PDA

View Full Version : Serial - Gra o tron

Dominika93
07-10-2014, 18:55
Ogłądacie? ;)
Jak Wam się podoba? ;)

marlug
07-10-2014, 20:30
Nie oglądam.

Czytałam książki (w przekładzie) i z uwagi na to, że Martin nie skończył jeszcze pisać sagi postanowiłam zbojkotować serial. Przyczyna jest prosta - nie chciałabym mieć przed oczami zatrudnionych przez HBO aktorów kiedy będę czytać ostatnią część Pieśni Lodu i Ognia. Naturalnie, długo nie dałam rady się bronić i wizualna strona adaptacji (czy raczej jakaś jej część) dotarła do mnie dzięki potędze Internetu.

Nie będę tu uzewnętrzniać swojego bólu siedzenia, powiem tylko, że zrozumiałam, co czują geeki, kiedy ktoś się ekscytuje ekranizacjami komiksów albo remake'ami Star Treka.

PaulaAnna
07-11-2014, 19:20
oglądam od samego początku i bardzo lubię! przyznam, że po książki sięgnęłam po obejrzeniu pierwszej serii - razem z tatą byliśmy zachwyceni serialem i bardzo szybko pochłonęliśmy wszystkie wydane dotąd części książek, żeby wiedzieć, co będzie dalej.

serial jest świetny, ma swój klimat, genialne kreacje aktorskie. obsada daje radę - zarówno młodzi debiutanci, jak i aktorzy, mający doświadczenie. z roku na rok jest lepiej i fajnie wiedzieć, jak serial zapewnia im sławę i inne propozycje. :) poza tym - kreacje, fryzury, muzyka, efekty... kawał dobrej roboty!
jednak po przeczytaniu książek zdecydowanie jest wiele rzeczy, do których można się przyczepić. od wierności co do wyglądu postaci, po niektóre sytuacje, zwłaszcza w najnowszym sezonie scenariusz rozmijał się z treścią książek w sposób... znaczący. i nie dziwią mnie bunty i żale fanów, bo, chociaż zwykle oddzielam ekranizacje książek od pierwowzorów, to też zabolały mnie pewne zmiany, które NIE MAJĄ SENSU. ale telewizja ma swoje prawa, widocznie autorowi to pasuje. cóż. ja będę oglądać do końca. ;)

vampire17
07-11-2014, 19:43
Oglądam i bardzo mi się podoba. Z początku niechętnie do niego podchodziłem, bo wydawał mi się kolejnym serialem osadzonym w realiach podobnych do średniowiecznej Europy. Pierwsze dwa odcinki też mi się nie podobały, ale czym dłużej oglądałem tym większe robił na mnie wrażenie. Póki co przeczytałem tylko pierwszy tom książek, głównie dlatego, że czekam na przypływ gotówki, bo książki coraz bardziej drożeją w naszym kraju, a chce mieć te książki w swojej kolekcji, więc nie zamierzam ich wypożyczać. Odwzorowanie pierwszego tomu (jedyny, który mogę porównać) wydaje mi się całkiem wierne. Oczywiście zawsze są jakieś niuanse, ale jak na ekranizację, to całkiem nieźle. ;)

Pepper
07-11-2014, 19:56
Oglądam i od samego początku byłam zachwycona... Ale potem przeczytałam książki i w obliczu TAK DOBREGO kawałka literatury serial mi jakoś trochę zbladł :)

Turanga
07-13-2014, 17:31
Ja przeczytałam ksiązki i oglądam serial i mimo, że uważam, że żadna ekranizacja nie dorównuje książce, to serial naprawdę świetnie się broni. Jest to chyba najlepsza serialowa adaptacja książki, z jaką miałam do czynienia. Poza tym fajnie się ogląda z osobami, które nie przeczytały książki i nie spodziewają się, co Martin szykuje swoim bohaterom :D

meredith1990
07-13-2014, 22:37
Nie czytałam książek i szczerze powiedziawszy raczej nie przeczytam, bo nawet mój tata się w nich gubi. Natomiast serial oglądam z wielką chęcią, bo uwielbiam takie klimaty fantasy połączone z kulturą średniowiecza. Jak każdy mam swoje ulubione postaci, którym kibicuję, ale największą radość sprawia mi zawsze dyskutowanie o serialu z moim tatą.

