PDA

View Full Version : Potrzebuję pomocy!!! Praca licencjacka (dialekt lub żargon w filmie)

zaba2806
11-10-2009, 08:42
Witam Wszystkich!

W trakcie szukania materiałów i pomysłów do mojej pracy licencjackiej natrafiłam na to forum. Świetna sprawa, że wszyscy sobie tutaj pomagają i nasuwają odpowiedzi na trudne pytania.:)

Ja również mam taki mamy problem... Mój promotor zmienił ogólny zarys mojej pracy licencjackiej i aktualnie mam pisać o problemach z jakimi spotykają się tłumacze podczas tłumaczenia filmów. Mam opisać problem żargonu lub dialektu w filmie. Czy podczas tłumaczenia został oddany styl pierwotnego tekstu, jak poradził sobie z tym tłumacz i czy to 'wszystko' nadal ma sens? Do pracy mam podać jako przykłady 2 filmy w których aż roi się od dialektu lub żargonu i na nich oprzeć własne komentarze w III rozdziale.

Czy jest wśród Was jakaś dobra duszyczka, która mogłaby mi co nieco pomóc? Próbowałam szukać informacji na ten temat w internecie i ewentualnie później wybrać się do biblioteki, żeby poszukać konkretnych książek.

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!;)

PS. Zapomniałam dodać,że jestem studentką filolofii angielskiej.:)

SonneSonoma
12-01-2009, 21:50
Topics In Audiovisual Translation - Pilar Orero
Evidence of Explicitation in subtitling: towards a categorisation - Elisa Perego
Tłumaczenie audiowizualne - Teresa Tomaszkiewicz

to są niektóre z książek, z których ja korzystam,a też piszę o AVT, jednak nieco inny temat

zaba2806
12-01-2009, 22:30
Dziękuję Ci bardzo za pomoc!:))

Promotor teraz mnie oświecił, że w 1. rozdziale powinnam opisać tak ogólnie co to jest dialect... Czy byłabyś w stanie jeszcze mi coś podpowiedzieć?:)

PS. Jeśli mogłabyś mi podesłać chociaż część swojej bibliografii to byłabym BARDZO wdzięczna. Mój adres to zaba2806@wp.pl

Pozdrawiam