PDA

View Full Version : Wielki Słownik PWN - pendrive

Malagutti
11-24-2011, 14:35
Witam. Czy mieliście może doświadczenia z angielsko-polskim i polsko-angielskim słownikiem PWN na pendrive? Jest to ciekawa propozycja. Chciałabym znać Wasze zdanie na ten temat :)

KasiaBor
12-21-2011, 11:16
Super słownik i na pendrive'a. Słownik zabierzesz ze sobą wszędzie. Jak studiowałam i wykładowcy na "in class translation" pozwalali korzystać z komputera to było jak znalazł - nie musiałam dźwigać bardzo ciężkich słowników papierowych. Jedyna wada jest taka, że z pendrive'a nie można go zapisać na komputerze. Korzystasz tylko wtedy kiedy jest podłączony do komputera.

natin
12-26-2011, 20:21
Gdzie można znaleźc ten słownik na pendrive? Jak kształtuje się cena?

hassaniec
12-26-2011, 20:39
moim zdaniem to słaba opcja, bo niby czemu nie na dysku? W dzisiejszych czasach każdy ma komputer/tablet, wiec nie widze potrzeby zmieniania komputera. Ja bym nie kupila (ale to moze dlatego ze zawsze brakuje mi portow usb)

Kol5
12-26-2011, 20:41
http://allegro.pl/wielki-multimedialny-slownik-pwn-zestaw-pendrive-i2012298152.html
http://allegro.pl/zestaw-slownikow-pwn-pendrive-plyta-cd-i1997064001.html
http://allegro.pl/zestaw-slownikow-pwn-pendrive-plyta-cd-i2014101251.html

Ja również polecam nie tylko ze względu na mobilność ale także na szeroki zakres słownictwa zawartego w tym słowniku

redbox
12-26-2011, 20:49
http://allegro.pl/wielki-multimedialny-slownik-pwn-zestaw-pendrive-i2012298152.html
http://allegro.pl/zestaw-slownikow-pwn-pendrive-plyta-cd-i1997064001.html
http://allegro.pl/zestaw-slownikow-pwn-pendrive-plyta-cd-i2014101251.html

Ja również polecam nie tylko ze względu na mobilność ale także na szeroki zakres słownictwa zawartego w tym słowniku

Zgadzam się z polecającymi;) jest łatwy w użyciu i zdecydowanie spełnia wymagania przeciętnego użytkownika jęsyka; )

Hola
01-13-2012, 19:23
Wygląda na to niestety, że sam sprzęt jest kiepskiej jakości. Mój po kilku miesiącach używania się obluzował i ciągle traci połączenie z komputerem, co jest niezwykle irytujące, a nawet mój kolega informatyk nie jest w stanie przerzucić słownika na komputer (używam netbooka, więc pendrive zdawał się być najlepszym rozwiązaniem).

idontlikemondays
01-13-2012, 20:53
Wygląda na to niestety, że sam sprzęt jest kiepskiej jakości. Mój po kilku miesiącach używania się obluzował i ciągle traci połączenie z komputerem, co jest niezwykle irytujące, a nawet mój kolega informatyk nie jest w stanie przerzucić słownika na komputer (używam netbooka, więc pendrive zdawał się być najlepszym rozwiązaniem).

Zgadzam się. Posiadam słownik polsko-rosyjski i mam podobne zastrzeżenia do jakości samego pena. Pendrive jest wysuwany; po jakimś czasie coś się w nim poluzowało i gdy próbuję go wsadzić do portu, to on się po prostu chowa do obudowy, traci połączenie itd. Do samego słownika uwag nie mam - wygodna sprawa, nie trzeba się przekopywać przez tony papieru :) Ale jakoś wykonania mogłaby być jednak lepsza, tym bardziej że sam słownik do najtańszych nie należy. Tym bardziej dziwi, że wpakowano go do jakiejś tandetnej chińszczyzny, zamiast do porządnego pendrive'a.

JakubD
01-14-2012, 12:56
Bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób studiujących, no może cena to troszkę dyskusyjna sprawa. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę jakość wykonania nośnika pamięci Flash (Pendrive). Mimo to warto się w takiego typu urządzenie wyposażyć.

kasiuleek
01-22-2012, 21:04
W sumie fajna opcja ale faktycznie cena mnie przynajmniej odrzuca. Jakoś bardziej przemawia do mnie możliwość zainstalowania sobie czegoś na stałe w komputerze. A najbardziej chyba i tak lubię wertować papierowe słowniki...

szubi83
01-22-2012, 21:39
Polecam zdecydowanie serię PWNY ale na CD, które jest dołączane do każdego słownika papierowego:)

Chyba się skuszę na taką inwestycję przy kolejnej wypłacie:)

Aglo
04-29-2012, 18:12
Fajna opcja mimo ceny... Niestety korzystając z papierowych słowników traci się bardzo dużo czasu, cennego czasu!