GabiM
07-13-2014, 23:32
Co za pytanie - wiadomo, ze caly swiat oglada:D to zawsze najbardziej oczekiwany odcinek w ciagu mojego serialowego tygodnia!

mzagrajek
07-15-2014, 12:32
Chciałabym przeczytać książki, ale już widziałam serial, i nie wiem czy ich sobie tym nie zepsułam niestety :(

Katja
07-15-2014, 12:58
Nie oglądam. Przeczytałam pierwszy tom, pewnie wezmę się za kolejne, ale jakoś specjalnie mnie nie ciągnie ani do literatury, ani do ekranizacji.

mary5
07-20-2014, 18:52
Nie oglądam. Obejrzałam kilka odcinków w pierwszym sezonie ale nie polubiliśmy się.

Turanga
07-21-2014, 13:39
Chciałabym przeczytać książki, ale już widziałam serial, i nie wiem czy ich sobie tym nie zepsułam niestety :(

Moim zdaniem nawet jeśli widziałaś już serial, to i tak przeczytać książki warto. Wiadomo, będziesz wiedzieć już, co się stanie(przynajmniej do tej częśc, która została zekranizowana jako ostatnia), więc nie będzie elementu zaskoczenia w wielu przypadkach, ale jeśli chodzi o postacie, to zobaczysz je w trochę innym świetle. Serial jest mimo wszystko bardzo uproszczoną wersją historii, którą opowiada Martin, a w książkach na dodatek wszystko jest przedstawione z punktu widzenia różnych bohaterów, więc można dokładnie wejśc w to, co myślą, czują, jakie mają plany itp. W filmie tego nie uraczysz, bo zawsze jest to tylko ich obserwacja z boku, z pozycji widza, obserwatora.

jekaterina
07-21-2014, 14:09
Gra o toron to jedyny serial (a właściwie jedyny taki przypadek w kulturze popularnej) gdzie umierają najpopularniejsze postacie. Wydaje mi się, że hasłem przewodnim autora jest "Na pochybel władzy publiczności" albo jakoś tak ;)

hskdu
07-21-2014, 16:06
Choć gatunkowo bardzo lubię, to straciłem chęci po chyba 7 odcinkach. Ciężko, bo serial dobrze wyprodukowany i z rozmachem. No ale, o ile wydarzenia na mroźnej północy, pod wielkim wałem obronnym, wciągały, tak wszystko inne na południe i na wschodnim kontynencie bardzo mnie irytywały. Karzeł też. I ten synalek króla :mad:. Może jeszcze wrócę do oglądania, ale najpierw przeczytam sagę.

angelika93
07-21-2014, 17:05
Oglądam i uwielbiam :D Nie zaczęłam oglądać zaraz po tym jak wyszło, lecz z lekkim opóźnieniem.Jak to bywa internet w końcu i mnie wciągnął w serial. Nie żałuje wcale. Jak dla mnie jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Książki czytam, choć idzie mi to powoli ;)

mzagrajek
07-22-2014, 09:43
Moim zdaniem nawet jeśli widziałaś już serial, to i tak przeczytać książki warto. .

Zachęciłaś mnie! :) Zwłaszcza tym, że z różnych perspektyw jest wszystko przedstawione.

Oldzia2306
07-22-2014, 11:00
Nie oglądam, ale wielu moich znajomych tak się zachwyca całą tą serią, że chyba i ja zacznę...

wilqouak
07-22-2014, 21:40
Oglądam regularnie i przyznam szczerze, że jedyną szkodę, jaką serial wyrządza ewentualnemu przeczytaniu przeze mnie sagi jest to, że chcę ją przeczytać z każdym odcinkiem coraz bardziej. Jest to kawał dobrej aktorskiej i reżyserskiej roboty, ale nawet przy tak obszernej formie jaką jest serial, pewnych smaczków obecnych w księgach po prostu zawrzeć się nie da.
Ale czytać zacznę chyba dopiero, kiedy autor skończy pisać, w oryginale oczywiście. ;)

paulinagesta
07-23-2014, 13:07
Uwielbiam ten serial :P łączy wszystko to co lubię :P magię, walkę, intrygi, zabójstwa i jest nieprzewidywalny :D

tyomyeky
07-23-2014, 21:24
Ja tylko dam upust mojej frustracji i napiszę, że najlepsze scenariusze pisze życie oraz, że nie rozumiem fenomenu tego serialu :)

venicequeen
07-27-2014, 22:24
Oglądam i bardzo lubię, choć muszę przyznać, że do części bohaterów tak się przywiązałam, że z każdą kolejną śmiercią mój entuzjazm się zmniejsza. Podziwiam zamysł nieprzewidywalności. Uważam jednak, że tylu bohaterów zginęło po drodze, że przestało to być nieprzewidywalne. W zasadzie jest to zarzut wobec samej historii, ale w bardzo konkretny sposób przekłada się to na moje uczucia względem serialu.

