PDA

View Full Version : Ulubiony serial anglojęzyczny

katarzyna38
04-06-2015, 20:28
Jak wyżej, jestem ciekawa Waszych propozycji.
Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki Gry o tron, ale chciałabym dowiedzieć się też o innych serialach, na które warto zwrócić uwagę.

dees
04-06-2015, 20:34
Jako osoba, która seriale pochłania niczym gąbka wodę mogłabym zwrócić uwagę na dużą liczbę seriali wartych uwagi. Zależy jednak jaka konkretna fabuła Cię interesuje :).
Ze starszych seriali przykładowych, które pierwsze przychodzą mi na myśl, mogę polecić Kompanię braci, Z Archiwum X, Jerycho, Last Resort, Kancelaria adwokacka.

katarzyna38
04-06-2015, 20:55
Tak naprawdę ciężko mi się określić, jeśli chodzi o fabułę. Oglądam bardzo różne seriale, podobały mi się np. Desperate Housewives, czyli Gotowe na wszystko, ale też Gra o tron. Natomiast nie przypadł mi do gustu Doktor House. Mimo że jego postać była wspaniała i sarkastyczna, nie lubię takiego typu seriali, kiedy kończy się jeden odcinek i fabuła nie rozwija się za bardzo dalej. Lubię seriale dynamiczne.

dees
04-06-2015, 21:03
W takim razie polecić bym mogła: Gotham, Forever, kultowe Orange is a New Black, House of Cards, Golden Boy, Army Wives, Magic City, Hemlock Grove, Brothers & Sisters, White Collar, Veronica Mars, Lie to Me, Lost czy Prison Break. Są też chyba znani wszystkim Chirurdzy, którzy chyba nigdy mi się nie znudzą.

katarzyna38
04-06-2015, 21:13
To bardzo dużo propozycji, dziękuję. Nie wiem który najpierw obejrzeć. :)

frydzka
04-06-2015, 23:38
Uważam, że jak ktoś lubi i ciekawią go seriale historyczne to mogę polecić też "Dynastię Tudorów".

bartlomiejszym
04-07-2015, 15:12
Ja gorąco polecam serial Suits, polski tytuł - W garniturach. Dotyczy on pracy prawników, więc można osłuchać się słownictwa prawniczego :) Każdy odcinek zaskakuje i trzyma w napięciu.

Karii
04-07-2015, 22:27
Osobiście bardzo lubię oglądać Revolution, Game of Thrones, 2 Broke Girls.

agapantus
04-08-2015, 02:05
Ja zdecydowanie polecam Breaking Bad, Scherlock, Fargo, Vikings, Sons of Anarchy, Whitechapel, Revenge, Big Bang Theory i całkiem nowy The Returned.

dariazwierz@wp.pl
04-08-2015, 10:40
Sherlock, Ripper Street, The Shadow Line, Glue, Downtown Abbey :)

dees
04-08-2015, 14:48
Revenge pod względem jakości upadło po pierwszym sezonie. Nie wiem jak sprawa ma się obecnie, bo odeszłam od oglądania wraz z totalnie nieudanym drugim sezonem, ale przeglądając wybiórczo materiały z obecnego sezonu nie mogę powiedzieć, że serial ciągle utrzymuje swój poziom.

izabelunia
04-10-2015, 00:50
How I met you're mother, Doktor House i Friends

kamg
04-10-2015, 16:04
Ja ze swojej strony polecam Luthera. Co prawda, to mini serial - kilka odcinków w sezonie - ale kreacja Idrisa Elby po prostu genialna.

joaska92
04-11-2015, 20:15
Sherlock jest świetny, chociaż czekanie na nowy sezon to istna katorga ;) Zależy, co kto lubi. Bardzo podobały mi się Misfits, Glee, Modern Family, American Horror Story. Z tych, które oglądam teraz poleciłabym Forever i Fresh off the boat :)

Yenah
04-12-2015, 19:47
Wszystkie ulubione są anglojęzyczne... :) White Collar, Psych i kilka innych - a Gra o Tron mnie irytuje, bo jest wszedzie.

Estera
04-12-2015, 20:15
Polecam serial Hannibal, jest naprawdę "klimatyczny", a zbrodnie nie są typowe jak to często bywa np. w serialach kryminalnych.

aleksandra6
04-13-2015, 03:34
Pewnie już znasz, ale jeśli nie to "Jerycho" - świetny serial, wciąga i przyjemnie się ogląda. Polecam, widziałam 2x i nie znudził mi się jeszcze :P

renatasulek
04-13-2015, 12:27
Mój ulubiony film anglojęzyczny "Mr Selfridge". Gorąco polecam. Anglia początku XX w., przepiękne kostiumy, przystojni aktorzy;), przepiękny brytyjski angielski, taki, który można zrozumieć, mówiony wolniej, zrozumialej, bez slangu, skrótów itp. Takim językiem porozumiewają się starsze osoby w Anglii i z nimi najlepiej mi się rozmawiało. No i absolutnie wyjątkowe witryny sklepu, które są zawsze dziełem sztuki dla mnie!

jachu93
04-13-2015, 15:14
"24 godziny" z Jackiem Bauerem, świetny serial akcji, wiele zwrotów akcji i naprawdę dobrze zagrany :)

katarzyna38
04-13-2015, 15:30
Oglądam teraz "Pamiętniki wampirów". Chociaż na początku serial wydaje się mało poważny, postać Damona Salvatora, w którą wcielił się Ian Somerhalder jest niesamowita i dla tej postaci warto obejrzeć ten serial.
Na pewno obejrzę też "Mr Selfridge", zachęciliście mnie opisem :)

dees
04-14-2015, 19:26
Z takich luźniejszych seriali na pewno na uwagę wg mnie zasługuje The Mindy Project. Lekka fabuła, dobrze dobrana obsada oraz łatwość, a raczej szybkość w oglądaniu.

nprzegalinska
04-20-2015, 10:43
Ja ubóstwiam wręcz "Pride an Prejudice" produkcji BBC. Krótki serial, ale moim zdaniem to najlepsza możliwa ekranizacja tejże powieści :)

akjam92
04-20-2015, 11:16
Zdecydowanie Przyjaciele, Teoria Wielkiego Podrywu, Jak poznałem waszą matkę, Kości.

Charlie93
04-26-2015, 12:09
Dla mnie zdecydowanym numerem jeden jest Breaking Bad. Wciągający, złożony, ale przemyślany od początku do końca. Niesamowity.

