PDA

View Full Version : Kultowe teksty filmowe

Strony : [1] 2

apprentice
09-15-2011, 18:52
Zapewne każdy ma jakiś swój ulubiony cytat z filmu. W tym wątku chciałabym zebrać kultowe teksty filmowe. Swego czasu pojawił się nawet artykuł w Entertainment Weekly zawierający listę 50 najlepszych cytatów filmowych. Na pierwszym miejscu uplasował się cytat z filmu "Na nabrzeżach" z Marlonem Brando:

"I coulda had class. I coulda been a contender. I coulda been somebody, instead of a bum, which is what I am, let's face it." - "Mogłem być mistrzem. Mogłem być kimś. A jestem zerem".

Jakie są wasze typy na najbardziej kultowy tekst filmowy? Bo mój to zdecydowanie monolog Monty'ego Brogana z "25 Godziny". Nie zamieszczam go tutaj ze względu na obszerność i niepoprawność polityczną ;)

katarina008
09-15-2011, 19:06
"My name is Bond...James Bond"

no przecież, że kultowe? Hmm apropo krotkich i zwiezlych wypowiedzi, moze serial Sex and the City?

"Hello, 911. I'm on fire" :D

maryjanable
09-15-2011, 19:16
Hasta La Vista, Baby :D

This is Sparta !

katarina008
09-15-2011, 19:44
No i klasyka! "Run Forest, run!"

ebuczynska
09-15-2011, 19:57
A mi przypomniał się: 'Life's a box of chocolates, Forrest. You never know what you're gonna get.' z Forresta Gumpa. Rewelacja.

Bart
09-15-2011, 20:29
"Memory find, Siara i wszystko jasne" :D

katarina008
09-15-2011, 20:59
'Life's a box of chocolates, Forrest. You never know what you're gonna get.' z Forresta Gumpa.

Cała prawda! :D

katarina008
09-15-2011, 21:19
Mam pamięć tylko do krótkich cytatów, ale ten też jest kultowy jak dla mnie "After all, tomorrow is another day" Gone with the Wind.

Mona_84
09-15-2011, 21:46
"Hello, 911.I'm on fire" :D

Uwielbiam ten teksty Samanthy. Oto jeszcze jednen: I love you but I love ME more.

a to z filmu polskiego: Nie ma go, wyjechał na obóz surrevival'owy... Pije wodę z kałuży, napie*** mieczem i gardzi łącznością.

Kobiety powinny kojarzyć ten film ;)

Aga12
09-15-2011, 21:54
Uwielbiam ten teksty Samanthy. Oto jeszcze jednen: i love you but i love ME more.

a to z filmu polskiego: Nie ma go, wyjechał na obóz surrevival'owy... Pije wodę z kałuży, napierdala mieczem i gardzi łącznością.

Kobiety powinny kojarzyć ten film ;)

Nie kojarzę:rolleyes:

Mona_84
09-15-2011, 21:59
Podpowiem, zaczyna się na L

apprentice
09-15-2011, 22:01
Filmy Woody'ego Allena to dopiero źródło cennych cytatów.
Cytat z filmu "Annie Hall":
- Wyglądacie na szczęśliwych. Jak to robicie?
Ona: Jestem bezmyślna, ograniczona, nie mam poglądów, ani nic ciekawego do powiedzenia.
On: Ja też.

"To nie tak, że boję się umrzeć.
Po prostu nie chciałbym być w pobliżu, kiedy to się stanie"

"Tydzień temu kupiłem strzelbę. Gdybym miał guza, zabiłbym sie. Ale moi
rodzice byliby zrozpaczeni. Musiałbym ich najpierw zabić. A potem ciotkę i
wujka. To byłaby rzeź."

"- Nas jest dwoje a on jeden.
- Ale on ma siekierę i z łatwością zrobi z nas czworo."

apprentice
09-15-2011, 22:04
Nie ma go, wyjechał na obóz surrevival'owy... Pije wodę z kałuży, napierdala mieczem i gardzi łącznością. Kobiety powinny kojarzyć ten film ;)

Podpowiem, zaczyna się na L

Czyżby Lejdis? :cool:

patrycja_h
09-16-2011, 02:56
Mam pamięc tylko do krotkich cytatów, ale ten tez jest kultowy jak dla mnie "After all, tomorrow is another day" Gone with the Wind..

Tak! To zdanie i jeszcze "I'll think about that tomorrow" to najlepsze kwestie Scarlett :)

No i "Fiddle-dee-dee!" - "Tere-fere" :P

kasia_p
09-16-2011, 08:11
Uwielbiam scenę z odmianą czasownika "to be" w "Dniu Świra" zawsze tak samo zabawna :p

majakiszka
09-16-2011, 08:28
Dla mnie najbardziej kultowe i życiowe są cytaty z Fight Club:

- When you have insomnia, you're never really asleep... and you're never really awake.

- On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.

- The things you own end up owning you.

- If you wake up at a different time in a different place, could you wake up as a different person?

bartek_t
09-16-2011, 12:07
Do, or do not. There is no "try". - Yoda.

magdalenka
09-16-2011, 17:15
Do, or do not. There is no "try". - Yoda.

Jeśli rozmawiamy o SW to często wypowiadane:

" I have bad feelings about this." i "Use the force." :D

marcelina_t
09-18-2011, 21:06
Od siebie dodam "You talkin' to me?" z Taksówkarza. Jeżeli chodzi o SW, to wydaje mi się, że najbardziej kultowe jest jednak "May the force be with you".
Swoją drogą, kilka lat temu AFI opublikowało listę 100 najlepszych cytatów filmowych. Wygrało "Frankly, my dear, I don't give a damn":) Ostatnie miejsce przypadło Jackowi i "I'm the king of the world".

katarina008
09-18-2011, 21:13
Ostatnie miejsce przypadło Jackowi i "I'm the king of the world".

Apropoo Jacka:D "If you jump, I jump" hehe znowu straight to the point:P

Bentley
09-18-2011, 23:38
"keep your friends close, but your enemies closer" The Godfather Part II

agakrck
09-19-2011, 09:49
Shrek - "Zainwestuj w Tik-Taki"
Die Hard - "Yippee-ki-yay Motherf*****"
God Father - "I'm going to make him an offer he can't refuse"
When Harry Met Sally - "I'll have what she's having"

Aż się chce obejrzeć jakiś dobry film;)

Kagemusha
09-19-2011, 11:34
Die Hard - "Yippee-ki-yay Motherf*****"

O tak, uwielbiam ten cytat ;)

The Dark Knight - (Joker) "I'm gonna make this pencil disappear... TA-DA! It's... it's gone."
FMJ - "I wanted to see exotic Vietnam... the crown jewel of Southeast Asia. I wanted to meet interesting and stimulating people of an ancient culture... and kill them. I wanted to be the first kid on my block to get a confirmed kill! "

apprentice
09-20-2011, 11:55
Uwielbiam scenę z odmianą czasownika "to be" w "Dniu Świra" zawsze tak samo zabawna :p

Nie zapominajmy, że Marek Koterski oprócz "Dnia Świra" ma na swoim koncie jeszcze jeden kultowy obraz filmowy: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Tam to dopiero jest z czego wybierać :D

http://youtu.be/ygdftS58-8g
http://youtu.be/EehL8FqMGXk
http://youtu.be/_IayjmlP8jw

Plummy
09-20-2011, 12:23
Seksmisja!!

"Ja nie jestem agresywny! Agresywność 1"

"Albercik - barykaduj, barykaduj!

"Kopernik była kobietą!

ehh - chyba cały scenariusz tu by można zacytować :)

tomo
09-20-2011, 12:28
"Snatch"

- Boris the Blade? As in Boris the Bullet-Dodger?
- Why do they call him the Bullet-Dodger?
- 'Cause he dodges bullets, Avi ...

mol
09-20-2011, 13:43
"Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship" oraz "Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine" (Casablanca).

"Toto, I've got a feeling we're not in Kansas anymore" (Czarnoksiężnik z Krainy Oz)

"After all, tomorrow is another day" (Przeminęło z wiatrem)

apprentice
09-20-2011, 14:03
"My name is Bond..James Bond"

Nie zapominajmy o słabości Bonda do dobrych trunków, koniecznie wstrząśniętych, nie mieszanych :)

"Just a drink, a Martini, shaken not stirred".

eufrozyne
09-20-2011, 20:04
I'll be back :D wiele jest takich kultowych tekstów oj wiele. Swoją drogą myślałam nad obejrzeniem polskich filmów kultowych (Miś, Rejs, Jak rozpętałem II wojnę światową) z angielskimi napisami, aby sprawdzić jak te nasze kultowe cytaty wyglądają w innym języku. Czy nadal mają "moc" ;)

Lucrezia.Borgia
09-20-2011, 21:39
Wprawdzie to nie jest mój ulubiony film, ale uwielbiam, jak w "Brudnym Harrym" Clint Eastwood wchodzi i mówi "Go ahead. Make my day." i całą sekwencję, która po tym następuje :):) Mistrzostwo.

katarina008
09-20-2011, 22:48
"I'll be back" hahha chwila grozy? oł jea.. Terminator

apprentice
09-21-2011, 21:13
Pozwolę sobie zamieścić kilka cytatów z ponadczasowego filmu Olivera Stone'a "Wall Street"
"If you need a friend, get a dog"
"Ever wonder why fund managers can't beat the S&P 500? 'Cause they're sheep, and sheep get slaughtered".
"When you've had money and lost it, it can be much worse than never having had it at all".

xemkax
09-21-2011, 21:51
"Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście" :))

zmillka
09-21-2011, 21:55
"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz" Forest Gump

voopeem
09-22-2011, 08:25
"Ding-dong, the witch is dead!" oryginalnie bodajże z musicalu Wicked, ale obecnie często powtarzane w wielu filmach..