MoonBearKing
07-27-2014, 23:09
Bardzo mnie cieszy ekranizacja, bo mam mnóstwo ciekawszych rzeczy do czytania niż te cegły Martina, a ogląda się przyjemnie ze względu chociażby na budżet.

marlug
07-27-2014, 23:41
najlepsze scenariusze pisze życie

Zdobyłaś moje serce tym postem!

Muszę jednak napisać w obronie Martina, że w jego książkach jest pełno życia. Tak, wiem, tu o serialu, nie o książkach. Przepraszam!

maryblind
07-28-2014, 02:38
Ja za to długo się broniłam przed serialem, bo kiedy stawał się on popularny, atakował nawet z lodówki (chociaż teraz to i spod biurka), i na tamten moment ledwo przebrnęłam przez odcinek pilotażowy. Jednak około dwa tygodnie temu postanowiłam dać mu drugą szansę i faktycznie, warto ten serial oglądać. Nadal jednak uważam, że niemal wszystkie postacie (może z wyjątkiem jednej lub dwóch) są, lekko ujmując, nie do polubienia :D Mimo to czekam z niecierpliwością na kolejny sezon.

mj914
07-28-2014, 14:56
Długo się upierałam, że nie będę, ale w końcu się skusiłam xD
Ale lekko przeraża mnie ilość okrucieństwa i krwi, jakie tam pokazują...

hskdu
07-28-2014, 15:58
Ja tylko dam upust mojej frustracji i napiszę, że najlepsze scenariusze pisze życie oraz, że nie rozumiem fenomenu tego serialu :)

No tak, bo serial, choć ma pewne wady, to i tak wykracza poza grzeczny standard. Obecnie każde fantasy powinno zawierać brud, mord, krew i seks. Dużo seksu i zawiłych relacji.

Turanga
07-28-2014, 16:54
Oglądam regularnie i przyznam szczerze, że jedyną szkodę, jaką serial wyrządza ewentualnemu przeczytaniu przeze mnie sagi jest to, że chcę ją przeczytać z każdym odcinkiem coraz bardziej. Jest to kawał dobrej aktorskiej i reżyserskiej roboty, ale nawet przy tak obszernej formie jaką jest serial, pewnych smaczków obecnych w księgach po prostu zawrzeć się nie da.
Ale czytać zacznę chyba dopiero, kiedy autor skończy pisać, w oryginale oczywiście. ;)

To możesz zacząć dopiero za jakieś 10 lat! :P Martin się nie spieszy z pisaniem kolejnych części i nigdy niewiadomo dokładnie, kiedy ma wyjśc kolejna książka z serii. Ale biorąc pod uwagę fakt, że odległość między dwoma ostatnimi tomami wynosiła kolejno 5 i 6 lat, z czego ostatni się ukazał w 2011 oraz fakt, że zapowiedziane są jeszcze 2 kolejne tomy, myślę, że czytanie całej serii można sobie śmiało odłożyć na następną dekadę życia ;)

Turanga
07-28-2014, 17:12
Zachęciłaś mnie! :) Zwłaszcza tym, że z różnych perspektyw jest wszystko przedstawione.

Cieszę się bardzo :)

sandra_m
08-18-2014, 11:21
Moja siostra jest wielką fanką tego serialu. Pomyślałam, że może i ja się skuszę :) Uznałam, że dobrze byłoby najpierw przeczytać książki, a dopiero później obejrzeć serial, aby nie zepsuć sobie wrażenia. Po przeczytaniu postów w tym wątku zmieniłam jednak zdanie. Chyba nie będzie mi się chciało tyle czekać na kolejne części, a poza tym może być ciężko ze znalezieniem czasu na czytanie takich tomisk. Serial obejrzę, a czytanie odłożę na starość.

smolena
08-18-2014, 12:06
Jestem fanką tego serialu! Czy ktoś zna kiedy wyjdzie ostatnia część?)

kosovitz
09-02-2014, 10:23
Oglądam, ale moje uwielbienie z każdym kolejnym sezonem maleje. Na tym etapie nie ma już chyba nikogo, kogo śmierć by mnie ruszyła.

