PDA

View Full Version : Seriale niemieckie

nika_0
12-13-2011, 22:43
Jest już temat o niemieckich filmach, a ja chciałabym zapytać jakie są według Was niemieckie seriale godne polecenia. Najlepiej coś lekkiego z humorem:) Mnie się podobał "Türkisch für Anfänger" - zabawna historia o niemiecko-tureckiej parze wychowującej pod jednym dachem nastolatków ze swoich poprzednich związków. Kulturowy szok połączony z buntem nastolatków - mieszanka wybuchowa:) a co Wy polecacie?

rotkappchen87
12-14-2011, 01:41
Dzięki za ten wątek, zapomniałam o możliwości oglądania seriali po niemiecku, mam parę ulubionych i niestety wszystkie amerykańskie;) Jeśli ktoś jeszcze ogląda inne propozycje, chętnie się o nich dowiem!

Priceless
12-14-2011, 10:14
Ja także oglądam w większości seriale amerykańskie. Jednak mój tato np. lubuje się w serialach typu "Alexander Hold", "Barbara Salesch" itp, i siłą rzeczy czasem oglądam je z nim lub przynajmniej przysłuchuję się siedząc w innym pokoju. Muszę przyznać, że choć za tego typu programami nie przepadam, jednak ze względu na używane w nich prawnicze słownictwo uważam je za wartościowe:)

hassaniec
12-15-2011, 20:07
Turkisch fur Anfanger było świetne:D
ciekawe było też Doctor's Diary, ale może do ze słabości do Elyasa

maniana04
12-19-2011, 13:11
Polecam Alarm fur Cobra 11 :) również wiele przydatnych słów się pojawia i to wszystko z humorem :)

barbara_baranczuk
12-19-2011, 16:52
A ja polecam lekki i zabawny serial o miłości "Schmetterling im Bauch" - oglądany nawet przez moich znajomych, którzy, mówiąc delikatnie, nie przepadają za niemieckim ;)

Anna_K
12-19-2011, 22:32
"Berlin, Berlin" był bardzo przyjemnym serialem. Pewnie jeszcze można go gdzieś znaleźć w internecie :)

AnetaKedziora
12-19-2011, 23:09
Alles was zaehlt.
GZSZ

bobvanila
12-23-2011, 17:45
hmm znanym serialem jest Gute Zeiten schlechte Zeiten :) polecam na odstresowanie się:D

barbara_baranczuk
12-23-2011, 20:49
"Berlin, Berlin" był bardzo przyjemnym serialem. Pewnie jeszcze można go gdzieś znaleźć w internecie :)

Prawda! chyba nawet jakiś rok temu jeszcze w naszej TV go puszczali (ale oczywiście o beznadziejnej porze...) :)

hantefka
12-25-2011, 19:36
Dla nastolatkow polecam Unter uns i GZSZ dzieki nim nauczylam sie rozumienia ze sluchu. Czesto rownolegle do seriali wydawane sa ksiazki, polecam ogladanie i czytanie tychze ksiazek.

hantefka
12-25-2011, 20:11
Czy ktos oglada Lindenstrasse? Bedac na emigracji na Wyspach nie mialam niemieckiej TV wiec znalazlam w necie Lindenstrasse. Jak powiedzialam mojemu niemieckiemu koledze ze ogladam ten serial zasmial sie ze mnie. Czy jest to serial tylko dla ludzi po 50?

degu
12-26-2011, 20:17
ja bardzo lubię niemiecką wersję Das perfekte Dinner, jest 100 razy lepsza od polskiej!

paulinasurma
12-27-2011, 08:39
Dla mnie mimo wszystko gute Zeiten, schlechte Zeiten - i niech mówią, chcą :) pozdrawiam

wioolcia
12-27-2011, 12:22
Gute Zeiten, schlechte Zeiten - naprawdę godny polecenia serial! I dobra obsada.

ewaiwa
01-04-2012, 19:22
Ja nauczyłam się niemieckiego oglądając najpierw niemieckie bajki, mama tłumaczyła mi pojedyncze zwroty, a potem Gute Zeiten, Schlechte Zeiten, w podstawówce byłam fanką tego serialu, oglądałam również Unter uns.

