PDA

View Full Version : Język angielski techniczny, materiały do samodzielnej nauki

dolinka79
12-12-2011, 16:02
Cześć!

Z zawodu jestem inżynierem. Podczas studiów na politechnice miałam lektoraty z języków. Na angielskim uczono nas tzw. technical english :) Co polecacie do nauki języka angielskiego technicznego ?

disguised
12-12-2011, 16:10
Przede wszystkim, należy się zastanowić jaka dokładnie dziedzina języka technicznego wchodzi w grę. Polecam używać słowników terminów technicznych. Tak na prawdę to wiedzę na ten temat zdobywamy w praktyce (w pracy itp.).

iwona123
12-12-2011, 17:48
Witam,

W przypadku niektórych terminów technicznych nie ma odpowiednika w języku polskim, wtedy przydaje się improwizacja oraz umiejętność zrobienia czegoś z niczego. Z tłumaczeniem technicznym spotkałam się tylko raz. W moim przypadku do tłumaczenia bardzo ważnym elementem było zapoznanie się ze schematem procesu, który właśnie należało przetłumaczyć.

megan1
12-12-2011, 21:40
To zależy na jakim jesteś poziomie. Niezły jest Technical English 1 & 2, jeżeli chodzi o słownictwo, wydawnictwo Pearson.

ewel
12-12-2011, 21:40
Z ciekawych publikacji prezentujących także tę tematykę polecam magazyn Scientific American. Bardzo mi się ostatnio spodobał :)

aga/stycz
12-12-2011, 21:46
Jest sporo pozycji na polskim rynku, między innymi:
English for Construction Managers Engineers wyd. MT Biznes (to cała seria książek, zawierająca bodajże 8 części)
English for Electronics: Student's Book by Eric Glendinning and John McEwan (bardziej zaawansowana)
Język angielski dla elektroników i informatyków - Maksymowicz Roman
i wiele wiele innych. W każdej ksiegarni językowej mozna coś znaleźć.

michal123
12-23-2012, 22:25
Ja bym przede wszystkim polecił słowniki, na przykłąd ten: http://www.lexland.com.pl/produkt/sap4.php

pavloo91
12-25-2012, 22:53
Dorzucę jeszcze takie coś:
Professional English in Use: Engineering, Cambridge University Press.