PDA

View Full Version : Testy gramatyczne - j. niemiecki

nataliaf
09-19-2011, 22:11
Witam wszystkich, dużo tu piszemy o problemach związanych z nauką języka niemieckiego. Jednak pozostaje pytanie o sprawdzenie tego, co już wiemy i umiemy. W związku z tym, czy ktoś zna dobre testy z gramatyki j. niemieckiego na poziomie zaawansowanym, najlepiej z odpowiedziami? Dawno nie miałam z nimi do czynienia i chętnie porozwiązywałabym sobie parę w wolnej chwili...:) Będę wdzięczna za podzielenie się informacjami.

iza_bella83
09-20-2011, 12:39
"In Sachen. Lexikalisch-grammatische Tests für Fortgeschrittene" Beata Lipczyńska , mit Einleitung von Grzegorz A. Kleparski. Od czasu do czasu robię sobie teściki, myślę, że dość treściwe i konkretne opracowanie z Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

doraetlabora
09-20-2011, 18:12
Ja polecam "Nowe Repetytorium z języka niemieckiego" Stanisława Bęzy z odpowiedziami. Jeżeli rozwiąże się w nim wszystkie ćwiczenia można powiedzieć, że jest się na poziomie zaawansowanym.

nataliaf
09-20-2011, 22:24
Dziękuję za podpowiedzi, gramatykę Bęzy mam, ale poszukuje teraz takich "mieszanek": testu składającego się z najrózniejszych zadań i pułapek:) a do tej Lipińskiej chętnie zajrze, gdy tylko ją wyśledzę (czy jest to pozycja trudno dostępna?). Czy ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

kaassiiaa89
09-21-2011, 19:42
"Testy gramatyczne z języka niemieckiego dla szkół średnich i wyższych." E. Krawczyk, M. Majkowska.

"Grammatik mit Sinn und Verstand neu" wyd. LektorKlett

mkapral
09-21-2011, 20:31
Na stronach internetowych Instytutu Goethego też poszukaj :) dużo testów składających się właśnie z pułapek językowych. Polecam Ci do gruntownej powtórki Grammatykę Helbig/Busha, jest na prawdę świetna i wyczerpuje tematy do końca :)

nataliaf
09-21-2011, 22:46
Na stronach internetowych Instytutu Goethego też poszukaj :) dużo testów składających się właśnie z pułapek językowych. Polecam Ci do gruntownej powtórki Grammatykę Helbig/Busha, jest na prawdę świetna i wyczerpuje tematy do końca :)

A czy to jest taka gruba (ponad 300stu stronicowa) książka formatu gramatyki Bęzy? Czy mylę ją z inną? Widziałam kiedyś u znajomej bardzo fajna książkę z ćwiczeniami do gramatyki, ale niestety zapomniałam nazwiska autora... I teraz poszukuje rożnych książek w nadziei na znalezienie tej albo lepszej od tej:P

Katarzyna Mazurek
09-25-2011, 20:12
Ja polecam pozycję "Einfacher als Gedacht", autorami są: Stanisław Dzida oraz Frauke Peters. Książka zawiera "Lückentekste", to jedna z najpopularniejszych i najlepszych form sprawdzania wiedzy nie tylko gramatycznej. Wałkowałam ćwiczenia z tej książki przed ekgzaminami wstępnymi na germanistykę.

paula_tum
09-26-2011, 09:28
Ja polecam książkę, może to nie takie typowe testy a, b, c, d ale można z nimi konkretnie powtózyc całą gramatykę, zwłaszcza te najbardziej zagadkowe rzeczy ;) "Sag's besser" wyd. Hueber.

Calak
09-26-2011, 11:49
polecam "Übungsgrammatik" wydawnictwa Hueber oraz mniej znane ale wartosciowe "Język Niemiecki - ćwiczenia i testy gramatyczno - leksykalne dla studentów i kandydatów na studia" Barbary Urbaniak wyd. HANDYBOOKS.

pepsiak
09-27-2011, 20:47
Mogę polecić "Uebungsgrammatik Deutsch" G.Helbig, J.Buscha. Bardzo dobra dla zaawansowanych, wszystko w j. niemieckim, z kluczem.

walcom
10-01-2012, 17:03
Ja sama tworzę testy gramatyczne :)

