PDA

View Full Version : Ogłoszenia na Allegro?

Kati
08-14-2011, 14:23
Witam wszystkich.
Ostatnio spotkałam się z nowym dla mnie zjawiskiem, a właściwie metodą pozyskiwania klientów. Jest nią korzystanie z serwisu aukcyjnego Allegro. Byłam dosyć zaskoczona tym faktem, bo sprzedawanie usług nie jest głównym zadaniem Allegro. Nie będę zamieszczać linków do aukcji, bo i tak szybko staną się nieaktualne, poza tym nie chcę zostać oskarżona o reklamę ;) ale każdy może sam sprawdzić tego typu ogłoszenia wpisując w wyszukiwarkę allegrową "tłumacz". Co myślicie o takiej formie ogłoszania swoich usług? Podobno jest ona bardzo efektywna, czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

Hija
08-14-2011, 14:42
Hmm...

Z jednej strony jest to nowa forma dotarcia do klientów, jednak z drugiej ma to posmak handlu własną osobą. Osobiście nie korzystałabym z Allegro, jeśli mam się już ogłaszać wolę zwykłe portale ogłoszeniowe (jest ich od zatrzęsienia) lub prasę.

gohbor
10-13-2012, 01:25
Witam wszystkich.
Ostatnio spotkałam się z nowym dla mnie zjawiskiem, a właściwie metodą pozyskiwania klientów. Jest nią korzystanie z serwisu aukcyjnego Allegro. Byłam dosyć zaskoczona tym faktem, bo sprzedawanie usług nie jest głównym zadaniem Allegro. Nie będę zamieszczać linków do aukcji, bo i tak szybko staną się nieaktualne, poza tym nie chcę zostać oskarżona o reklamę ;) ale każdy może sam sprawdzić tego typu ogłoszenia wpisując w wyszukiwarkę allegrową "tłumacz". Co myślicie o takiej formie ogłoszania swoich usług? Podobno jest ona bardzo efektywna, czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

Ale numer, nie wpadłabym na taki pomysł promowania swoich usług... Też jestem ciekawa czy jest tutaj ktoś, kto ten sposób wypróbował?

hubriss
10-13-2012, 15:03
Allegro jest bardzo specyficznym miejscem do reklamowania/ ogloszania wlasnych uslug. Z mojego doswiadczenia wynika, iz kazdy chce placic tam za wszystko przyslowiowy grosz, wiec jesli komus zalezy na zdobywaniu doswiadczenia, kontaktow, referencji itp., to jak najbardziej. Ale jesli glowna motywacja jest zarobek, to warto szukac szczescia gdzie indzie.j

Bartosz Jarmuż
10-13-2012, 16:50
Z doświadczenia wiem, że nie warto. Wystawienie aukcji w kategorii usługi kosztuje minimum 9 zł (nie wiem jak z prowizją, ponieważ żadnego tłumaczenia nie sprzedałem ;-) ).

Przez oferty typu 10 zł za stronę (niekiedy drobnym drukiem że 1000 znaków) i tak dalej, godziwego zarobku z tego nie będzie. Ludzie oferują tam tak niskie ceny, że nie ma sensu konkurować. Chyba, że może przysięgłe...

ainah
10-13-2012, 17:35
Też całkiem niedawno dowiedziałam się o tego typu praktykach na Allegro od koleżanki, która jest korektorem i wystawia swoje usługi. Przez moment też się nad tym zastanawiałam, aby promować swoje tłumaczenia na portalu, ale mimo wszystko mam opory. Jest tam spora konkurencja, a stawki dość niskie.

lena1666
10-16-2012, 16:48
A czego się spodziewaliście po allegro?Aukcje z reguły są po to żeby kupić jak najtaniej.

Bartosz Jarmuż
10-16-2012, 22:34
Wcale nie - z drugiej strony, są po to, żeby sprzedać jak najkorzystniej.

Na przykład, zamiast sprzedać stary telefon do komisu i dać zarobić pośrednikowi wolę go puścić na Allegro:)

KatsiarynaL
10-21-2012, 02:32
Nigdy bym nawet o Allegro nie pomyślała, przecież istnieja specjalne portale, gdzie są przeprowadzane tego typu aukcje. Chociaż, ciekawy pomysł

bo2joan
10-25-2012, 22:31
Zastanawiam się, czy dawanie takich ogłoszeń na Allegro i innych portalach aukcyjnych nie jest lekką przesadą. Zdecydowanie bardziej można chyba zaufać tłumaczom reklamującym się na własnych stronach w sieci, portalach ogłoszeniowych czy na forach.

marta osses
11-11-2012, 12:03
Uważam, że stawki jakie są podane na Allegro są uwłaczające, jak już ktoś wcześniej napisał, nikt kto ceni swoją pracę nie sprzeda się za stawki Allegro!!

