PDA

View Full Version : Tłumacz z języka angielskiego - zawód z przyszłością?


pweronika
08-09-2011, 10:49
W ofercie biur tłumaczeń język angielski jest wciąż jednym z najbardziej popularnych. Jednak na chwilę obecną niemal każdy Polak od najmłodszych lat uczy się tego języka. Czy może to oznaczać, że za kilka lub kilkanaście lat tłumacze z angielskiego nie będą potrzebni?

BlueMoon
08-09-2011, 12:40
Nie wydaje mi się, żeby tłumacze angielskiego mieli odejść w zapomnienie.;) Owszem, większość ludzi będzie się w miarę sprawnie komunikować w sprawach codziennych lub kontaktach służbowych, ale nadal będą potrzebni tłumacze przysięgli do tłumaczenia różnych dokumentów. Także filmy anglojęzyczne muszą być przetłumaczone - ktoś musi opracować napisy czy dubbing, nie wspominając o tekście dla lektora w telewizji. Ktoś będzie też tłumaczył wszelkiego rodzaju książki - od literatury pięknej po poradniki. To samo dotyczy programów komputerowych czy interfejsów użytkownika różnych urządzeń mobilnych.

iammartha
12-04-2013, 13:05
Myślę, że tłumacze są potrzebni, nawet z takiego języka jak 'popularny' angielski. Oczywiście, dobrze jest się zabezpieczyć innymi studiami, albo językiem, ale jeżeli dobrze się poszuka to praca zawsze się znajdzie. Teraz na każdym polu jest tak samo - wszędzie chcą ludzi, którzy znają więcej języków czy ich zainteresowania są rozbudowane na różne pola.