PDA

View Full Version : Psy czy koty?

Strony : [1] 2

JakubS89
08-11-2014, 14:55
Odwieczna walka trwa! Które z tych najstarszych zwierzątek domowych najbardziej lubicie?

Osobiście chyba wolę koty - w ich wypadku mamy zwykle do czynienia z daleko posuniętą samoobsługą, a większość psów jednak nie wejdzie ci na kolana i nie będzie mruczeć. (choć nie mam nic przeciwko psom, ciągłe ujadanie psa sąsiadów, o każdej porze dnia i nocy, też pewnie ma swój wpływ na ten wybór - a jeśli chodzi o mruczenie, to może znajdzie się jednak jakiś pies-lingwista)

A wy?

angelika93
08-11-2014, 15:51
Jak dla mnie zawsze psy. Nie do końca podoba mi się ta indywidualność u kotów, wolę psa, który z radością będzie mnie witał :) Fakt, że wychowywałam się z psem może mieć wpływ na moją decyzje ;)

a.rzepecka
08-11-2014, 16:34
Psiaki, wydają się być bardziej oddane i lojalne ;)

marekuchan
08-11-2014, 20:04
psy, jeżeli yorki to psy ;)

dalalka
08-12-2014, 08:09
Zawsze chciałam mieć psiaka, ale perspektywa wyprowadzania go bez względu na pogodę przerażała mnie. Wszystkim, którzy borykają się z tym samym problemem, polecam kota o rasie Maine Coon. Przyjacielskie kotki o psim usposobieniu, nie są w ogóle agresywne, a i mój to nawet aportuje. Dodatkowo, koty te osiągają psie rozmiary i nie odstępują człowieka na krok.

Magnolia27
08-12-2014, 12:17
Ja wolę koty. Już od wczesnego dzieciństwa uwielbiałam małe i większe kotki. Jak jeździłam do cioci to zawsze udawało mi się oswoić nawet te, o których ciocia mówiła, że są dzikie.
Koty są indywidualistami, ale potrafią przyjść na kolana i się łasić, mają piękne futerka i potrafią same się sobą zająć. Korzystają z kuwety. Jak dla mnie mają same plusy :)

Dominika93
08-12-2014, 12:29
Zdecydowanie wole psy. York to moja ulubiona rasa psa ;)

nageoire
08-12-2014, 20:11
Zdecydowanie psy. Kociaki może i są słodkie, ale jednak wolę zwierzaka, który potrafi pokazać więcej swoich emocji właścicielowi i nie łazi tylko swoimi ścieżkami. Poza tym zawsze mnie odstraszała kuweta w mieszkaniu :P

Grzegorz1107
08-13-2014, 19:48
Psy :D Moją ulubioną rasą jest Labrador ^^ Koty na mnie syczą i drapią mnie od dziecka. Nie zostałem przyjacielem żadnego kota xD

krna
08-14-2014, 07:14
Ja również wolę psy. Podoba mi się to w nich, że są oddane właścicielowi, że kochają miłością bezwarunkową i są wspaniałymi towarzyszami do zabawy, a w smutnych chwilach potrafią przyjść położyć mordkę na kolanach i wpatrywać się w człowieka, pocieszając go jednocześnie. Jak tu nie kochać tych zwierząt?:)

hannakedzierska
08-14-2014, 09:48
Ani koty, ani psy :D Może to dziwne, ale nie przepadam za zwierzętami. Psów, zwłaszcza tych dużych, boję się od dziecka, koty natomiast wydają mi się zbyt "niezależne", nieprzystępne, żeby nawiązać z nimi przyjacielskie relacje.

Inna
08-14-2014, 14:16
Chciałabym i psa, i kota :) Ale najpierw psa, bo on bardziej może zaprzyjaźnić się z kotem ;)

UlicaMalamutt
08-14-2014, 14:27
Dla mnie najwspanialszymi zwierzętami są psy - oddane właścicielowi, wierne i przyjacielskie. Koty też lubię, jak z resztą chyba wszystkie zwierzęta domowe, ale moim zdaniem do psów to się one nie umywają :)

smolena
08-16-2014, 10:11
Zauważyłam, że większość polaków uwielbia psów. Ciekawie z czym to powiązane? Ja lubię i psów i kotów, ale bardzo nie lubię tych małych piesków! Nie rozumiem sensu od nich. Oni są głupi i śmierdzące. Przepraszam, mam nadzieje że nie kogo obraziłam. :o

Ianthe
08-16-2014, 18:07
Ja kocham koty. Psy największego minusa u mnie łapią za to, że ciągle ujadają, a jak przyjdzie ktoś obcy, to nie dają słowa zamienić... Poza tym ślinią się i śmierdzą... A koty mogą być tak samo wierne i kochane jak psy. Zawsze jak wracam do domu, moje dachowce już od progu mnie witają i tylko czekają na smyranie:)

karolaT
08-16-2014, 23:28
Miałam 2 psy w domu i były kochane. I miałam też 2 koty i też były cudne. Teraz mam kota w domu i psa na podwórku i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Uwielbiam takie przylepy, więc chyba koty bardziej mi pasują.

Renata1990
08-17-2014, 00:24
Ja od zawsze marzyłam o psie i jestem pewna, że w przyszłości na pewno sobie sprawię pieska. Fajnie byłoby mieć taką istotkę co się cieszy na nasz widok, w jakiś sposób widzi i czuje, że jesteśmy smutni i nas pociesza, przyjdzie położy się obok nas i bedzie sie na nas patrzeć, albo będzie miał jakieś swoje psie misje (np. ciągłe pilnowanie jakiejś rzeczy :D) i takie tam.

ZZ drugiej strony coraz więcej moich znajomych sprawia sobie właśnie koty, albo opowiadają o tym jak bardzo lubią koty i pokazują mi filmy i zdjęcia z kotkami w różnych przesłodkich sytuacjach. Wcześniej myślałam o tym że mogłabym mieć tylko i wyłącznie pieska, ale zaczynam się do nich przekonywać. Może w przyszłości oprócz pieska sprawię sobie także kotka :D

Ale myślę, że kot nigdy nie zajmie miejsca psa w mojej głowie. Piesek to dla mnie coś więcej niż zwierze to taki osobisty znawca i poprawiacz humoru heheh

majka3232
08-17-2014, 19:36
Ja zdecydowanie wolę koty. Już od dzieciństwa bardzo chciałam mieć własnego kota. Teraz nareszcie mam czarnego kotka i jest on moim obiektem uwielbienia. :D Nie przepadam natomiast za psami. Ale bardzo lubię owczarki niemieckie.

ozzilas
08-17-2014, 21:10
Zdecydowanie wole koty,to mruczenie kiedy twój pupil jest obok :)

paulinagesta
08-17-2014, 21:59
Ja uwielbiam psy bo są bardziej przymilne a koty kocham za ich arogancje wiec mam psa i kota.

KatarzynaKK
08-17-2014, 22:22
Zdecydowanie jestem zwolenniczką psów. Ich ufność, chęć pracy z człowiekiem i bezgraniczna miłość są wspaniałe. Koty mają w sobie coś niesamowitego, ale mam wrażenie, że to właśnie z psami można zbudować prawdziwą relację, można mieć w nich przyjaciela.

meredith1990
08-17-2014, 22:31
Mimo, że powszechnie uważa się psy za najlepszych przyjaciół człowieka, ja jednak zawsze wybiorę kota. Trochę z przekory, ale głównie dlatego, że moja kicia jest najsłodsza i zawsze wie kiedy przyjść i mnie pocieszyć. Odkąd pamiętam w naszym domu było pełno kociaków i muszę przyznać, że są to strasznie inteligentne zwierzęta, którym zdarza się spacerować własnymi ścieżkami. Ta kocia niezależność sprawia, że koty są moimi ulubieńcami :)

venicequeen
08-17-2014, 22:55
Miałam już kilka psów i kota. I choć koty też kocham, to jednak wybieram psy - są serdeczniejsze, bardziej autentyczne i mniej kapryśne.

mary5
08-18-2014, 14:15
Zdecydowanie PSY GÓRĄ:) Wierne, lojalne i kochają bezwarunkowo. Nieraz potrafią uratować człowiekowi życie. I do tego są pocieszne i kochane:)

maryblind
08-18-2014, 15:11
Ja również jestem całym sercem za psami. Niesamowicie kochane stworzenia, przyjacielskie i lojalne. Kotów przez wiele lat nie mogłam w ogóle zdzierżyć, teraz jestem wobec nich najwyżej neutralna.

alex9489
08-21-2014, 02:22
Ciężko mi wybrać. W domu mam dwa psy i kota, wszystkie są kochane. Co prawda to prawda, psy są bardziej przyjazne, ale.. Chyba bym nie umiała wybrać. :(

GRodewald
09-07-2014, 19:20
Zdecydowanie koty, choć miałem prawie wszystkie możliwe zwierzęta za czasów podstawówki/gimnazjum. Pies jest (dla mnie) zbyt absorbujący. Ciężko porównywać żywe stworzenia w ogóle, nazwałbym to raczej dostosowaniem wyboru zwierzęcego towarzysza do własnego charakteru. Dla osób nie mogących wybrać polecałbym świnki morskie, są bardzo inteligentne, zachowują się po części jak psy i nie mają (tych największych) was kotów, jedynym minusem jest to, że krótko żyją.