Ostatnio skończyłem natomiast trzeci sezon Wikingów. Polecam zwłaszcza tym, którzy lubią kulturę skandynawską (Wardruna w soundtracku, mmm!). Inni również znajdą na pewno coś dla siebie, choć nie sposób nie dostrzec kilku wad, jak np. sztywna gra aktorska (lub raczej zabawna stylizacja na "surowość" Wikingów) czy też nieudolne wplecenie wątku fantastycznego tu i tam. Jednak ogólnie rzecz biorąc, serial na plus :)

neta8t9
05-20-2015, 15:01
Moim zdaniem na pewno warto zwrócić uwagę na ''Girlsi'', ''Heart of Dixie'' i ''Pokojówki'' jeśli lubi się typowo kobiece seriale. Ja taki właśnie preferuję :)

panjacq
05-22-2015, 20:26
Moim ulubionym serialem anglojęzycznym było How I Met Your Mother, ale w pewnym momencie przestałem oglądać, bo jednak nie lubię serialów, które za długo się ciągną.

maguda
08-07-2015, 20:04
'Przyjaciele' najlepsi i nigdy się nie nudzą :)

Symfonia
08-07-2015, 21:39
Ostatnimi czasy "Śmierć pod Palmami", czyli co się stanie, jeśli na jedną z Hawajskich wysepek wyślemy stereotypowego Brytyjczyka-detektywa, chodzącego wszędzie w pełnym garniturze :D. Jedyny problem z tym serialem jest taki, ze puszczają go w jakiejś nieludzkiej kolejności w telewizji :confused:.

A i jakże mogłabym nie wspomnieć o bibliotekarzach. Filmy są może i do niczego, ale serial? Bardzo przyjemny ;).

anna.n
08-08-2015, 01:36
M*A*S*H, 'Allo 'Allo!, Opowieści z Narnii produkcji BBC i Ally McBeal. Miłośnikom romansów historycznych polecam Outlander.

Tomzar1989
08-08-2015, 21:01
Friends, 'Allo 'Allo!, Seria Black Adder, Monthy Python Flying Circus, The IT Crowd, Little Britain, X Files... mógłbym wymieniać bez końca, za dużo tego ^^

enraha
08-09-2015, 12:29
"The Wire" i "Breaking Bad", kultowe już seriale. :) Uwielbiam też niedawno zakończony "Mad Men".

di.em
08-09-2015, 21:17
Ostatnio oglądam 'The good wife', calkiem niezłe. No, i oczywiście 'The Game of Thrones'

aszyper
08-09-2015, 21:50
Bones, Castle, Vampire Diaries, White Collar, House i Arrow.

MrKS
08-10-2015, 08:49
The Good Wife, Rookie Blue, Deep Blue i jak ktoś lubi to NCiS

annaszczur2
08-10-2015, 08:56
Miranda Hart i Downton Abbey

amichevole
08-10-2015, 10:13
The middle - świetny! coś ala rodzinka.pl jednak zabawniejszy jak dla mnie :)polecam gorąco

MaciejCichosz
08-10-2015, 14:34
Nie mam najbardziej ulubionego, większość to seriale bezkonkurencyjne w swoim gatunku, ale polecę listą, która nie jest w żadne sposób ułożona:
- Kompania braci
- Mad Men
- Dexter
- Jak poznałem waszą matkę
- Przyjaciele
- Zagubieni
- Detektyw
- Gra o tron
- Hannibal
- Prawo ulicy
- House of Cards
- Suits
- Ekipa

kasiago
08-10-2015, 14:40
CSI Las Vegas, zwłaszcza starsze sezony. :)
A skoro pytasz o seriale anglojęzyczne, to jeśli chodzi o warstwę językową, zawsze podobali mi się Przyjaciele. Jest w nich bardzo dużo ciekawych gier słownych.

zzupa
08-10-2015, 14:59
The Big Bang Theory i niezawodny Monty Python :D

martasmagowska
08-10-2015, 16:22
American Horror Story, Breaking Bad, Prison Break, Vikings, Game of Thrones ;)

Tamashi
08-15-2015, 12:32
Szczerze to nie wiem jaki jest mój ulubiony serial anglojęzyczny serial ever. Wiem, że ostatnimi czasy najbardziej lubię Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. . Ogólnie oglądam praktycznie każdy serial na podstawie komiksów. Niektóre są lepsze, niektóre słąbsze. Oglądam Arrow (ostatni sezon był raczej dosyć kiepski), Flash, Gotham (pierwszy sezon był słaby swoją drogą), iZombie i inne. W sumie bardzo podobał mi się inny serial od Marvela czyli Daredevil. Naprawdę kozacka seria i polecam ją obejrzeć, nawet jak ktoś nie przepada za komiksami Marvela :P. Sam nigdy nie byłem fanem tego szczególnego superbohatera (i w sumie dalej nie jestem) ale trzeba docenić dobry serial.

Kladun
12-11-2015, 21:31
Warto zwrócić uwagę na "Dextera" , "Breaking Bad". Według mnie świetne seriale dla fana GoT.

niedaga
12-12-2015, 08:14
Ja ogólnie oglądam seriale związane z komiksami(nie tylko oczywiście), dlatego polecę Constantine. Bardzo mroczny na swój sposób. Oczywiście Arrow i Flash, ale tylko oba na raz, gdyż od trzeciego sezonu Arrow seriale się przeplatają. Teraz niedawno zaczął wychodzić serial o kuzynce Supermena - Supergirl i też się zapowiada ciekawie. A spoza komiksowych to zawsze będę polecała Firefly, jest to sci-fi. Zaledwie 14 odcinków i film kinowy. Z kolei komediowy serial wart polecenia to Community.

kania83
12-12-2015, 18:47
Coś co zawsze poprawia mi humor w długie, zimowe wieczory - The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Modern Family, The Office (wersja amerykańska), no i oczywiście Friends, a z jeszcze sytarszych Fresh Prince of Bel Air :D

Malwi
12-12-2015, 22:01
"Broadchurch", "Miranda", "Sherlock".

zpietrzak
12-14-2015, 12:15
Breaking Bad

kasiacios1
12-14-2015, 12:16
"Downton Abbey" oraz "Broadchurch" :)

coccinelle2
12-15-2015, 21:08
"Miasteczko Twin Peaks" i "Przystanek Alaska" ;)

martaf
12-15-2015, 21:39
Ja polecam Sherlocka, How To Get Away with Murder i The Good Wife :)

peggy
12-16-2015, 13:32
Ostatnio oglądałam "Cranford" i "Return to Cranford" ;) polecam dla miłośników tego typu klimatu.

Agnieszka9217
12-17-2015, 17:41
Zdecydowanie "Homeland", "Breaking Bad" oraz "Dexter".

jcieslak94
12-19-2015, 19:02
Breaking Bad mój ulubiony serial!
Poza tym polecam serial Skins jeżeli ktoś chce posłuchać sobie różnych brytyjskich akcentów.
Z Grey's Anatomy nauczyłam się bardzo dużo terminologii medycznej, która tak naprawdę może okazać się bardzo przydatna w życiu codziennym, a, przynajmniej w moim przypadku, ciężko wchodzi tak "na sucho", z książek czy słowników.
Jeżeli ktoś oglądał i lubił American Horror Story to bardzo polecą najnowszy serial produkcji trio Murphy&Falchuk&Brennan- Scream Queens. Serial utrzymany w bardzo podobnym stylu i klimacie, komedia przeplata się z horrorem, dużo czarnego humoru. Trzeba jednak na pewno traktować go trochę z przymrużeniem okaz, bo wielokrotnie może wydawać się obraźliwy kierunku wielu grup. Ale to chyba typowe dla ich seriali.

keythealmighty
12-19-2015, 20:59
The walking dead i Dexter zdecydowanie!

