PDA

View Full Version : Czy istnieje dobry tłumacz?

aleksandra.antoniak
01-01-2010, 15:58
http://artykuly.com.pl/biznes-i-finanse/porady-praktyczne/czy-istnieje-dobry-tlumacz.html

Polecam ten artykuł :) '' Praca tłumacza ma ogromne znaczenie dla świata biznesu.'' moje ulubione zdanie :)

darkliquoredeyes
01-02-2010, 14:05
Cóż, jest to artykuł reklamowy typu presell page, zawiera w treści odnośnik do pewnego biura tłumaczeń i wiele słów kluczowych. Widać, że pisany był w naprędce, gdyż zawiera nielogiczne zwroty, np. "kierując się wyborem tłumacza" :confused: W google jest 80 tys. trafień na tę frazę, jednak nie wydaje mi się ona poprawna - chodzi chyba o to, że przy wyborze czegoś tam, należy się kierować tym, tym i tamtym.
Podobnie ich stronka - zawiera błędy ortograficzne, co o profesjonalnych tłumaczach najlepiej chyba nie świadczy.

rusałka
09-19-2011, 20:32
Czytając artykuł, przypomniałam sobie, że znam osoby, które nie ukończyły filologii, a zajmują się tłumaczeniem tekstów specjalistycznych z zakresu nauk ścisłych. Posiadają natomiast wykształcenie wyższe właśnie w ramach dziedziny tłumaczonych tekstów. Wnioskuję zatem, że filolog może pełnić lepiej funkcję korektora w tłumaczeniach tekstów specjalistycznych.

psotka
09-25-2011, 17:27
Oczywiście, że tak. Gdyby nie istniał, nie było by tylu świetnie przetłumaczonych pozycji!