MoonBearKing
09-07-2014, 20:03
Za młodu miałem kota, ale gdybym miał teraz wybierać, to pewnie wolałbym psa. Koty są ciekawe i charakterne, ale właściwie bezużyteczne. Nie upilnują dobytku, nie pobiegają z tobą, trudno je nauczyć reagować na polecenia.

hannazuzanna
09-07-2014, 22:43
Mam kotkę, która ma 18 lat. Po tylu latach nie pamiętam jak wygląda życie bez kota :D

Aniula.m
09-08-2014, 01:58
Ta dyskusja ma podobny sens, co szukanie odpowiedzi na pytanie "święta Bożego Narodzenia czy Wielkiejnocy?" Jedni lubią psy, inni koty, a zależy to oczywiście od tego, z którym z tych zwierząt się wychowywali.

kosovitz
09-08-2014, 15:40
Lubię i koty i psy, ale ze względu na upodobanie ostatniej kocicy do rysowania maski samochodu kota już raczej mieć nie będę.

Exploring_English
09-10-2014, 22:51
Zdecydowanie koty! Cenię je za niezależność i hipnotyzujące spojrzenie. O miłość kota należy zawalczyć, bo sierściuch nie przyjmuje apriorycznie, że nam się jakiekolwiek względy należą z góry za karmienie i zmienianie piasku w kuwecie ;) Ot... Jak w tym kawale o psie i kocie:

Pies: "Człowiek karmi, daje dach nad głową - człowiek jest bogiem".
Kot: "Człowiek karmi, daje dach nad głową - jestem bogiem".

Ale nie żebym była jakoś nastawiona anty do innych zwierząt. Kocham wszystkie sierściuchy, tyle że koty odrobinkę mocniej od całej reszty :D

jkotl
09-11-2014, 08:51
Jestem podobnego zdania, co poprzedniczka. Lubię psy, ale w moim sercu to koty mają szczególne miejsce. Sama jestem właścicielką kilku wspaniałych futrzaków i wychodzi na to, że chyba również mój 10-miesięczny syn będzie kociarzem. :) Gdy tylko ujrzy kotka (czy to prawdziwy, czy pluszak, czy kreskówka itd.), od razu się cieszy. :) Dla fanów kotów i sztuki polecam również minialbum prezentujący koty w malarstwie - "Kot. Koty dzikie i rozpieszczani pupile" Andrew Edney (wyd. Arkady, Warszawa 2008).

minion
09-15-2014, 09:21
Nie miałam nigdy ani jednego, ani drugiego (uczulenie), ale pewnie wybrałabym kota. Więc totalnie zazdroszczę wszystkim, którzy mogą:>

paulagora
09-15-2014, 09:29
Ja zdecydowanie psy :D moja ukochana rasa to buldog francuski :P

Magnifique
10-18-2014, 17:54
Ja kocham koty, a zwłaszcza mojego :)

szymon88
10-18-2014, 18:12
W dzieciństwie miałem koty. Teraz mam psa i potwierdzam, że jest to najlepszy przyjaciel człowieka.

aurigo
10-18-2014, 18:23
Po stokroć wolę psy niż koty.

pakow
10-19-2014, 15:42
Trudno zdecydować ale psy wydają się mimo wszystko bardziej "wdzięczne", koty potrafią być wredne :P

BLitwin
10-19-2014, 17:54
W naszym domu jest pies (owczarek niemiecki) i cztery koty (kocica + kocięta), ale definitywnie ogromną miłością darzę psy(każdej rasy i te rasy mix), a koty są mi obojętne. No chyba, że mówimy o oglądaniu śmiesznych kotów w Internecie ;)

madamus
10-19-2014, 22:02
Mam w domu 13-letniego psa i 2 letniego kota, ale warto dodać że w przeciągu całego mojego życia przez mój dom przewinęło się z 50 kotów. Mimo to uważam kota jak i psa za świetnych towarzyszy w codziennym życiu ;)

nostress35
10-20-2014, 12:11
Bardzo lubię zwierzęta ale szczególnie do gustu przypadły mi psy. Zapewne za sprawą moje pierwszego psa boksera. Są to niewiarygodnie pogodne psy i potrafią poprawić humor nawet największemu smutasowi. Idealna rasa dla dzieci.

paulagora
10-20-2014, 13:26
Zdecydowanie psy :) niezbyt dużą sympatią darzę koty :P

martachr
10-20-2014, 14:03
Psy i jeszcze raz psy. Na koty mam alergię, a psy są naprawde mądre, szczególnie owczarki niemieckie, miałam prawie przez13 lat.Polecam.

ioodi
10-20-2014, 14:31
Oddaję głos na psy. Spacer z psem to bardzo przyjemna rzecz :)

sarasolinska
10-21-2014, 13:14
wolę psy ;) pewnie dlatego, że kot uciekł jak byłam mała, a jak kupiliśmy psa, to stał się na zawsze naszym wiernym, najlepszym przyjacielem ;)

splinter1
10-21-2014, 21:20
Psy są fajne, koty tylko te grube i rude. Najbardziej lubię je za to, że są niezależne i chodzą swoimi drogami.

magdajanicka
10-22-2014, 12:27
Ja mieszkam z kotem i psem, oba są kochane :) Ale jeśli miałabym wybrać to zdecydowanie jestem kociarą :D

JustynaN
11-06-2014, 08:35
Koty, bo są indywidualistami ;)

Syrin
11-06-2014, 17:10
Mnie również zdecydowanie bliżej do kotów niż psów - mają bardziej niezależny charakter i sporą wyobraźnię, szczególnie do psocenia ;) Od dłuższego czasu mam w domu kotkę norweską leśną i muszę przyznać, że urzekająca jest łagodność i inteligencja typowa dla tej rasy.

takatakamarta
11-06-2014, 18:07
Ja lubię zarówno psy jak i koty ( inne zwierzaki również). Ale jako, że od zawsze w moim domu rodzinnym był pies, jestem przyzwyczajona do życia z psiakiem. Teraz w nowym domu nie mam żadnego pupila i czuję z tego powodu mały niedosyt. Mogłabym mieć nawet kotka - oby nie był nadmiernym samotnikiem.

Natek
11-21-2014, 18:15
Kocham i koty i psy, ale chyba bardziej skłaniam się ku kotom. Od zawsze miałam koty i będą moimi przyjaciółmi do końca życia.

madziadance
11-22-2014, 19:05
Psy ! sama mam trzy plus pomagam w schronisku. Nie mam nic przeciwko kotom, po prostu nie znam ich za dobrze i lepiej "dogaduję się" z psami :p

diamona
11-23-2014, 14:22
Koty mają inną naturę niz psy, sa indywidualistami, lecz potrafią być wdzięczne. Dużo zależy od tego jak jest kot traktowany. Jeśli okaże się mu serce odwzajemi mruczeniem, ugniataniem kolan właściciela a czasem przyniesiem prezentu w postaci upolowanej myszy lub ptaka :D Najlepsze jest chyba to jak koty "grzeją" kolana.

Wiktoriaad
12-22-2014, 00:15
Zawsze wolałam psy (wynika to z tego, że od małego miałam styczność własnie z psami). Jednak gdy podrosłam do zapałałam też sympatią do kotów. Obecnie lubię tak samo i koty i psy.

Crocheter
12-28-2014, 23:04
Ja zawsze wolałam koty, ich natura jest mi trochę bliższa, podobnie cenię sobie niezależność i chodzenie własnymi ścieżkami. Psy są bardziej wymagające, konieczne jest większe zaangażowanie ze strony właściciela.

Rammarg
12-29-2014, 01:36
Sam od pewnego czasu mam przy sobie przyjaciela, psa. Razem z moją siostrą adoptowaliśmy zwierzaki. Ona psa, ja kota, oba mniej więcej w tym samym wieku(5 miesięcy). Może w moim przypadku działa też to, że w domu rodzinnym mieliśmy dwa psy, ale jak odwiedzam moją siostrę, to odnoszę wrażenie, że jej kot( jak i wszystkie koty, z którymi miałem do czynienia) jest oziębły i wyrachowany. Psy są cieplejszymi zwierzętami i potrafią się porządnie odwdzięczyć za okazywaną im troskę i uczucie. Dla mnie psy są o wiele lepszym wyborem, jeśli szuka się przyjaciela a nie zwierzątko do robienia mu zdjęć :P

Niemiecki92
12-29-2014, 13:31
Ja raczej wolę kotki, ale psy też całkiem lubię. :) W ogóle uwielbiam wszystkie zwierzęta.

malenstwo1511
12-29-2014, 14:20
Za zwierzątkami raczej nie przepadam, choć jeśli miałabym wybierać to chciałabym mieć psa Chow Chow :)

Koffeina
12-29-2014, 17:34
Uwielbiam jedne i drugie, dla mnie nigdy nie była to szczególna "walka" i trochę dziwię się osobom, które absolutnie nie cierpią psów, ale uwielbiają koty lub na odwrót. Wydaje mi się, że mimo sporych różnic między charakterami tych stworzeń powinno panować jednak ogólna sympatia do zwierząt w ogóle ;) Ale przyznam, że troszkę bardziej skłaniam się do kotów, pewnie dlatego, że o takim marzę od lat (bezowocnie), a pieska mam.

malflorkowska
01-05-2015, 15:24
Wolę koty.Koty nie gryzą ewentualnie lekko podgryzają ale nieszkodliwie ;) w odróżnieniu od psa,są mniej agresywne.