AnnaDru
12-20-2015, 19:17
Ja w pierwszej kolejności polecam Suits. Jest to serial, który wciągnął mnie do tego stopnia, że po raz pierwszy przestałam czekać na napisy i zaczęłam oglądać kompletnie po angielsku, bo tak bardzo chciałam poznać ciąg dalszy fabuły :)

Poza tym mogę wymieniać bez końca: Prison Break, Supernatural, Sherlock BBC, Grimm, Doctor Who, White Collar, Franklin & Bash, Common Law, Daredevil i wiele, wiele innych.

Seriale to naprawdę fajny sposób, żeby się wkręcić w jakąś tematykę oraz żeby utrzymywać swoją znajomość języka na pewnym poziomie. :) No i oczywiście stanowią fajne źródło rozrywki :)

karmar
12-20-2015, 22:53
Chicago Fire i Chicago PD

elaine_m
12-22-2015, 20:25
Polecam Sense8, na razie niestety jest tylko jeden sezon, ale w czerwcu ma się podobno pojawić następny ;)

Szymon94
12-25-2015, 02:10
Peaky Blinders, Poirot, Hell on Wheels

JuliaMulyk23
12-25-2015, 11:32
Uwielbiam "Friends", "Sex and the City", "One tree hill", również polecam "Lie to me".

sibeling
12-26-2015, 01:53
Bardzo lubię serial Community, moim zdaniem mistrzostwo :)

agatiwu
12-26-2015, 10:15
Sex and the city, The black collars

AlicjaT
12-26-2015, 11:21
Stare dobre seriale brytyjskie są kopalnią wiedzy co do wyrażeń, słownictwa, ciekawych czasowników frazowych i kolokacji. Polecam 'Mind Your Language' komedii o obcokrajowcach uczących się języka angielskiego w Anglii. Pełen niepoprawności politycznej serial z lat 80, super!

AdrKio
12-27-2015, 19:52
Zdecydowanie mogę tutaj polecić takie seriale jak the Tudors, Gotham, Suits, Supernatural, Sherlock, Penny Dreadful, Halt & Catch Fire, Teen Wolf, Daredevil i Poldark. Ciekawy jest też 'Into the Badlands' :)
Są one przy okazji bogate w naprawdę fajne słówka, wyrażenia itd., które, jak już się sama na sobie przekonałam, bardzo często mogą się przydać :D

HannaMakaruk
12-27-2015, 19:57
South Park, The Family Guy, The Simpsons, Big Blast Theory, Breaking Bad, X-files and so on

dordzikm
01-18-2016, 01:20
Z całego serca mogę polecić serial Friends. Mimo, że obejrzałam wszystkie sezony to lubię czasami do nich wracać :)

zuzsyl
01-18-2016, 08:56
Downtown Abbey i Chirurdzy, dwa najlepsze jakie do tej pory oglądałam :)

Bitter stream
01-18-2016, 11:08
Zdecydowanie BREAKING BAD, i - może nawet troszkę lepsze - LOST.
Dalej: moda na sukces, lubię popatrzeć na życie pięknych i bogatych.

karolinapabian
01-18-2016, 11:25
Sherlock, Gra o Tron, Suits, Ray Donovan

JakubP
01-18-2016, 12:04
Tej big bang theory & How I met your mother

SinPecado
01-18-2016, 12:20
Sherlock i The X-Files

elaine_m
01-18-2016, 13:03
Polecam też "Manhattan Love Story". Tylko jeden sezon, ale bardzo ciekawy ;)

Szpak
01-18-2016, 13:20
Moi absolutni faworyci:
"LOST" - długi i pokręcony, ale naprawdę można się uzależnić :) świetnie przemyślany dobór postaci, piękne krajobrazy i dreszczyk emocji
i "Shameless" - patologiczna rodzina, miłość i przestępstwa na przedmieściach Chicago. bardzo dobry czarny humor ;)

mhansen
01-18-2016, 23:54
"Utopia" - szczególnie pierwszy sezon to kompletny kosmos jeżeli chodzi o stronę wizualną, scenariusz i muzykę. Bardzo polecam.
"Peaky Blinders" - opowieść o gangu z Birmingham po pierwszje wojnie światowej. Po prostu świetny serial z super napisanymi postaciami i zaskakującymi zwrotami akcji. Oba sezony na bardzo wysokim poziomie.

Lubię też "Wikingów" i "Grę o Tron", ale to raczej wszystkim znane tytuły.

GuzikA
01-22-2016, 19:53
Bardzo podobał mi się serial "Suits", chociaż ostatnio zrobił się nieco naciągany. Mimo wszystko nie mogę się doczekać premiery kolejnego odcinka, to już niedługo :)

Ostatnio też dużo oglądam "Grey's Anatomy" i chociaż uważam, że lekarze mają tam więcej problemów niż pacjenci i tu też wiele rzeczy jest mocno nierealistycznych, to serial w dziwny sposób intryguje dla kogoś, kto z medycyną nie ma nic wspólnego. Nawet jeśli niewiele rozumiem z tego, co dzieje się podczas operacji, to mam wrażenie, że wiem trochę więcej niż wcześniej.

Oprócz tego "Friends", to zawsze i wszędzie dobra opcja, żeby się odprężyć :)

JoannaDolega
01-22-2016, 20:07
Na bieżąco jestem z "Grą o tron", natomiast inne seriale, które zaczęłam i bardzo mi się podobają, to "Orange is the New Black" i "Ripper Street". Polecam także serial "Wyklęci", ale wyłącznie 3 pierwsze sezony, kolejne są dużo słabsze, ale trzy pierwsze warto zobaczyć.

elaine_m
01-22-2016, 23:04
[QUOTE=GuzikA;480058]Bardzo podobał mi się serial "Suits", chociaż ostatnio zrobił się nieco naciągany. Mimo wszystko nie mogę się doczekać premiery kolejnego odcinka, to już niedługo :)

Już za 5 dni! :) a na fejsie już są podejrzenia, kto wydał Mike'a: http://www.usanetwork.com/suits/who-sold-mike-out?utm_source=facebook ;)

tomasmuraw
01-25-2016, 11:14
Californication (pierwsze 3 sezony najlepsze :P ), Sons of Anarchy, Gra o tron, Wikingowie,

robert1406
01-27-2016, 11:59
Zdecydowanie Gra o Tron

Cieslosia
01-28-2016, 20:47
Suits, Breaking Bad :)

jcieslak94
01-30-2016, 12:21
i "Shameless" - patologiczna rodzina, miłość i przestępstwa na przedmieściach Chicago. bardzo dobry czarny humor ;)

Pierwsze dwa, może trzy sezony były fantastyczne i rzeczywiście oglądałam z zapartym tchem. Ale wszystko co było potem to już taka trochę równia pochyła moim zdaniem. Nawet nie wiem, który sezon jest obecnie emitowany, bodajże 6? Zawsze mi przykro kiedy rewelacyjny serial jest ciągnięty zbyt długo, robi się nudny i pozostawia po sobie jedynie zawód i niesmak.

