale inne też. Poza tym, na komputerze mam takie książki z podstaw po angielsku, mogę podesłać na maila w razie czego.

bepoppu
04-20-2015, 13:24
Książkę Edgarda do koreańskiego właśnie ostatnio widziałam w księgarni. Nie wiem jednak czy ona jest coś warta, bo przeglądałam kiedyś ich książkę do japońskiego i była naprawdę kiepska. Ale podręcznik Haliny-Choi chętnie bym zobaczyła, jak widzę w Empiku można bez problemu zamówić :)

Bitter stream
04-21-2015, 14:35
Ostatnio mam trochę wolnego czasu i chciałabym wreszcie zacząć uczyć się koreańskiego, bo od lat obiecuję sobie, że się za to wezmę.
W sumie nie zależy mi bardzo, żeby stać się wielką specjalistką, chciałabym się móc dogadać po koreańsku :)
Moglibyście polecić mi jakieś podręczniki do koreańskiego? Albo jakieś strony internetowe? Wiem, że jest polski podręcznik do koreańskiego, ale nie wiem czy jest dobry? Jak uważacie?

Idź na konwersacje. Mówić nie nauczysz się inaczej niż mówiąc. Trzeba mieć sporą bazę słownictwa i dobry poziom rozumienia ze słuchu, żeby prowadzić rozmowy.

bepoppu
04-22-2015, 13:04
Idź na konwersacje. Mówić nie nauczysz się inaczej niż mówiąc. Trzeba mieć sporą bazę słownictwa i dobry poziom rozumienia ze słuchu, żeby prowadzić rozmowy.

Pewnie, że tak, ale trzeba mieć najpierw jakieś podstawy gramatyczne. Bez nich, jakikolwiek dobry słuch bym miała, nie będę nawet w stanie powiedzieć, gdzie zaczyna się słowo a gdzie kończy. Od czegoś trzeba zacząć :)

alice9
02-15-2016, 12:03
Jeśli mogę to gorąco polecam stronę: http://www.talktomeinkorean.com/
Można się dzięki niej nauczyć nie tylko języka, ale również przy okazji dowiedzieć się czegoś na temat koreańskiej kultury i zwyczajów. W przystępny i przyjemny sposób z sympatycznymi lektorami i nauczycielami.

BangtanGirl
08-07-2018, 19:15
Ja uczę się koreańskiego ze stronki internetowej How To Study Korean (https:www.howtostudykorean.com). Jest ona stworzona w języku angielskim, co pozwala mi nie tylko uczyć się koreańskiego, ale także pracować z angielskim. Gorąco polecam tę stronę, jest napisana zrozumiałym językiem, łatwo przyswoić sobie kolejne informacje, a autorzy sprawiają wrażenie bardzo kompetentnych ludzi. Ponadto, polecam aplikację mobilną o nazwie LingoDeer - jest darmowa i również bardzo pomaga w nauce koreańskiego.

agatabog
08-20-2018, 19:01
Ja uczę się koreańskiego ze stronki internetowej How To Study Korean (https:www.howtostudykorean.com). Jest ona stworzona w języku angielskim, co pozwala mi nie tylko uczyć się koreańskiego, ale także pracować z angielskim. Gorąco polecam tę stronę, jest napisana zrozumiałym językiem, łatwo przyswoić sobie kolejne informacje, a autorzy sprawiają wrażenie bardzo kompetentnych ludzi. Ponadto, polecam aplikację mobilną o nazwie LingoDeer - jest darmowa i również bardzo pomaga w nauce koreańskiego.

Udało się Tobie dobrze opanować język koreański samodzielnie ? Zastanawiam się nad podjęciem próby, ale zdaję sobie sprawę, że potrzeba do tego nie tylko motywacji i wytrwałości, ale niekiedy potrzebne jest również, by ktoś coś wytłumaczył, rozwikłał wątpliwości - jak sobie z tym radzisz?