PDA

View Full Version : Ideal urody w różnych krajach

Inna
07-24-2014, 11:23
Natknęłam się na taki artykuł: "Ideal urody w różnych krajach" http://kobieta.wp.pl/gid,16712818,img,16712834,kat,132006,title,Indonez ja,galeriazdjecie.html?ticaid=11323b

Projekt jest bardzo ciekawy, ale czy naprawdę w różnych krajach są swoje preferencje? :)
Zapraszam do dyskusji :)

vertejas
07-25-2014, 15:09
Niesamowite, że te zdjęcia różnią się od siebie aż tak bardzo ;) Jednak trzeba przyznać, że coś w tym jest. Nie bez powodu Afrykanki "upiększają" się za pomocą różnych ozdób w wargach, uszach itd. Dla nas, Europejczyków są to rzeczy abstrakcyjne, a dla nich piękne.
Wracając do artykułu to zdjęcia wyglądają na przerobione jakimś bardzo prymitywnym programem. Przypuszczam, że artykuł to zwykła prowokacja :)

Ianthe
07-25-2014, 17:50
Na pewno każda kultura ma swój ideał urody. W kulturze europejskiej kobieta w T-Shircie i jeansach wygląda normalnie, ale gdyby wyjechała gdzieś do Afryki, to na pewno starano by się ją upiększyć jakimiś wymyślnymi fryzurami czy kolorowymi strojami. Ale warto też zwrócić uwagę chociażby na bogate Rosjanki czy Ukrainki, których wygląd (przynajmniej jak dla mnie) jest bardzo kiczowaty, jednak u nich to jest standard piękna.

Pepper
07-25-2014, 22:17
w Brazylii ponoć seksowna jest konkretnego rodzaju opalenizna, a raczej to, co się nie opaliło - białe ślady po ramiączkach i innych takich :D

Dotka.
07-26-2014, 12:49
A w Wenezueli na porządku dziennym są operacje plastyczne. Dziewczynki na 16-te lub 18-te urodziny dostają zazwyczaj operacje plastyczne. Kobiety w tym kraju ulepszają sobie wszystko i to jest normalne. Dlatego też tak dużo miss świata jest z Wenezueli.

dh1989
07-27-2014, 22:11
Dość popularny jest w Polsce trend na urodę śródziemnomorską, choć mówi się tutaj częściej o polskich paniach gustujących w "południowcach". Panowie jednak też paniami z basenu Morza Śródziemnego zdecydowanie nie pogardzą :)

justyna250r
07-27-2014, 22:31
oczywiscie ze tak jest, zwlaszcza w krajach trzeciego świata... ostatnio w tv oglądałam dokument. Niektórzy maja naprawde dziwne upodobnia szczerze powiem. Jedno plemię uwielbia czarne zęby, u innych panie muszą mieć jak najdłuższe szyje, w chinach czy tam japonii przebierają się za młode uczennice w mundurkach, jedynie europa i ameryka polnocna jest "normalna" ze tak powiem ;>

MoonBearKing
07-27-2014, 22:32
Że w różnych kulturach są różne kanony kobiecego piękna - to rzecz oczywista. Jednak cytowany artykuł/projekt jest tu bardziej ciekawostką niż analizą naukową. 40 grafików z 25 krajów? Pff, może gdyby było 1000 grafików z KAŻDEGO kraju i na koniec jakiś morph czy inny blend (jestem słaby w PS) ich prac - wtedy można by było mówić o przybliżeniu faktycznego ideału piękna. A tak możemy jedynie zgadywać w jakim stopniu gusta losowych grafików odzwierciedlają gusta całych narodów.

marlug
07-27-2014, 23:58
justyna250r, to nic dziwnego, że uważasz za normalne to, co wywodzi się z Twojego kręgu kulturowego.

Ianthe, być może wygląda normalnie, ale czy atrakcyjnie? Bez smukłej sylwetki, wielkich oczu, małego nosa i pełnych ust raczej trudno liczyć na to, że się trafi na billboardy.

Nie należy przesadzać z oceną skali opresji, jakiej nam przysparzają obowiązujące kanony piękna. Z drugiej strony, nawet jeśli zachowuje się do tych spraw dystans, to trudno zupełnie się uwolnić od wpływu otaczających nas wzorców. Wzorce urody są zaś nieosiągalne, o czym łatwo zapomnieć, kiedy jest się otoczonym zewsząd ich przykładami. Zwłaszcza dzieciakom trudno jest się od tego wyzwolić. A branży kosmetycznej w to graj!

Dodam, że moim zdaniem prawdziwy seksapil bierze się nie z idealnych wymiarów i nieskazitelnej cery, a z pewności siebie. A piękno to w ogóle inna sprawa.