AdrKio
02-02-2016, 22:23
Zdecydowanie mogę tutaj polecić takie seriale jak the Tudors, Gotham, Suits, Supernatural, Sherlock, Penny Dreadful, Halt & Catch Fire, Teen Wolf, Daredevil i Poldark. Ciekawy jest też 'Into the Badlands' :)
Są one przy okazji bogate w naprawdę fajne słówka, wyrażenia itd., które, jak już się sama na sobie przekonałam, bardzo często mogą się przydać :D

A ja dopiszę do swojej listy jeszcze White Collar. Właśnie zaczęłam to oglądać i żałuję, że, choć miałam na liście do obejrzenia, nie zrobiłam tego wcześniej. Wciągnęło mnie od pierwszego odcinka i nie mogę się doczekać, aż włączę sobie kolejny! I przy okazji jest to dla mnie kolejna kopalnia słownictwa, co dodatkowo mnie bardzo cieszy :D

videocompiler
02-03-2016, 17:03
U mnie remis pomiędzy Parks and Recreation a Twin Peaks (Kyle MacLachlan przekonał mnie do picia mocnej, czarnej kawy!). Oba są zdecydowanie w czołówce swoich konkretnych podgatunków, na tle seriali telewizyjnych jako takich również wypadają bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać przyszłorocznego remake'u TP.

kasja
02-07-2016, 17:37
Sherlock - jeden z najlepszych seriali:D

Jamie
02-14-2016, 23:02
Moim ulubionym serialem był, jest i prawdopodobnie zawsze już będzie LOST. Nigdy wcześniej ani nigdy później żaden serial nie „zawładną” tak moim życiem i nie wzbudzał we mnie tak silnych emocji;).

milusia
02-15-2016, 00:53
Moje ulubione ostatnio seriale to Sense8 Wachowskich i skasowane niestety In the Flesh produkcji BBC. Bardziej ponadczasowo uwielbiam Generation Kill i Chuck.

GuzikA
02-15-2016, 01:11
Moim ulubionym serialem był, jest i prawdopodobnie zawsze już będzie LOST. Nigdy wcześniej ani nigdy później żaden serial nie „zawładną” tak moim życiem i nie wzbudzał we mnie tak silnych emocji;).

Bardzo mi się podobał LOST, ale nie dałam rady dobrnąć do końca. Wiem, że to wszystko miało sens i tam była zawarta jakaś wielka wspaniała teoria wszystkiego, co tam się działo, ale dla mnie w pewnym momencie zaczęło to być zbyt absurdalne. Aczkolwiek 2 pierwsze sezony rzeczywiście porywały :)

z.gryzelda
03-20-2016, 14:47
Jakoś nie mam cierpliwości do seriali, zwykle oglądam kilka odcinków, a potem szukam w internecie spoilerów i tak się kończy moja przygoda. Na dłużej przykuły mnie jedynie Downton Abbey (porzuciłam dopiero po 3. sezonie), pierwszy sezon Broadchurch i Utopia, przy czym ta ostatnia siedziała mi w głowie jeszcze kilka miesięcy po tym, jak skończyłam oglądać. No i Twin Peaks ze staroci.

Tanadice
03-20-2016, 16:35
The Walking Dead :)
Oprócz tego "Salem" był świetny.

moniiika.
03-20-2016, 17:38
Nigdy nie oglądała seriali, ale gdy obejrzałam pierwszy odcinek Hannibala i Homeland to przepadłam całkowicie. Śmiało polecam obydwa seriale szczególnie osobom, które uczą się języka angielskiego i chcą jak najwięcej osłuchać się z tego językiem.

gosiaa992
03-20-2016, 18:06
Sherlock, The Royals, Vikings, Game of Thrones i ostatnio Lucifer :)

Ditta
03-21-2016, 00:01
A ja polecam serial "Orphan Black", tematyka dość oryginalna - klonowanie, bardzo ciekawy, zaskakujący i trzymający w napięciu, a główna aktorka niesamowita w swoich rolach ;)

izabelabonia
03-21-2016, 07:55
Jeśli szuka ktoś serialu komediowego, to polecam "2 broke girls", jest genialny.

Marlena94
03-21-2016, 13:11
Polecam Daredevil, świetny serial, bardzo wciąga :)

tuanjim
03-21-2016, 15:00
Bardzo lubię LOST i Vikings, a za Game of Thrones zabieram się już od jakiegoś czasu.

Valgaaf
03-22-2016, 11:23
Jako fan fantastyki wiadomo, że bardzo podobało mi się "Game of Thrones". Z innych seriali to mogę polecić: "House, Md" i "How I met your mother". Obecnie oglądam "Big Band Theory" - dużo odniesień do fantastyki czy teorii ze świata nauki.

martynawojciechowska
03-24-2016, 13:25
Californication!

hopelionheart
03-28-2016, 17:10
Bardzo polecam The Originals, czyli serial, który został stworzony z wątku serialu The Vampire Diaries, głowni bohaterowie mówią tam piękną, literacją angielszczyzną ze wspaniałym akcentem.

KamilaG
03-28-2016, 18:48
Ja najbardziej lubię Suits, White Collar i Elementary. Są rewelacyjne, bardzo polecam!

Pat2120
03-29-2016, 18:22
Mało oglądam, ale jeśli już to "Jess i chłopaki":)

ms_
03-29-2016, 19:17
Glee - chór szkolny, problemy nastolatków, dużo naprawdę bardzo dobrych piosenek usłyszałam tam po raz pierwszy;przerysowany, komiczny, czasami trochę żenujący, ale mam do niego sentyment, bo na nim uczyłam się angielskiego :)
Downton Abbey - codzienne życie dobrze urodzonych i ich służby w XX-wiecznej Anglii, uwielbiany w Wielkiej Brytanii, moim zdaniem jak najbardziej słusznie
Dawson's Creek (u nas znany jako Jezioro marzeń) - bardzo mądry i zabawny serial obyczajowy o dorastaniu w latach 90-tych, gdzie towarzyszymy bohaterom od liceum do zdobycia pierwszych prac, spędziłam przy nim całą klasę maturalną, nie mogłam się oderwać od ekranu
Dr. House - chyba większość wie o kogo chodzi :)
Six Feet Under - specyficzny serial o rodzinie prowadzącej dom pogrzebowy
Teen Wolf - młodzieżowy serial z odrobiną fantasy, lekki, zabawny i wciągający

Delgado
03-30-2016, 01:54
Popieram tych, którzy tu polecili Wikingów, GOT i Supernatural :) A od siebie dodam jeszcze 11.22.63, Lucifera i Grimma.

malicja12
05-30-2016, 11:57
Ja bardzo polecam "True Detective", "Orange is the New Black", "Parenthood", z krótszych i śmieszniejszych uwielbiam "New Girl", "Parks and Recreation" no i oczywiście "Friends".

katwaw92
05-30-2016, 12:59
Z komediowych to Friends i Parks and Recreation :) ale oprócz tego polecałabym też Breaking Bad i Vikings.