PetyrJ
10-31-2014, 11:13
No i niestety serial w następnym sezonie zacznie w większym stopniu ignorować książkową fabułę ;[ Pojawiły się zdjęcia z planu, na których dochodzi do spotkania pewnych bohaterów, które to nie miało w książkach miejsca. Poza tym pewien DUŻY wątek (nie chcę nic spoilować) zostanie kompletnie pominięty.

almaj
10-31-2014, 18:56
Oglądam i uwielbiam. Serial jest dopracowany w najmniejszym szczególe, muzyka doskonała, a aktorzy po prostu genialni.

izulaizula
11-02-2014, 12:22
Oglądam serial i czytałam książki. Zarówno pierwsza książka jak i pierwszy sezon serialu bardzo mi się podobały, ale potem poziom jednego i drugiego zaczął spadać. Szczególnie jestem zła na Martina za zabijanie fajnych bohaterów, a zostawienie samych mdłych i niewyrazistych. No i jestem wielką fanką Joffreya :) Aktor, który go gra jest genialny w swojej roli.

Jakub Ł
11-03-2014, 16:05
No i jestem wielką fanką Joffreya :) Aktor, który go gra jest genialny w swojej roli.

Miło mi czytać taką opinię, bo wiele razy słyszałem od znajomych, że nie mogą na niego patrzeć. Moim zdaniem Jack Gleeson, który wcielił się w Joffreya to irlandzki geniusz! Niestety, kiedyś w Internecie znalazłem informację, że po Grze o Tron zamierza poświęcić się nauce a nie kinematografii - ale przecież różnie to bywa z rzeczami, które przeczyta się w Internecie ;)

alfiksl
11-04-2014, 23:08
Pewnie, że oglądam. Jednak książek do końca nie przeczytałam. Niezliczona ilość charakterów...

Natek
12-14-2014, 14:34
Serial jest dobrze zrobiony. Akcja płynie wartko, jednak w początkowych odcinkach czwartego sezonu spowolniła. Książki są obszerne, więc to oczywiste, że wszystkiego nie idzie zamieścić w serialu. Uważam, że ekranizacja naprawdę jest dobra, aktorzy świetnie dobrani (np. Dany, która gra super i jest piękna) a widoki zapierają dech w piersiach.

GuzikA
02-29-2016, 00:56
Oglądam i podoba się bardzo. Wciąga, jest dobrze nakręcony i zaskakuje jak żaden inny.

AgnesQua
02-29-2016, 07:14
Ogladam i wlasnie czekam na kolejny sezon :) juz wkrotce. Rozwazalam zabranie sie za ksiazki ale przeraza mnie ich ilosc bo i tak juz mam cala dluga liste ksiazek do przeczytania. ;)

Gabriela11
11-26-2016, 09:48
Na początku ogladałam zawzięcie wszystkie odcinki, teraz jednak ogladam jedynie żeby dowiedzieć się o losach jednego bohatera. Reszta wydaje mi się dość nudna i nie zabardzo mnie interesuje. Często się też gubie, jest za dużo różnych bohaterów.

mateusz1pawlak
11-26-2016, 15:09
2 ostatnie sezony nie były aż tak wciągające i wydawały mi się swojego rodzaju interludium przed wielkim finałem, niemniej jednak serial wciąż uważam za jeden z najlepszych i z niecierpliwieniem czekam na ostatnie sezony.

KGurba
11-26-2016, 16:56
Zaczęłam oglądać serial razem z moją mamą. Pierwszy odcinek baaardzo mi się podobał, niestety z czasem w serialu pojawiało się coraz więcej scen seksu więc niezręcznie było mi go oglądać z moją rodzicielką :D Niestety, zniechęciło mnie to do tego serialu i teraz nie oglądam.

gabriw
11-26-2016, 17:44
zdecydowanie tak! nie mogę się już doczekać nowego sezonu!

smokolub
11-28-2016, 10:51
Cudowny jest ten serial. Uwielbiam Tyriona i nie mogę się doczekać jego dalszych losów.

em3Mario
11-28-2016, 10:54
Oglądam i jestem wielkim fanem. Książek nie czytałem , słuchałem dwóch pierwszych jako audiobook'a i były bardzo dobre. Obecnie czekam na kolejny sezon i liczę że Martin skończy pisać kolejną część przed pojawieniem się nowego sezonu.

madfrankx
11-28-2016, 13:32
Ja na początku oglądnęłam tylko dwa odcinki i jakoś mnie to nie wciągnęło. Ale później mój chłopak strasznie chciał ją obejrzeć i się skusiłam. No i teraz już oficjalnie zaraziłam się tym bakcylem ;)

annowak
11-28-2016, 14:09
Ten serial to po prostu władza, seks i wulgaryzmy. Według mnie szkoda czasu na oglądania tego serialu.