Oprócz tego, co wymieniacie, to na SAT 1 była niemiecka wersja "Brzyduli" pt. Verliebt in Berlin.

Seriale są bardzo dobre, jeśli chodzi o naukę niemieckiego, polecam! Potem można przejść do oglądania filmów i programów, o bardziej zaawansowanym stopniu trudności, ja sama nie umiem powiedzieć, jak to się stało, że nauczyłam się niemieckiego :) chyba całe dzieciństwo spędziłam przed TV ;)

lichi
01-10-2012, 20:59
Ja polecam serial "Tatort" emitowany na kanale Das Erste. Można go również objerzeć przez stronę internetową tej stacji. To jest rewelacyjny serial kryminalny, akcja kolejnych odcinków rozgrywa się w różnych niemieckich miastach, gdzie pracują różni śledczy.

KaBu
01-10-2012, 21:46
Nie oglądajcie "Alles was zählt" na RTL - uzależnia :D

izolda24
01-11-2012, 23:13
Lubię serię kryminalną "Tatort" i "Geld, Macht, Liebe" - na ARD.

7ala7
02-20-2012, 09:47
Mnie niestety nie zachwyciły niemieckie seriale,ale może jeszcze się kiedyś przekonam... Niemcy wszystko dubbingują.... ostatnio wciągnęłam się w sitcom "The king of Queens" naturalnie w wersji niemieckiej;)

izolda24
02-21-2012, 19:07
Chciałam dodać, że wchodzą nowe seriale niemieckie na RTL-u: "Die Draufgänger","Sekretärinnen - Überleben von neun bis fünf".

muzarubensa
02-21-2012, 21:56
zdecydowanie też jestem fanką "Tatort":D:D:D

skooli
02-23-2012, 21:29
Mnie niestety nie zachwyciły niemieckie seriale,ale może jeszcze się kiedyś przekonam... Niemcy wszystko dubbingują.... ostatnio wciągnęłam się w sitcom "The king of Queens" naturalnie w wersji niemieckiej;)

Nie wszystkie dubbingi są dobre... Dr House po niemiecku mnie rozczarował. Intonacja, ton, barwa głosu nie odzwierciedlają oryginału i moim zdaniem wypaczają tę postać.

Gwidon88
02-26-2012, 12:24
Może jest to mało ambitne z mojej strony i moja narzeczona ma z tego niezły ubaw, ale uwielbiam (i to od kilkunastu lat) niemiecki serial kryminalny "Alarm für Cobra 11", którego bohaterami jest dwóch policjantów z komendy przy autostradzie niedaleko Kolonii.

Kino mało ambitne i momentami nawet żałosne, a z pewnością mocno przewidywalne. Jednak Niemcy nie szczędzą tam aut i innych przedmiotów, które rozbijają, przewracają i wysadzają w powietrze - to lubię. :)

kramer
02-27-2012, 05:58
Z nostalgią wspominam serial Ein Herz und eine Seele, choć go tak dawno nie oglądałem, że mało co pamiętam. Tytułem wprowadzenia polecam trailer wydania na DVD (http://www.youtube.com/watch?v=CPB0B1Bws7o), jednak ostrzegam przed ordynarnym językiem.

hopfen
03-06-2012, 10:47
Uwielbiam za trzymające w napięciu sceny i bogactwo słów: "Alarm für Cobra 11", "Tatort", NCIS, Navy CIS i inne seriale kryminalne.

Wunschpunsch
03-10-2012, 20:51
A może jakiś serial medyczny w stylu House'a bądź siostry Jackie ktoś zna?

izolda24
03-12-2012, 22:46
Niedawno natrafiłam na serial "Mein Leben & Ich" i stwierdzam, ze mimo, iż to serial dla młodzieży to ogląda się go przyjemnie.