Aga12
04-29-2012, 18:38
moim zdaniem to słaba opcja, bo niby czemu nie na dysku? W dzisiejszych czasach każdy ma komputer/tablet, wiec nie widze potrzeby zmieniania komputera. Ja bym nie kupila (ale to moze dlatego ze zawsze brakuje mi portow usb)

Ale nie zawsze i nie wszędzie będziemy targać ze sobą laptopa. Niektórzy też ą zwolennikami tradycyjnych komputerów z monitorem i klawiaturą. A tak jesteśmy poza domem a "słownik" możemy ze sobą zabrać w kieszeni od bluzki lub koszuli.:D

melliska
04-29-2012, 22:00
O ja bym z chęcią się w taki zaopatrzyła :) szczególnie, że kupując laptopa brałam pod uwagę jego lekkość, w związku z tym nie mam CD-ROMu :/ a póki co bardzo mało różnych programów, aplikacji jest dostępnych na pendrive.

Lad
04-29-2012, 22:18
Hm... szkoda z ta jakością wykonania, bo zastanawiałam sie nad jego kupnem, a tak to się raczej wstrzymam.

maddie1986
04-29-2012, 23:34
Witam. Czy mieliście może doświadczenia z angielsko-polskim i polsko-angielskim słownikiem PWN na pendrive? Jest to ciekawa propozycja. Chciałabym znać Wasze zdanie na ten temat :)

Ja kupiłam jakiś czas temu i muszę przyznać, że jestem z niego zadowolona. Jest to znacznie szybsze niż szukanie słówek w słowniku papierowym, plus można sobie zamówić Oxford PWN wraz ze słownikiem języka polskiego (na jednym pendrive) ;)

anjya
05-02-2012, 14:14
mowa o multimedialnym słowniku PWN jeśli dobrze zrozumiałam ? używałam u koleżanki i świetna sprawa, dlatego sama chciałam sobie kupić i zastanawiałam się nad opcją CD czy pendrive - chciałam pendrive, ale widzę tutaj negatywną opinię na temat jego trwałości, dodaje mi dużo do myślenia ..

maddie1986
05-02-2012, 14:22
mowa o multimedialnym słowniku PWN jeśli dobrze zrozumiałam ? używałam u koleżanki i świetna sprawa, dlatego sama chciałam sobie kupić i zastanawiałam się nad opcją CD czy pendrive - chciałam pendrive, ale widzę tutaj negatywną opinię na temat jego trwałości, dodaje mi dużo do myślenia ..

Wydaje mi sie, ze pendrive jest jednak bardziej trwaly niz CD, bo plytka jak sie porysuje za bardzo, to jest juz nie do wykorzystania. A dodatkowo do pendrive'a mozesz sobie zazyczyc dogranie np. slownika j. polskiego lub slownika z innego jezyka obcego :)

jola1
05-26-2012, 18:45
Zdecydowanie pwn na CD. Ja mam ten słownik już jakieś 4 lata, a płyty używałam może 3 razy, gdy musiałam przeinstalować system, a na co dzień leży sobie w pudełku, więc żadne zarysowanie jej nie grozi:) Z kolei nosząc pendrive wszędzie ze sobą można go łatwo zgubić, a sam pendrive może się spalić. W komputerze bez napędu CD można zainstalować taki słownik z CD przez napęd zewnętrzny.

Aga12
05-26-2012, 20:29
a sam pendrive może się spalić.

Podłączony do komputera ? No bo jak inaczej?

Neli
06-01-2012, 22:38
A ile on kosztuje tak z ciekawości? To jest taka sama wersja jak papierowa czy okrojona?

mjanisze
06-03-2012, 19:56
Mimo iz pendrive, internet i inne e-słowniki ogromnie ułatwiają pracę tłumaczowi, ja równiez pozostane zawsze wierna ich papierowym wersjom :)

Solange
06-03-2012, 22:48
A ile on kosztuje tak z ciekawości?

ok. 200 zł.

Maddy551
06-04-2012, 16:56
W sumie fajna opcja ale faktycznie cena mnie przynajmniej odrzuca. Jakoś bardziej przemawia do mnie możliwość zainstalowania sobie czegoś na stałe w komputerze. A najbardziej chyba i tak lubię wertować papierowe słowniki...

zgadzam się, czasami mimo, że zapewne szybciej by było coś sprawdzić w internecie, to sięgam po papierowy, dla samej przyjemności przewracania stron i zawsze przy okazji jakieś inne słówko rzuci się w oczy

Neli
06-11-2012, 00:10
No to w sumie cena chyba podobna do wersji papierowej? Choć dokładnej ceny "knig" nie pamiętam, bo kupowałam je już dość dawno, jeszcze zanim dokładano do nich wersję CD-ROM.

Jula522
06-17-2012, 15:37
Papierowy słownik bądź wersja elektroniczna zapisana na dysku komputera... przynajmniej wiem że szybko się włączy a mając go również na płytce mam poczucie że gdyby coś mi się stało z systemem komputerowym mogę zainstalować słownik w ciągu kilku minut.