PDA

View Full Version : Zaczepki w這skie :)

dolinka79
12-23-2011, 15:08
Witam ponownie :)

Jakie znacie zaczepki w這skie - mam na my郵i - idzie ulica dziewczyna lub ch這pak, jak jest zaczepiany we W這szech :) Zwroty i okrzyki :) Poruszam ten temat, gdy jest on zwi您any te z kultur tego kraju :)

Marlena Jab這雟ka
12-27-2011, 12:03
mo積a us造sze,ale nie 瞠 znam wszystko z autopsji:)

Che figa sei!
Ciao bella! - to w standardzie:)
Che Bona!
Mi fai impazzire!
Sono pazzo/pazza di te!
Sei l'uomo / la donna dei miei sogni!
Per te farei di tutto!
Sei l'unico/unica per me!
Impazzisco per te!

amy91
12-27-2011, 14:18
Ja zacz窸abym od 'Ciao! Come va?'

gudrun
01-02-2012, 22:39
"Hej, bionda!" - a to raczej z autopsji:p swoich brunetek maj za du穎, wi璚 uwag zwracaj ju tylko na 'ragazze bionde', co inteligentniejsi ro powy窺zej wypowiedzi dodadz: "Hai gia' preso caffe?"

ankper
02-09-2012, 19:27
Popularne:
Ah..dai!
Che schiffo!!
Che ne dici?!!

Estudios
02-16-2012, 19:05
Scusa... hai da accendere? - Przepraszam, masz mo瞠 ogie?

melon
02-17-2012, 12:24
Ciekawy temat, brakuje mi tutaj troch na tym forum w豉郾ie j瞛ykowych 篡ciowo-codziennych w徠k闚 ;)

Aniesse
02-17-2012, 15:46
Che fai stasera? - co robisz dzis wieczorem?
Verresti a cena con me? - Umowisz sie ze mna na kolacje? (Czesto maja na mysli kolacje ze sniadaniem:)))
Mi dai il tuo numero di telefono? - Dasz mi twoj numer telefonu?

pannacotta
03-19-2012, 06:14
Moim hitem by這 wykrzyczane z daleka na ulicy:
- Do you speak English? Io si', tu no.

Poza tym z zaczepek to gwizdy oraz samochodowy klakson (g喚bokie po逝dnie, Campania)

Ciekawe jest to, 瞠 czasem bardzo ci篹ko zby W這cha, kt鏎y si przyczepi. Nie pomaga wtedy nawet:
- Non sono interessata. (Jakby by g逝chy)
- Sono lesbica. (potem dowiedzia豉m si, 瞠 to jeszcze bardziej ich przyci庵a;))
- Guarda che sono fidanzata/sposata... -Ma io non sono geloso (!)

Mo瞠 macie jakie sprawdzone sposoby lub ciekawe pomys造 na odstraszenie/zniech璚enie namolnych W這ch闚?

martinez2812
04-01-2012, 18:43
Oczywi軼ie:
-Ciao bella!
-Come gli occhi azzurri!
-Di dove sei?
-Sei Russa?
-Che bionda!
-C'e l'hai fidanzato?

Italka
04-03-2012, 19:42
Mo瞠 macie jakie sprawdzone sposoby lub ciekawe pomys造 na odstraszenie/zniech璚enie namolnych W這ch闚?

Nie ma takich sposob闚! Ich nic nie zniech璚i! :)

Wioletta
04-04-2012, 07:12
Ciao bella bionda!!! Okrzyk przyjal sie jako forma powitania pomiedzy mna i dwoma moimi przyjaciolkami z Francji i Wegier, de facto obie bardzo blond i powiem szczerze mi jako brunetce udawalo sie przejsc niepostrzezenie ulica, ale z nimi graniczylo to z cudem...

safona
04-14-2012, 15:27
Z moich obserwacji wynika, 瞠 po nie鄉iertelnym "Ciao bella" pojawia si ZAWSZE jedno z 2 pyta (lub oba). Ale to oczywi軼ie w sytuacji, gdy ju si zatrzymamy i nawi捫emy konwersacj:
1)"Sei su facebook" (na odpowied twierdz帷 zwykle pojawia si pytanie; "Ti posso aggiungere agli amici?" lub "Allora, come ti chiami" :P za na odpowied negatywn jest jedna nie鄉iertelna reakcja: "Ma no! Impossibile!"
2) "Sei fidanzata?" (tutaj nie ma zupe軟ie znaczenia jaka jest odpowied:P)

ms87
01-10-2013, 00:59
nie mam poj璚ia czy to ma jakie znaczenia (lub pochodzi od jakiego s這wa nie wiem)... ale z grzeczniejszych "zwrot闚", a raczej zaczynania rozmowy np. przez Internet "weeeeeiii..." Ma kto pomys na znaczenie tego zakrzykni璚ia??

Na ulicy po prostu 'bella' (pomimo, i nie jestem bionda:P), cho czasem zdarza這 mi si s造sze propozycje matrymonialne.
Najpi瘯niejsze, a mo瞠 i naj鄉ieszniejsze jest to 瞠 zaczepki nie pochodz wy陰cznie od m這dych W這szk闚, tacy ostro po 50 te si na nie sil;)