PDA

View Full Version : Tłumaczenia ustne - pierwsze zlecenia

justynian
06-30-2012, 03:20
Gdzie Waszym zdaniem można szukać zleceń na tłumaczenie ustne? W końcu nie wszystkich przyjmą instytucje europejskie. Jak się sprawdzają biura tłumaczeń jako źródła tego typu zleceń?

Sziri
07-01-2012, 11:02
Ja swoje pierwsze kroki w tlumaczeniach ustnych stawialam po prostu sama wyszukujac oferty, wysylajac CV i tak krok po kroku troche sie tego nazbieralo :-)

cervenec
08-12-2012, 22:03
Ja miałam okazję poćwiczyć ustne tłumaczenia dopiero w pracy, dokładniej na zagranicznych targach... Podczas studiów niestety nie było właściwie żadnych zajęć z przekładu ustnego. Bywa ciężko, zwłaszcza przy tłumaczeniu z jednego j. obcego na drugi obcy...

paweltutka
08-12-2012, 23:22
Wydaje mi się, że właśnie najlepiej wysyłać CV do różnych firm + szukać takich zleceń na stronach proz.com. Inne pomysły na razie do głowy mi nie przychodzą.

M.Burdzy
08-12-2012, 23:30
wysyłać Cv, chodzić po biurach - zwyczajnie sprzedawać siebie i swoje umiejętności ;)

Agapu
08-13-2012, 00:20
pomocny może być oczywiście internet. Poza poszukiwaniem ofert można jeszcze pomyśleć o "zareklamowaniu" siebie na różnych portalach czy to społecznościowych czy z ofertami pracy (czasem mają działy typu "oferuję" czy coś podobnego). Trzeba zrobić samemu sobie reklamę i pokazać się w sieci.

Można też próbować w firmach które współpracują z zagranicznymi kontrahentami. Czasem potrzebują kogoś na spotkanie lub na wyjazd na targi za granicę i mogą zdecydować się wziąć kogoś jeszcze nie doświadczonego ale za niewygórowaną kwotę (zwłaszcza mniejsze firmy).