PDA

View Full Version : Praktyki/staż w Japonii?

Katrina
01-05-2012, 14:21
Znacie może jakieś programy umożliwiające wyjazd do Japonii na staż lub praktyki komuś z wykształceniem filologicznym? Wszystko co do tej pory znalazłam dotyczy się studentów/absolwentów uczelni technicznych. Może wiecie czy jest możliwość wyjazdu do Japonii jako au-pair?

usako
01-06-2012, 01:55
Wśród obcokrajowców popularne jest nauczanie angielskiego.
Na tej stronie możesz znaleźć ogłoszenia o taką(czasem są też innego rodzaju) pracę:
https://jobs.gaijinpot.com/
Jeżeli jednak byłby problem z wizą, to możesz zapisać się na jakiś najtańszy kurs japońskiego (min. 10 godzin tygodniowo) i dzięki temu otrzymasz wizę studencką, która umożliwiłaby Ci również pracę w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli nie martwisz się kosztami, Ambasada RP w Tokio organizuje bezpłatne praktyki. Ale zamiast tego, nie lepiej skorzystać z jendego z programów stypendialnych Ambasady Japonii? Chyba, że nie miałaś na myśli filologii japońskiej...

ewakie
01-06-2012, 12:10
Możesz spróbować wyjechać na praktyki z organizacji AIESEC. Ja za ich pośrednictwem wyjechałam do Indonezji i uczyłam tam angielskiego.

Katrina
01-15-2012, 23:28
Dziękuję za pomoc, zapoznam się z waszymi propozycjami i może znajdę coś dla siebie.

KostkaM
12-28-2012, 11:42
Czy na takie praktyki z AIESEC mogą wyjeżdżać też absolwenci? Ostatnio chciałam się zaangażować w ich organizację,ale podziękowali mi ze względu właśnie na zakończoną już edukację :(

Floreque
12-30-2012, 04:17
A jakaś praca/ staż związana z Japonią i językiem japońskim dla osoby z wykształceniem prawniczym? Słyszeliście coś może o tym?

zmroze
04-02-2013, 16:17
Czy na takie praktyki z AIESEC mogą wyjeżdżać też absolwenci? Ostatnio chciałam się zaangażować w ich organizację,ale podziękowali mi ze względu właśnie na zakończoną już edukację :(

Na stronie AIESEC jest napisane, że praktyki zagraniczne skierowane są do studentów ORAZ absolwentów. Możliwe, że nie możesz się zaangażować w działanie organizacji uniwersyteckiej jeśli jesteś absolwentką. Spróbuj się z nimi ponownie skontaktować, powodzenia!

zmroze
04-24-2013, 00:50
Z wyjazdów Aiesec mogą korzystać również absolwenci, do 2 lat od skończenia studiów.

nalla
05-07-2013, 12:53
Niezupełnie staż, ale jednak jakiś pomysł - warto zrobić certyfikat TEFL, i skorzystać z propozycji pracy nauczyciela angielskiego, które przeważnie są oferowane przez szkoły prowadzące kursy, także te online (np. teflexpress.co.uk ). Niestety nie mamy możliwości korzystania z programu JET, więc to jedno z lepszych rozwiązań zastępczych.
A dodatkowo polecam gorąco wolontariat w Japonii - można znaleźć projekt dopasowany do naszego wykształcenia i zainteresowań, ma się zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie, często także kieszonkowe. A doświadczenie i wrażenia są niewątpliwie wyjątkowe :) Można też podłapać lokalny dialekt ;)

landminecat
05-19-2013, 13:56
Ja również polecam wolontariat. Sama co prawda nie wyjechałam, ale wielu moich znajomych bardzo chwaliło sobie takie wyjazdy. Przy okazji można poznać fajnych ludzi, popracować i nauczyć się języka :)

oliwia
06-06-2013, 20:43
W ramach AIESEC do Japonii można pojechać tylko i wyłącznie będąc studentem, dokumentem wymaganym do wysłania do Urzędu Imigracyjnego jest m.in. zaświadczenie o byciu studentem. Znakomita większość krajów nie ma takich obostrzeń i spokojnie przyjmują na praktyki ludzi koło 30-tki. Jak jechałam na praktyki 4 lata temu, na szkoleniu AIESECowym byli ludzie nieco starsi niż większość uczestników, więc to chyba zależy od konkretnego komitetu. W każdym razie warto próbować, bo może się trafić naprawdę fajna oferta, jeśli nie w ramach samego AIESECa, to już podczas wyjazdu.