Mylene03
01-06-2015, 13:13
Może akurat ja miałam pecha do kotów ale te które spotkałam w swoim życiu były agresywne. Może wyczuwały moją mimowolną niechęć do nich i dlatego się tak zachowywały.;) W każdym razie ja zdecydowanie wolę psy i po prostu nie wyobrażam sobie że w domu miałoby zabraknąć takiego rozszczekanego czworonoga:D

annarynkiewicz
01-06-2015, 20:38
Ja zdecydowanie bardziej lubię koty, lubię ich niezależność i to, że nie są tak absorbujące. Ale może to dlatego, że mam jakieś niemiłe doświadczenia z psami i ich właścicielami, mam wrażenie, że ludzie bardziej troszczą się o swojego psa niż o innych ludzi wokół.

weerrooniikaa
01-09-2015, 13:38
Psy górą! U mnie w domu zawsze były psy i chyba każdy kto choć raz miał psiaka, zgodzi się, że życie z pupilem jest o wiele radośniejsze. Co do kotów to, zawsze przerażała mnie ich bezwzględność i często nawet obojętność na właściciela.

Germanum
01-09-2015, 17:32
Pies jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Miałam i kota i psa. Stawiam na psy. Są bardzo empatyczne, przywiązane do człowieka, umieją okazać radość. Są bezgraniczne oddanie i wdzięczne.

Moninite
01-09-2015, 20:03
Mam kota i psa, ale zdecydowanie jestem psiarą (choć uwielbiam wszystkie zwierzęta:))

malgoz
01-09-2015, 22:39
Kocham i psy i koty po równo. Każdy zwierzak ma swoje wady i zalety, ale każdemu też warto okazać serce, a wtedy na pewno to na swój sposób odwzajemni. Jakbym mogła to miałabym w domu tyle zwierzaków ile moje mieszkanie by pomieściło, ale nie mogę sobie póki co na to pozwolić. :(

Justynazak
01-10-2015, 14:30
Ja wolę koty.
W domu mam dwa - kota i kotkę.
Nie trzeba z nimi wychodzić na dwór, mniej jest przy nich pracy :).
Są kochane :).

pelargoni
02-19-2015, 20:36
Przy całej mojej sympatii do psów, są to istoty o nieskomplikowanej konstrukcji. Trudno oczekiwać, że czymś nas zaskoczą. Z kotami natomiast nigdy nie można nudzić - wykazują się dużą kreatywnością w rozrabianiu. Chwile, gdy kot wskakuje na kolana i głaskany, mruczy niczym traktor, są nie do przecenienia.

Niewątpliwie jednak plusem posiadania psa jest fakt, że zmusza to do minimalnej choćby aktywności fizycznej.

joaska92
02-20-2015, 19:27
Chyba jednak koty. Wiem, że psy są cudowne, inteligentne, wierne i kochane, ale jednak absorbujące. A takiego kociaka to nakarmisz, pobawisz się, podroczysz, a później wskoczy na kolana, będzie udawał traktor i przy okazji rozkosznie grzał. Dla takiego leniucha i głodomora jak ja to idealny kompan :)
W psach niestety nie lubię tego, że często są głośne. Po prostu nie mogę znieść tego skomlenia i wycia przy wyjściu nawet na pół godziny. A kot może i pół dnia siedzieć w domu, a hałasować raczej nie będzie i po kątach nie zostawi niespodzianek jak jest nauczony robić do kuwety ;)

quitelikeyou
02-23-2015, 01:46
Ciężko mi uwierzyć, że tyle osób jednak woli psy ;) Internet ma przecież obsesję na punkcie kotów. I, szczerze mówiąc, sama mam na ich punkcie niewielką obsesję. Choć psy też lubię, to według mnie nie porównują się nawet do kotów nawet mimo tego, że większość kotów, które znam, nie cierpią mnie. Rzadko kiedy trafiam na takie, które lubią siedzenie na kolanach i głaskanie. W większości są to koty, które czekają tylko żeby wbić w coś lub kogoś swoje pazury. Ale nie przeszkadza mi to próbować swoich szans!

kkora1990
02-23-2015, 01:52
Jeśli mam do wyboru kota albo nic, wybiorę pewnie kota. Ale jeśli dojdzie opcja "psy", to zdecydowanie na nie padnie mój wybór. Wolę psy za ich oddanie, lojalność, za to, że można się z nimi bawić (koty raczej bawią się same, łaskawie pozwalając się obserwować)... Zdecydowanie psiaki!

kdomi
02-28-2015, 01:37
Zdecydowanie koty! Nie śmierdzą, są ciche, też mogą być niezwykle oddane, towarzyskie etc. Nie dociera do mnie argument, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka... No czy ja wiem ^^ Chociaż jako dziecko (z tego okresu nic nie pamiętam) miałam ponoć pieska, który nie odstępował mnie na krok, a nawet pozwalał rozwydrzonemu dziecku robić ze sobą cokolwiek, to jednak po moich późniejszych doświadczeniach jestem do psów uprzedzona... Na ogół wzbudzają we mnie przerażenie; nie ma mowy o zaufaniu, co dopiero o przyznaniu słuszności powiedzeniu, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Chociaż nie wykluczam, że takiego zwierzaka sama kiedyś przygarnę..:)

Yenah
03-08-2015, 16:46
W dzieciństwie przepadałam za psami, i tak bardzo przeżyłam śmierć ukochanej suni, że na nowego psa się nigdy nie zdecydowałam. Odkąd jednak przygarnęłam (czy może raczej - on mnie..) małego, piszczącego, chudziutkiego, jedynie teoretycznie kota, nie ma dla mnie na świecie piękniejszego i mądrzejszego stworzenia. Jeśli on nie przepada za jakimś moim znajomym, automatycznie tej osobie nie ufam.. ;)

Wojtek 200
03-15-2015, 22:50
Ja uwielbiam od dziecka koty, a najbardziej białe (są z natury głuche), czarne z białymi "krawacikami" lub rude. Miałem kota prawie 20 lat i byłem bardzo z nim zżyty, ale niestety odszedł na łono Abrahama. W kotach najbardziej podoba mi się, że są niezależne, mało absorbujące, oraz że można wziąć je na ręce o każdej "porze" ich życia.

wisnia0304
03-16-2015, 09:37
Jestem absolutną kociarą! Na przyjaźń kota trzeba sobie zasłużyć, są przeurocze, bystre i samodzielne. Mój jest tak wychowany, że pazury ostrzy na drzewach, potrzeby fizjologiczne załatwia na dworze, a w domu śpi, je, łasi się i bawi. Wybór dla mnie prosty, ponieważ jestem alergikiem, mam uczulenie na sierść psa, więc psa nigdy nie mogłam mieć.

frydzka
03-26-2015, 22:24
Ja uwielbiam i koty i psy! Choć nie miałam okazji mieć wielkiego kontaktu z psami, ale marzy mi się mieć nawet i całą hodowlę. Ale moje koty są najlepsze, mądre stworzenia. I też załatwiają się na dworze, łowią myszy i w ogóle! Jak chcą wyjść na dwór to podchodzą i miauczą. A mój młody kotek chodzi za mną krok w krok po domu i się przymila. Dlatego bardziej związana jestem akurat z kotami, ale i psy kocham.

izabelunia
03-26-2015, 23:26
Ja ni latomiast uwielbiam psy. Koty wydają mi się być wredne i nie ufam im a pieski wierne, oddane i lojalne.

phatarno
03-27-2015, 07:25
Zdecydowanie psy! Koty wydają mi się fałszywe i ciągle mam wrażenie, że knują coś przeciwko mnie :D

deedlit
03-27-2015, 17:39
Koty! Zdecydowanie, chociaż psy też kocham, jak wszystkie futrzaki. Wolę koty bo są bardziej samodzielne, choć równie przywiązane do domu i do ludzi.

(koty raczej bawią się same, łaskawie pozwalając się obserwować)...
No co ty! Kot jest zawsze pierwszy do zabawy. Moja kocia, choć ma już 14 lat, zaczepia mnie bardzo często - a to zaczai się zza fotela, albo przynosi zabawki, jeśli chce żeby jej porzucać. Rano kiedy zbudzi się pełna energii - wyskakuje na mnie zza zakrętu, zaczepia łapkami po czym ucieka w popłochu. Wygląda to prześmiesznie i jest cudne :)

Zdecydowanie psy! Koty wydają mi się fałszywe i ciągle mam wrażenie, że knują coś przeciwko mnie :D
Nie, one knują tylko jak zdobyć władzę nad światem :D

karolagk
03-28-2015, 15:05
Chyba jednak wolę psy. Uwielbiam spacery i mój pies jest moim najlepszym towarzyszem :) Z drugiej strony zawsze fascynowała mnie kocia natura - ich niezależność, tajemniczość i podejrzliwość. Myślę, że koty nie są fałszywe, ale właśnie podejrzliwe i starannie wybierają kogo lubią a kogo nie.

panjacq
05-23-2015, 22:56
Wolę koty, bo dbają o higienę, a psy śmierdzą.

dees
05-24-2015, 17:12
Zdecydowanie psy! Przebywając w mieszkaniach gdzie domownikami są koty zawsze zastanawiam się czy zaraz mi ten czteronogi jakiegoś numeru nie wywinie.

agaga91
05-24-2015, 20:25
Psy! Bardziej przywiązują się do właściciela, a koty zazwyczaj chodzą własnymi ścieżkami.