StanLevitan
09-24-2011, 19:20
z trylogii "Powrót do przyszłości"
"Marty, you're not thinking fourth dimensionally!"
"-You're not gonna believe this, we gotta go back to 1955.
-I don't believe it!"
I oczywiście "Great Scott!"

Z Gwiezdnych Wojen:
"These are not the droids you are looking for"

Pani J.
09-25-2011, 13:36
"Pulp Fiction"
"– Whose motorcycle is this?
– It's a chopper, baby.
(...)
– Whose chopper is this?
– Zed's.
– Who's Zed?
– Zed's dead, baby, Zed's dead".

"The Lord of the Rings"
"My pecious"!

"The silence of the lambs"
"-I do wish we could chat longer, but I’m having an old friend for dinner”.

malgosia_n
09-25-2011, 19:00
"Po co marnować życie na strach przed śmiercią" K-Pax
"Here's Johny!" Lśnienie

anjar
09-25-2011, 21:05
Bo to zła kobieta była.

Konata
09-25-2011, 21:08
'Run Forrest, run!' <Forrest Gump>

'Everybody lies' <House M.D.>

Kagemusha
09-25-2011, 21:42
"I love the smell of napalm in the morning!" (Apocalypse Now)

"You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?" (Dirty Harry)

"Just a flesh wound" (Monty Python and the Holy Grail)

katarina008
09-26-2011, 13:49
Co powiecie na "my precious" - Lord of The Rings

text ten wbił sie do uzytku w moim otoczeniu:)

maghia
09-26-2011, 18:59
Zdecydowanie cytaty z "Pulp Fiction"!

Jules: What does Marsellus Wallace look like?
Brett: What?
Jules: What country are you from?
Jules: "What" ain't no country I ever heard of. They speak English in "What"?

Dalej chyba każdy wie co było:)

apprentice
09-26-2011, 22:02
Zdecydowanie cytaty z "Pulp Fiction"!!

Jules: What does Marsellus Wallace look like?
Jules: What country are you from?
Jules: "What" ain't no country I ever heard of. They speak English in "What"?

dalej chyba każdy wie co było:)

Poniższy cytat nie wymaga komentarza, chyba niemalże każdy kojarzy ten fragment:

Vincent: And you know what they call a... a... a Quarter Pounder with Cheese in Paris?
Jules: They don't call it a Quarter Pounder with cheese?
Vincent: No man, they got the metric system. They wouldn't know what the fuck a Quarter Pounder is.
Jules: Then what do they call it?
Vincent: They call it a Royale with cheese.
Jules: A Royale with cheese. What do they call a Big Mac?
Vincent: Well, a Big Mac's a Big Mac, but they call it le Big-Mac.
Jules: Le Big-Mac. Ha ha ha ha. What do they call a Whopper?
Vincent: I dunno, I didn't go into Burger King.

Kagemusha
10-02-2011, 20:56
Parę cytatów z serii Star Trek ;)

Live long and prosper. - najczęściej Spock.

K'plah! - chyba najpopularniejszy zwrot po klingońsku :D

We must fall back on the old axiom that when other contingencies fail, whatever remains, however improbable, must be the truth. - Data, za Sherlockiem Holmesem, pachnie brzytwą Ockhama...

I am Locutus of Borg. Resistance is futile. Your life as it has been… is over. From this time forward, you will service… us. - Picard, po asymilacji przez Borga.

Aga12
10-03-2011, 22:19
K'plah! - chyba najpopularniejszy zwrot po klingońsku

Star Treka znam tylko ze słyszenia. Czy mogę prosić o tłumaczenie.:)

apprentice
10-06-2011, 12:28
Mam pamięc tylko do krotkich cytatów, ale ten tez jest kultowy jak dla mnie "After all, tomorrow is another day" Gone with the Wind..

Nie zapominajmy o słynnej sentencji wypowiedzianej przez Clarka Gable'a w "Przeminęło z wiatrem":
"Frankly, my dear, I don't give a damn!"

mnuach
10-09-2011, 11:31
Chyba każdy kojarzy też:

'I'm going to make him an offer he can't refuse' ('Godfather')
'Mrs Robinson, you're trying to seduce me, aren't you? ('The Graduate')
'Hasta la vista, baby' ('Terminator')

fergee13
10-09-2011, 19:56
"One, two...Freddy's coming for you,
Three, four...better lock your door,
Five, six...grab your crucifix,
Seven, eight...gonna stay up late,
Nine, ten...never sleep again."

lub

"Houston, we've got a problem" :D

MałaMi26
10-09-2011, 20:32
Dziecko musi mieć matkę i ojca. A ojciec jest tak samo ważny jak matka a jak matka gdzieś wyjedzie to nawet ważniejszy. / Dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się niczym od siebie nie różnią, tylko nazwą - Chińczyk i Japończyk. Chyba tylko jak Chińczyk jest chłopcem a Japończyk dziewczynką to się różnią - płcią. Ale to już tak jak u ludzi. - Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

Kobiety... Po nich długo nie ma nic. Potem jest Ferrari - Zapach kobiety

"Hyhyhyhyhyhyhyhy-yhyhyhyhyhyhyhyhyhyh" - Lord Vader. :D

i wybaczcie długaśny cytat z Amelii ale... oddaje w pewnym stopniu kobiecą naturę :)

Nino się spóźnia. Amelia widzi tylko dwa wytłumaczenia. Pierwsze: nie znalazł zdjęcia. Drugie: nie zdążył go poskładać, ponieważ trzej groźni recydywiści, którzy napadli na bank porwali go jako zakładnika. Udało
im się zgubić policyjny pościg, ale Nino spowodował wypadek. Kiedy odzyskał przytomność nic nie pamiętał. Zabrał go kierowca ciężarówki, były więzień. Biorąc Nina za uciekiniera, wsadził go na statek płynący
do Stambułu. Tam Nino spotkał afgańskich awanturników i pojechał z nimi wykraść sowieckie głowice nuklearne. Ich ciężarówka wpadła na minę przy granicy z Tadżykistanem. On jeden przeżył. Przygarnęli go mieszkańcy górskiej wioski, gdzie przyłączył się do mudżahedinów. Ale Amelia nie zamierza się denerwować z powodu faceta, który do końca życia będzie jadł barszcz i nosił doniczkę na głowie.

apprentice
10-13-2011, 19:15
Warta przypomnienia jest niezapomniana scena z filmu "American Beauty":

Lester Burnham: I am sick and tired of being treated like I don't exist. You two do whatever you want, whenever you want to do it, and I don't complain.
Carolyn Burnham: Oh, you don't complain? Then please, excuse me, I must be psychotic, then! If you don't complain, what is this? Yeah, let's bring in the laugh-meter and see how loud it gets.
Lester Burnham: [Lester throws the asparagus plate at the wall] Don't interrupt me, honey!
Lester Burnham: [sits back down to eat] Oh, yeah, and one more thing, from now on we're going to have alternate dinner music because frankly - and I don't think I'm alone here...
[looks in Jane's direction]
Lester Burnham: I'm tired of this Lawrence Welk shit!

xemkax
10-13-2011, 19:57
"Zaczniesz żyć w pełni kiedy uświadomisz sobie, że kiedyś na pewno umrzesz."-Fight Club

apprentice
10-16-2011, 12:17
"There is something about yourself that you don't know. Something that you will deny even exists until it's too late to do anything about it. It's the only reason you get up in the morning, the only reason you suffer the shitty boss, the blood, the sweat and the tears. This is because you want people to know how good, attractive, generous, funny, wild and clever you really are. "Fear or revere me, but please think I'm special." We share an addiction. We're approval junkies. We're all in it for the slap on the back and the gold watch. The "hip, hip, hoo-fucking-rah." Look at the clever boy with the badge, polishing his trophy. Shine on, you crazy diamond. Cos we're just monkeys wrapped in suits, begging for the approval of others". Jake Green, Revolver

solens
10-16-2011, 13:38
"Keep busy living or keep busy dying" - Skazani na Shawshank

Marzena_
10-16-2011, 22:02
Moje ulubione:
"Keep your friends close, but your enemies closer. " - Ojciec Chrzestny II
A martini. Shaken, not stirred. - Goldfinger
My precious. - Dwie Wieże

Oprócz tego postanowiłam wrzucić dla wtajemniczonych parę cytatów z mojego ulubionego serialu 'The Big Bang Theory':

Leonard: For God's sake, Sheldon, do I have to hold up a sarcasm sign every time I open my mouth?
Sheldon: You have a sarcasm sign?