Paulina_K
11-11-2012, 20:19
Ja sama jako klient nie skorzystałabym z allegro. Bałabym się o jakość tłumaczeń.

KarolinaR
11-11-2012, 20:54
Ja także jak większość nie chciałabym zlecić tłumaczenia Allegro. Po pierwsze wątpliwa byłaby jakość tłumaczenia, a i ceny są wygórowane.

aleksandrae
11-11-2012, 21:04
Hmm ciekawy post. Nie wiedziałam o tym że jest możliwość wystawiania usług na allegro np tłumaczenia dokumentów z jednej strony wydaje się to być ciekawa alternatywa z drugiej strony co jeśli tłumacz reklamujący się na allegro ma zero doświadczenia i zrobi je maszynowo na odczepkę = strata czasu i pieniędzy a w tym czasie można by samemu popracować i zrobić całkiem przyzwoite tłumaczenie

Milady
12-10-2012, 15:02
Ryzyko jak wszędzie. Dopiero po sprawdzeniu pracy można się przekonać co się dostało. A że reklamują się na Allegro to tylko znak, że szukają nowych sposobów na wybicie się.

Pest
12-10-2012, 16:36
Niestety na allegro kazdy moze wystawic aukcje i sie "reklamowac" :) .

beata_it
12-10-2012, 18:49
Zgadzam się z większością, również bałabym się skorzystać z usług tłumacza, który "reklamuje się" na Allegro. Wiem, że w pozyskiwaniu klientów wszystkie chwyty dozwolone, ale taka forma wydaje mi się nieco niewłaściwa.

blynx
03-18-2013, 14:11
Ja się często spotykam z ogłoszeniami tłumaczy na Gumtree. Ja na razie tłumaczę tylko dzięki znajomym, bo polecają mnie innym znajomych pocztą pantoflową

Redd
03-22-2013, 16:51
Zgadzam się sprawa z tłumaczeniami na allegro to sprawa co najmniej dziwna. Ja sam nigdy nie zgodziłbym się tłumaczyć za 10 zł od strony tekst IT czy inny który nie raz potrafi namieszać w głowię i zadać sporo trudu.

Po za tym część z tych osób ma komentarze od użytkowników z ilością komentarzy 20-50-100 maksymalnie przez co śmiem twierdzić, że nie raz i nie dwa były one nabijane przez znajomych "tłumacza"

tłumaczęzadwóch
04-15-2013, 00:04
Jeszcze nigdy z takim czymś się nie spotkałam, ale dzięki za news'a, może w przyszłości skorzystam :D A tak na poważnie, myślę, że to dobry sposób na pozyskiwanie klientów. Ludzie na pewno częściej zaglądają na Allegro, niż na jakikolwiek inny portal tego typu. Chociaż z jednej strony nie wiem, czy dużo osób jest świadomych, że takie rzeczy na Allegro można znaleźć. Ja jak do tej pory próbowałam się ogłaszać na różnego rodzaju portalach typu Tablica.pl, czy innych, ale niestety bez większego skutku :(

aiiiya
04-15-2013, 08:47
dokładnie, ja też bardzo zaufałabym komuś kto dodał po prostu ogłoszenie informujące na portalu ogłoszeniowym (http://sprzedajemy.pl) niż komuś kto postanawia swoją własną pracę wystawić na aukcji, bo to już lekka przesada, z resztą faktycznie będąc tłumaczem i chcąc dotrzeć do profesjonalnych odbiorców, czyli firm i instytucji lepiej zainwestować we własne www

Wilma
05-06-2013, 10:27
Staram się unikać portali, na których najważniejszym, jeśli nie jedynym kryterium wyboru usługi jest cena. Tanio prawie nigdy nie równa się dobrze.

marta2708
05-13-2013, 12:26
nie wiem, czy to profesjonalne, żeby ogłaszać się jako tłumacz na takich portalach, jak Allegro. Jeśli ktoś szuka dobrego tłumacza, Allegro to pewnie ostatnie miejsce, do którego zajrzy-wydaje mi się, że jednak portale tłumaczeniowe czy własna strona internetowa to lepszy pomysł :)

sylkur
05-15-2013, 16:05
Jest to po prostu sprzedaż własnych usług po jak najniższej cenie.

Winter90
05-20-2013, 12:23
Jest to na pewno coś nowego.
Cóż, wydaje mi się że potencjalny tłumacz chce korzystać z każdej możliwej formy dodarcia do klienta i dlatego również decyduje się na Allegro.
Skoro jest zainteresowanie taki aukcjami, to dlaczego nie??

kasia1989
06-10-2013, 00:12
Myslę, że czasem takie pomysły nas zaskakują, a po jakimś czasie przejdą do porządku dziennego i nikt się juz nie będzie dziwił. Z wieloma sprawami juz tak było:)