Crocheterka
05-24-2015, 21:13
W moim przypadku w przeszłości zawsze wolałam koty, rozumiałam to że lubią chodzić swoimi ścieżkami, cenią swoją niezależność, trudno się z nimi zaprzyjaźnić, ale potrafią wykazać się swoim charakterem.
Psy reprezentują trochę inną postawę, są przyjacielskie, bardziej otwarte, łatwiej integrują się ze swoim środowiskiem.
W sumie teraz to chyba postawiłabym na remis.

karosob
05-24-2015, 23:22
Zdecydowanie psy. Radość czworonoga na widok wracającego do domu właściciela jest bezcenna.

adradz
05-24-2015, 23:28
Zdecydowanie psy, jak zresztą większość członków mojej rodziny (choć mój dziadek od jakiegoś czasu ma kotkę, i bardzo ją kocha). Jeśli chodzi o moje podejście do kotów, to mogę je co najwyżej tolerować.

sarachod
05-25-2015, 12:14
Trudny wybór. Uwielbiam zarówno psy, jak i koty. Ale w ostatecznej rozgrywce, pewnie zywciężyłyby te pierwsze. Z psem zawsze można poszalać, ale też się przytulić. Koty, mimo ich mięciutkiego futerka i cudownego mruczenia, są jednak bardziej kapryśne.

Black_Cat
05-25-2015, 15:07
Ja, podobnie jak poprzednik, mam rozterkę. Jestem zarówno "psiarzem" jak i fanem kotów i trudno by mi było zdecydować które są lepsze. Obydwa zwierzaki mają swoje wady i zalety i, moim zdaniem, świetnie się uzupełniają, dlatego na pytanie czy w domu wolę mieć kota czy psa, odpowiadam: to i to :D

Shuwar
06-01-2015, 21:50
Psa nigdy nie miałem, ale nawet nie chcę, bo wolę kociaki :) I to nieprawda, że koty się nie przywiązują do właściciela - potrafią czekać na Ciebie pod drzwiami, miauczeć na Twój widok, biegać wszędzie za Tobą, ładować się na Ciebie przy każdej okazji. Trzeba tylko je dobrze traktować.

sig021
06-02-2015, 07:34
Zdecydowanie psy, są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Historia zna wiele przypadków w których to te właśnie czworonogi uratowały życie ludzkie.

Amadeus2093
06-02-2015, 13:10
Ja tam wolę psy. Koty to takie fałszywce;)

magdaa92
06-02-2015, 22:14
Pies to wierny kompan i przyjaciel, dlatego nie wyobrażam sobie, by kiedykolwiek w moim domu zabrakło jego towarzystwa :)

akjam92
06-06-2015, 22:08
Zawsze wolałam psy, ale od kiedy miałam kota... jest 1-1 :) Do tego mój pies i kot uwielbiali spędzać razem czas, nawet tulili się na wzajem podczas snu :)

hannaj
07-19-2015, 18:45
Ja osobiście wolę psy - labrador, golden retriever lub husky, ale koty też są ok.

Oliwka02
07-19-2015, 21:01
Mam psa i kota, ale od zawsze wolałam koty. Nie zgadzam się z tym, że są fałszywe. Mój kocur od zawsze śpi tylko ze mną, wita się jak przychodzę do domu i dużo się przytula. Może to kwestia charakteru lub wychowania.

Moja kuzynka przez ponad 20 lat była tylko za psami, ale odkąd dostała kota, zmieniła zdanie.

senk94
07-23-2015, 22:46
Ogólnie uwielbiam zwierzaki :) Może nie wszystkie, ale zdecydowanie większość. Osobiście, gdybym tylko mogła sobie na to pozwolić, to miałabym zarówno kota, jak i psa :D

Symfonia
07-24-2015, 09:09
Koty. Chociaż doskonale rozumiem argumenty za psami: lojalność, przyjaźń itp. W kotach jest jednak coś więcej. Nie są posłuszne, to prawda, ale w tym tkwi ich urok, przynajmniej dla mnie :D

Poza tym mają o wiele milszą sierść i można je wziąć na ręce i przytulić, a w razie potrzeby podrapią zamiast piszczeć jak szczeniaczek.

paulina564
07-24-2015, 20:39
Zdecydowanie koty, są bardziej milsze i dają się przytulić :)

emf
07-24-2015, 21:33
Stawiam na psy! ;) Prawie 16 lat miałam cudowną kotkę, jednak jej wszelkie humory doprowadzały czasem do szaleństwa. Teraz cieszę się towarzystwem ogromnego Golden'a i jestem przekonana, że nie ma nic wspanialszego niż mokry nos u boku.

Nerrei
07-25-2015, 00:37
Oczywiście pies! Nie wyobrażam sobie życia bez czworonożnego kompana, najlepiej schroniskowego kundelka, to najwierniejsze stworzenia na ziemi :)

poliglotka32
07-25-2015, 08:51
Ja wolę koty, są czyste i nie trzeba ich wyprowadzać na spacer kilka razy w ciągu dnia. Ale psy są mądrzejsze i wierniejsze.

Szymon95
07-25-2015, 09:48
Tak samo jak inni wolę psy, które są przyjacielem człowieka i dają dużo radości. Temu też jestem za psem, gdyż sam mam psa. Jednak ktoś, kto ma psa, czy też kota musi liczyć się z tym, że są to obowiązki.

karla8
07-25-2015, 21:02
Moi rodzice mieszkają na wsi, zawsze mieliśmy i koty, i psy... Wszystkie lubię, ale do psa można się naprawdę przywiązać, do kota niekoniecznie.

MrKS
07-26-2015, 08:39
Jako iż w domu kot się pęta pod nogami od 16 lat, jestem zmuszony opowiedzieć się po stronie miłośników psów.

MagKul
07-26-2015, 10:18
Zdecydowanie psy! Koty, jak dla mnie, mają szatańską duszę i tylko czekają, by zrobić człowiekowi krzywdę ;)

karolinakat
07-26-2015, 11:37
Jak dla mnie psy są dużo bardziej przyjacielskie niż koty. Co prawda te drugie też potrafią dać człowiekowi wiele radości, jednak czasami zachowują się dziwnie i na złość innym. Psy natomiast zawsze nam towarzyszą, potrafią nas obronić i okazać wdzięczność.

weroniqaw
07-27-2015, 11:22
Ja wolę psy. Nie mam nic do kotów, jednak wolę psy, bo są bardziej towarzyskie.

mona78
07-27-2015, 13:17
Jestem zwolenniczka psów. Sama posiadam owczarka niemieckiego. Koty toleruje, ale nie chciałabym mieć jednego w domu, nie ufam im.

Casey
07-27-2015, 13:36
Wolę psy. Koty zawsze chodzą swoimi ścieżkami i nie są tak lojalnymi przyjaciółmi jak psy. Dodatkowo psy pomagają nam w dbaniu o kondycję, zmuszając nas do wyjścia z nimi na spacer czy to w słoneczny dzień, czy przy -10 stopniach na zewnątrz.

jus
07-30-2015, 02:24
Całe życie wolałam koty od psów, zwyczajnie koty bardziej rozumiem. Jednak od jakiegoś czasu co raz bardziej ciągnie mnie do psów, wymagają one co prawda o wiele więcej zaangażowania i wysiłku, ale to, co się od nich dostaje w zamian jest bezcenne.

masinxt
07-30-2015, 15:50
Zdecydowanie psy, Najbardziej oddani przyjaciele człowieka, którzy świetnie nas rozumieją i stają się po bardzo krótkim czasie pobytu w domu członkami rodzin.

maguda
08-07-2015, 19:50
Psy, gdy da im się trochę miłości i czasu potrafią to oddać w zwielokrotnieniu. Chociaż wiem że koty też są bardzo mądre i są wspaniałymi zwierzętami to jednak od zawsze psy są na pierwszym miejscu.

enraha
08-09-2015, 12:39
Why not both? ;) W dzieciństwie miałam psa i kota, więc nie potrafię stanąć po żadnej stron, każde zwierzę jest różne, to zależy od indywidualnych preferencji.