Leonard: You are not Isaac Newton.
Sheldon: No, no, that's true. Gravity would have been apparent to me without the apple.

Sheldon: Smell that? That's the smell of new comic books. Oh, yes!

Sheldon: Rock, paper, scissors, lizard, Spock. It's very simple. Look -- scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and as it always has, rock crushes scissors.

Sheldon: I can't wear different pajamas. These are my Monday pajamas.

apprentice
10-17-2011, 08:54
Sheldon: Rock, paper, scissors, lizard, Spock. It's very simple. Look -- scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and as it always has, rock crushes scissors.

Dosyć ciekawa wersja gry kamień, nożyczki, papier :D

umarexpobjeda
10-17-2011, 15:07
-Was ist das?
-Blaues Licht.
-Und was macht es?
-Es leuchtet blau.

Kultowy dialog z Rambo 3, w Afganistanie bodajże.

Konata
10-17-2011, 22:13
Trochę długie, ale uważam, że warto przeczytać:

<Markiza de Merteuil "Niebezpieczne związki">

"Weszłam w świat w wieku piętnastu lat.
Fakt, że znałam już rolę,|na którą byłam skazana...
czyli milczeć i robić co mi kazano...
dał mi świetną okazję|by słuchać i obserwować.
Nie tego, co mówili mi ludzie,|bo to nie było ciekawe...
ale tego, co starali się ukryć.Nauczyłam się dystansu.
Nauczyłam się uśmiechać,|gdy pod stołem...
wbijałam sobie widelec w dłoń.
I tak stałam się...
wirtuozem oszustwa.
Nie szukałam przyjemności, lecz wiedzy.
Najsurowsi moraliści nauczyli mnie|powściągliwości.
Filozofowie, tego co miałam myśleć.
A powieściopisarze,|wskazali mi granice moich działań.
A potem, połączyłam to wszystko|w jedną prostą zasadę...
wygraj lub zgiń.
Jesteś zatem niezwyciężona, Pani?
Jeśli chcę mężczyznę, mam go.
Lecz jeśli on zechce się tym chwalić,|odkryje, że nie może.
To cała historia."

banadona
10-20-2011, 16:22
Z filmu Kongo:

Captain Wanta: Stop eating my sesame cake.

Herkermer Homolka: [stops in mid bite, eyes wide]

Captain Wanta: Stop eating my sesame cake!

JakubD
10-20-2011, 18:18
Godfather: I'm going to make him an offer he can't refuse.
The Sixth Sense: I see dead people.
Scarface: Say "hello" to my little friend!
Taxi Driver: You talking to me?

Aglarwen
10-21-2011, 14:48
"It's a trap!" kapitana Akhbara z Gwiezdnych Wojen
"Bazinga!" Sheldona z The Big Bang Theory
"It's not a tumor, not at all" -Arnold Schwarzenegger, kopalnia kultowych cytatów :)

i wiele innych, o których teraz nie pamiętam :)

apprentice
10-21-2011, 20:05
Barney Stinson, czołowa postać z serialu "How I met your mother" jest autorem przeróżnych kultowych i niezapomnianych tekstów:
Barney: [at a party] Do you ever go behind the rope and touch it?
Employee at Liberty Bell Site: Only all the time.
Barney: Do you ever like, stick your head inside it?
Employee: Yeah.
Barney: Have you ever licked it?
Employee: Nope...I have never licked it.
Barney: I bet nobody in history has ever licked the Liberty Bell. If someone were to pull that off, I daresay it would be - what's the word? LEGEN-wait for it-DARY.

Barney ma dosyć osobliwe poglądy i warta przypomnienia jest jego teza, że "Nowe jest zawsze lepsze", a oto uzasadnienie dlaczego ;)
[Ted and Barney discuss the GNB headquarters project, which may involve tearing down the classic Arcadian theater]
Barney: Ted, I know you love classic stuff no one cares about, but I'm gonna give you four words to live by: New Is Always Better.
Ted: New is always better?
Barney: Ted, you know who's a million times hotter than the hottest girl I've ever slept with? Her okay-looking friend I haven't seen naked. Why? Because new is always better.

mikia
10-23-2011, 11:57
Zawsze gdy ktoś pyta mnie o kultowy tekst filmowy, pierwsze co mi przychodzi do głowy to:

"I feel the need - the need for speed!" Top Gun :]

katarina008
10-24-2011, 10:10
Barney Stinson, czołowa postać z serialu "How I met your mother" jest autorem przeróżnych kultowych i niezapomnianych tekstów.

"challenge accepted" :))

apprentice
10-24-2011, 14:12
"challenge accepted" :))

Jak mogłam o tym zapomnieć! ;) To powiedzenie Barney Stinsona pojawia się niemalże z taką samą częstotliwością jak słowo legendary i awesome.

Aglarwen
10-24-2011, 17:00
"When I get sad, I stop being sad and be AWESOME instead. True story."

Następne powiedzenie Barneya, kopalni epickich tekstów :)

apprentice
10-28-2011, 18:20
“Think of me like Yoda, but instead of being little and green I wear suits and I'm awesome. I'm your bro—I'm Broda!” - jak zwykle błyskotliwy Barney Stinson :D

katarina008
10-30-2011, 13:42
“Here’s the mini-cherry on top of the regular cherry on top of the sundae of awesomeness that is my life.”

ma genialne texty:)

Camcio
10-30-2011, 15:54
"To boldly go where no man has gone before" ;p

katarina008
10-30-2011, 23:02
awesome ciag dalszy:

"That was the night I was born. I rose like a phoenix from her mentholated bosom and strode into the world, Armani-clad and fully awesome.”

btw powinien byc osobny watek na jego teksty:)

Madziarra
10-30-2011, 23:41
"Uncomfortable silences. Why do we feel it's necessary to yak about bullshit in order to be comfortable? That's when you know you've found somebody special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably enjoy the silence."

So true.

apprentice
11-03-2011, 12:36
Dla miłośników futbolu kilka niezapomnianych cytatów z filmu "Hooligans":

"You know the best part? It isn't knowing that your friends have your back. It's knowing that you have your friends' back".

"I've never lived closer to danger, but I've never felt safer. I've never felt more confident, and people could spot it from a mile away. And as for this, the violence? I gotta be honest - it grew on me. Once you've taken a few punches and realize you're not made of glass, you don't feel alive unless you're pushing yourself as far as you can go".

Pete Dunham: Fuck it, I will take you with me. You might learn something...
Matt Buckner: About soccer?
Pete Dunham: No mate. Not about soccer, AND FOR FUCK SAKE, STOP SAYING SOCCER!

apprentice
11-12-2011, 14:20
Mam nadzieję, że pamiętacie kultową scenę z filmu "Leon zawodowiec":

Norman Stansfield: Bring me everyone.
Benny: What do you mean "everyone"?
Norman Stansfield: EVERYONE.

Gary Oldman jest niesamowity w tej roli :)
http://youtu.be/cyfbRz4ObFY

Franky
11-13-2011, 17:52
"Good Will Hunting" ("Buntownik z Wyboru")

Will Hunting: See, the sad thing about a guy like you is in 50 years you're gonna start doin some thinkin on your own and you're gonna come up with the fact that there are two certaintees in life. One, don't do that. And Two, you dropped a hundred and fifty grand on a fuckin education you coulda got for a dollah fifty in late chahges at the public library.

apprentice
11-20-2011, 18:31
Jakie są wasze typy na najbardziej kultowy tekst filmowy? Bo mój to zdecydowanie monolog Monty'ego Brogana z "25 Godziny". Nie zamieszczam go tutaj ze względu na obszerność i niepoprawność polityczną ;)

Jednak wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że z wiadomych względów nie zamieszczę mojego ulubionego cytatu postanowiłam umieścić go w tym wątku. Chapeau bas dla Edwarda Nortona!