BasiaDudek
12-09-2012, 20:10
Grammatik? Kein Problem! - Elżbieta Reymont, Eugeniusz Tomiczek

transeli
12-10-2012, 08:19
polecam "Übungsgrammatik" wydawnictwa Hueber oraz mniej znane ale wartosciowe "Język Niemiecki - ćwiczenia i testy gramatyczno - leksykalne dla studentów i kandydatów na studia" Barbary Urbaniak wyd. HANDYBOOKS.
ja również polecam Übungsgrammatik. Czasami zdarzają się bardzo trudne zadania, ale ogólnie książka godna polecenia, myślę, że bez opanowania wiedzy na takim poziomie nie ma co marzyć o byciu dobrym tłumaczem.
POLECAM

MonikaG
01-25-2013, 10:25
"In Sachen. Lexikalisch-grammatische Tests für Fortgeschrittene" Beata Lipczyńska , mit Einleitung von Grzegorz A. Kleparski. Od czasu do czasu robię sobie teściki, myślę, że dość treściwe i konkretne opracowanie z Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Znam i polecam :) A pro po, Pani Lipczyńska była moją wykładowczynią, i chyba żadne słówko w j.niemieckim nie jest jej obce ;) Pozdrawiam

mzwolinska
01-25-2013, 15:33
Na wielu stronach internetowych znajdują się testy lub ćwiczenia gramatyczne. W zakładkach po lewej stronie masz możliwość wybrania poziomu języka. Zobacz tutaj:
http://longua.org/downloads.php

Z kolei na tej stronie ćwiczenia sprawdzające widzę są na końcu każdego odrębnie omówionego zagadnienia:
http://www.grammatiktraining.de/uebungen.html

W wersji papierowej polecam "Sag`s besser" wyd. Hueber :)

schicksal
01-27-2013, 13:36
Ja polecam "Nowe Repetytorium z języka niemieckiego" Stanisława Bęzy z odpowiedziami. Jeżeli rozwiąże się w nim wszystkie ćwiczenia można powiedzieć, że jest się na poziomie zaawansowanym.

Stanisław Bęza jest dobry dla osób na poziomie podstawowym, nie powiedziałabym, że przerobienie jego ćwiczeń klasyfikuje od razu ucznia na poziomie zaawansowanym. Przepraszam, ale studiuję filologię, mam do czynienia z gramatyką niemiecką na codzień, a pan Bęza niestety nie jest dla mnie autorytetem.
Z polskich książek może i jest jednym z lepszych autorów, ale w porównaniu do niemieckich gramatyków- Helbig&Buscha czy Dreyer-Schmidta się nie umywa. Ma sporo błędów, źle nazywane konstrukcje, podział niektórych zagadnień gramatycznych jest absurdalny.

marta23
04-10-2013, 21:17

Pierwszą pozycję polecam obowiązkowo- jej opanowanie świadczy o na prawde dobrej znajomości niemieckiej gramatyki. Poza tym seria sag's besser równie godna polecenia, no i repetytorium bęzy, które jak mówi nasz wykładowca, niegdyś stanowiło najważniejsze kryterium decydujące o tym, czy student ma szanse dostać się na studia- bez jego znajomości nie było o tym mowy

paulawisniewska2
04-12-2013, 13:49
zdecydowanie polecam:
Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego - Stanisław Bęza

poza tym na trochę wyższym poziomie:
Scheiner Hall - Ubungsgrammatik DaF, wyd.Hueber
Helbig Buscha - Übungsgrammatik Deutsch, wyd. Langenscheidt

marzenad88
04-14-2013, 11:28
Ja też korzystałam z gramatyki Helbig und Buscha. Oprócz grubego tomu teorii zakupić można zestaw do ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Wszystko jest oczywiście w języku niemieckim.

Godne polecenia są też ćwiczenia gramatyczne (Uebungsgrammatik, Heil und Scheiner) wyd. Huebera. Są one dostępne w języku niemeickim ale i też polskim.

Można też zajrzeć do "Sag's besser", to też gramatyka wyd. Hueber dla zaawansowanych.

monikam331
04-14-2013, 15:19
A czy to jest taka gruba (ponad 300stu stronicowa) książka formatu gramatyki Bęzy? Czy mylę ją z inną? Widziałam kiedyś u znajomej bardzo fajna książkę z ćwiczeniami do gramatyki, ale niestety zapomniałam nazwiska autora... I teraz poszukuje rożnych książek w nadziei na znalezienie tej albo lepszej od tej:P

Tak, jest to kolejna biblia gramatyki niemieckiej pokroju Bęzy, ale na dużo wyższym poziomie.