MajaL
11-28-2016, 16:25
Ja niestety albo stety nie oglądałam. Żadnego odcinka :) Ale słyszałam podIeline opinie na temat tego serialu.

moniek
12-02-2016, 21:57
Najpierw chciałam przeczytać książki, ale po kilkudziesięciu stronach odpadłam. Styl Martina strasznie mi się nie podoba, nie wiem jak wygląda to w przekładzie, mam nadzieję, że lepiej. A czytać zaczęłam, bo podobały się zapowiedzi kolejnych odcinków.

w.bylinski@yahoo.com
10-30-2017, 14:55
Trzeba przyznać że nieźle oddane postacie z książki przez aktorów i świetnie nakręcony, z rozmachem filmowym.

mgolecki
10-30-2017, 21:11
Serial zawodzi odkąd producenci muszą sami wymyślać fabułę, a nie posiłkować się twórczością R.R. Martina, ale i tak jest bardzo solidny.

ala.podsiadly
11-01-2017, 12:29
Ulubiony serial na daną chwilę :). Oglądam zawsze na bieżąco. Tylko trzeba czekać rok na nowy sezon :(

martagiedrys
12-15-2017, 18:03
Długo broniłam się przed obejrzeniem serialu, ale aktualnie jest jednym z moich ulubionych. Dopiero później sięgnęłam po książki, które okazały się trochę trudniejsze do przebrnięcia. Moim zdaniem pominięcie niektórych wątków w serialu było dobrą decyzją. Chociaż ostatni sezon odrobinę mnie rozczarował.

Eernesst
12-16-2017, 12:23
Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do Gry o Tron. Jak dla mnie jest pełno lepszych seriali.

olapisarek
12-16-2017, 12:50
Oczywiście, że oglądam. Jeden z moich ulubionych seriali. Chociaż od czasu, kiedy serial doszedł do punktu, gdzie wyczerpał historię opisaną w książkach, stał się troszkę nudniejszy i bardziej przewidywalny. Już nie zaskakuje śmiercią głównych bohaterów w momencie, kiedy można by się tego najmniej spodziewać. Nie chcę spoilerować, ale w ostatnim sezonie rozbawiło mnie, że Jon z drużyną, mimo że byli otoczeni przez armie nocnych wędrowców, wyszli z tego cało.

valiumpix
07-08-2018, 23:11
Serial nawet fajny, ale kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy za nim szaleją :confused:

Harry96
07-08-2018, 23:20
Serial nawet fajny, ale kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy za nim szaleją :confused:

Ja nie rozumiem jak można szaleć za jakimkolwiek serialem. Jest mnóstwo dobrych seriali, ale to tylko rozrywka. Docenianie seriali, oglądanie i dzielenie się odczuciami jest w porządku, ale gdy zaczynasz denerwować się jak ktoś mówi, że twój ulubiony serial jest marny, to wiedz, że coś się dzieje :D

PaulinaHoppe
07-09-2018, 00:01
Kiedy serial wchodził byłam na bieżąco, po jakimś czasie, około trzeciego sezonu, mi się znudził. Nie obejrzałam go do końca, ale chciałabym kiedyś do tego wrócić.

ulla110
07-09-2018, 01:49
To był przez kilka lat mój ulubiony serial. Po paru sezonach przeczytałam wszystkie książki, które też były świetne. Ostatnie dwa lub trzy sezony jakoś tak nie wzbudzudziły we mnie takiego zachwytu i ekscytacji jak te pierwsze, ale i tak były świetne.

sc0tt48
07-09-2018, 10:56
Oglądam, jestem na bieżąco. Aktualnie czekam na nowy sezon.