Tamashi
08-16-2015, 10:29
Koty, choć psy też lubię :D. Cenie w kotach samodzielność i niezależność. No i są przeurocze :3. Sam posiadam kilkuletnią kotkę xD.

dorrota
08-16-2015, 22:33
Ja od zawsze wolałam koty a jednak już prawie pół roku posiadam psa i to jeszcze takiego, że w życiu bym nie pomyślała, że będę właścicielką takiej bestyjki :D wziętej ze schroniska.

yterais
08-19-2015, 12:26
Nie lubię takiego podziału. Lubię i koty i psy. Sama mam po kilka sztuk tego i tego ;)

angelikakropacz
08-22-2015, 14:37
Bez wątpienia psy. Koty są fałszywe, a psy zawsze wierne i oddane, takie bardziej kochane. Chociaż osobiście nie jest też tak, że nie lubię kotów, ale w domu bym żadnego nie chciała :p

monikaaa
09-04-2015, 22:10
Zdecydowanie psy. W domu mam jednego. Sama radość :)

idaniel
09-05-2015, 09:34
ja od niedawna, po okoceniu sie mojega CATa mam w domu 6 kotów. Do grona maluchów dołączyła jeszcze 4 miesięczna znajda, więc środowisko sprzyjające pracy tłumacza w domu mam :-)
Mimo to, nadal szukam jakiegoś taniego CATa, do Omegi T jakos nie mam serca, Wordfasta od początku nie polubiłam, DV mi pasuje ale za wyjątkiem ceny...
Pozdrawiam

mikey8827
09-05-2015, 20:35
Lubię i psy, koty też, ale jeśli o posiadanie chodzi to zdecydowanie psy:D.

kinga.gurba94
09-06-2015, 18:14
Zdecydowanie psy. Według mnie są inteligentniejsze niż koty, bardziej przywiązują się do właścicielem, są wierne, bezgranicznie ufają. Poza tym pies jest bardziej komunikatywny, chętny do zabawy , a kot po prostu chodzi własnymi drogami.

yaaqobel
09-07-2015, 00:46
Hm, każdy zwierzak może być fajny. Sam wolałbym chyba raczej psa, ale większego, jeśli miałby być mały, to chyba już wolę kota ;)

wyrzykowski3
09-07-2015, 11:16
Oczywiście psy. Wierne, oddane, odważne... wygrywają z kotami niemal na każdym polu.

martasmagowska
09-07-2015, 11:20
Lubię zarówno psy i koty, ale swoje mieszkanie wolę bez zwierzaków ;)

aszyper
09-07-2015, 12:05
Koty - białe z długą sierścią są piękne ☺

Tomzar1989
09-07-2015, 12:56
A co, jeśli ktoś lubuje w jaszczurkach? ;P

PaulinaSm
10-02-2015, 20:25
Zdecydowanie psy. Koty chodzą swoimi ścieżkami,a pies zawsze jest przy swoim Panu.

neethorius
10-03-2015, 22:35
Psy. Wydaje mi się, że są bardziej przyjazne.

Nowalek
10-04-2015, 13:19
Lubię zarówno psy jak i koty, ale nie chciałabym mieć ich w domu.

Kladun
10-31-2015, 12:36
Od zawsze moimi faworytami były psy, ale odkąd mój sąsiad zakupił sobie nowego psa który agresywnie szczeka za każdym razem gdy przechodzę obok furtki, zmieniłam zdanie. Teraz ostatnio przekonałam się do kotów. Są spokojniejsze i przede wszystkim mniej wymagające.

Natfil
11-02-2015, 11:32
Jestem zwolenniczką psów, chociaż im więcej widzę kotów wśród znajomych czy nawet w internecie, tym bardziej przemawiają do mnie :) Choć sama mam psa, którego nie zamieniłabym na nic innego

doludwiczak
11-02-2015, 20:33
Zupełnie nie rozumiem tej konieczności wybierania pomiędzy tymi dwoma gatunkami. Uwielbiam i jedne i drugie i nie jestem w stanie wybrać pomiędzy nimi. Są zbyt różne. :)

peggy
11-06-2015, 00:16
Dokładnie :) już nawet pomijając znaczący fakt, że są to przedstawiciele dwóch różnych rodzin zwierząt, są na tyle różne w swoim zachowaniu i relacji z człowiekiem, że dla mnie to coś takiego, jak wybierać między makaronem a Nutellą. I to i to lubię :D zrozumiałym oczywiście jest, że ktoś nie lubi np. makaronu, ale jak dla mnie to niezależne od Nutelli ;)

keythealmighty
11-06-2015, 21:44
Uwielbiam psy, ale nie chciałabym ich mieć w domu. Z natury jestem strasznie leniwa, a pies wymaga dużo pracy. Trzeba go wykąpać, wyjść na zewnątrz niezależnie od pogody, kąpać, odpowiednio ułożyć, etc. Natomiast kot jest ogromnym indywidualistą i choćby się człowiek starał, to go nie wytresuje, myje się sam, korzysta z kuwety, kiedy trzeba - dla mnie w sam raz. Dlatego mam już 4 kotełki ^^

karmar
11-07-2015, 15:40
Zdecydowanie psy. Najwierniejsze i najbardziej oddane człowiekowi

Malwi
11-07-2015, 19:17
Koty i to min. dwa. Nic nie zastąpi mruczenia :]

TMiranda
11-22-2015, 18:01
Koty są dobre do przytulania i zabawy raz na jakiś czas... Nie mogę odmówić im uroku, ale jednak nie wygrywają z oddaniem i inteligencją psów.

kasiacios1
11-23-2015, 11:52
Gdybym mogła mieć zwierzątko, to zdecydowanie byłby to pies (i to corgi!), ale ostatnio przyjaciółka stwierdziła, że bardziej pasowałby do mnie kot. Chyba nie stoję w tym dylemacie po żadnej ze stron, może zaopiekuję się jeżem ;)

kasia.dragon
11-24-2015, 03:51
Zdecydowanie koty! nie ma nic lepszego niż łaszący sie kociak, albo taki zasypiający na brzuchu...właściwie to nie ma nic lepszego niż kociak poprostu :D no i do tego z praktyznego punktu widzenia łatwiej się nim zająć niz psem

martaf
01-15-2016, 09:51
A ja chciałabym mieć i psa i kota, które żyłyby ze sobą w zgodzie :)

Szymon94
01-17-2016, 09:21
Psy :D Bardzo oddane i kochane stworzenia.

mstepniewski
01-17-2016, 20:17
Jestem kociarzem, uwielbiam koty. Ale psy też lubię :) Praktycznie wszystkie zwierzaki są super.

tomasmuraw
01-17-2016, 23:12
Psy ale pokroju owczarka niemieckiego lub ogólnie większego psiaka. Yorki i inne maleństwa, które boją się własnego cienia to nie psy :P

Agnieszka9217
01-18-2016, 00:14
Zdecydowanie psy. Koty też lubię, ale gdybym miała wybierać, stawiałabym na psy jednak.

dordzikm
01-18-2016, 01:11
Zdecydowanie psy. To takie wierne i kochane stworzenia :)

Cieslosia
01-18-2016, 17:50
Zdecydowanie psy, najlepiej jak największe i puszyste :))

Tanadice
01-19-2016, 18:30
Koty! Mają własną osobowość, potrafią strzelić niezłego focha, ale też pocieszyć po ciężkim dniu wskakując na kolana.

mhansen
01-19-2016, 22:10
Jeszcze parę lat temu powiedziałbym, że zdecydowanie psy. Od kilku lat mam jednak znacznie częstszą niż dotychczas styczność z kotami i również je bardzo polubiłem. Chyba nie ma zwierząt za którymi nie przepadam (nie licząc insektów!)

Raghnall
01-22-2016, 20:20
Zdecydowanie psy. Są to istoty bardzo wrażliwe i czułe, które chyba najpiękniej potrafią okazywać uczucia. Nawet po ciężkim dniu widok psiaka radośnie merdającego ogonem z okazji naszego powrotu potrafi momentalnie odpędzić złe myśli. Osobiście preferuję wielkie bydlaki, ale mops mojej dziewczyny jest na swój sposób również uroczy :D

jcieslak94
01-22-2016, 20:44
Kocham wszystkie zwierzęta ( oprócz robaków i myszy, których się panicznie boję), ale wychowywałam się z psami, teraz sama mam pieska i zamierzam zawsze w swoim domu mieć conajmniej jednego psa. Chociaż, kto wie, może kiedyś do mojej gromadki dołączy i kot.

lingwin
01-22-2016, 22:48
Zdecydowanie bardziej psy! :)

hopelionheart
03-23-2016, 10:15
Zdecydowanie wolę koty, psom jakioś nie ufam, a taki futrzak mały nawet jak by bardzo chciał, nigdy nie zrobi nam krzywdy.

