PDA

View Full Version : Pomoce naukowe dla lektorów rosyjskiego

Nadia26
07-10-2012, 06:56
[B]Proszę o radę!!!!Zaczynam pracę jako lektor języka rosyjskiego,to moja pierwsza praca w tym zawodzie nie miałam doświadczenia w prowadzeniu zajęć,nigdy nie dawałam korepetycji i nie mam bladego pojęcia od czego zacząć????Chciałabym kupić jakąś książke która poprowadzi mnie i i która będzie stopniowo pomagała mi uczyć kogoś.Nadzieja tylko na was...:o

bohemia
07-10-2012, 10:45
Chodzi Ci o konkretny podręcznik czy książkę metodyczną?

molym
07-10-2012, 17:50
spróbuj poszukać w bibliotece półkę z podręcznikami do nauki języka rosyjskiego dla obcokrajowców, na pewno coś ciekawego się znajdzie

MaLaRTa
07-11-2012, 15:40
a jak już wybierzesz książkę z bogatego księgozbioru biblioteki lub księgarni, spróbuj wyszukać czegoś fajnego w sieci, co będzie związane z tematem lekcji (słownictwo, gramatyka). poszukaj też w swoich starych materiałach, z których się uczyłaś, może coś Cię zainspiruje.

warto urozmaicać zajęcia, zachęcać w ten sposób do nauki, bo nie ma nic gorszego od nudnych, monotonnych zajęć :)

pajakm1990
07-11-2012, 18:33
Hmm... wybór książki zalezy od poziomu Twoich uczniów. Osobiście korzystam z zasobów internetu i podręczników do nauki języka rosyjskiego oraz ze skryptów do praktycznej nauki języka rosyjskiego (wyd. Uniwersytetu Opolskiego). Zebrane informację "łączę" w Prezi. Nauka przez prezentacja jest ciekawa i korzystniejsza dla ucznia i nauczyciela.

Nadia26
07-12-2012, 21:47
Nie,nie o takie mi chodzi-jestem native speaker nie uczyłam się ego języka znam go od urodzenia...Chodzi mi o taki kurs, co za czym po kolei-od czego zacząć nauczać jakieś cwiczenia przykłady...taki przewodnik..Oczywiście będe takie lekcje -yroku wzbogacać...ale coś na początek by się przydało

bohemia
07-26-2012, 20:49
Zakup podręcznik dla początkujących + książkę nauczyciela do niej - tam będziesz miała konspekty zajęć opracowane + będziesz je mogła uzupełniać o swoje pomysły.

Uważam, że podręcznik jest konieczny jeżeli nigdy nie uczyłaś, bo to on Ci "porządkuje" co kiedy i po czym wprowadzać.

izabela888
04-07-2014, 13:53
" Nauczanie języka rosyjskiego w klasach I- II szkół średnich", H. Dąbrowska i M. Zybert, Warszawa 1990.
" Nauczanie języka rosyjskiego w klasach III- IV szkół średnich", H. Dąbrowska i M. Zybert, Warszawa 1990.