PDA

View Full Version : Mistycyzm, magia, rytuały,zabobony?

monia88
12-28-2011, 23:29
Na zajęciach Realia i kultura Rosji oglądaliśmy ostatnio Dzwony z głębin Herzoga. To zbiór opowieści z różnych zakątków Rosji. Może film nie jest wciągający, ale warto zobaczyć chociażby w jakie rytuały czy zabobony wierzą ludzie. W głowie się nie mieści!

http://video.google.com/videoplay?docid=-567037952997521095

banjaluka
12-29-2011, 20:54
Nie wiem czy pasuje do tego wątku, ale polecam film "Księżyc w nas" opowiadający o stereotypach związanych z owulacją. Dzięki rozmowom ze specjalistami z całego świata, bada głębsze powiązania w dziedzinie socjologii, norm kulturowych, zwyczajów, symboliki i podświadomości.

aszkaptaszka
01-02-2012, 17:04
Dzięki za link do filmu:) Rzeczywiście wiara ludzi w różne rzeczy może zadziwić:) i to w naszych czasach!

hanpasado
01-03-2012, 10:49
Ja natomiast polecam film Stalker, który jest parafrazą powieści braci Arkadija i Borysa Strugackich Piknik na skraju drogi. Chciałbym móc napisać, o czym jest ten film, ale przyznaję, że nie zrozumiałem go. Jednak przeczytawszy recenzje stwierdziłem, że warto jednak poczekać na inny nastrój i obejrzeć go raz jeszcze, by wydobyć zeń to, co potrzeba.

K.Przybyś
09-06-2013, 10:04
Jeśli ktoś miałby ochotę poczytać o tym, w co ludzie wierzą polecam książkę: "Москва таинственная. Все сакральные и магические колдовские и роковые, гибельные и волшебные места древней столицы" Iriny Siergijewskiej. Jest to cały zbiór opowieści o Moskwie od tych trochę wiarygodnych po zupełnie wydumane, ale pociągające swoją tajemniczą aurą.

dkowal89
09-23-2013, 09:58
Teraz w Rosji i na Ukrainie jest wielkie zainteresowanie magią i mocami nadprzyrodzonymi. Wystarczy sobie włączyć telewizję i od razu można zauważyć programy typu "Битва екстрасенсов", według mnie wynika to z tego, że ludzie muszą w coś wierzyć, jak nie w Boga to w szamanów...

Dyta
10-05-2013, 15:47
To ja polecam przeczytać "Ognistego anioła" Briusowa.