Turanga
08-04-2014, 16:21
Jednym z najlepszych przykładów różnych kanonów piękna (a przy okazji świetnie ukazującym, jak ludzie w swojej naturze zawsze pragną to, czego nie mają) jest fakt, że Europejczycy uwielbiają opaleniznę, a Azjaci bladą cerę. Np. w Indiach dużym powodzeniem cieszą się kremy wybielające, a w Polsce (i nie tylko) kremy brązujące i samoopalacze. Na dalekim wschodzie, np. w Japonii i Korei dziewczyny zawsze chowają się przed słońcem i chodzą z parasolkami, żeby się tylko nie opalić, a większość Europejczyków z radoscią biegnie na plażę, jak tylko pojawi się trochę słońca :)

grizzlybet
08-18-2014, 13:23
Odnośnie ideałów urody: moja lektorka, Węgierka, jako studentka oglądała polskie seriale, m.in. "Czterech pancernych". Podkochiwała się w blond Janku Kosie i marzyła, że po przyjeździe do Polski spotka wysokiego, niebieskookiego blondyna (za jakiego uważała typowego Polaka). Ostatecznie faktycznie wyszła za Polaka, tyle że wyglądającego jak typowy Węgier - niskiego, o ciemnych włosach i oczach, i z wąsami ;)

mary5
08-18-2014, 14:11
Każdy kręg kulturowy co innego uważa za piękne. Teraz Europa i Ameryka wielki szczupłe kobiety, a przecież za czasów Rubensa tylko panie z obfitszymi kształtami były uważane za piękne. Ideały się zmieniają...:)

GRodewald
08-24-2014, 17:32
Ciekawym przykładem mogą być Indie, gdzie sprzedaje się specjalne kremy i inne kosmetyki mające za zadanie wybielić skórę. Świadczy to tylko o tym, że jasna karnacja uważana jest tam za bardzo pożądaną. To samo można odczuć podróżując po krajach arabskich lub Ameryce Południowej.

Gaeul
08-25-2014, 12:50
W Korei Pdn., podobnie jak w Indiach, duży nacisk kładzie się na to, by mieć jak najjaśniejszą skórę, więc kremy rozjaśniające możesz znaleźć w każdej kosmetyczce, a pudry często odcieniem przypominają mąkę. Parcie do osiągnięcia ideału piękna jest tak duże, że młodzież jako prezent na 18-tkę często otrzymuje po prostu operacje plastyczne (najczęściej operowane rzeczy to: oczy [podwójna powieka], nos [jak najmniejszy] oraz szczęka [pożądane jest tzw. V-line]).

dalalka
08-25-2014, 13:38
Piękno jest pojęciem względnym... Polecam obejrzenie zdjęć modelki, której zdjęcia zostały przerobione przez grafików z różnych części świata, po to aby pokazać jak wygląda tamtejszy ideał piękna. [url]http://www.glamki.pl/relaks/w-wolnej-chwili/ideal-piekna-w-21-krajach-sprawdzcie-czym-jest-piekno-w-roznych-krajach-na-swiecie-galeria,58_14747.html[url]

magdama
04-06-2015, 08:51
Ostatnio na youtube można znaleźć dużo filmików pokazujących zmieniające się ideały piękna na przestrzeni lat w różnych krajach, np. https://www.youtube.com/watch?v=LOyVvpXRX6w

katarzyna38
04-06-2015, 20:41
Ideał kobiety argentyńskiej jest bardzo kiczowaty.. aż trudno uwierzyć. Ideał Amerykanki to również przesada, wygląda jak po wielu operacjach plastycznych, chociaż w tym przypadku nie dziwi mnie aż tak bardzo.
Podoba mi się jednak to, że większość zdjęć jest prawie nienaruszona, naturalna. To pocieszające, że wielu podobają się naturalne kobiety.

frydzka
04-06-2015, 23:45
W różnych krajach inne rzeczy uważa się za piękne, wiadomo. Z takich rzeczy, które mi przychodzą do głowy to to, że w Japonii podobno krzywe zęby uważane są za seksowne, a w Korei Płd podobno duże policzki.

neta8t9
04-07-2015, 14:27
Jak to mówią co kraj to obyczaj. I z kanonem urody jest podobnie. Często spotykam się z opiniami, że ktoś kto ma śniadą cerę, ciemne włosy, czyli taki latynoamerykański typ urody to jest ładny. A ja osobiście uważam, że nie wszystkie latynoski są ładne (połowa to misski po operacjach;)i taki typ urody mnie nie powala. Wolę delikatniejszą urodę jaką mają Azjatki, np. Japonki.

izabelunia
04-10-2015, 01:04
Ideały piękna różnią się w różnych kulturach to fakt, ale myślę, że niektóre elementy są stałe we wszystkich kulturach np. smukła sylwetka, ładna cera itp.

Yenah
04-12-2015, 19:44
Jeden pozytywny wniosek - każdy jest piękny, niektórzy tylko mieszkają w nieodpowiednim miejscu/czasie. ;)

katarzyna38
04-13-2015, 20:03
Jeden pozytywny wniosek - każdy jest piękny, niektórzy tylko mieszkają w nieodpowiednim miejscu/czasie. ;)

Nie wiem czy to aż tak pozytywny wniosek ;)
Co to według Ciebie znaczy, że ktoś mieszka w nieodpowiednim miejscu lub czasie?