Overek
06-20-2012, 14:52
Türkisch für Anfänger - całkiem przyjemny serial! :D

Nawet jakiś czas temu, wstając wcześnie rano, udało mi się na niego natrafić na jednym z naszych polskich kanałów (tv4, albo podobnym) z lektorem. :)

Perdita
06-20-2012, 18:17
Z seriali niemieckich znam i lubię chyba tylko Komisarza Rexa - moim zdaniem, oryginał jest lepszy niż polska przeróbka Komisarz Alex. Jednak nigdy nie miałam okazji obejrzeć Rexa w oryginale. Po niemiecku widziałam tylko jeden odcinek Vampire Diaries.

Overek
06-20-2012, 19:08
Pod Rexem podpiszę się rękoma i nogami! Uwielbiam, uwielbiam!
Pominę fakt, że jeden z panów odgrywających główną rolę strasznie przypadł mi do gustu za dzieciaczka. :3

Co do Wampirów - też oglądałam całość po niemiecku.
Ogólnie, to oglądam praktycznie wszystkie filmy w wersji niemieckiej (tak jak na początku nie mogłam przeżyć tego ich dubbingu, tak teraz kompletnie mi nie przeszkadza).

Jest kilka fajnych stronek niemieckich, gdzie można znaleźć każdy film i serial online, nawet te nowsze.

Malwina23
06-23-2012, 18:51
Ja oglądałam McLoad's Töchter i Nianię po niemiecku, polecam ;)

Ineczka
06-25-2012, 03:52
Ja kiedyś bardzo lubiłam "Aniołki z piekła rodem" ("Wilde Engel") wzorowane na "Aniołkach Chariliego". "Komisarza Rexa" swego czasu również oglądałam. Z nowszych seriali to zupełnie nic nie znam jednak.

agatabyd
06-25-2012, 12:40
Alarm für Cobra 11uwielbiam :)

dwieleszczyk
07-12-2012, 10:14
Berlin, Berlin ! :)

mmaarrttaa
07-12-2012, 13:39
Uwielbiam oglądać seriale i programy rozrywkowe po niemiecku. Moje ulubione to "Richterin Barbara Salesch", "Alexander Hold", "Britt", "Zwei bei Kallwass", lecące od niedawna "Familienfälle", wiem, że nie jest to wysokiej klasy kino, ale pozwala na kontakt z potocznym językiem niemieckim i to jest dla mnie najważniejsze.Można nauczyć się wielu ciekawych zwrotów, a inne utrwalić w pamięci. Polecam też teleturnieje w języku niemieckim np. "Mein Mann kann" czy " Wer wird Millionär" :)

kwojcik49
07-12-2012, 15:13
te kryminalne z tym psem:D Komisarz Rex, Dereck i podobne;)

paulam
07-15-2012, 15:43
Naturalnie "Gute Zeiten, schlechte Zeiten", ale też "Alles was zählt" i "Unter uns" - godne polecenia ;)

berliner
07-17-2012, 10:52
Türkisch für Anfänger oraz Anna und die Liebe:) nie przepadam za wersjami dubbingowymi, a te niemieckie są naprawdę warte obejrzenia:)

LukTko
07-17-2012, 21:19
"Alarm für Cobra 11" - emitowany również w Polsce na tvn7. Polecam :)

susig
07-23-2012, 20:29
Ja czasem oglądam "Gute Zeiten, schlechte Zeiten", "Unter Uns", "Alarm fuer Kobra 11", "Alles, was zaehlt" :)

eliza90
07-25-2012, 08:26
Polecam Komisarza Rexa:)