PatrykAszyk
05-30-2016, 15:27
The Flash, Arrow, The 100, DC's Legends Of oTomorrow, The Walking Dead, Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D., Supergirl, Supernatural, wszystkie sam ogladam i polecam.

J121
06-01-2016, 23:26
Ostatnio zaczęłam oglądać 'Silicon Valley ', lekka komedia. Nowe technologie, tworzenie różnych aplikacji od kuchni itd. Jak zostać kolejnym Jobsem, pakiet dla początkujących.

justine11
06-02-2016, 16:13
Ja bardzo polecam "Modern Family" i "New Girl". Trwają tylko 20 min i są niesamowicie śmieszne (oczywiście zależy od poczucia humoru). Chwilowo jestem uzależniona od "Chirurgów", ale o tym serialu wiedzą chyba wszyscy.

adamekdominika
06-07-2016, 13:39
Przyjaciele, Wikingowie, Zwariowany Świat Malcolma, Gra o tron

mkaniewski
06-07-2016, 22:56
Polecam: The Wire, Twin Peaks, Broadchurch, Dr. House, Sherlock, True Detective (1 sezon jest wybitny, 2 mocno nie wyszedł), The Sopranos, Fargo, Utopia, Sons of Anarchy, Mr. Robot, Boardwalk Empire, Rome, Better Call Saul, Breaking Bad, Vikings, Band of Brothers.

mapuuh
06-08-2016, 12:14
Zdecydowanie Friends!! :)

bmdudek
06-08-2016, 13:55
Moim ulubionym serialem anglojęzycznym jest Downton Abbey. Mamy w nim do czynienia z naprawdę pięknym angielskim, bardzo ciekawie można porównać język "wyższych sfer" z językiem służby.

rescuecall
06-11-2016, 15:12
Ja również najbardziej polecam House of Cards. Fenomenalny serial

aneta1993
06-12-2016, 00:24
Zdecydowanie Sherlock :)

annajot
06-12-2016, 13:57
Ja gorąco polecam Grey's Anatomy, jeżeli lubicie seriale medyczne. Chociaż nie tylko, bo wiadomo, że poruszane są tam wszelkiego rodzaju problemy, sytuacje i perypetie bohaterów. Serial dynamiczny i nie nudzi się nawet po 12 sezonach! Pamiętam, że znalazłam go tuż przed maturą i trudno się było oderwać.

kamila1225
06-12-2016, 18:29
Polecam Miasteczko Twin Peaks (podobno niebawem ma wyść nowy sezon), Hannibal, American Horror Story,House Of Cards , Sherlock, no i oczywiście kultowe Friends.

ajack
06-13-2016, 00:25
Bardzo lubię historyczny serial "Reign" o losach Mairi Stuart.

bmdudek
06-13-2016, 11:27
Ja gorąco polecam Grey's Anatomy, jeżeli lubicie seriale medyczne. Chociaż nie tylko, bo wiadomo, że poruszane są tam wszelkiego rodzaju problemy, sytuacje i perypetie bohaterów. Serial dynamiczny i nie nudzi się nawet po 12 sezonach! Pamiętam, że znalazłam go tuż przed maturą i trudno się było oderwać.

Mimo zwariowanych przypadków pokazywanych w serialu (główki lalek barbie w żołądku?), podobno ten serial może się pochwalić największą zgodnością z rzeczywistą medycyną - jest bardziej wiarygodny naukowo niż np. Doktor House

kabanos
06-17-2016, 16:46
Game od Thrones, Sherlock, Supernatural, Desperate Housewives, Hell on Wheel, American Horror Story.

zhengfei
06-18-2016, 14:41
"Gra o Tron" zostanie chyba legendarnym serialem naszych czasów - trudno znaleźć kogoś, kto jej nie ogląda. I nie dziwota - naprawdę wciąga.
Podobnie sytuacja ma się z "Sherlockiem", chociaż to zupełnie inny typ serialu. O wiele bardziej pogodny, o wiele mniej bezlitosny i pesymistyczny.

Moją ostatnią fascynacją jest "Outlander". Chociaż nieco harlekinowaty momentami - musiałam zrobić sobie przerwę w połowie sezonu, żeby odpocząć od romantycznych uniesień i pełnej dramaturgii, ale teraz znowu wyczekuję z niecierpliwością kolejnego odcinka. "Outlanderowi" nie brakuje na pewno tego, co najmodniejsze ostatnio w serialach - seksu i brutalności. To zdecydowanie najciężej przeze mnie przeżyta scena gwałtu tak w serialach, jak i filmach, które dotychczas oglądałam.

aleksandra450
06-19-2016, 10:57
Torchwood. :D Uwielbiam ten serial. Doskonale pokazuje ciemniejszą stronę charakteru nieśmiertelnego kapitana Jacka Harknessa i jego dylematy moralne.

NatsuB
06-19-2016, 13:31
Moim ulubionym serialem anglojęzycznym jest Sherlock. Wyjątkowy pod względem humoru i niebanalnej fabuły :)

papie
06-25-2016, 14:46
"The Widower" oraz "Dates" - dwa brytyjskie seriale o miłości, które skończyłam oglądać w okamgnieniu. :)

Gabriela11
11-23-2016, 19:55
Moim ulubionym jest Sherlock, zaraz po tym Skins, na których tak naprawdę uczyłam się angielskiego.

m_grden@wp.pl
11-24-2016, 09:45
Zdecydowanie True Detectiv i Fargo! To najlepsze seriale, jakie widziałam.
Aktualnie oglądam Leftovers i też daje radę, zwłaszcza, że można spokojnie oglądać po angielsku w ramach ćwiczenia tego języka, ale jednak poziomem znacznie odbiega od wspomnianych dwóch seriali.

agisonka
11-24-2016, 11:39
lubie wiele : breaking bad, prison break, supernatural, gra o tron, big bang theory how I met your mother, ale co najmniej raz w miesiącu musze obejrzeć kilka odcinków Przyjaciół :D no to juz mój poprawicz humoru zawsze :D

SirArcadin
11-24-2016, 22:20
Ostatnio obejrzałem cały Broadchurch, którego akcja dzieje się w angielskim Dorsecie (wybrzeże jurajskie). Ciekawy, wciągający, pełen zwrotów akcji kryminał. Polecam.

Teraz staram się załatwić sobie The Tudors, tylko nie wiem skąd... <smutek>

A tak to jeszcze The Last Enemy i Great Teacher Onizuka

wojtekgacek
11-26-2016, 17:30
Moim ulubionym serialem anglojęzycznym jest emitowany w latach 2009-2015 sitcom 'Miranda". Jest naprawdę przezabawny, ubolewam nad faktem, że powstały tylko 4 sezony. Główna aktorka jest świetna! Uwielbiam brytyjskie poczucie humoru :)

gabriw
11-26-2016, 17:42
Same klasyki: Desperate Housewives, Prison break, Friends, Game of thrones, Vikings :)

Kayla
03-26-2017, 12:06
Sherlock 2010, Bones, The Flash :D

Sathil
03-27-2017, 12:07
Tytuł all-time-favourite jest rozdarty u mnie między Vikings a Game of Thrones.