Jamie
03-25-2016, 22:39
Głosuję na psy :). W moim domu co prawda zawsze były i psy i koty, ale jeżeli miałabym wybierać pomiędzy tymi zwierzętami to bez wahania wybrałabym psy. Koty (z mojego doświadczenia) to samotniki i dosyć samolubne stworzenia. Przychodzą i odchodzą kiedy chcą, wracają zazwyczaj wtedy kiedy chcą czegoś od właściciela. Psy natomiast są wierne, dla nich sama obecność człowieka sprawia przyjemność, nie bez powodu zyskały miano najlepszego przyjaciela człowieka.

mabogacka
03-26-2016, 13:15
W domu zawsze miałam i kota i psa, ale jakoś bardziej przekonują mnie koty. Mieszkanie bez zwierzaka jest inne i wydaje się być puste, dlatego bardzo żałuję, że na razie nie mogę mieć własnego kota. Jeżeli chodzi o psy, to preferuję duże, konkretne psy, a nie szczurko-podobne stwory, dlatego takiego psa nigdy nie zdecydowałabym się trzymać w domu. Wiadomo, że o każdego podopiecznego trzeba dbać, ale pies faktycznie wymaga większego zaangażowania. Zabawa z kotem wędką, a 2 godzinny spacer 2 razy dziennie to spora różnica.

izabelabonia
03-26-2016, 14:29
Ja chyba wolę koty, ale pieska też mogłabym mieć. Najlepiej jedno i drugie :)

ursklo
03-26-2016, 14:42
Serce głosowałoby na koty, ale moja alergia jest brutalna i blokuje ów głos, przekierowując go na psy ostatecznie. Golden retriever najlepiej... Są takie piękne i przyjazne!

overlord130
03-26-2016, 15:27
Lubię oba rodzaje zwierzaków, ale w konflikcie dla mnie psiaki wygrywają.
Co nie jest dziwne, ponieważ moja rodzina posiada hodowlę psów rasowych rasy Golden Retriever ( hodowla "Z wyspy Bejmy" zapraszam na Facebook i wpisać w Google :) ).
Nie ma nic piękniejszego niż usiąść na podłodze z 20 szczeniaczkami, które zaczynają cię obłazić i gryść i hasać gdzie popadnie! :D:D:D

tuanjim
03-27-2016, 18:21
Wolę psy, bo są o wiele bardziej sympatyczniejsze od kotów.

Pat2120
03-27-2016, 21:11
Od zawsze wolę psy :)

annaewa83
03-28-2016, 01:32
Psy, psy i jeszcze raz psy. Boję się kotów...

ASzewczuk
03-28-2016, 09:32
Psy! Zawsze trafiałam na takie koty co nie lubiły głaskania, a ja zwierzaka to potrzebuję głaskać. No i w psach kocham to, że są oddane, można z nimi wyjść na spacer etc.

catfight
04-03-2016, 22:50
Wszystko! Koty są na pewno wygodniejsze, bo nie trzeba ich wyprowadzać, ale wszystkie zwierzątka są kochane

hormiguita
04-04-2016, 14:55
Ja też zdecydowanie wolę pieski :)

Tajga
04-05-2016, 20:23
W tym starciu chyba postawiłabym na psy. Koty są jak dla mnie zbyt... indywidualne.

ana12e
04-05-2016, 22:54
Ja wolę koty, chociaż w domu mam psa. :)

MickyMouse
04-08-2016, 10:54
psy, w domu mam az dwa

Kealm
04-09-2016, 13:51
Oba. Wprawdzie dużo więcej czasu zajęło mi przekonanie się do psów (złe wspomnienia z dzieciństwa), to oba gatunki mają swoje zalety. I osobiście sądzę, że to czy zwierzę jest kochane tak naprawdę zależy od tego jaki jest właściciel.

Dorota94
05-02-2016, 17:17
Psy :) Mam jednego i zawsze okazuje przywiązanie :)

KamilaG
05-02-2016, 19:30
Ja jestem zdecydowanie za psami. Wydają mi się być bardziej przyjazne i chętniej odwzajemniają uczucia. Koty zawsze idą swoją drogą i w zasadzie przez większość czasu jesteś im obojętny. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń.

Corfew
05-02-2016, 21:06
Psy.
Są bardziej posłuszne, zapewniają ruch oraz ... są takie fajne (^L^)

mapuuh
05-03-2016, 00:54
Głosuję za psami!

justine11
05-04-2016, 21:32
Koty :) Nie mam zwierząt, ale moja koleżanka ma psa i nie mogę u niej wytrzymać, kiedy on ciągle kręci się pod nogami, obwąchuje, liże i ściąga kapcie z nóg, bo nie otrzymuje uwagi. Wiem, że też zależy od zwierzęcia, ale jak dla mnie koty mają w sobie taką grację jak się poruszają i, jeżeli nie niszczą całego mieszkania, to zdecydowanie wolę te zwierzaki.

Pmod
05-05-2016, 19:49
Zdecydowanie psy :D. Koty są fałszywe. Kot mojej babci jest tu idealnym przykładem. Można go pogłaskać po brzuchu 2 razy pod rząd, ale za trzecim zęby i pazury tkwią już w dłoni. Z psami nie ma takich problemów :)

gosiaa992
05-05-2016, 23:27
Psy psy i jeszcze raz psy :D
Za kotami nie przepadam, nie lubię tego że chodzą własnymi ścieżkami i mają człowieka w nosie ;d

freeeelka
05-06-2016, 15:25
PSY! Są wierne, inteligentne i lubią przebywać z człowiekiem.
Koty robią co chcą, skaczą po stołach i blatach w kuchni ("koty liżą masło" - zacytujmy mamę Ludwiczka :D) , a ja jestem uczulona na ich sierść, więc nie podoba mi się to.

katwaw92
05-09-2016, 13:33
Psy, zdecydowanie. Są lojalne i łatwiej je odczytać niż koty, które robią co chcą i czasami nie wiadomo o co im właściwie chodzi ;)

xenna
05-10-2016, 14:17
Przyłączam się do psiarzy! :D

Zazuzizazuza
05-11-2016, 22:17
Lubię i psy i koty, ale uważam, że jeżeli ktoś ma małe mieszkanie i mało czasu to nie powinien mieć psa. Dlatego w najbliższej przyszłości zdecyduję się wyłącznie na kota. Kot docenia towarzystwo człowieka, ale gdy nie widzi go przez parę godzin to wszystko jest w porządku. Z psami za to jest jak z dziećmi i decyzja o posiadaniu psa jest moim zdaniem o wiele poważniejszym krokiem, niż posiadanie kota.

I są rasy psów, których bardzo nie lubię. Nie lubię ras, które są nad-aktywne, nie przestają się wiercić, lizać innych i domagać się uwagi. Męczą mnie takie psiaki.

Wybieram koty :)

J121
05-12-2016, 20:10
Psy zdecydowanie wygrywają, potrafią nawiązać więź z człowiekiem i faktycznie go zauważać. Koty są o wiele bardziej wybredne i pod tym względem wymagające. Chociaż niektóre rasy są dopuszczalne i też mają swoje plusy.

KapKat
05-13-2016, 09:55
Nigdy nie miałam w domu żadnego zwierzaka i teraz też bym w sumie nie chciała, ale jeśli miałabym dokonać wyboru, to chyba jednak kot, który miałby mnie w nosie ;)

aniolek91
05-13-2016, 15:12
Kocham zwierzęta a najbardziej psy. Zgadzam się z tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Fakt, że wymaga więcej uwagi niż kot ale o to chyba właśnie też chodzi. Pies przyjdzie się przytulić a kot raczej nie (chociaż ponoć są takie koty). Kot jest indywidualistą a pies lubi mieć towarzystwo. Koty są dla osób, które wydaje mi się lubią niezależność a do tego praca itp. nie pozwala im na posiadanie psa. Oczywiście to tylko moja opinia.

miła_krówka
05-13-2016, 21:57
Psy.
Myślę o tym jak o świecie ludzkim - żeby przynależeć do grupy, trzeba potrafić się dostosować. Koty tego nie robią i jakoś nie mogę tego znieść:rolleyes:

aneta1993
05-14-2016, 14:35
Zdecydowanie psy :) Jak dla mnie są o wiele bardziej "uczuciowe" od kotów ;)

bazyl
05-17-2016, 13:00
Kot w dzisiejszych dziwnych czasach to nośnik wielce pozytywnej energii. Chociaż widuje się go w towarzystwie całej plejady współczesnych czarownic: wróżek, radiestetów, energoterapeutów itp. Kot obniża ciśnienie, łagodzi ból, wspiera następców doktora Freuda w leczeniu bóli, nerwic, lęków, psychoz i rozlicznych waszych dewiacji. Zdarza się, choćby w Japonii, że odpowiednik poczciwego Mruczka ma w szpitalu cały etat. Niedawno badacze tematu rozpisywali się o diagnozowaniu nowotworów przez koty. Do miłośników kotów zaliczyć można m.in.: Francesco Petrarkę, Dante Alighieri, proroka Muhammeda (według legendy obdarzył koty umiejętnością spadania na cztery łapy), Ernesta Hemingway'a, Emilal Zolę, Marię Skłodowską-Curie, czy chociażby Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli chodzi o tego ostatniego to jego kot wprawdzie nie znalazł u jego właściciela żadnej choroby, ale od początku miał podobno udokumentowane awersje i napady wściekłości na widok A. Hofmana, . Szkoda że pan prezes nie poznał się wcześniej na kociej intuicji. Nie polecam kotów syberyjski, bo to z Putinem nigdy nie wiadomo, ale za to koty brytyjskie jak najbardziej www.morusek.pl/ogloszenia/polska/koty-sprzedam-koty-koty-brytyjskie/0/
;)

Chupacabra
05-17-2016, 17:48
Wolałam koty do czasu, aż nie zaadoptowałam kociego diabła. Teraz jednak psy ;)

ailistrae
05-17-2016, 19:16
Zdecydowanie wolę psy. Absorbują więcej naszej uwagi i czasu, ale "dają dużo od siebie" ;)

kabanos
05-20-2016, 19:11
Zdecydowanie psy, kiedyś miałam owczarka niemieckiego, teraz posiadam yorka, mimo, że trzeba w nie dużo wysiłku i opieki wkładać, są tego warte. Koty dla mnie raczej są takie zdradliwe, jakoś tak nie przepadam za nimi.