No, Fuck You
(Monty walks into the bathroom. He looks in the mirror. In the bottom corner, someone's written Fuck You!)
Monty: Yeah, fuck you, too.
Monty's Reflection: Fuck me? Fuck you! Fuck you and this whole city and everyone in it.
Fuck the panhandlers, grubbing for money, and smiling at me behind my back.
Fuck squeegee men dirtying up the clean windshield of my car. Get a fucking job!
Fuck the Sikhs and the Pakistanis bombing down the avenues in decrepit cabs, curry steaming out their pores and stinking up my day. Terrorists in fucking training. Slow the fuck down!
Fuck the Chelsea boys with their waxed chests and pumped up biceps. Going down on each other in my parks and on my piers, jingling their dicks on my Channel 35.
Fuck the Korean grocers with their pyramids of overpriced fruit and their tulips and roses wrapped in plastic. Ten years in the country, still no speaky English?
Fuck the Russians in Brighton Beach. Mobster thugs sitting in cafés, sipping tea in little glasses, sugar cubes between their teeth. Wheelin' and dealin' and schemin'. Go back where you fucking came from!
Fuck the black-hatted Chassidim, strolling up and down 47th street in their dirty gabardine with their dandruff. Selling South African apartheid diamonds!
Fuck the Wall Street brokers. Self-styled masters of the universe. Michael Douglas, Gordon Gecko wannabe mother fuckers, figuring out new ways to rob hard working people blind. Send those Enron assholes to jail for fucking life! You think Bush and Cheney didn't know about that shit? Give me a fucking break! Tyco! Imclone! Adelphia! Worldcom!
Fuck the Puerto Ricans. 20 to a car, swelling up the welfare rolls, worst fuckin' parade in the city. And don't even get me started on the Dom-in-i-cans, because they make the Puerto Ricans look good.
Fuck the Bensonhurst Italians with their pomaded hair, their nylon warm-up suits, and their St. Anthony medallions. Swinging their, Jason Giambi, Louisville slugger, baseball bats, trying to audition for the Sopranos.
Fuck the Upper East Side wives with their Hermés scarves and their fifty-dollar Balducci artichokes. Overfed faces getting pulled and lifted and stretched, all taut and shiny. You're not fooling anybody, sweetheart!
Fuck the uptown brothers. They never pass the ball, they don't want to play defense, they take fives steps on every lay-up to the hoop. And then they want to turn around and blame everything on the white man. Slavery ended one hundred and thirty seven years ago. Move the fuck on!
Fuck the corrupt cops with their anus violating plungers and their 41 shots, standing behind a blue wall of silence. You betray our trust!
Fuck the priests who put their hands down some innocent child's pants. Fuck the church that protects them, delivering us into evil. And while you're at it, fuck JC! He got off easy! A day on the cross, a weekend in hell, and all the hallelujahs of the legioned angels for eternity! Try seven years in fuckin Otisville, Jay!
Fuck Osama Bin Laden, Alqueda, and backward-ass, cave-dwelling, fundamentalist assholes everywhere. On the names of innocent thousands murdered, I pray you spend the rest of eternity with your seventy-two whores roasting in a jet-fueled fire in hell. You towel headed camel jockeys can kiss my royal, Irish ass!
Fuck Jacob Elinski, whining malcontent.
Fuck Francis Xavier Slaughtery, my best friend, judging me while he stares at my girlfriend's ass.
Fuck Naturel Rivera. I gave her my trust and she stabbed me in the back. Sold me up the river. Fucking bitch.
Fuck my father with his endless grief, standing behind that bar. Sipping on club soda, selling whiskey to firemen and cheering the Bronx Bombers.
Fuck this whole city and everyone in it. From the row houses of Astoria to the penthouses on Park Avenue. From the projects in the Bronx to the lofts in Soho. From the tenements in Alphabet City to the brownstones in Park slope to the split levels in Staten Island. Let an earthquake crumble it. Let the fires rage. Let it burn to fuckin ash then let the waters rise and submerge this whole, rat-infested place.
Monty: No. No, fuck you, Montgomery Brogan. You had it all and then you threw it away, you dumb fuck!
(He takes a breath and tries to rub away the words.)

http://youtu.be/nH08GJLB8Wk

apprentice
12-11-2011, 10:20
Pamiętacie końcową scenę z "25th Hour"?

James Brogan: We'll drive. Keep driving. Head out to the middle of nowhere, take that road as far as it takes us. You've never been west of Philly, have ya? This is a beautiful country, Monty, it's beautiful out there, like a different world. Mountains, hills, cows, farms, and white churches. I drove out west with your mother one time, before you was born. Brooklyn to the Pacific in three days. Just enough money for gas, sandwiches, and coffee, but we made it. Every man, woman, and child alive should see the desert one time before they die. Nothin' at all for miles around. Nothin' but sand and rocks and cactus and blue sky. Not a soul in sight. No sirens. No car alarms. Nobody honkin' atcha. No madmen cursin' or pissin' in the streets. You find the silence out there, you find the peace. You can find God. So we drive west, keep driving till we find a nice little town. These towns out in the desert, you know why they got there? People wanted to get way from somewhere else. The desert's for startin' over. Find a bar and I'll buy us drinks. I haven't had a drink in two years, but I'll have one with you, one last whisky with my boy. Take our time with it, taste the barley, let it linger. And then I'll go. I'll tell you don't ever write me, don't ever visit, I'll tell you I believe in God's kingdom and I'll see you and your mother again, but not in this lifetime. You'll get a job somewhere, a job that pays cash, a boss who doesn't ask questions, and you make a new life and you never come back. Monty, people like you, it's a gift, you'll make friends wherever you go. You're going to work hard, you're going to keep your head down and your mouth shut. You're going to make yourself a new home out there. You're a New Yorker, that won't ever change. You got New York in your bones. Spend the rest of your life out west but you're still a New Yorker. You'll miss your friends, you'll miss your dog, but you're strong. You got your mother's backbone in you, you're strong like she was. You find the right people, and you get yourself papers, a driver's license. You forget your old life, you can't come back, you can't call, you can't write. You never look back. You make a new life for yourself and you live it, you hear me? You live your life the way it should have been. But maybe, this is dangerous, but maybe after a few years you send word to Naturelle. You get yourself a new family and you raise them right, you hear me? Give them a good life, Monty. Give them what they need. You have a son, maybe you name him James, it's a good strong name, and maybe one day years from now years after I'm dead and gone reunited with your dear ma, you gather your whole family around and tell them the truth, who you are, where you come from, you tell them the whole story. Then you ask them if they know how lucky they are to be there. It all came so close to never happening. This life came so close to never happening.

http://youtu.be/K8elKC-DLS8

Midnight Mover
12-11-2011, 15:17
One of the greatest from "There Will Be Blood"

Ladies and gentlemen... I've traveled over half our state to be here tonight. I couldn't get away sooner because my new well was coming in at Coyote Hills and I had to see about it. That well is now flowing at two thousand barrels and it's paying me an income of five thousand dollars a week. I have two others drilling and I have sixteen producing at Antelope. So, ladies and gentlemen... if I say I'm an oil man you will agree. You have a great chance here, but bear in mind, you can lose it all if you're not careful. Out of all men that beg for a chance to drill your lots, maybe one in twenty will be oilmen; the rest will be speculators-that's men trying to get between you and the oilmen-to get some of the money that ought by rights come to you. Even if you find one that has money, and means to drill, he'll maybe know nothing about drilling and he'll have to hire out the job on contract, and then you're depending on a contractor that's trying to rush the job through so he can get another contract just as quick as he can. This is... the way that this works.

edith87
12-14-2011, 00:18
"You talkin' to me?" z "Taxi Driver" :)

kbwasilewska
12-14-2011, 00:40
*edith87 - i jakby nie patrzeć z polskiego "Killera" ;)

monikiu
12-14-2011, 02:21
Kultowy i genialny z "Kiler-ów 2-óch":

– Buenos días, señor Siarra!
– Buenos Aires!

edith87
12-14-2011, 11:11
*edith87 - i jakby nie patrzeć z polskiego "Killera" ;)

Oczywiście :)

Póki jesteśmy też przy polskich filmach, to do głowy przychodzą mi teksty z "Psów":

"Nie chce mi się z tobą gadać."
"Wypier****ć!"
"Bo to zła kobieta była."
"Co ty wiesz o zabijaniu? Ty stara dupa jesteś."

I jeszcze z "Dnia świra":

"Jesus k***a, ja pier***ę!" ;)

Marta09
12-14-2011, 12:17
Scarlett O'Hara w moim ulubionym filmie "Przeminęło z wiatrem" - I will think about that tomorrow.

apprentice
12-15-2011, 15:07
Pamiętacie końcową scenę z filmu "Pół żartem, pół serio"?

– Ale ja nie mogę za ciebie wyjść! Nie będziemy mogli mieć dzieci!
– Trudno, no to je adoptujemy.
– Ale ja jestem mężczyzną!
– No, nikt nie jest doskonały...

kamillak
12-15-2011, 19:01
Ja uwielbiam Annie Hall i jej "La-di-da, la-di-da, la la"

Midnight Mover
12-21-2011, 22:12
http://www.youtube.com/watch?v=tXcgt6l_LcA

A most dumbfounding moment yet wonderfully epic in its own way from the ever humorous Pierce Brosnan.

kachna
12-21-2011, 23:06
Dla mnie kultowych jest większość tekstów z Misia (Stanisława Barei) - np.
- "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się",
- "Londyn? nie ma takiego miasta londyn! jest Lądek, Lądek Zdrój!"
- "Cham sie uprze i mu daj [zagubiony płaszcz w szatni], skąd dam jak nie mam",
- "Czy ja pale ? Pani kierowniczko ja pale cały czas",
i wiele innych, chociaż nie potrafię teraz wydobyć większości z głowy.
A też bardzo lubię teksty z Dnia Świra - np.
- "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza..",
- "ooo statni , ooo statni ,,,,ostatni",
- "Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"
i również wiele innych chociaż bardziej sytuacyjnych, znaczących w kontekście.