Karwol
03-27-2017, 12:14
Ja jestem rozdarty między Hannibalem a Dexterem. Hannibala uwielbiam za klimat oraz muzykę, a także genialną grę aktorską Madsa Mikkelsena. Z kolei Dextera za podobieństwo w fabule do innego serialu - Death Note'a

EwelinaP
03-27-2017, 12:28
Do moich ulubionych seriali zdecydowanie należą Breaking Bad, Gossip Girl, Pretty Little Liars, Parks and Recreation, Riverdale, American Horror Story, Family Guy. :)

Pchela13
03-27-2017, 14:08
Kocham oglądać seriale jak i filmy. Jeśli chodzi o seriale anglojęzyczne to jest ich naprawdę sporo, ale najbardziej polecam te: Stranger Things, The Night Manager, True Detective (but only first season!), Twin Peaks, Friends, Six Feet Under. Mam nadzieje, że coś przypadnie komuś do gustu. :)

kedryms
04-02-2017, 12:05
Reign, Victoria, The Crown - brytyjski akcent + trochę wiedzy historycznej ;)

markap94
04-02-2017, 12:50
Ja polecam Broadchurch, Sherlocka - ze względu na brytyjski akcent

arcykarola
04-02-2017, 21:17
Sherlock, The House of cards, Hit the floor

toster
04-03-2017, 08:41
Rick and Morty, za zakręcone poczucie humoru i w dużej mierze improwizowane dialogi.

weaktweak
04-03-2017, 11:31
Wire, Westworld

AgaZet
04-03-2017, 12:58
Oglądając Broadchurch (przyłączam się do chóru polecającego ten serial!) trafiłam na zajawkę nowego serialu - Tutanhkamun. Rzecz nie o faraonie ale o odkrywcy sarkofagu, Carterze. Lekcja historii z angielskim akcentem :)

Z rzeczy z drugie strony oceanu polecam Big little lies. Kto swego czasu nie mógł się pogodzić z końcem Desperatek, będzie zachwycony.

MagdalenaSlezak
04-04-2017, 15:20
Moje ulubione seriale anglojęzyczne to :
-The Walking Dead,
-Dr.House,
-Friends,
-Game of Thrones,
Bardzo polecam te seriale :)

gwiednypyl
04-05-2017, 18:53
Polecam Bones i Friends. Z Bones nigdy się nie nudzę i zawszę poznam nowe słówka z medycyny sądowej, a przy Friends ubawię się jak nigdy ;)

nkolodzi
04-05-2017, 19:04
"Lucifer" - według mnie Tom Ellis ma super akcent - miód dla uszu

saraczekala
04-06-2017, 15:48
Mało oryginalnie, u mnie to będzie Game of Thrones i The Big Bang Theory :p

kasiagniadek9
04-06-2017, 16:46
Ostatnio oglądnęłam Big Little Lies - gorąco polecam!

kpaprocka
04-06-2017, 18:47
Zdecydowanie Friends. Mój ulubiony serial

Ewentualnie
04-16-2017, 18:33
Moją pierwszą, stałą serialową miłością zostało "Supernatural".

mahu83
04-16-2017, 22:41
Moje dwa ulubione seriale angielskojęzyczne to gra o tron i "alias". Polska nazwa to chyba "agentka o 100 twarzach" czy coś... Naprawdę polecam

G.alicja
04-16-2017, 22:42
Ja zdecydowanie dołączam do fanów "Przyjaciół":) Ubostwiam!:p

MKat
04-17-2017, 00:04
Star Trek. Śledziłem ten serial od dzieciństwa do momentu kiedy powstały filmowe remaki. Jakoś zbytnio mi się nie spieszy do obejrzenia tych dwóch nowych filmów.

saraczekala
04-17-2017, 00:05
Zaczęłam teraz oglądać, 13 reasons why. Na razie mi się bardzo podoba!:p

Katya
06-04-2017, 23:26
Wiele :). Ale najbardziej Friends, How I Met Your Mother i The Bing Bang Theory.

Aga1991
06-05-2017, 02:57
Bardzo polecam "Defiance", serial kanału Syfy o niskim budżecie, ale za to świetnie nakreślonych postaciach i ciekawym scenariuszu. Ma bardzo charakterystyczny klimat i silną tożsamość.

AleksandraCecylia
06-05-2017, 21:02
Downtown Abbey i Dr House

Hoglady
06-07-2017, 17:05
Chirurdzy oraz Sherlock Holmes
Może to wydawać się głupie, ale w chirurgach autentycznie podłapałam parę kwestii słownictwa medycznego. Co do Sherlocka - brytyjski akcent nigdy nie szkodzi :)

mdubiela
06-10-2017, 10:22
Strażnik Teksasu

agata_radom
06-10-2017, 13:02
Moim ulubionym serialem anglojęzycznym jest zdecydowanie House of Cards. Dodam jednak, że w moim przypadku oglądanie tego serialu to prawie godzina turbo skupienia ze względu na trudne idiomy i wyrażenia. Mimo wszystko polecam - serial niezwykle ciekawy a zawsze można nauczyć się zupełnie nowych sformułowań.

uldar
06-10-2017, 14:10
Polecam "Taboo". Mroczny XIX wieczny Londyn, walka o wpływy w koloniach i przeciwstawienie się wszechmocnej Kompanii Wschodnioindyjskiej. W głównej roli Tom Hardy. Dodatkowym atutem serialu jest bardzo dobry angielski aktorów.

Czapa95
06-10-2017, 16:47
Zdecydowanie The Office - serial, który poza oczywistym aspektem humorystycznym i świetnie nakreślonymi bohaterami oraz doskonałą obsadą kryje w sobie ciekawe przesłanie i ukazuje wiele życiowych problemów.

paula_galka
06-10-2017, 19:43
Peaky Blinders- niesamowity klimat, niesamowita gra aktorska, niesamowity akcent, niesamowity serial! Polecam wszystkim gorąco.
Oprócz tego zdecydowanie Gra o Tron i Młody Papież- wszystko godne polecenia, jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie miał okazji obejrzeć.

sankre
06-28-2017, 17:33
Właśnie skończyłam oglądać pierwszy sezon The Crown na Netflixie, polecam serdecznie jeśli ktoś lubi biograficzne i historyczne seriale.

Venusa
06-28-2017, 22:28
Ostatnio oglądam The Walking Dead, momentami jest dość zabawny :P
Poza tym Criminal Minds, GoT, Sherlock czy Vikings - ulubione

KarMar22
06-29-2017, 13:02
Dr House, Sons of Anarchy, House of Cards - to moje ulubione, które mogę oglądać i oglądać, i chyba nigdy mi się nie znudzą.

