PDA

View Full Version : angielski metodą SITA

monikoza
11-16-2011, 21:37
Czy ktoś z Was uczył się angielskiego metodą SITA, jakie są Wasze odczucia?

Fairy_Queen
11-17-2011, 15:47
Osobiście nie próbowałam na sobie tej metody. Myślę jednak, że możliwość przyswojenia 1000 słówek w ciągu tygodnia i to w warunkach całkowitego relaksu w rytmie spokojnej, wyciszającej muzyki brzmi atrakcyjnie. :) Czytałam opinie na temat metody SITA i ludzie sobie ją chwalą jako faktycznie działającą i co więcej łączącą w sobie terapię z nauką.

suzannah
02-23-2013, 05:00
Omawialiślimy tę metodę na studiach jako jedną z popularniejszych wśród metod alternatywnych (obok metody Cullana), jako minus tej metody można podać, że niektóre osoby skarżyły się na bóle głowy i problemy z bezsennością, prócz tego jest to dość kosztowny kurs.

kiertotahti
02-23-2013, 20:14
Z metodą SITA kojarzy mi się film "JOB". :D

vainilla
02-23-2013, 23:45
Kiedyś próbowałam, generalnie dość męcząca, bo wszystko jest takie rozwleczooooooooooooone...

akeja
02-24-2013, 01:22
Ja też chętnie się dowiem czegoś na temat skuteczności tej metody. W ogóle interesuje mnie zagadnienie efektywnej nauki języka angielskiego. Osobiście nie znam nikogo, kto miałby chociaż niewielkie doświadczenie w kwestii nauki języka angielskiego metodą SITA.

mikikrakow
02-24-2013, 12:08
też jestem ciekawa jak ta metoda i czy jest skuteczna :)?

KostkaM
02-24-2013, 21:43
Nie miałam okazji korzystać z tje metody, ale słyszałam albo skrajnie pozytywne opinie albo skrajnie negatywne. Mi osobiście wydaje się mało skuteczna.

pdolega
02-25-2013, 15:44
Wydaje mi sie, że to takie złote góry, ale gdyby było skuteczne to byłoby świetne, ciekawe na ile trwała byłaby taka nauka. Chętnie posłuchałabym opinii kogoś, kto taki kurs odbył.

A sita kojarzy mi się z tym programem, który prowadził Chajzer dawno dawno temu, chyba "Idź na całość", tam często był ten kurs do wygrania :)

fafunia
03-12-2013, 20:29
Osobiście nie stosowałam, więc być może nie powinnam się wypowiadać.....jednak jakoś sceptycznie jestem do tej metody nastawiona. Po prostu nie wierzę w cuda:)

antalyya
10-26-2013, 22:00
Chodziłam na francuskim na sitę jako dodatkowe uzupełnienie gratis, zwroty podawane w nagraniach już znałam, za niski poziom sobie wybrałąm, zajęcia bez lektora więc ciężko określić wyniki. Sita wycisza i relaksuje. Czasem zasypiałam ;)

enczii
10-27-2013, 14:17
Omawialiślimy tę metodę na studiach jako jedną z popularniejszych wśród metod alternatywnych (obok metody Cullana), jako minus tej metody można podać, że niektóre osoby skarżyły się na bóle głowy i problemy z bezsennością, prócz tego jest to dość kosztowny kurs.

Też o tym słyszałam. Widocznie nie dla każdego. Ja mimo wszystko pozostaje przy tradycyjnych metodach ;)

kslapek
10-27-2013, 16:41
Ta metoda ma bazować na wprowadzaniu słówek do pamięci poprzez wykorzystane faz alpha w pracy umysłu...Próbowałem tego bo akurat wpadło mi w ręce i moim zdaniem nie działa. Fajnie by było puścić sobie muzykę relaksującą i nauczyć się praktycznie czegokolwiek tak przy okazji? Zbyt piękne by było prawdziwe.

klapaucjusz
12-29-2013, 22:21
:rolleyes: Ta metoda bazuje na ogólnie dobrze znanej i prawdziwej (wg mnie) tezie, że człowiek zrelaksowany szybciej chłonie. Tylko po co za to tyle płacić, jak można samemu sobie zafundować relaks (miałam okazję czegoś takiego sama posmakować i to za darmo - rewelacja) i uczyć się potem słówek. Posługiwanie sie jezykiem obcym wymaga przy tym interakcji, wymawiania słów i zwrotów, więc taka metoda może tylko uzupełniać naukę języka.

monikadej
12-29-2013, 23:55
Posługiwanie sie jezykiem obcym wymaga przy tym interakcji, wymawiania słów i zwrotów, więc taka metoda może tylko uzupełniać naukę języka.

Dokładnie. To samo powtarzał jeden z moich wykładowców. Dlatego też nie widzę sensu inwestować w taki sposób nauki jeżeli da mi on tylko naukę pojedynczych słówek, a zdolności komunikacyjne zostawia w tyle...