Midnight Mover
12-21-2011, 23:18
http://www.youtube.com/watch?v=V4UfAL9f74I

Gandalf: You Shall Not Pass!!!

One of the greatest lines spoken by one of the most fascinating characters in literature and cinema.

apprentice
12-22-2011, 12:01
Coś dla miłośników "Rodziny Soprano":

Meadow Soprano: A jak myślisz, czym zajmuje się nasz tata?
AJ Soprano: Utylizacją śmieci.
Meadow Soprano: Widziałeś kiedykolwiek tak żyjącego śmieciarza?
AJ Soprano: Tak... Wujka Juniora.

Tony Soprano: Jestem jak król Midas na opak – co nie dotknę, to gówno.

Corrado Junior Soprano: W naszym wieku niespodzianką jest to, że w ogóle wstajemy z łóżka.

cheburator
12-22-2011, 17:56
Dla mnie kultowe są teksty z filmu "Baśń o ludziach stąd" :

"-A Ty, Romuald, jak uważasz?
-Przepraszam, nie uważałam..."

"-Źle Ci ze mną?!
-"Nie jest mi źle, jest mi niedobrze."

"Wiesz, aż ci zazdroszczę tego ślubu ze mną. Będziesz sobie siedziała w domu, będziesz odpoczywać...przy dzieciach. Wiesz co? Musimy sobie zrobić dużo dzieci, żebyś miała przy czym odpoczywać."

"-Cześć żule!
- Cześć Żulietta!" =D

"-O! Idzie nasza dywidenda!
-A co to jest dywidenda?
-Nie wiem, ale paskudnie brzmi."

"-Jurand, mówiłeś, że mam przepić wszystkie oszczędności, bo i tak umrę w czerwcu. A mamy wrzesień.
-A oszczędności przepiłeś?
-No tak!
-No, niektóre moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie."

"-Czym jest szczęście?
-No czym?
-Myślałem, że ty mi powiesz".

...i wiele, wiele innych :D

apprentice
12-22-2011, 21:19
"Jerry Maguire":

" I am out here for you. You don’t know what it’s like to be ME out here for YOU. It is an up-at-dawn, pride-swallowing siege that I will never fully tell you about, ok?"

http://youtu.be/AGt5f70K02Q

madulenka
12-23-2011, 11:22
oczywiście "How you doin'?" Joey'ego z "Przyjaciół" http://www.youtube.com/watch?v=KnyhOjSqQkw

BCD
12-23-2011, 12:06
Przyszło mi na myśl "Frankly, my Dear, I don't give a damn"z "Przeminęło z wiatrem".

A poza tym wszystkie teksty ze starych polskich komedii jak "Miś" czy "Rejs" są kultowe.

apprentice
12-23-2011, 18:28
Tom Cruise w filmie "Risky Business":

"Porsche. There is no substitute."

bottomless
12-25-2011, 18:39
Mój ulubiony - Trainspotting

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed- interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose a three piece suite on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing sprit- crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing you last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked-up brats you have spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that?

Paulette
12-25-2011, 23:29
Seksmisja!!

"Kopernik była kobietą!

Muszę dodać jeszcze: "No, nie krępuj się Albercik - usta-usta!" :D

piter
12-26-2011, 11:49
Monolog Edwarda Nortona w "25th hour"

"Yeah, fuck you, too. Fuck *me*? Fuck *you*, Fuck you and this whole city and everyone in it. Fuck the panhandlers, grubbing for money, and smiling at me behind my back. Fuck the squeegee men dirtying up the clean windshield of my car - get a fucking job! Fuck the Sikhs and the Pakistanis bombing down the avenues in decrepit cabs, curry steaming out their pores stinking up my day. Terrorists in fucking training. SLOW THE FUCK DOWN! Fuck the Chelsea boys with their waxed chests and pumped-up biceps. Going down on each other in my parks and on my piers, jingling their dicks on my Channel 35. Fuck the Korean grocers with their pyramids of overpriced fruit and their tulips and roses wrapped in plastic. Ten years in the country, still no speaky English? Fuck the Russians in Brighton Beach. Mobster thugs sitting in cafés, sipping tea in little glasses, sugar cubes between their teeth. Wheelin' and dealin' and schemin'. Go back where you fucking came from! Fuck the black-hatted Chassidim, strolling up and down 47th street in their dirty gabardine with their dandruff. Selling South African apartheid diamonds! Fuck the Wall Street brokers. Self-styled masters of the universe. Michael Douglas, Gordon Gekko wannabe mother fuckers, figuring out new ways to rob hard working people blind. Send those Enron assholes to jail for FUCKING LIFE! You think Bush and Cheney didn't know about that shit? Give me a fucking break! Tyco! Worldcom! Fuck the Puerto Ricans. Twenty to a car, swelling up the welfare rolls, worst fuckin' parade in the city. And don't even get me started on the Dom-in-i-cans, 'cause they make the Puerto Ricans look good. Fuck the Bensonhurst Italians with their pomaded hair, their nylon warm-up suits, their St. Anthony medallions, swinging their Jason Giambi Louisville Slugger baseball bats, trying to audition for "The Sopranos." Fuck the Upper East Side wives with their Hermès scarves and their fifty-dollar Balducci artichokes. Overfed faces getting pulled and lifted and stretched, all taut and shiny. You're not fooling anybody, sweetheart! Fuck the uptown brothers. They never pass the ball, they don't want to play defense, they take five steps on every lay-up to the hoop. And then they want to turn around and blame everything on the white man. Slavery ended one hundred and thirty seven years ago. Move the fuck on! Fuck the corrupt cops with their anus-violating plungers and their 41 shots, standing behind a blue wall of silence. You betray our trust! Fuck the priests who put their hands down some innocent child's pants. Fuck the church that protects them, delivering us into evil. And while you're at it, fuck J.C.! He got off easy! A day on the cross, a weekend in hell, and all the hallelujahs of the legioned angels for eternity! Try seven years in fuckin' Otisville, J.! Fuck Osama Bin Laden, al-Qaeda, and backward-ass cave-dwelling fundamentalist assholes everywhere. On the names of innocent thousands murdered, I pray you spend the rest of eternity with your seventy-two whores roasting in a jet-fuel fire in hell. You towel-headed camel jockeys can kiss my royal Irish ass! Fuck Jacob Elinsky. Whining malcontent. Fuck Francis Xavier Slaughtery my best friend, judging me while he stares at my girlfriend's ass. Fuck Naturelle Riviera, I gave her my trust and she stabbed me in the back, sold me up the river, fucking bitch. Fuck my father with his endless grief, standing behind that bar sipping on club sodas, selling whisky to firemen, and cheering the Bronx Bombers. Fuck this whole city and everyone in it. From the row-houses of Astoria to the penthouses on Park Avenue, from the projects in the Bronx to the lofts in Soho. From the tenements in Alphabet City to the brownstones in Park Slope to the split-levels in Staten Island. Let an earthquake crumble it, let the fires rage, let it burn to fucking ash and then let the waters rise and submerge this whole rat-infested place. "

kajama
12-26-2011, 22:30
Pulp fiction
What now? Let me tell you what now. I'm gonna call a couple of hard, pipe-hitting niggas to go to work on the homes here with a pair of pliers and a blow torch. You hear me talking, hillbilly boy? I ain't through with you by a damn sight. I'm gonna get medieval on your ass.

Crystalline
12-26-2011, 23:06
Pewnie ten cytat nie zasluguje na miano 'kultowy' (chociazby dlatego ze jest zbyt "nowy"), ale uwielbiam to, co powiedzial Dexter w finalowym odcinku szostego sezonu:
"I'm a father, son, serial killer"

apprentice
12-27-2011, 09:30
Niezapomniana scena z filmu "Kevin sam w domu":

Gangster Johnny: Who is it?
Gangster Snakes: It's me, Snakes. I got the stuff.
Gangster Johnny: Leave it on the doorstep and get the hell outta here.
Gangster Snakes: All right, Johnny, but what about my money?
Gangster Johnny: What money?
Gangster Snakes: Acey said you had some dough for me.
Gangster Johnny: That a fact? How much do I owe ya?
Gangster Snakes: Acey said 10%.
Gangster Johnny: Too bad Acey ain't in charge no more.
Gangster Snakes: What do ya mean?
Gangster Johnny: He's upstairs takin' a bath. He'll call you when he gets out.
Gangster Johnny: Hey, I tell ya what I'm gonna give *you*, Snakes.
Gangster Johnny: I'm gonna give you to the count of 10, to get your ugly, yella, no-good keister off my property,
Gangster Johnny: before I pump your guts full of lead!
Gangster Snakes: All right, Johnny, I'm sorry. I'm goin'!
Gangster Johnny: 1... 2... 10!
[starts unloading bullets into Snakes while laughing maniacally]
Gangster Johnny: Keep the change, ya filthy animal!