Anna186
06-29-2017, 19:15
Keeping Up Appearances :) Niesamowity brytyjski humor.

ania111345
06-30-2017, 17:15
Polecam amerykański serial Lucifer, głównego bohatera gra Tom Ellis, z cudownym brytyjskim akcentem.

sankre
07-04-2017, 23:16
Ostatnio pochłonęłam cały sezon "The Crown" na Netflixie w jeden dzień, więc polecam zdecydowanie. Drugi odcinek zmiażdżył mnie emocjonalnie.
Poza tym "Dr House" na zawsze będzie miał miejsce w moim sercu. Nie pamiętam już ile razy oglądałam wszystkie sezony od nowa. :cool:

pelikan850
07-05-2017, 23:14
Peaky Blinders- niesamowity klimat, niesamowita gra aktorska, niesamowity akcent, niesamowity serial! Polecam wszystkim gorąco.

Potwierdzam, Peaky Blinders to jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałam! Aż miło go zobaczyć w komentarzach :) Trudno uwierzyć, że nie jest bardziej znany, bo pod każdym względem dorównuje tak popularnym produkcjom jak Gra o Tron, a wiele z nich nawet bije na głowę.

Peaky Blinders ma wszystko, czego można chcieć od serialu - świetnie wykreowanych, wyrazistych bohaterów (oraz antybohaterów), wciągającą fabułę, niepowtarzalny klimat (Birmingham z lat 20. XX wieku) i genialny soundtrack, który składa się ze współczesnych utworów, ale zawsze doskonale współgra ze sceną.

Polecam każdemu, kto chce spędzić długi weekend z jakimś serialem!

Kdziublewski
07-06-2017, 16:51
Moim zdecydowanie ulubionym serialem, którego na dodatek nikt jeszcze nie wspomniał, jest Scrubs (w Polsce znane pod... "świetnym" tłumaczeniem Hoży Doktorzy). O ile akcja dzieje się w szpitalu, to nie powiedziałbym, że jest to po prostu jeden z wielu seriali o lekarzach - dużo humoru, dużo emocji, świetnie napisane postaci.
Poza tym jeśli ktoś obejrzał Breaking Bad, ale nie podąża za wspomnianym wcześniej prequelem (wychodzącym po Breaking Bad) Better Call Saul, zdecydowanie powinien wziąć się za ten serial. Moim zdaniem jest jeszcze lepszy od samego Breaking Bad, zwłaszcza w trzecim sezonie, który dopiero co się skończył.

Lilya
07-07-2017, 17:32
Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby serialu "Sherlock". Polecam serdecznie tym, którzy jeszcze się z nim nie zetknęli :).

nataliam28
07-09-2017, 12:23
Uwielbiam Wielką Brytanie i seriale brytyjskie i dlatego ze swojej strony polecę Sherlocka Holmesa (tu chyba nie trzeba wyjaśniać fabuły :D) oraz Broadchurch, serial ten opowiada o niewyjaśnionej śmierci 11-letniego chłopca, lokalne władze starają się ustalić jaka była przyczyna zgonu oraz znaleźć mordercę. Dopiero w ostatnim odcinku 1 sezonu dowiadujemy się kto odpowiada za śmierć chłopca.

allieomyk
07-09-2017, 21:28
Black Mirror, House of Cards, Narcos... cokolwiek Netfliksu ;)

polakm96
07-09-2017, 23:14
The 100, Stranger Things, Flash, Once Upon a Time, Supernatural, Modern Family, Friends i wiele innych :)

sisianastasi
07-11-2017, 12:44
Naprawdę polecam Girls :)

joannasamp
07-11-2017, 21:01
Ciekawy fabułą ale również miło posłuchać akcentu głównego bohatera - "Elementary" :)

roksana97
08-27-2017, 12:48
"Skins" - poszerza leksykę, której raczej nie nabywa się na kursach. To serial o życiu grupy nastolatków, więc jest doskonałym źródłem młodzieżowego slangu.

joannasamp
08-27-2017, 13:32
Ja ogladam "supernatural" "elementary" "ozark" i "the oa" - większość latwy i przyjemny jezyk do Zrozumienia, mozna ogladac i zrozumieć bez napisow czy lektora :)

MiSt22
08-27-2017, 13:55
Polecana już wielokrotnie "Gra o Tron" dzięki której można się nasłuchać paru ciekawych akcentów :) Ale również polecam seriale takie jak np. Lucifer czy Sherlock.

walaszekanna
08-27-2017, 15:13
Polecę może ze swojej strony serial, którego jeszcze nikt nie wymieniał, mianowicie Penny dreadful - coś idealnego dla osób, które uwielbiają starą literaturę angielską, mnóstwo postaci z niej jest tam obecnych. Ponadto niepowtarzalny klimat grozy i świetny występ Evy Green.

schabowyzkarmelem
08-27-2017, 17:49
Ciężko wybrać jeden, ale ostatnio pokochałam "Grace and Frankie". Do listy ulubionych zalicza się też m. in. "Modern Family".

steinwd
08-27-2017, 22:29
Downton Abbey - mogę go szczerze polecić wszystkim, którzy lubią wątek historyczny w serialach.

mat.wyszecki
08-28-2017, 11:03
Moim ulubionym serialem jest zdecydowanie Scrubs (Hoży Doktorzy), żadnego innego nie jestem w stanie oglądać od nowa tyle razy.

NataliaDe
08-28-2017, 14:19
Dr House, który chyba na zawsze pozostanie moim ulubionym serialem w ogóle. Oglądałam wszystkie sezony po dwa razy, było to dosyć dawno, ale pamiętam że dzięki niemu bardzo doszlifowałam swój angielski, a sporo elementów terminologii medycznej weszło mi dzięki niemu do głowy w sposób zupełnie bezinwazyjny. :)

angelika95
08-29-2017, 10:24
Również uwielbiam "Grę o Tron". Ale poza tym polecić mogę seriale takie, jak "Sherlock", "Supernatural", "Daredevil", "How to Get Away with Murder". Kilka dni temu zaczęłam "Suits" i bardzo mi się podoba. Chyba nie jestem w stanie wybrać jednego :)

NinaMacion
09-01-2017, 11:59
Słodkie kłamstewka :)

ktom95
09-04-2017, 13:11
Słodkie kłamstewka i Doktor Hart

katarzynakyziol
09-04-2017, 14:54
Black Mirror, Rodzina Borgiów, Utopia, True Detective, Strager Things.

Strol
09-05-2017, 11:14
House of Cards, South Park, Rick and Morty.

w.bylinski@yahoo.com
09-05-2017, 12:01
The Unit - serial o jednostce specjalnej armii amerykańskiej, trochę na podstawie faktów

ulaba
09-06-2017, 00:46
Ostatnio "The Big Bang Theory", nie mogę się doczekać nowego sezonu. Z tych, które już się skończyły (albo na razie skończyły) "Black Mirror" i "Penny Deadful".

KlaraW
09-06-2017, 14:16
"Twin Peaks" najlepszy :) i jeszcze "Riverdale", czyli nowsza, bardziej młodzieżowa wersja tego pierwszego. Oczywiście, wiele jest różnic między tymi dwoma serialami, ale oba opowiadają o społeczności żyjącej w małym miasteczku i w obu ważnymi wątkami są zagadki kryminalne.