Lemurek84
07-09-2018, 11:44
Pomimo tego, iż preferuję sagę w formie książkowej skusiłam się na oglądanie serialu z obawy, iż Martin zwyczajnie nie dożyje końca tej historii- wielowątkowość tutaj jest wręcz porażająca a im dalej w las tym bardziej złożona fabuła rokująca na kolejne dziesiątki tomów. serial jeden z lepszych jakie oglądałam, a odzwierciedlenie głównych postaci genialne. Uwaga- serial już na poziomie ,,Nawałnicy mieczy'' dość pokaźnie przeinacza fabułę książki.

AdiMil
07-09-2018, 12:18
Obejrzałem cały serial i przeczytałem sagę i o ile pierwsze sezony były naprawdę wierne książkom, to im dalej tym z tym gorzej. Nie zmienia to faktu, że moimi ulubionymi sezonami są 4 i 6 :D
Na 7 sezonie troszkę się zawiodłem, ale on też miał swoje świetne momenty, więc z niecierpliwością czekam na finał tej historii, by sprawdzić które z moich przewidywań okażą się słuszne ^^

oligar
07-09-2018, 13:07
Jeżeli chodzi o mnie, długo nie mogłam się przekonać do tego serialu i zaczęłam oglądać dosyć późno, jak już 5 sezon był emitowany w TV i również na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona. Ale z każdym odcinkiem coraz bardziej zyskał moją sympatię i stał się moim ulubionym serialem :) Fabuła, aktorzy, efekty specjalne - to jest oczywiste, ale również język. Próbując oglądać odcinki po angielsku, moje słownictwo bardzo się wzbogaciło. Dlatego polecam gorąco również w celu szlifowania języka angielskiego.

Cylek
07-09-2018, 14:14
Bardzo dobry serial ale nie polecam tzw. "binge watching". Wtedy traci się dużo szczegółów i mniej zapamiętuje.

Magdalena13
07-09-2018, 19:25
Świetny serial. Moja przygoda z nim zaczęła się w 2013, kiedy wyszedł 3 sezon, a wszystko przez to, że dużo osób o nim mówiło. Wzięłam się za oglądanie i nie mogłam się oderwać. I teraz czekam na 8 sezon. :D

moczulskap
09-21-2018, 12:53
Kiedyś oglądałam, ale po pierwszym sezonie jakoś straciłam zainteresowanie i od tamtego czasu nie mogę się z powrotem wciągnąć :(

Mateusz95
09-21-2018, 13:55
Serial zacząłem trochę przypadkiem oglądać rok temu gdy na HBO leciała seria powtórek Gry od pierwszego sezonu no i bardzo mi się spodobała. Bardzo fajne jest to że rzeczywistość przedstawiona w nim jest "pełnokrwista" (szczególnie w pierwszych sezonach).

izabelapoz
09-22-2018, 17:06
Oglądałam kilka sezonów. Pierwszy był świetny, m.in dlatego, że byli w nim pozytywni bohaterowie... Niestety każdy kolejny coraz mniej mi się podobał. Miałam wrażenie, że akcja zaczyna się rozciągać i jest coraz więcej bezsensownej brutalności. Dlatego przestałam oglądać ten serial i nie zamierzam do niego już wracać :) Nie rozumiem trochę tych wszystkich zachwytów :D Choć przyznaję, że strony wizualnej jest on bardzo dobrze dopracowany, co widać na przykład w scenach walk.

ave
09-22-2018, 17:13
Nie oglądałam, ale czytając Wasze posty to muszę to zdecydowanie nadrobić.

Adasinio
09-23-2018, 12:34
Serial zacząłem oglądać dość dawno, ale naprawdę mnie wkręcił. Serial jest świetny, a staje się jeszcze lepszy, gdy ma się znajomych z którymi można go oglądać a po obejrzeniu dyskutować. O książkach nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałem jeszcze dobrej okazji się z nimi zapoznać, ale raczej spotyka się pozytywne opinie o nich.

WhiskeyJack
09-23-2018, 22:40
Ogólnie niezły, ale na pewno słabszy w porównaniu do książek, nie ma tego napięcia, które odczuwało się podczas czytania, poza tym obsada w przypadku niektórych postaci nie najlepsza no i im dalej tym mniej w tym wszystkim oryginalnej historii.

cassie97
09-24-2018, 09:46
Po namowie znajomych obejrzałam pierwsze 4 odcinki. Serial dobry, ale mnie osobiście nie zachwycił. Myślę, że raczej nie wrócę do oglądania go.