magnolienrinde
07-25-2012, 14:23
Ja polecam serial "Doctor's Diary". Nie ma jakiegoś górnolotnego przesłania czy fabuły, ale chyba o to w serialach chodzi :) Są to historie pewnej młodej dziewczyny, lekarki, takiej można by powiedzieć "niemieckiej Bridget Jones" - zakompleksionej, trochę pechowej, a przez to rozbawiającej do łez. Lubiłam oglądać ten serial po pracy, dla odstresowania. Lekki i przyjemny:)

a.wielanowska
08-09-2012, 11:40
Ja po niemiecku obejrzałam wszystkie sezony How I met your mother i Desperate Housewives. Niestety dubbing ma swoje plusy i minusy. Jak już się zna prawdziwe głosy aktorów ciężko jest się przyzwyczaić do nowych dubbingowych głosów :)

ms87
12-08-2012, 17:42
Ja oglądałam serial "Lena. Liebe meines Lebens"... trochę telenowela, ale na utrwalenie potocznego słownictwa, poznanie nowych słówek, płynniejszego "myślenia" po niemiecku, bardzo dobry sposób na naukę:)

Niemiecka wersja BrzydUli, która chyba występowała tam pod tytułem :" Verliebt in Berlin" też może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

solterka
12-09-2012, 11:21
Polecam niemiecką wersję "How I met your mother" :) Na Pro sieben leci

krajcia
04-06-2013, 19:25
Polećcie, gdzie można (oprócz youtube'a i tradycyjnej telewizji, bo takiej nie posiadam) oglądać te seriale? Znacie, jakieś strony internetowe, najlepiej z bezpłatnym dostępem?

marta23
04-06-2013, 20:58
myślę że na ard.de powinnaś coś znaleźć. A co do serialii, podczas pobytu w czasie wakacji zakochałam się w "Sturm der Liebe" :)

anja90
04-07-2013, 01:26
Moje ulubione to ,,Alarm für Cobra 11" i ,,Gute Zeiten, schlechte Zeiten"- oba na kanale RTL:)

dmm92
04-07-2013, 16:39
Polecam serial niemiecki - "extr@ auf Deutsch" - do nauki Niemieckiego - to co trzeba - http://www.youtube.com/user/EvanC0912 - tam jeszcze są napisy po niemiecku....

jstysiek
04-07-2013, 23:12
A mnie podobał się Jojo sucht das Gluck

JMB333
04-08-2013, 11:04
Lubię seriale o lekarzach. Z polskiej telewizji pamiętam..chyba..Doktor z alpejskiej wioski.
Dawno temu...
Można to zobaczyć gdzieś jeszcze w oryginale?

oliwiatom
04-08-2013, 11:12
Polecam serial niemiecki - "extr@ auf Deutsch" - do nauki Niemieckiego - to co trzeba - http://www.youtube.com/user/EvanC0912 - tam jeszcze są napisy po niemiecku....

Witaj, dzięki. Rewelacja, w zasadzie angielski z niemieckim w jednym.

oliwiatom
04-08-2013, 11:17
POlecam równiez kanał radiowo-telewizyjny w internecie NDR- Fernsehen

http://www.ndr.de/fernsehen/index.html

i po lewej stronie należy kliknąć na Livestream starten

Codziennie o godz. 12.15 od poniedziałku do czwartku(nie jestem pewna co do piątku) emitowane są odcinki serialu , którego akcja toczy się w Sachsen Klinik:"In aller Freundschaft".

staszka_2
04-21-2013, 17:16
Ja spotkałam się jedynie z "Verliebt in Berlin" (odpowiednik Brzyduli, Ugly Betty itd.) no ale porywający to on nie był, właściwie to zrezygnowałam z oglądania po 3 odcinkach chyba, tak więc...nie polecam;p ale napewno skorzystam z propozycji wyżej:)

Anna Dźwigała
04-22-2013, 01:22
Ja mogę polecić stary serial "Anke" z Anke Engelke, którą znam z wielu programów Stand Up Comedy i kabaretowych.