Tomek_trans
09-07-2017, 21:06
Bardzo polecam "Rodzinę Soprano". Oglądałem z trzy razy, genialny serial. Obsada, klimat, i masa wątków, każdy inny i ciekawy na swój sposób. Zdecydowany must-watch.

klaudiazak
09-07-2017, 21:42
Ja polecam "Pretty Little Liars", "2 Broke Girls", Stranger Things". Bardzo przyjemne, fajnie się ogłada, bo są strasznie wciągające :)

magzloc
11-05-2017, 13:31
Uwielbiam kultowego dla Wysp Brytyjskich "Doctor Who". Gorąco polecam, szczególnie dla fanów science fiction.

ola.ad
11-05-2017, 21:28
Obecnie nie mam żadnego ulubionego serialu. Kiedyś był to NCIS czy Doktor House. Teraz najchętniej oglądam bzdury na YT. Obecnie oglądam: Rick & Morty, Doctor Who, Broachchurch, Daredevil, Iron Fist. W planach mam obejrzenie serialu Legion. Ogólnie warto dobierać coś do swoich zainteresowań, albo, z drugiej strony, pójść "na yolo" i zaryzykować.

Karyn
11-06-2017, 11:05
Mój ulubiony serial anglojęzyczny to Dexter. Chyba żaden inny serial mnie tak nie wciągnął. Jak zaczęłam oglądać to nie mogłam przestać :]

Karolina1993
11-06-2017, 13:41
Outlander :)

angelka96
11-06-2017, 14:20
Osobiście uwielbiam The Friends i Pretty Little Liars :)

Wanderer
11-06-2017, 15:09
Stranger Things ostatnio. Klimat tego serialu jest genialny :D.

mgolecki
11-06-2017, 17:38
- Black Adder
- The Office US
- Flight of the Conchords

vanillianne
11-06-2017, 22:26
The Office, Girls, Outlander, OITNB

Aria
11-09-2017, 16:38
Jeśli ktoś lubi gry słowne i wszystkie tego rodzaju żarciki, to polecam "Friends" i "Sex and the City". Z brytyjskich seriali oczywiście "Sherlock", "Doctor Who", "Broadchurch".

mrozycka
11-12-2017, 21:56
Prócz Gry o Tron, którą kocham bezgranicznie, moje serce skradł serial "Orange is the new Black" - połknęłam wszystkie sezony w bardzo krótkim czasie i byłam mega zachwycona. Polecam :)

pikulka91
11-13-2017, 00:12
Sherlock! Zakochałam się w ten serial. Oglądałam go w dubbingu w języku rosyjskim i było nie źle, nawet angielskie napisy były przetłumaczone. Ze starszych to oczywiście Friends, chociaż bardzo nie lubię sztucznego śmiechu. Oglądałam kiedyś Charmed))) Polecam również Desperate Housewives :D

aleksandradec
11-13-2017, 07:59
Moim absolutnym faworytem jest "Sherlock", ale lubię też "Black Mirror", "Stranger Things", "Californication", a ostatnio lekkie i zabawne "Gilmore Girls". :)

ineczka10
11-15-2017, 20:52
Moim faworytem są chyba Przyjaciele. Serial stary jak świat, ale uwielbam jego fabułę, a żarty w nim zawarte nigdy nie przestaną mnie bawić. :D

mat9117
08-12-2018, 18:11
"Black Mirror", ciekawe spojrzenie z dystansu na współczesne społeczeństwo.

swiety
08-13-2018, 13:40
Pisał ktoś już o Rome? Produkcja HBO, protoplasta Gry o Tron. Dla fanów angielskiego ważne będzie to, że ludzie z różnych klas społecznych mówią różnymi akcentami angielskiego. Cezar mówi w RP, zwykły żołnierz mówi jak Irlandczyk.

valiumpix
08-15-2018, 11:23
Game of Thrones, Mindhunter, Alienist, Alias Grace, Stranger Things

mw123
08-16-2018, 09:54
Ciężko wybrać jeden, dlatego napiszę tytuły, które szczególnie zapadły mi w pamięć. "Lie to me", "Supernatural", "Mindhunter", "Black Mirror", "Stranger Things". Z komediowych zdecydowanie "Friends" :D ostatnio wciągnął mnie też "Insatiable" - połączenie komedii i dramatu.

CHARLI22
08-16-2018, 15:14
Jeżeli ktoś ma ochotę na angielski humor w najlepszym wydaniu to polecam:

"Allo Allo"
"Co ludzie powiedzą"
"Hotel Zacisze"

A z kryminalnych:

"Sherlock"
"Ripper Street"
"Poirot"

sQuarek
08-18-2018, 22:18
Ostatnio zacząłem oglądać "Westworld" i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba i chyba zostanie moim faworytem na długi czas.

moczulskap
08-19-2018, 12:39
Peaky Blinders, Fargo, Altered Carbon, Stranger Things :)

karola2603
08-19-2018, 15:24
Zdecydowanie najlepszym serialem jakiego widziałam jest "The Handmaid's Tale". Świetnie zrobiony, dający bardzo dużo do myślenia.

oligar
08-19-2018, 16:00
Również jestem wielką fanką Gry o tron, ale oglądając odcinki w języku angielskim, muszę się skupić, aby wszystko zrozumieć. Do codziennego oglądania polecam klasyk, czyli łatwy i przyjemny serial "Friends". Odcinki nie trwają długo, wiec można go oglądać przy obiedzie, robiąc zadanie, szykując kolacje. Język nie jest wymagający, a humor świetny!

MSZ94
08-19-2018, 19:19
"Westworld" stacji HBO. Genialny scenariusz, nieprzewidywalny i na dodatek świetna obsada aktorska (Anthony Hopkins :)). Warto włączyć napisy, czasami trudno wyłapać wszystkie kwestie, a każde słowo jest ważne z punktu widzenia fabuły. Od jutra zabieram się za "Ripper Street". :)

Harry96
08-19-2018, 21:16
Ostatnio nie mogę oderwać się od Archera, ma aż 9 sezonów. Polecam ludziom, którzy nie traktują życia zbyt poważnie.

lagodzinski5
08-20-2018, 08:48
Ja z przyjemnością oglądałem Rick&Morty. Zawarty tam humor nie do każdego przemówi, ale warto dać temu serialowi szansę. Można się tego i owego nauczyć jeśli chodzi o język.

okta
08-20-2018, 10:35
Seriale, które kompletnie mnie wciągnęły to Breaking Bad i The Knick. Teraz co tydzień wychodzą także nowe odcinki prequela Breaking Bad czyli Better call Saul. Dzięki temu ten serial jest ciągle obecny w moim życiu, z czego się bardzo cieszę<3 Jeżeli ktoś lubi seriale kostiumowe to polecam Downtown Abbey. Odkryłam całkiem niedawno i żałuję, że tak późno. Zgadzam się z przedmówcami, że możemy usłyszeć tam piękny angielski.

Lemurek84
08-20-2018, 11:14
Również uwielbiam ,,Grę o tron", jak i również ,,Orange is the new black" i ,,Dextera"

olaprzybysz
08-22-2018, 15:41
Ostatnio mój ulubiony serial anglojęzyczny to Orange is the new black. Moim zdaniem to jedna z najlepszych produkcji Netflixa.