PDA

View Full Version : Kino bliskowschodnie

alleris
02-11-2012, 15:49
Co polecacie? Co sądzicie o specyfice kina bliskowschodniego?

Osobiście uwielbiam irańskie kino i nie mogę się doczekać, kiedy obejrzę "Rozstanie"!

Paszczynska
02-11-2012, 15:53
polecam Paradise now.

Pralinka
02-11-2012, 22:17
Co polecacie? Co sądzicie o specyfice kina bliskowschodniego?

Osobiście uwielbiam irańskie kino i nie mogę się doczekać, kiedy obejrzę "Rozstanie"!

"Rozstanie" oglądałam całkiem niedawno, świetny film i na pewno kiedyś jeszcze do niego wrócę! :)

polecam "Co wiesz o Elly?"

alqamar
02-12-2012, 19:27
Potwierdzam, "Rozstanie" to bardzo dobre kino. Tak samo jak "Co wiesz o Elly?" do samego końca trzyma w napięciu. Z lekkich polecam już osławione "Sukkar banaat".
Można też sięgnąć po "Ajami", "Kapitan Abu Raed" "Turtles Can Fly" czy "Czas pijanych koni".
Izraelskie kino też jest warte uwagi, polecam "Bańkę mydlaną", "Or" czy dość znane "Oczy szeroko otwarte"

Paszczynska
02-20-2012, 10:54
Potwierdzam, "Rozstanie" to bardzo dobre kino. Tak samo jak "Co wiesz o Elly?" do samego końca trzyma w napięciu. Z lekkich polecam już osławione "Sukkar banaat".
Można też sięgnąć po "Ajami", "Kapitan Abu Raed" "Turtles Can Fly" czy "Czas pijanych koni".
Izraelskie kino też jest warte uwagi, polecam "Bańkę mydlaną", "Or" czy dość znane "Oczy szeroko otwarte"

sukkar banat albo caramel.
bardzo interesujący film. alqamar, dzieki za tytuły, ja jestem troche do tyłu ale teraz na pewno to nadrobię!

ciechorka
02-27-2012, 12:05
Polecam "Nikt nie rozumie perskich kotów". Ogólnie irańskie kino sprawia, że mam ochotę natychmiast się pakować i tam jechać!!! Nie wiem jak oni to robią!

alqamar
04-01-2012, 17:46
Może zainteresuje Was nowy film Nadine Labaki (m.in. Sukkar banat) pt. Dokąd teraz? Zaczynają go grać w polskich kinach już od tego tygodnia.

marianna lea
04-09-2012, 13:35
Uwielbiam kino irańskie, sporo go było w zeszłym roku na festiwalu Transatlantyk w Poznaniu. Polecam ostatni film Jafara Panahiego This is not a film" - dokument o tym, jak reżyser przebywa w areszcie domowym (Panahiego skazano na 6 lat więzienia a na 20 lat zakazano mu robić filmy).

mariajeser
12-06-2012, 21:09
Ja polecam komiks "Persepolis", jak zarówno film oparty na tymże komiksie.

jappko
12-10-2012, 19:01
"karmel" - klimat filmu mnie rozczuił, rozłożył na łopatki. pewne "ale" są, ale ogólnie polecam, jak najbardziej

sylwiaaiwlys
12-15-2012, 22:45
A oglądał ktoś "Dokąd teraz?"? jestem ciekawa opinii, bo chciałabym obejrzeć, a nie wiem czy warto.
Poza tym polecam film "Liban" traktujący o pierwszej wojnie libańskiej.

kwaidan
12-23-2012, 19:32
Także polecam Persepolis zwłaszcza, sytuacja głównej bohaterki, która stoi tak jakby na granicy dwóch odmiennych światów: arabskiego i zachodniego.:)

magbla2516
08-09-2015, 18:36
Kino libańskie jest całkiem dobre, a także palestyńskie. Polecam.