adamekdominika
05-30-2016, 01:33
Nie rozumiem tego dylematu - oczywiście, że psy! :D Są wspaniałymi i wiernymi towarzyszami na dobre i na złe.

oliwka1
05-30-2016, 09:01
Ja jestem zdecydowanie kociarą, chociaż w swoim przyszłym życiu widzę miejsce dla obu zwierzaków. Ostatnio ześwirowałam na punkcie servali :) Mam nadzieję, że marzenie o posiadaniu takiego kotka kiedyś się spełni :)

Agasto
05-30-2016, 10:52
Od zawsze mam koty i są one moim oczkiem w głowie :) Oczywiście nie znaczy to, że nie lubię psów bo generalnie kocham zwierzaki ale muszę przyznać, że trochę się ich boję. Jeśli chodzi o koty, to uważam, że potrafią być równie wierne jak psy, widziałam to już nie raz.

mapuuh
05-30-2016, 11:20
Wydaje mi się, że wszystko zależy od rasy psa, to prawda, że niektóre to potrafią przestraszyć człowieka :D

malicja12
05-30-2016, 11:22
Ja zdecydowanie jestem wielbicielką psów. Wydaje mi się, że z psem faktycznie można się zaprzyjaźnić i nikt tak jak on nie okaże Ci radości na Twój widok. Mam 12 letniego huskiego, który stał się częścią naszej rodziny. Jest co prawda indywidualistą i nie przepada za nadmiarem pieszczot, ale radość jaką okazuje kiedy idziemy na spacer jest bezcenna. Do kotów natomiast nigdy się nie mogłam przekonać, zaczęło się od alergii, przez którą siłą rzeczy musiałam trzymać się od nich z dala . Jednak nawet teraz, kiedy alergia się trochę uspokoiła, nie przepadam za kotami. Nie ufam im, wydają mi się takie podstępne.

NatsuB
06-26-2016, 21:08
Od zawsze koty :) Te zwierzęta zawsze były w domu przez wiele lat, więc jestem tak przyzwyczajona do tych zwierzątek, że trudno by mi było bez nich żyć.

mkob
06-26-2016, 21:35
Pies najlepszym ziomkiem, zawsze jest zazdrosny o inne psy koty i ludzi. Koty są zabawnymi kompanami, ale na dłuższą metę jednak pies :)

jrynkiewicz
06-27-2016, 07:43
Miałam w domu cały zwierzyniec od chomika po psa z kotem włącznie. Kocham wszystkie zwierzęta i uważam, że każde z nich ma swoje zalety...

mkaniewski
06-27-2016, 13:19
Świat można podzielić na cat lovers i dog lovers. Osobiście należę do dog lovers. Ujmuje mnie oddanie psów i ich beztroska, w kotach denerwuje mnie ich często podłe i nonszalanckie zachowanie. Zdecydowanie wolę psy, niezależnie od ich rozmiarów.

mapuuh
06-27-2016, 22:31
Świat można podzielić na cat lovers i dog lovers. Osobiście należę do dog lovers. Ujmuje mnie oddanie psów i ich beztroska, w kotach denerwuje mnie ich często podłe i nonszalanckie zachowanie. Zdecydowanie wolę psy, niezależnie od ich rozmiarów.

Nigdy nie słyszałem jeszcze takich określeń :D :D :D

zhengfei
06-28-2016, 13:01
Zawsze podziwiam ludzi, którzy potrafią tak po prostu wybrać - ulubiony kolor, ulubiony zespół, ulubione zwierzątko.

Tyle jest niesamowitego w obu tych gatunkach zwierząt - mi wcale nie jest łatwo je ze sobą porównać. To zabawne, że zawsze trzeba porównać koty z psami - nikt nie porównuje kotów do rybek ani psów do chomików. Chociaż to zapewne wynika z faktu, że są to bezsprzecznie najpopularniejsze zwierzęta domowe.

Jak sądzicie, czy nasze preferencje - koty czy psy - wynikają bardziej z doświadczeń (ktoś od zawsze miał w domu psa, a kogoś innego Burek ugryzł w dzieciństwie) czy też z naszych charakterów? Jednym zdaje się odpowiadać indywidualizm kotów, innym przyjacielskie nastawienie psów.

Agie
06-28-2016, 13:17
Ja zdecydowanie wolę psy. Zwłaszcza dlatego, że nad kotami trudniej zapanować, bo są nieposłuszne.

monaro1
08-29-2016, 13:57
Psy. Zdecydowanie. Boję się kotów - są nieprzewidywalne i wydają mi się cały czas zirytowane i gotowe do ataku. Ale byłam wychowywana z psami i raczej w rodzinie wszyscy wolą psy:)

iberystka19191
08-30-2016, 15:18
Oczywiście psy - najlepsi przyjaciele człowieka :) Koty niestety nie są tak wierne jak psy.

PatrycjaB
08-30-2016, 15:25
Zdecydowanie psy :) zawsze się cieszą jak wracasz do domu :) koty też są urocze, ale humorzaste :)

MagdaL24
08-31-2016, 08:58
Psy, zwłaszcza te małe :)

moniquee
08-31-2016, 22:01
Zdecydowanie psy :) okazują więcej emocji i z reguły nie są tak niezależne jak koty :p

kingraff
09-05-2016, 09:46
Wolę koty :) lubię ich charakter i do tego są urocze.

mmichalski96
09-05-2016, 11:41
Preferuję koty ze względu na to, że są dużo bardziej subtelne niż psy, a i jest też na co popatrzeć.

Farrew
09-05-2016, 14:03
Zdecydowanie psy! Za ich lojalność i nastawienie.

werxon
09-06-2016, 19:19
PSY. Zdecydowanie. A najbardziej to mopsy i spaniele :)

Julita14
09-07-2016, 18:33
Zdecydowanie KOTY! :)

akubaj
09-08-2016, 00:26
Koty, bo poczekają ze zjedzeniem mnie aż będę martwa.

EdytaMakowka
09-10-2016, 12:38
Chyba wolę koty. Lubię psy, ale momentami męczą mnie swoim entuzjazmem i wiem, że lepiej by się ze mną mieszkało kotu, który nie wymaga ode mnie tyle uwagi.

stychcbgb
09-10-2016, 15:12
Psa posiadam i to dosyć dużego. Nie zamieniłabym go na nic innego, bo pies to jednak pies. Przywiązuję się do człowieka, zawsze się cieszy na widok właściciela, a jak trzeba to i obroni (chyba, że jest to taki mini pies, za którymi ja osobiście nie przepadam). Koty natomiast sprawiają wrażenie władców świata i bardzo trudno jest się z nimi zaprzyjaźnić i to chyba jednek z głównych powodów dlaczego jestem na nie. :p

mu28
09-10-2016, 16:41
Wolę koty, choć psy również mi się podobają. W rezultacie nie mam żadnego zwierzaka w domu.

Krzysztof9541
09-11-2016, 11:50
Bardziej wolę psy niż koty, mam wrażenie że z kotami nie można dojść do porozumienia. Zawsze będą miały własne ścieżki. Za to z psami można się poniekąd porozumieć. :)

agata135
09-11-2016, 16:06
Sama mam pieska i pewnie dlatego wolę psy. Są przyjacielskie, lojalne i potrafią cieszyć się z życia :)

mateusz1pawlak
09-11-2016, 17:32
Zdecydowanie koty. Do psów mam awersję, szczekanie, nawet takie przyjazne, strasznie mnie drażni. Koty nie wymagają aż tyle uwagi i prowadzą taki błogi styl życia, że aż im zazdroszczę.

Dex3M
09-11-2016, 17:56
Jestem bardzo zwierzakowa od małego. Teraz mam dwa koty, bo mój tryb życia nie pozwala na inne zwierzęta.
Miałam psa, chomika, szczura. Psy są wspaniałymi kompanami, ale i z kotami można nawiązać więź. Tylko sztuczek nie chcą robić za przysmaki ;)

IzaJ
09-11-2016, 19:08
Ja byłam typową kociarą dopóki nie pojawił się mój owczarek Alex. To jest niezwykłe, jak człowiek i pies potrafią się do siebie przywiązać :) właśnie to przywiązanie, uśmiech na pysku pupila za każdym razem, gdy tylko zobaczy właściciela, wspólne spacery i rozbrajające zachowania pupila sprawiają, że jestem bardziej za psami :)

ka_ro
09-18-2016, 23:47
Ja byłam typową kociarą dopóki nie pojawił się mój owczarek Alex. To jest niezwykłe, jak człowiek i pies potrafią się do siebie przywiązać :) właśnie to przywiązanie, uśmiech na pysku pupila za każdym razem, gdy tylko zobaczy właściciela, wspólne spacery i rozbrajające zachowania pupila sprawiają, że jestem bardziej za psami :)

U mnie podobnie, kiedyś wielbiłam koty. Odkąd mam psa, bardziej doceniam jednak psa :D Ale wprzyszłości chcę wziąć małego kota i psa i wychowywać je razem :)

Patrycjam
09-19-2016, 19:47
Koty są ohydne i włażą do jedzenia - pieski są super :)

aneczka3453
09-20-2016, 23:23
mam w domu i kota i psa ale moje serducho należy do kocurka <3 taki mały pieszczoch, lubi być noszony na rękach niczym dziecko, a to mruczenie - muzyka dla moich uszu

em3Mario
09-21-2016, 14:58
Psy, bo się bardziej przywiązują, są bardziej ruchliwe z reguły i można je tresować na wiele sposobów. Koty też są ok, zwłaszcza w kulturze.

zuzinki
09-21-2016, 16:51
Zdecydowanie koty. Przy moim trybie życia: praca i dwa kierunki studiów, niemożliwym byłoby posiadanie psa. Natomiast kot sam się sobą zajmie w ciągu dnia, nie trzeba go wyprowadzać, nie wydaje głośnych odgłosów i ogólnie "nie przeszkadza" w domu, a zimą ogrzeje :)

gabriw
09-21-2016, 18:04
zdecydowanie koty, szczególnie za ich indywidualność, niezależność i czasem dziwne, acz urocze zachowania. :D no i po prostu są piękne!