Kivvi
12-27-2011, 11:45
Jeden spośród wielu lubianych przeze mnie cytatów z filmu Sntach:

Brick Top: Do you know what nemesis means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent, personified in this case by a 'orrible cunt, me.

v_l_g
12-27-2011, 12:08
Ever notice how you come across somebody once in a while you shouldn't have fucked with? ...that's me.

i

Get off my lawn!

Clint Eastwood w Gran Torino.

disguised
12-27-2011, 14:34
Mój ulubiony i najlepszy z najlepszych, z najlepszego filmu pod słońcem - "Powrót do przyszłości".

Doc Brown:"If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles an hour, you're going to see some serious shit."

Betty84
12-29-2011, 16:46
Dla mnie kultowy tekst to "Talk to the hand" z Terminatora.

bravenewworld
12-30-2011, 13:12
"Wendy, I'm home."
"Little pigs, little pigs, let me come in. Not by the hair of your chiny-chin-chins? Then I'll huff, and I'll puff, and I'll blow your house in."
"Wendy, darling, light of my life! I'm not gonna hurt you. You didn't let me finish my sentence. I said I'm not gonna hurt ya. I'm just gonna bash your brains in. I'm gonna bash 'em right the fuck in!" (Jack - The Shining)

"We All Go a Little Mad Sometimes"
"A boy's best friend is his mother" (Norman Bates - Psycho)

"There was me, that is Alex, and my three droogs, that is Pete, Georgie, and Dim, and we sat in the Korova Milkbar trying to make up our rassoodocks what to do with the evening. The Korova milkbar sold milk-plus, milk plus vellocet or synthemesc or drencrom, which is what we were drinking. This would sharpen you up and make you ready for a bit of the old ultra-violence." (Alex - A Clockwork Orange)

"How is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?" (Homer - Simpsons)

i wiele, wiele innych :)

apprentice
01-02-2012, 13:40
"How is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?" (Homer - Simpsons)

Homer Simpson nie ma sobie równych ;) Oto kilka złotych myśli Homera Simpsona:

"Son, if you really want something in this life, you have to work for it. Now quiet! They're about to announce the lottery numbers".

Maybe, just once, someone will call me 'Sir' without adding, 'You're making a scene.'

[Meeting Aliens] Please don't eat me! I have a wife and kids. Eat them!

Marriage is like a coffin and each kid is another nail.

lucjangwarda
01-02-2012, 15:19
Milczenie Owiec Silence Of The Lambs
Rachmistrz spisowy próbował mnie kiedyś przebadać.
Wsunąłem jego wątrobę z fasolą popijając wyśmienitym Kjanti. :eek:
A census taker once tried to test me.
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.

apprentice
01-04-2012, 13:03
Mission: Impossible

Eugene Kittridge: I can understand you're very upset.
Ethan Hunt: Kittridge, you've never seen me very upset.

http://youtu.be/KOi9hHjmYq4 (1:20)

marcink
01-07-2012, 18:25
1) Monolog z "Any Given Sunday" (do tego świetna muzyka):

http://www.youtube.com/watch?v=9rFx6OFooCs

2) Inspektor Harry Callahan w "Brudnym Harrym":

I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

redbox
01-07-2012, 19:34
Dla mnie kultowy tekst to "Talk to the hand" z Terminatora.

Hehe zgadzam się, że ten tekst to wybitna klasyka. Autor zapewne nie liczył się z takim dużym zrozumieniem tych słów przez widzów.

Midnight Mover
01-09-2012, 00:20
http://www.youtube.com/watch?v=UmUOZiMInGY

"Put That Cookie Down, Now!!!" Jak zwykle, kultowy Arnie, wiecznie nieśmiertelny ;D

apprentice
01-11-2012, 14:34
Revenge is a dish best served cold—Don Vito Corleone w filmie "Godfather".

apprentice
01-15-2012, 18:08
Scena z filmu "Infiltracja":

Billy Costigan: Cranberry juice.
Man Glassed in Bar: It's a natural diuretic. My girlfriend drinks it when she's got her period. What, do you got your period?
Billy Costigan: Get your fuckin' hands off me!
Mr. French: Hey, hey, hey... do you know me?
Billy Costigan: No, no.
Mr. French: Well, I'm the guy that tells you there are guys you can hit and there's guys you can't. Now, that's not quite a guy you can't hit, but it's almost a guy you can't hit. So I'm gonna make a fuckin' ruling on this right now. You don't fuckin' hit him. You understand?
Billy Costigan: Yeah, excellent. Fine, fine, fine.
Mr. French: I fucking know you. I know your family. You make one more drug deal with that idiot fucking cop-magnet of a cousin of yours and I'll forget your grandmother was so nice to me. I'll cut your fucking nuts off. You understand that?
Billy Costigan: Yeah, yeah, I do.
Mr. French: What are you drinkin'?
Billy Costigan: A cranberry juice.
Mr. French: What is it, your period? Get him a... cranberry juice. Hey, fuckhead, that's Jackie's nephew.
Man Glassed in Bar: Oh.
Mr. French: What? "Oh" fuckin' what? Get the fuck outta here.

http://youtu.be/NM6AeW8ok6E

Midnight Mover
01-19-2012, 01:11
"I did lose a million dollars last year and I expect to lose a million dollars this year, I expect to lose a million dollars next year! You know Mr. Thatcher at the rate of a million dollars a year I'll have to close this place in.....sixty years,"

http://www.youtube.com/watch?v=tzhb3U2cONs

Nanthelin
01-27-2012, 21:20
awesome ciag dalszy:

"That was the night I was born. I rose like a phoenix from her mentholated bosom and strode into the world, Armani-clad and fully awesome.”

btw powinien byc osobny watek na jego teksty:)

Powinien być osobny serial na jego postać :D (Barney Stinson z HIMYM).

Pulp Fiction
What now? Let me tell you what now. I'm gonna call a couple of hard, pipe-hitting niggas to go to work on the homes here with a pair of pliers and a blow torch. You hear me talking, hillbilly boy? I ain't through with you by a damn sight. I'm gonna get medieval on your ass.

I kultowe polskie tłumaczenie "zrobię ci z dupy jesień średniowiecza." ;]

A tu kultowy monolog (wypowiedź Dennisa Hoopera) z True Romance, polecam ;]
http://www.youtube.com/watch?v=kXjcf47y-zk

sanki
01-28-2012, 10:40
Kultowy film i kultowy już tekst: Love means never having to say you're sorry. (Love Story)

Joasia89
02-05-2012, 20:52
mój ulubiony z najbardziej ulubionych z Pulp Fiction:

Mia Wallace: Don't you hate that?
Vincent: Hate what?
Mia: Uncomfortable silences. Why do we feel it's necessary to yak about bullshit in order to be comfortable?
Vincent: I don't know. That's a good question.
Mia: That's when you know you've found somebody really special: you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share silence.

Midnight Mover
02-05-2012, 21:08
http://www.youtube.com/watch?v=WOPoZAmKxBY&feature=related

Klasyczna scena z Nosferatu 1922 roku.

fdomurad
02-08-2012, 16:30
- Mick... give him the wallet.
- What for?
- He's got. A knife.
- Heh heh heh. That's not a knife. THAT'S a knife.

Krokodyl Dundee wiecznie żywy.

apprentice
02-19-2012, 11:35
Dialog z filmu Almodovara "Wszystko o mojej matce":

Manuela: Do you have any alcohol?
Agrado: No, I drank it all last night.
Manuela: I meant for disinfecting.

nela
02-20-2012, 13:00
"Shut up, please. I am very busy and important." The one and only Bridget Jones.

apprentice
02-24-2012, 18:53
"You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world". - Fight Club

Gwidon88
02-26-2012, 13:17
"Say hello to my little friend" ze Scarface z Pacino. Niestety nie widziałem filmu w polskiej wersji, więc nie wiem jak sobie tłumacz z tym poradził. Uważam ten cytat za kultowy, bo był już tyle razy wykorzystywany w innych filmach/grach/serialach - no wszędzie po prostu.

apprentice
02-26-2012, 14:56
"Say hello to my little friend" ze Scarface z Pacino. Niestety nie widziałem filmu w polskiej wersji, więc nie wiem jak sobie tłumacz z tym poradził.

W polskiej wersji filmowej ten cytat brzmi:
"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"

http://youtu.be/AVQ8byG2mY8

Joasia89
03-05-2012, 14:24
Nie powiem skąd, niech będzie zagadka :D

You okay?
Nah, man. I'm pretty fucking far from okay.

uwielbiam cały film!

apprentice
03-05-2012, 20:15
Nie powiem skąd, niech będzie zagadka :D

You okay?
Nah, man. I'm pretty fucking far from okay.

uwielbiam cały film!

