PDA

View Full Version : Linux - słowniki komputerowe z nim kompatybilne

Jula522
06-29-2012, 07:57
Witam,
pracuję obecnie na systemie linux (wcześniej na Windowsie z którym nie było problemu jeśli chodzi o instalację słowników komputerowych) i szukam dobrego słownika anglojęzycznego. Może mi ktoś jakiś polecić? wcześniej korzystałam z Wielkieggo słownika PWN-OXford, niestety na linuxie nie mogę go zainstalować... z góry dziękuję za pomoc:)

bartoszf
07-02-2012, 08:27
Na upartego możesz na linuksie odpalić PWN-Oxford. Zależy jaka dystrybucja, ale kiedyś ściągnąłem programy Ydpdict i Kydpdict, wystarczało podmienić pliki słownikowe (trzeba było miec zainstalowane na windowsie).
Co do innych słowników, to wiem że jednojęzyczny Longman instaluje się natywnie na linuksie, ale nie wiem czy to jest potrzebne, ewentualnie przy weryfikacji słownictwa.
A próbowałeś pod wine?

Ickam
07-03-2012, 14:37
Witam,
pracuję obecnie na systemie linux (wcześniej na Windowsie z którym nie było problemu jeśli chodzi o instalację słowników komputerowych) i szukam dobrego słownika anglojęzycznego. Może mi ktoś jakiś polecić? wcześniej korzystałam z Wielkieggo słownika PWN-OXford, niestety na linuxie nie mogę go zainstalować... z góry dziękuję za pomoc:)

Słownik o którym piszesz da się uruchomić natywnie na linuksie. Wymaga to, co prawda, odrobiny zabawy, ale na forum ubuntu jest to w miarę klarownie wyjaśnione (http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=152&t=135411&p=786091&hilit=pwn+oxford#p786091). Gdybyś miał jakieś pytania, postaram się pomóc, aczkolwiek ja sam w linuksie raczkuję. Jeśli jednak na Twojej dystrybucji da się zainstalować stardicta, to wszystko powinno się udać.

Avetrus
03-09-2014, 18:19
Ja mogę dodać, że jeżeli ktoś chciałby zainstalować komputerową wersję Longman Dictionary of Contemporary English 5 na Linuxie to jest to dosyć proste pomimo lakonicznej instrukcji dodanej do płyty DVD. Zależne jest to oczywiście od dystrybucji, ale cokolwiek opartego na Ubuntu pozwoli na bezstresową instalację.

Zakładam, że Cambridge Advanced Learner's Dictionary jest podobny w instalacji, bo o ile kojarzę to programy są do siebie podobne.