Oraz mojego ukochanego "Komissar Rex", który absolutnie kojaży mi się z dzieciństwem.

oliwiatom
04-22-2013, 14:23
Schwarzwaldklinik

In aller Freundschaft(Sachsen Klinik)

KarolinaCz
04-22-2013, 23:01
"Alles was zaehlt" bei RTL- język łatwy do zrozumienia, akcje podobne jak w naszych serialach, lekko szalone :)

dominika87
04-25-2013, 12:31
Ja chetnie ogladałam swoimi czasy Abschlussklasse to był bardzo fajny serial dla młodzieży, fajnie ogladało mi się również " Gute Zeiten, schlechte Zeiten". Język nie był zbytnio skomplikowany, także większość można było zrozumieć, a ręsztę łapało się z kontekstu.

alicjapietras
04-29-2013, 10:02
Niestety niemieckie seriale nie są u nas tak popualrane jak np. amerykańskie. Pamiętam dwa niemieckie seriale, które ogladałam jeszcze w latach 90-tych: Der Bergdoktor i Heidi, nie wiem czy teraz je jeszcze gdzieś puszczają. A z trochę nowszych to oglądałam kiedyś Medicopter 117, można go chyba obejrzeć na www.ipla.tv.

milka1255
07-28-2013, 23:36
Moge polecić serial do nauki języka " Jojo sucht Gluck " znajduje sie na Deutsche Welle.

martachociej
07-29-2013, 10:01
też polecam Türkisch für Anfänger ;) super serial :D

D.S.
03-31-2014, 10:25
Ja również polecam "Alarm für Cobra 11". W ostatnim tygodniu zaczeły nowe odcinki z aktorem Vinzenzem Kieferem.

ewelka_34
03-31-2014, 10:39
A ja polecam lekki i zabawny serial o miłości "Schmetterling im Bauch" - oglądany nawet przez moich znajomych, którzy, mówiąc delikatnie, nie przepadają za niemieckim ;)
również polecam, nie ma problemów zw zrozumieniem i humor też jest:)

dominikahar
04-05-2014, 17:16
Ja polecam "Unsere Mütter, unsere Väter", trzyczęściowy miniserial wojenny, nowy bo wyprodukowany w 2013 roku. Serial opowiada o grupie młodych przyjaciół żyjących w Berlinie w czasie drugiej wojny światowej.

sandram
04-07-2014, 14:03
Ostatnio byłam u znajomych Niemców w Hamburgu i zaproponowali mi, bym obejrzała z nimi serial, który podobno powoduje, że niemieckie ulice w niedzielę o 20:30 stają się kompletnie puste (twierdzili, że ogląda go co najmniej 70% Niemców ;-)) - "Tatort". Nie był wybitnie ambitny, ale wspólne zgadywanie rozwiązania zagadki kryminalnej było niezłą zabawą ;-)

akwiat90
04-10-2014, 13:17
Ja oglądałem kiedyś Verliebt in Berlin. Serial raczej dla kobiet wiadome, ale zawsze się trochę niemieckiego uczyło przy okazji. Zwykle oglądałem seriale amerykańskie po niemiecku. Moim ulubionym jest Two and a Half Men. Idealnie dobrane głosy niemieckie do postaci. Polecam

aventia
04-11-2014, 23:25
Wybaczcie i nie oburzajcie się, ale nie wyobrażałam sobie, że można oglądać seriale niemieckie :D
CHociaż rzeczywiście, czasem leciało coś na Arte albo ZDF...