Ja również ubóstwiam Pulp Fiction :)

marylou000
03-12-2012, 16:19
"Stop your grinnin' and drop your linen" wypowiedziane wspaniałym tonem w "Aliens" ("Obcy - decydujące starcie")

Marta1988
03-12-2012, 16:33
"Jestem Egiptem, na tą jedną noc Egipt jest twój" z filmu "Kleopatra" z Leonor Varela w roli głównej.

Mangus
03-31-2012, 17:15
"When I am sad I stop being sad and get awesome instead, True story" How I Met Your Mother.

supergirl
04-01-2012, 16:54
"Don't mention the war!" The Fawlty Towers

AleksandraC
04-03-2012, 20:36
"Why so serious? Let's put a smile on that face!"

fruzia777
04-05-2012, 20:28
''28 days... 6 hours... 42 minutes... 12 seconds. That... is when the world... will end."

"Son... DO YOU SEE THIS? This is an Anger Prisoner. A textbook example. DO YOU SEE THE FEAR, PEOPLE? This boy is scared to death of the truth. Son, it breaks my heart to say this, but I believe you are a very troubled and confused young man. I believe you are searching for the answers in all the wrong places...
Donnie: You're right, actually. I am pretty- I'm, I'm pretty troubled and I'm, I'm pretty confused. But I... and I'm afraid. Really, really afraid. Really afraid. But I... I... I think you're the fucking Antichrist."

DONNIE DARKO;)

anna2506
04-06-2012, 19:59
Zdecydowanie mój ulubiony dialog, jak i kultowa scena z filmu "Nagłe uderzenie" z Clintem Eastwoodem:

"Crook: [during a diner robbery] What's you doing, you pighead sucka?
Harry Callahan: Every day for the past ten years, Loretta there's been giving me a large black coffee, today she gives me a large black coffee only it has sugar in it, a lotta sugar. I just came back to complain. Now, you boys put those guns down.
Crook: Say what?
Harry Callahan: Well, we're not just gonna let you walk out of here.
Crook: Who'se we sucka?
Harry Callahan: [slowly drawing his .44 Magnum] Smith and Wesson... and me."

Fragment filmu: http://www.youtube.com/watch?v=qoXDzsuqXFg

apprentice
04-14-2012, 12:06
Niezapomniana scena z "Pulp Fiction":

VINCENT: Did you just order a five-dollar shake?
MIA: Sure did.
VINCENT: A shake? Milk and ice cream?
MIA: Uh-huh.
VINCENT: It costs five dollars?
MIA: Yep.
VINCENT: You don't put bourbon in it or anything?
WAITER: Nope.
VINCENT: Just checking.
VINCENT: Can I have a sip of that? I'd like to know what a five-dollar shake tastes like.
MIA: Be my guest. You can use my straw, I don't have cooties.
VINCENT: Yeah, but maybe I do.
MIA: Cooties I can handle.
VINCENT: Goddamn! That's a pretty fuckin' good milk shake.
MIA: Told ya.
VINCENT: I don't know if it's worth five dollars, but it's pretty fuckin' good.

Rextor
04-14-2012, 13:03
Mam sentyment do tej szczególnej wypowiedzi z filmu 'Blade Runner',

Roy Batty : I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die.

apprentice
04-19-2012, 14:27
Tony Montana: I always tell the truth. Even when I lie. (Scarface)

safona
04-19-2012, 17:38
ktoś pamięta, z której polskiej komedii pochodzi tekst: "Zrobię ci z d*** jesień średniowiecza"?

apprentice
04-19-2012, 17:51
ktoś pamięta, z której polskiej komedii pochodzi tekst: "Zrobię ci z d*** jesień średniowiecza"?

Jedyne moje skojarzenie z tym cytatem przywodzi na myśl "Pulp Fiction":

Butch: You okay?
Marsellus: Naw man. I'm pretty fuckin' far from okay.
Butch: What now?
Marsellus: What now? Let me tell you what now. I'ma call a coupla hard, pipe-hittin' niggers, who'll go to work on the homes here with a pair of pliers and a blow torch. You hear me talkin', hillbilly boy? I ain't through with you by a damn sight. I'ma get medieval on your ass.
Butch: I meant what now between me and you?
Marsellus: Oh, that what now. I tell you what now between me and you. There is no me and you. Not no more.

apprentice
05-07-2012, 18:46
Niezapomniana scena z filmu "Różowa Pantera":
http://youtu.be/lz0IT4Uk2xQ

Dialect Instructor: "I would like to buy a hamburger."
Inspector Jacques Clouseau: "I would like to buy a damburgen."
Dialect Instructor: "I would like to buy a ham-bur-ger."
Inspector Jacques Clouseau: "Der berger."

zjb
05-07-2012, 18:59

Chłopaki nie płaczą

MonikaEm
05-08-2012, 11:42
"Hey, How you doin'" Joey z "Przyjaciół" :D

Katarina
05-12-2012, 20:22
Ja uwielbiam ten:
"We're part of this jacket smuggling ring, but if you quite enough i swear this, a fleece is somewhere there for you"
z filmu "Keith"

bujaczm
05-14-2012, 09:21
A co powiecie na Leona Zawodowca :)

Mathilda: Is life always this hard, or is it just when you're a kid?

Léon: Always like this.

bujaczm
05-14-2012, 09:25
Stare ale pozostaje w pamięci - Matrix 1999

Spoon boy: Do not try and bend the spoon. That's impossible. Instead... only try to realize the truth.
Neo: What truth?
Spoon boy: There is no spoon.
Neo: There is no spoon?
Spoon boy: Then you'll see, that it is not the spoon that bends, it is only yourself.

rdest
05-14-2012, 10:07
cytat z filmu "Rekrut", może nie kultowy, ale zapadł mi w pamięć:

Psychiatrist #1: Would you consider yourself subjectively firm or objectively flexible?
James Clayton: Metaphysically wrinkle-free?

bujaczm
05-14-2012, 10:35
Można by powiedzieć że temat rzeka; oto kwiatek z Trona z 1982 roku:

Master Control Program: You've enjoyed all the power you've been given, haven't you? I wonder how you'd take to working in a pocket calculator.

Iverling
05-16-2012, 15:09
Seksmisja!!

"Kopernik była kobietą!

I jeszcze nieśmiertelne: "Ciemność widzę ciemność:;)

mmonia886
05-16-2012, 20:28
http://www.youtube.com/watch?v=CheHpaRkKio

"Johnny English Reborn" and his "Szuszan" :)

i może nie kultowe, ale zdecydowanie moje ulubione:

http://www.youtube.com/watch?v=4BEf2nRwKX8

"Midnight in Paris" by Woody Allen

bujaczm
05-20-2012, 22:29
Cztery pokoje by Quentin Tarantino :)

Ted the Bellhop: Well, most recently, there's room 309, there's this scary Mexican gangster dude poking his finger in my chest. There's his hooligan kids snapping their fingers at me. There's a putrid, rotting corpse of a dead whore stuck in the springs of the bed. There's rooms blazing afire. There's a big fat needle from God knows where, stuck in my leg, infecting me with God knows what. And finally there's me, walking out the door, right fucking now. Buenas noches

apprentice
05-21-2012, 13:44
Ted the Bellhop: Problem? I haven't got a problem. I've got fucking problems. Plural.

kiediska
05-27-2012, 16:13
Bree: Maybe they'll just be happy for you.
Gabrielle: Bree, my friends are models, they're not happy for anyone.
Desperate housewives ;)

apprentice
06-04-2012, 21:47
Scena z filmu "Głupi i głupszy":

Lloyd: What do you think the chances are of a guy like you and a girl like me... ending up together?
Mary: Well, Lloyd, that's difficult to say. I mean, we don't really...
Lloyd: Hit me with it! Just give it to me straight! I came a long way just to see you, Mary. The least you can do is level with me. What are my chances?
Mary: Not good.
Lloyd: You mean, not good like one out of a hundred?
Mary: I'd say more like one out of a million.
Lloyd: So you're telling me there's a chance... YEAH!

freelance.bilgoraj
06-07-2012, 14:51
Rachel: UNISEX
Joey: Maybe you need sex, I had sex a couple of days ago
Rachel: No, no Joey: U-N-I sex
Joey: Well, how could I say no to that:D

poppywitch
06-08-2012, 12:01
Mnie za każdym razem zabija Pick of Destiny i "Catch me if you can" wypowiedziane do policji przez utykającego chyba na obie nogi faceta.

Auun
06-11-2012, 13:50
Terminator: "I'll be back" :D
Nawet strona Wikipedii jest poświęcona tej wypowiedzi: http://pl.wikipedia.org/wiki/I%27ll_be_back :D

alicja22waw
06-22-2012, 19:51
nie można pominąć Osła ze Shreka
"Zainwestuj w tictaki bo Ci jedzie!"
:)

MarcinO
06-25-2012, 00:14
Z Łowcy androidów - I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die.

jpob
06-25-2012, 09:15
There's a sensuous thing going on where you don't talk about it, but you know it, she knows it, fucking Marsellus knew it, and Antwone should have fucking better known better.

