PDA

View Full Version : Muzyka i muzyczne wydarzenia we Francji.


AliceDelice
12-18-2011, 19:45
Mówi się, że Francja słynie z najlepszego wina i pięknej muzyki. Chyba każdy zna francuskie piosenki- "Et si tu n'existais pas", "Voyage, voyage", dla mnie to jednak kawałki masowego rażenia. Francuska scena muzyczna odkrywa przed widzem z całego świata również wiele innych utworów dzięki takim koncertom jak "Les Enfoirés". Każdego roku cała Francja uczestniczy w tym wydarzeniu, który jest koncertem charytatywnym. Największe gwiazdy sceny francuskiej wykonują te mniej i bardziej znane piosenki. Wspólne występy Patricka Fiori i Pascala Obispo zapierają dech w piersi gdy ich dwa cudowne głosy przeplatają się w utworze " Evidemment".
Podzielcie się swoimi odkryciami muzycznej sceny we Francji.

saraMaga
12-19-2011, 19:41
Patrick Fiori kojarzy mi sie przede wszystkim z widowiskiem muzycznym Notre Dame de Paris.. Rzeczywiscie, jest niesamowity, podobal mi sie prawie tak bardzo jak Quasimodo (oczywiscie Garou;)). Bardzo lubie sluchac francuskiego reggae, tego starszego, jak Trio (czy oni jeszcze istnieja?) albo Raggasonic. W odpowiednim nastroju tez Mylene Farmer (uwielbiam jej teledyski!) albo Tete.

saraMaga
12-19-2011, 19:47
heh. a tutaj cos z zupelnie innej beczki: to jest teledysk francuskiej raperki Diams:

http://www.youtube.com/watch?v=_2yP5BbC9PE


a to jego MISTRZOWSKA parodia w wykonaniu Bazooki:

http://www.youtube.com/watch?v=2TTRCCuyrMw

alebie
12-19-2011, 20:01
Dla nas muzyka francuska to rzeczywiście Aux Champs-Elisees, Edith Piaf, a Francuzów to śmieszy i denerwuje. Co więcej, młodzi rzadko w ogóle znają takie piosenki.

Za to bardzo podoba mi się inicjatywa La Fete de la Musique. Co roku, 21 czerwca, w każdym francuskim mieście organizowane są koncerty, wystąpienia, przedstawienia. Francja bawi się wtedy całą noc. Przekrój muzyczny jest dość duży - od klasyki po techno i metal. Polecam :)

madc
12-19-2011, 21:06
No cóż, nie każdy włoch słucha opery, a nie każdy polak słucha grechuty.
http://www.youtube.com/watch?v=zzHoa-Pjtc4

AliceDelice
12-20-2011, 15:05
Za to bardzo podoba mi się inicjatywa La Fete de la Musique. Co roku, 21 czerwca, w każdym francuskim mieście organizowane są koncerty, wystąpienia, przedstawienia. Francja bawi się wtedy całą noc. Przekrój muzyczny jest dość duży - od klasyki po techno i metal. Polecam :)[/QUOTE]

To musi być fantastyczne widowisko, tym bardziej, że jest na żywo. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Pewnie w ten sposób Francuzi świętują pierwszy dzień lata:). Czy orientujesz się może Alebie czy te koncerty są nagrywane, czy też pokazywane w TV? Jest szansa, że zobaczy się je w wersji "na komputerze"? :) Nie ma to oczywiście jak koncert na żywo. W dodatku we Francji...

alebie
12-20-2011, 17:05
Sądzę, że większe koncerty mogą być transmitowane, te z głównych scen w dużych miastach, ale nie jestem tego pewna.
Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że w tym samym czasie występują dziesiątki zespołów - rozkładają się na ulicy i grają. Chodzi tu przede wszystkim o muzykę na żywo i zabawę :) Muzyków można spotkać wtedy wszędzie: na ulicach, w barach, na przystankach, w metrze, w tramwaju, w muzeum, w kościele.
Mniej więcej wygląda to tak: http://www.youtube.com/watch?v=a1a-aqjbOKU&feature=related

martinez2812
04-01-2012, 18:52
Ja polecam:
Jesienny Paryski Festival
W trakcie festiwalu odbywają się liczne wydarzenia kulturowe: przedstawienia teatralne, operowe, taneczne, pokazy filmowe. Mnogość wydarzeń jest tak duża, że znacznie przewyższa ofertę kulturalną z innych miastach Francji.
Festival Présences w Paryżu
W maju króluje festiwal muzyki współczesnej. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. W festiwalu biorą udział największe gwiazdy francuskiej sceny muzycznej.

pejot22
04-05-2012, 09:32
A ja polecam muzykę Nosfell. Na dniach frankofonii koncertował kiedyś we Wrocławiu a ja pomagałem mu jako tłumacz. Naprawdę bardzo ciekawa postać francuskiej sceny alternatywnej.

alfi9
09-14-2012, 15:30
Zapraszam serdecznie do zaglądania na bloga: http://muzycznyeurotrip.blogspot.com/, gdzie znajduje się wiele informacji o muzyce francuskiej i nie tylko :).

madamepaula
12-06-2014, 22:08
Moim chyba największym odkryciem było parę lat temu festiwali reggae we Francji, które są organizowane na naprawdę wysokim poziomie, w pięknych miejscach (jak np. Garrance reggae festival), w których sama atmosfera, pejzaże potrafią urzec.. ;)