PDA

View Full Version : Stypendium w Tunisie

alqamar
01-15-2012, 00:03
Witam!
Czy na forum są osoby, które były na wakacyjnym stypendium/kursie językowym w Tunisie oferowanym przez BUWiWM? Jeśli tak, moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami? Na co trzeba się przygotować itp itd. Innymi słowy, co warto wiedzieć przed wyjazdem :)

Paszczynska
01-15-2012, 11:56
:) Byłam w Tunisie na stypendium minionego lata.
Na początku byłam przekonana, że za wiele się nie nauczę, m.in przez wszechobecny francuski, no a poziom nie będzie najlepszy.
Teraz jestem gotowa to wszystko odszczekać heh
Pierwszego dnia pisze się test, który kwalifikuje do grupy. Dostałam się na 5z 6poziomów. Zajęcia odbywały się od 8do13 w dwóch blokach-jeden blok to słuchanie i mówienie z jednym nauczycielem, a z drugim była gramatyka i pisanie. Bardzo dużo sie nauczyłam. Zajęcia prowadzone były bardzo dobrze, a nauczyciele profesjonalnie podchodzili do swoich obowiązków. Jak była mowa o wyjsciu na kawe-to tylko po zajęciach.Miedzy lekcjami w kazdym z blokow byly 5minutowe przerwy. Sale wyposazone w telewizor i przede wszystkim klimatyzacje. Upal był masakryczny;) Mieszkalam w akademiku w dzielnicy Mutuellville, jakies 25min piechota od instytutu ale mozna tez mieszkac w centrum tylko nie wiem czy ten w centrum czasem nie jest tylko dla kobiet. chciałabym tam wrócić skonczyc 6poziom, po ktorym mozna otrzymac uznawany na swiecie certyfikat. polecam gorąco!!!!!

Ja nastawiałam się na naukę. Wzięłam ze sobą tylko słownik, żadnych innych książek nie brałam i w sumie nie przydały się z praktycznych info to nie polecam lecice na lotnisko Enfidha. Pozno dostalam info, że dostałam stypendium i szukałam taniego lotu, sądziłam, że jakieś autobusy stamtąd są, a skończyło się na tym, że do Tunisu dostałam, się tylko dzięki życzliwości Tunezyjczyków, i rezydentom polskich biur podrózy. Loty do Tunisy były drogie, może więc promem do Tunisu najlepiej.

alqamar
01-15-2012, 14:27
Dzięki za odpowiedź! Rozwiałaś moje wszelkie wątpliwości, teraz pozostaje mi tylko złożenie papierów na uczelni :) Chciałem jeszcze tylko zapytać czy jakiś dokument potwierdzający nasze uczestnictwo dostajemy TYLKO po 6, ostatnim poziomie? A i jeszcze jedna rzecz, buwiwm podaje że to kurs na lipiec i sierpień, ale nie wiem czy to znaczy, że jest to kurs dwumiesieczny czy miesięczny w lipcu i sierpniu.

Paszczynska
01-15-2012, 16:27
Nie, po każdym poziomie dostajesz certyfikat, ale 6-ty to już ten końcowy.
ten kurs to miesięczny intensywny kurs języka, ale w roku akademickim tez zajęcia są jakbyś był zainteresowany. Ten intensywny w roku akademickim trwa 3 miesiące,ta sama liczba godzin dziennie.
jak byłam w lipcu to ten sierpniowy został odwołany. Różne powody były - mało chętnych-rewolucja, ramadan.. w sumie rewolucja trwała w lipcu tez ale było spokojnie,jedynie kilka demonstracji.

Arabistka
10-15-2012, 14:34
Dzięki za przydatne informacje!!! Sama myślałam o tym kursie, ale jeden z moich wykładowców mi to odradza właśnie ze względu na wszechobecny francuski, ale skoro twierdzisz że w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej to byc może się zdecyduję :)

Nilla
10-22-2012, 03:06
Ja też miałam okazję odbyć kurs wakacyjny w Instytucie Bourguiby. Podpisuję się pod wszystkim, co napisała Paszczynska. Nauka jest naprawdę intensywna, na zajęciach nie można posługiwać się innymi niż arabski językami. Materiały są ciekawe, a lektorzy to doświadczeni profesjonaliści. Jeśli tylko będziesz się systematycznie uczyć, z pewnością wiele wyniesiesz z tego kursu.

magbla2516
08-02-2015, 19:04
Ja nie byłam, ale były moje koleżanki z grupy. Ludzi bardzo sobie chwalą to stypendium. Można naprawdę podszkolić język i przy okazji dużo zwiedzić. Niestety w tym roku umowa nie zostałam przedłużona i stypendium się nie odbyło. W obecnej sytuacji w związku z zamachami prawdopodobnie długo się z powrotem nie pojawi..a szkoda :(