AgaDu
10-03-2018, 17:50
Oglądam i należy do moich ulubionych seriali. Książek nie czytałam i zastanawiam się czy warto, ponieważ serial jest już w opowieści dalej niż książki...:confused:

mw123
10-03-2018, 21:05
Zachęcona przez znajomych, zaczęłam oglądać, jednak dotarłam tylko do połowy 3 sezonu. Serialowi nie mam nic do zarzucenia, mi nie przypadł aż tak do gustu.

EPinkiewicz
10-03-2018, 23:02
Obejrzałam pierwsze 4 sezony, na początku podobał mi się bardzo, później nieco mi się znudził. Próbowałam też czytać książki, ale dotrwałam jedynie do końca pierwszej. Według mnie jest to jedna z tych nielicznych sytuacji, gdzie adaptacja filowa/serialowa jest lepsza od książkowego oryginału.

bchlopecki
11-04-2018, 13:03
Oglądam serial, niesamowicie mnie wciągnął, chociaż w ostatnim sezonie twórcy trochę obniżyli loty.

mlebkowska
11-05-2018, 01:03
Oglądałam serial i czytałam książki. Są inne, szczególnie 'rozjeżdżają się' z biegiem akcji, ale szczerze polecam obydwa :)

woloszek
01-13-2019, 19:40
Oglądam. Z sezonu na sezon robi sie coraz słabszy, ale nadal jestem bardzo ciekawa zakończenia i nię mogę się doczekać ostatniego sezonu. Książek nie czytałam przyznam.

Aniti
01-13-2019, 22:14
Ten serial to życie. Przefantastyczny. Właśnie oglądam wszystko po raz drugi, nie mogę się doczekać 8 sezonu! :D

yana7992
01-27-2019, 16:51
Podziwiam wyobraźnię G. Martina, wykreował cały świat. Wierzę w to, co się dzieje na ekranie, a to jest najważniejsza cecha jakiegokolwiek serialu czy filmu.:)

agierszewska
01-27-2019, 17:31
Obejrzałam pierwszy sezon. Mnie nie urzekł. Słyszałam opinie, że pierwszy sezon był ponoć nudny i nieciekawy, ale jeśli się przebrnie przez pierwszy sezon to potem akcja robi się coraz ciekawsza i nie można się odkleić od ekranu.

Foviful
01-27-2019, 17:37
Oglądałam wszystkie sezony i czekam tylko, aż wyjdzie nowy. Lubię takie klimaty, gdzie są smoki i wielkie bitwy.

datryba
01-28-2019, 07:53
Byłem bardzo sceptyczny na początku, wzbraniałem się przed oglądaniem, a kiedy już zacząłem, to całkowicie się wciągnąłem. Teraz czekam tylko na nowy sezon.

PAWKUL
01-29-2019, 19:09
Widziałem wszystkie sezony. Do czwartego włącznie byłem zafascynowany, przeczytałem książki i czar trochę prysł. Serial jest zdecydowanie zubożony, a niektóre postaci po prostu o wiele gorsze i spłycone. Im dalej w las i mniej tekstu źródłowego, tym gorzej. Choć trzeba przyznać, że 7 sezon był dość efektowny i jednak trochę na ten ostatni czekam. ;)

magdamic
02-10-2019, 21:59
Jestem wielką fanką serialu. Swoją przygodę z nim rozpoczęłam dość późno ponieważ po publikacji całego 6 sezony. Wszystkie odcinki obejrzałam w około 1-2 tygodnie i z niecierpliwością czekałam na kolejne. W szczególności mi się podobają inspiracje historyczne serialu (Śmierć na „tronie”,Purpurowe gody czy Śmierć na polowaniu). Produkcję uważam również za udaną pod względem kostiumów, muzyki lub doboru aktorów.

nliszewska
02-17-2019, 16:33
Uwielbiam, choć po pierwszym odcinku nie byłam przekonana. Natomiast ostatni sezon beznadziejny i mam nadzieję, że Danka wyjdzie nogami do przodu z ósmego sezonu.

wladek
02-17-2019, 20:12
warto zwrocic rowniez uwage na muzyke. Moim skromnym zdaniem bardzo dopasowana i zawsze trzyma wysoki poziom.

Belphegius
02-17-2019, 22:06
Ja osobiście nie mogę się doczekać nowego sezonu, ale trochę mi przykro, że to już koniec !

wladek
02-19-2019, 19:25
Ja mam nieodparte wrazenie, ze jeszcze zginie jakis Star. Ciekawe ktory.