Tytułów nie pamiętam, ale patrzyłam czasem na "Schoen und reich" :D

Joannakpst
04-25-2014, 19:27
Ja również polecam serial Türkisch für Anfänger, znany również we Włoszech pod innym tytułem Kebab for Breakfast! Ileż ja się na nim naśmiałam! Boki zrywałam!
Popularna we Włoszech do tej pory jest też soap opera Tempesta d'amore, czyli Sturm der Liebe :)

jaine
05-10-2014, 03:07
Dzięki za stronę ndr.de, właśnie czegoś takiego ostatnio szukałam. Lubię sobie jeszcze od czasu do czasu obejrzeć niemieckie wersje programów takich jak np. Die strengsten Eltern der Welt itp.

przemowa
05-21-2014, 08:58
Żeby się trochę "odmóżdżyć" polecam "Verbotene Liebe" - intrygi miłosne na każdym kroku ;)

beakap
06-03-2014, 11:57
Polecam seriale na stronie deutschewelle.de
Są tam materiały przeznaczone dla osób uczących się języka niemieckiego. Strona jest tłumaczona na większość języków. Osobiście często wykorzystuję treści zawarte na tej stronie podczas korepetycji i warsztatów z języka niemieckiego.

Julia85
09-04-2014, 15:53
Bardzo lubię seriale kryminalne, tak że oglądam niemal wszystkie "Tatorty". Moim ulubionym jest Tatort Münster, patologa gra tam znajomy Tila Schweigera z "Pukając do nieba bram". Główni bohaterowie (wspomniany wcześniej patolog i policjant z nim współpracujący) tworzą bardzo sympatyczny duet.
Oprócz tego polecam serial "Heldt" - wszedł całkiem niedawno do ramówki ZDFu; to też jest serial kryminalny z dużą dawką humoru i ciekawymi postaciami.
Polecam też wspomniane wyżej "Sekretarki" - plus za ciekawe postacie i humor.
Niemcy zrobili też swój odpowiednik "Magii kłamstwa" (Tim Roth w roli specjalisty do wykrywania kłamstwa), pt. "Flemming". Tytułowy bohater nawet aparycją przypomina Tima Rotha; na początku troszkę mnie to drażniło, ale w sumie dość szybko przestało mi zupełnie przeszkadzać.
Chciałam jeszcze wspomnieć o tym, że niemiecka telewizja jest na bardzo wysokim poziomie; seriali jest całe mnóstwo, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie; poza tym jest bardzo dużo programów historycznych (polecam serię Guido Knoppa), kulturalnych itp. Niemcy wszystko dubbingują, dlatego oglądając tv można się osłuchać i sporo nauczyć, łącząc pożyteczne z przyjemnym.

krna
09-04-2014, 16:13
Serial "Gute Zeiten, schlechte Zeiten"- czasem trochę naiwny ale da się obejrzeć:).

patrycjabrygola
09-05-2014, 20:16
Obejrzyjcie sobie Lindenstraße, haha :D Niemiecka moda na sukces ;x :P

qwerty
09-06-2014, 14:26
Medicopter 117 i Komisarz Rex - seriale mojego dzieciństwa. :D

triniti
09-06-2014, 20:46
Kiedyś Gute Zeiten Schlechte Zeiten. Teraz np. Unter Uns :) Warto też oglądać wiadomości :)

angelika90
09-07-2014, 10:12
Ja również polecam "Doctors Diary" z takich bardziej aktualnych. Z starszych podobał mi się "Berlin, Berlin". Dla miłośników zawiłych historii miłosnych polecam "Sturm der Liebe", "Julia- Wego zum Glück".
Jak większość też pisała lubię amerykańskie seriale, większość z nich ale oglądam właśnie na niemieckich kanałach z niemieckim dubbingiem, który czasem sprawia, że serial po niemiecku podoba mi się bardziej od oryginału, np. "Big Bang Theory" albo "How I met your mother". Jest to dobry sposób na pozostawanie w kontakcie z językiem jeśli np. nasze życie zawodowe nie jest z nim związane.

Agaciatka
09-09-2014, 13:16
Kiedyś oglądałam Verliebt in Berlin - niemiecka wersja Brzyduli. Tatort cały czas lubię i polecam! Niestety amerykańskie i brytyjskie seriale górują nad pozostałymi produkcjami europejskimi, a jakość niemieckich seriali można porównać do polskich...