Nickie
09-25-2016, 17:02
Osobiście wolę psy, kiedyś zajmowałam się małym kociakiem koleżanki i było to traumatyczne przeżycie :P Ciągle budził mnie w nocy, ale może to dlatego, że nadal był małym kociakiem.

annkaw
09-25-2016, 17:25
A ja lubię i psy i koty, ciężko zdecydować się który lepszy ;)

kate93
09-25-2016, 21:02
Wolę koty, bo są mięciutkie i mruczą ;) no i też nie trzeba się nimi zajmować tyle ile psami. Co do psów to mam złe doświadczenia, ale próbuję się do nich przekonać. Na pewno są mądrzejsze i bardziej posłuszne niż koty.

Rendaria544__
09-25-2016, 21:14
Nigdy nie miałam żadnego z tych zwierząt w domu, ale zawsze marzył mi się taki biały kocur mruczący obok kominka. Ale pieski też lubię, szczególnie te większe.

Dariajk
09-25-2016, 22:24
Kocham i psy i koty. O kota nie trzeba się tak martwić wówczas gdy chcemy pojechać na cały dzień. Może być poza domem. Pies czeka na ciebie i wita cię. Można się do niego przytulić. Tylko to wstawanie i spacer w pogodę lub w niepogodę.

Maze
09-26-2016, 00:06
Od dziecka wychowywałam się z psami, kota miałam ale wyszła alergia. Kocham psiaki, są wierne, kochane i nie są takimi indywidualistami jak koty. Właśnie to takie olewactwo człowieka mnie troche zniechęca do kociaków, aczkolwiek znam takie, które w przytulaniu dorównują mojej przylepie - labradorowi :D

francis
11-15-2016, 18:41
Zdecydowanie jestem za psem, a w zasadzie za suczkami. Są posłuszne, wierne, nie trzeba im wiele, a dają z siebie wszystko. Potrafią podziękować za nowa zabawkę. Nie odstępują nas o krok. czasem zauważam ze jak gdzieś idę Paula idzie za mną i nic nie przeszkodzi jak zapomnę po co szedłem i się wrócę. Po prostu słodziak paula1.psy.elk.pl . Niedawno czytałem że najlepsze psy do uprawiania Canicrossu to Husky, Beagle i kundelki. Paula też dość szybko przebiera nóżkami, najszybciej jak ją goni duży pies.
http://www.psy.elk.pl/zdjecia/dodane/22160_999_15911_mieszaniec.jpg

Haar
11-15-2016, 20:43
Lubię i koty i psy. Każde ma swoje wady i zalety. Ale psów się boję, a na koty jestem uczulona. :-)

AgnieszkaJasica
11-16-2016, 16:52
Wybieram psy! :D nie lubię i nigdy nie lubiłam kotów chyba przez to, że wydają się być fałszywe, nie przywiązują się do ludzi tak jak psy. Moim marzeniem jest mieć labradora! :D

zuzannasol5
11-16-2016, 17:17
Ja wolę koty ze względu na osobowość. Psy są kochane, ale z nimi trzeba być asertywnym, zdecydowanym, nie dac sobie wejść na głowę. Koty są mniej... ekstrawertyczne i to mi odpowiada. :)

monika.szczepanek@op.pl
11-17-2016, 00:06
Zdecydowanie psy. Sama mam, jak na razie jednego, pieknego Jack Russell Terriera.

madfrankx
11-20-2016, 19:16
Kiedyś wolałam koty, dopóki po kilku latach moja dwójka nie zaczęłam sikać po całym mieszkaniu i robię to bez przerwy. Obecnie bardziej podchodzą mi psy, również ze wzgledu na to że są bardziej przyjazne i oddane, i nie mają takich fochów jak czasem koty potrafią mieć (a nawet i częściej niż czasem). Ale mimo wszystko moje koty nadal kocham :o

elspara
11-20-2016, 21:55
Kot jest nośnikiem pozytywnej energii. Chociaż często widuje się go w towarzystwie całej plejady współczesnych czarownic: wróżek, radiestetów, energoterapeutów itp. Kot obniża ciśnienie, łagodzi ból, wspiera następców doktora Freuda w leczeniu bóli, nerwic, lęków, psychoz i rozlicznych waszych dewiacji. Zdarza się, choćby w Japonii, że odpowiednik poczciwego Mruczka ma w szpitalu cały etat. Niedawno badacze tematu rozpisywali się o diagnozowaniu nowotworów przez koty. Do miłośników kotów zaliczyć można m.in.: Francesco Petrarkę, Dante Alighieri, proroka Muhammeda (według legendy obdarzył koty umiejętnością spadania na cztery łapy), Ernesta Hemingway'a, Emilal Zolę, Marię Skłodowską-Curie, czy chociażby Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli chodzi o tego ostatniego to jego kot wprawdzie nie znalazł u jego właściciela żadnej choroby, ale od początku miał podobno udokumentowane awersje i napady wściekłości na widok A. Hofmana, . Szkoda że pan prezes nie poznał się wcześniej na kociej intuicji. Nie polecam kotów syberyjski, bo to z Putinem nigdy nie wiadomo, ale za to koty brytyjskie jak najbardziej morusek.pl/ogloszenia/polska/koty-sprzedam-koty-koty-brytyjskie/0/
;)

joannakura
11-21-2016, 21:29
Koty. Sama od lat jestem właścicielką kota i wiem, że wcale nie są mniej lojalne niż psy. Obecnie mój kot jest nawet trochę psi, jak chce żeby mu rzucać zabawkę to przynosi ją ciągle i ciągle, czyli w sumie aportuje. Jak wychodzę i wracam to wystaje pod drzwiami i nie zje dopóki go nie przytulę ;)

kayab92
11-22-2016, 08:58
Koty podobają mi się z charakteru - szczególnie czarne. :rolleyes: Niektóre psy są naprawdę urocze. Kwestia konkretnego przypadku.

otcoftw
11-22-2016, 10:32
Trochę bardziej wolę psy, bo bardziej przywiązują się do człowieka niż koty, które wydają mi się samotnikami. Psy wydają mi się dużo bardziej radosne, sympatyczne i wierne.

agisonka
11-22-2016, 13:08
Zawsze marzyłam żeby kiedyś kiedyś jak już będę mieć swój dom to mięc i psy i koty :D

inezmlodawska
11-22-2016, 16:03
Zdecydowanie koty! ;)
Od dzieciństwa boję się psów, które mnie kiedyś pogryzły.
Nie chciałabym mieć w domu zwierzęcia, które może mnie zabić :D

szczupakowskai
01-01-2017, 19:46
Oczywiście koty. :) Tak bardzo mi szkoda, że nie mogę mieć kota do tulenia w obecnym mieszkaniu. W przyszłości, gdy tylko pozwolą na to warunki, na pewno będę mieć jednego. :)

izabela13
01-02-2017, 13:07
Ja również zdecydowanie preferuję psy. Moją ulubioną rasą są pudelki. Uważam, że psy są wierniejsze, bardziej oddane i w większym stopniu niż koty potrafią okazywać swoim właścicielom wdzięczność. A to, że trzeba nie wyprowadzać na dwór to dla mnie tylko zaleta. Jest to dodatkowo powód do długich spacerów.

ebocheneke
01-02-2017, 13:14
Zdecydowanie koty. Sama posiadam dwa i mimo, że poza spaniem i jedzeniem nie robią nic innego to i tak są to dla mnie najwspanialsze stworzenia na świecie.

undyne
01-02-2017, 13:48
Jedno i drugie! Mam i psa i kota, nie sposób sie zdecydować :)

annowak
01-02-2017, 13:49
Koty :) Dlatege że grzecznie traktują twoich gości, lepiej pachą od psów i obchodzą się znacznie lepiej ze swoimi zabawkami ^^

kayab92
01-02-2017, 14:24
Ciężki wybór. Z niewielką przewagą - koty.

Prazubr
01-02-2017, 16:44
Od 11 lat mam psa, wita za każdym razem po powrocie do domu, można go przytulić, no i pilnuje domu. Natomiast każdy kot z którym miałem styczność, drapał lub chciał ugryźć, tak więc wolę psy.