PDA

View Full Version : taniec jako afrodyzjak

krystekkarolka
07-19-2014, 20:49
często mówi się, że tango to bardzo zmysłowy taniec. co wy sądzicie na ten temat? nie chodzi mi tylko o samo tango, ale ogólnie o taniec towarzyski. czy macie w tej dziedzinie jakieś doświadczenie? ;)

Mesmerise
07-24-2014, 21:23
Na temat tango nie mam niestety pozytywnej opinii, nie porywa mnie. Ale każdy lubi coś innego.
W tańcu mam nieco doświadczenia i jedno, co mogę szczerze stwierdzić, że taniec łączy ludzi - czy przyjaźń czy miłość, można poznać wielu wspaniałych ludzi, a sam taniec wywołuje napływ niesamowitej ilości endorfin :) dla mnie to najlepszy sposób na aktywne spędzanie czasu, ,,bez potu, łez i męczennictwa" - (bo przecież nie o to chodzi) a za to z uśmiechem na ustach :)
i jest tak ogromny wybór.. każdy znajdzie taniec dla siebie, mnie pochłonęła salsa kubańska i bachata :)

zzupa
08-03-2015, 13:07
Każdy taniec może być zmysłowym doświadczeniem bliskości, ważne, żeby dobrze się razem czuć. Super sprawa :)

maguda
08-04-2015, 19:06
Taniec może połączyć dwie zupełne nieznane sobie osoby dzięki bliskości, a zwłaszcza zmysłowości która jest obecna w wielu tańcach towarzyskich. Chyba najbardziej namiętnymi są tańce latynoamerykańskie, lecz również tańce standardowe, jak tango czy walc, potrafią rozpalić zmysły. Ale najważniejsze to żeby w tańcu się 'dogadać' bo bez dobrej współpracy i zabawy nawet najbardziej zmysłowy taniec okaże się nudny ;)

karla8
08-05-2015, 15:35
Tak, zdecydowanie! :) Nie ważne co się tańczy, ważne, że gra muzyka i Twoje ciało rozumie ciało partnera, a Wasze ruchy się uzupełniają. I to jest w tańcu najpiękniejsze. :)

masinxt
08-05-2015, 17:31
Dla mnie taniec nie tylko poważny, towarzyski, ale i ten na zabawie to coś bardzo ważnego osobistego i sprawiającego mi dużo rozrywki. Jest bardzo zmysłowy kiedy twoja partnerka/partner patrzy ci w oczy i czujecie oboje swoj rytm i potraficie sie pod niego dopasować.

Sonne
08-06-2015, 11:48
Uważam, że taniec może bardzo zbliżyć do siebie dwie osoby. W tańcu uczucia są wyrażane poprzez gesty i ruch a nie poprzez słowa, które mają moim zdaniem mniejszą moc niż dotyk.

henryk.kalo
08-06-2015, 11:53
Też uważam, że taniec zmysłowy, potrafi rozpalić nawet największego twardziela.

di.em
08-09-2015, 21:18
Ja ćwiczę taniec brzucha- mega sexowny potrafi być:)

annaszczur2
08-09-2015, 21:28
Uczę się dancehallu. Na początku jest trudno przełamać swoje bariery i wczuć się w taniec. Dużą zaletą każdego tańca jest to, że otwieramy się na ludzi, poznajemy swoje ciało i uczymy się pewności siebie. Taniec wytwarza endorfiny, my jesteśmy szczęśliwi a nasze pozytywne nastawienie wpływa na innych i czują się w naszej obecności dobrze. Podsumowując tańczmy ile się da:)

annaszczur2
08-09-2015, 21:31
Brałam udział w kilku lekcjach tańca brzucha ale niestety instruktorka wyjechała. Taniec brzucha jest cudowny dla każdej osoby. Uczymy się poruszać zmysłowo, osoby które mają problem z kregosłupem i nie lubiące ćwiczeń fizycznych powinny zainteresować się tańcem brzucha. Wzmocnią mięśnie i być może dolegliwości bólowe miną.

agatiwu
12-23-2015, 12:46
Przez 8 lat trenowałam sportowo taniec towarzyski. Taniec dla mnie stał się całym życiem i prawdziwą sztuką. To jak się poruszamy w tańcu wiele o nas mówi. Można nim wyrazić naprawdę wszystko. W dodatku taniec dba o rozwój i nabieramy nowych cech, które sprawdzają się w życiu codziennym. Takie jak samodyscyplina, organizacja i wiele innych. Polecam każdemu.

jrynkiewicz
06-13-2016, 09:12
Jestem zawodową tancerką i nie mam żadnych wątpliwości, że taniec zbliża ludzi. W trakcie tańca uwalniane są emocje i uczucia, które często ukrywamy. Tańcząc przyzwalamy na dotyk i na głębokie spojrzenia w oczy, które w innych sytuacjach nie miałyby miejsca. Uważam, że taniec jest najlepszym afrodyzjakiem jaki znam.

Ewelina9055
11-19-2016, 21:49
Mam dużą ochotę zacząć tańczyć jazz. Sądzę, że jest to niezwykle zmysłowy taniec, łączący w sobie delikatność i elementy akrobatyczne. Do tego jest mnóstwo pięknych piosenek, przy którym można tańczyć modern jazz :)
Zakochałam się w tym wykonaniu: https://www.youtube.com/watch?v=d9ymaoQHJN4

totaona
06-29-2017, 12:55
taniec z konwaliami we włosach;) każdy facet nasz :D przeczytajcie https://www.stolicazdrowia.pl/2013/konwalia-majowa-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie-sposob-uzycia/ podobno działaja świetnie jako afrodyzjak a jak je połączyć z tańcem...

mdubiela
07-01-2017, 21:10
Mnie to nie porywa. Chyba dlatego, bo nie umiem tańczyć ;)