Pulp Fiction forever

jpob
06-25-2012, 09:21
ah i Kill Bill

The Bride: How did you find me?
Bill: [off screen] I'm the man.

O-Ren Ishii: As your leader, I encourage you from time to time, and always in a respectful manner, to question my logic. If you're unconvinced that a particular plan of action I've decided is the wisest, tell me so, but allow me to convince you and I promise you right here and now, no subject will ever be taboo. Except, of course, the subject that was just under discussion. The price you pay for bringing up either my Chinese or American heritage as a negative is... I collect your fucking head. Just like this fucker here. Now, if any of you sons of bitches got anything else to say, now's the fucking time!
[pause]
O-Ren Ishii: I didn't think so.

Auun
06-25-2012, 14:17
Przypomniał mi się jeszcze kultowy cytat z filmu Kontakt (1997):

Young Ellie: Dad, do you think there's people on other planets?
Ted Arroway: I don't know, Sparks. But I guess I'd say if it is just us... seems like an awful waste of space.

Zapada w pamięć i zmusza do myślenia :)

dominikaplotka
06-25-2012, 14:19
"Play It Again, Sam" W. Allena:

Allan: I'm so excited, I think I'll brush all my teeth today! :D

trollslayer
06-25-2012, 16:45
"I'll be back" Terminatora
"Leave her alone you bitch!" Ripley
"You shall not pass!" Gandalfa

+ całe Pulp Fiction ;)

Yeann
06-26-2012, 12:15
Może to słowa, a może Johnny Depp i jego aktorstwo, ale uwielbiam kwestie, które wypowiada Jack Sparrow, np.
,, I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest... Honestly, it's the honest ones you want to watch out for, because you can never predict when they're going to do something incredibly...stupid."
- Captain Jack Sparrow (Pirates of the Caribbean)

far from
06-26-2012, 13:45
Zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: co lubisz robić?... i zacznij to robić! :P

Yeann
06-26-2012, 14:04
Zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: co lubisz robić?... i zacznij to robić! :P

"Nie płacz – chłopaki nie płaczą." ;)

ArX
06-28-2012, 08:53
"Whoa."
- Keanu Reeves przez całą swoją karierę

mmonia886
07-01-2012, 13:39
słowa kończące "The Hours":

"Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours."

i moze jeszcze, z tego samego filmu:

"That is what we do. That is what people do. They stay alive for each other. "

joannalilia
07-01-2012, 14:27
To ja dorzucę tekst serialowy z "How I met your mother"
Moze nie zasługuje na miano kultowego, ale uwielbiam:)

Barney Stinson:

http://www.youtube.com/watch?v=Dc01V_mygzg

"When I'm sad I stop being sad and be awesome instead"

True story.

apprentice
07-01-2012, 16:16
Cytat z filmu "Heat":
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

http://youtu.be/7oTNNjRuqbE

bagawat
07-01-2012, 17:20
Moje ulubione cytaty to:
"I would love to help you but... I don't want to". Phoebe "Friends"
"Rzecz w tym, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów" Ryszard Ochódzki "Miś"

NatLajdych
07-06-2012, 14:58
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl:

"Elizabeth: You're despicable.
Jack Sparrow: Sticks and stones, love. I saved your life, you saved mine. We're square."

raccoonstars
07-07-2012, 13:43
"Memory find, Siara i wszystko jasne" :D

Nie zapominajmy o " I cały misterny plan w piz...du"

dorek5
07-07-2012, 23:25
Renee z Desperate Housewives: You're talking to a woman who gave herself salmonella to lose 10 pounds before the prom.

apprentice
07-08-2012, 20:34
"It's gonna be legend-... wait for it... and I hope you're not lactose intolerant because the second half of that word is DAIRY!" - Barney, "How I Met Your Mother"

Hatter
07-13-2012, 14:19

Tak!!! Nawet nie lubię Przeminęło z wiatrem, ale ten cytat bez przerwy chodzi mi po głowie^^" A oprócz tego jeszcze Matrix: There is no spoon. ;)

catchmebaby
07-19-2012, 16:24
A czy padło już "Co ty k*** wiesz o zabijaniu?" Bogusława Lindy? :)

kamil89
07-19-2012, 18:51
http://www.youtube.com/watch?v=-n3p6KSVcN8

"Let's gather all these bricks* and build a shelter for the homies. So maybe your mother has a place to live. And your sister too. I want your mother and your sister out of my house immediately."

* slangowe określenie niecelnego rzutu w koszykówce, po prostu "cegła".

Polecam cały film, jest pełen świetnych tekstów. "I CAN HEAR JIMMY!"

ennante
07-22-2012, 12:55
- Jak powiedział tak zrobił, wielki człowiek.
- Chyba kretyn
- To też.

To z filmu "rrr" jest, nie znam francuskiego niestety i nie wiem jak w oryginale, ale tłumaczenie wymiata.
"Dlaczego zbrodniłeś te dwie kobiety w tym jednego mężczyzne?"

Ulubiony z Greys Anatomy:
"I am not a happy shiny person. I am dark and twisted"

Hatter
07-25-2012, 16:20
Przypomniał mi się jeszcze tekst z nieśmiertelnego Twin Peaks: Looks like we're 100% certain that we're not sure - Jerry Horne;)

ArX
07-29-2012, 04:07
Z The Good, The Bad and The Ugly - "There are two kinds of people in this world, my friend; those with loaded guns and those that dig. You dig."

apprentice
07-30-2012, 16:05
25th Hour:

Monty Brogan: [puts abused dog in the trunk] I'm trying to help you, you little prick! Huh? Come on, come on... quién es más macho? Monty es más macho!
Kostya Novotny: What goes on in your little head?
Monty Brogan: Little the tricks, little the quicks... boom, bam, snap!
Kostya Novotny: Yeah... little tricks, little quicks. You're bleeding, you get bite.
Monty Brogan: Dog's blood. You gotta learn to relax a little bit... live a little.
Kostya Novotny: You have hole in neck and blood is coming out.
Monty Brogan: A little love bite for saving his raggedy ass.
Kostya Novotny: Rule number one; you can not grab half-dead animals! We have people waiting for us! People with money! You want to play this cowboy, no... dogboy, in the middle of the highway.
Monty Brogan: Dogboy? That's funny, Kotsya... you really mastered the language.
Kostya Novotny: Yes, funny... funny. You're bad luck... you bring bad luck on me. Always everything that can go wrong, go wrong. It's not just you and me anymore, when we go out... it's you and me and Doyle.
Monty Brogan: Who's Doyle?
Kostya Novotny: Doyle! Doyle's law. What?
Monty Brogan: It's Murphy.
Kostya Novotny: Who is Murphy?
Monty Brogan: Who's Murphy? Who's Doyle! It's Murphy's law... "whatever can go wrong, will go wrong"?
Kostya Novotny: Him, yes!
Monty Brogan: Yes, him.

dorka_88
07-31-2012, 20:32
To może coś z rosyjskiej (a raczej jeszcze radzieckiej) klasyki:
"Кавказская пленница, или Новые приключения Шурика":
Жить хорошо! А хорошо жить - еще лучше!
Как говорил наш замечательный сатирик Аркадий Райкин: женщина - друг человека.
"Бриллиантовая рука":
Я не трус но я боюсь
"Ирония судьбы, или С легким паром!":
Что вы меня поливаете?!! Я же не клумба!
"Служебный роман":
У меня двое детей: мальчик... и мальчик!
Мы же ведь Вас на самом деле любим глубоко в душе... где-то очень глубоко...
"Москва слезам не верит":
Хэллоу. Общежитие слушает.
— Александра, а как тебя мама называет?
— Маруся.
Не учите меня жить, лучше помогите материально!
Uwielbiam te stare filmy :)

eliza90
08-02-2012, 17:23
Z mojego ukochanego the Lord of the Rings:

Sam: I wonder if we’ll ever be put into songs or tales.
Frodo: What?
Sam: I wonder if people will ever say, "Let’s hear about Frodo and the Ring," and they’ll say, "Yes, that’s one of my favorite stories." "Frodo was really courageous, wasn’t he, Dad?" "Yes, my boy, the most famousest of hobbits. And that’s saying a lot."
Frodo: You left out one of the chief characters: Samwise the Brave. I want to hear more about Sam. Frodo wouldn’t have got far without Sam.
Sam: Now Mr. Frodo, you shouldn’t make fun. I was being serious.
Frodo: So was I. [walks away]
Sam: [to himself] Samwise the Brave.

weronikas
08-02-2012, 19:24
"When I am sad I stop being sad and get awesome instead, True story" How I Met Your Mother.

Z tego samego źródła : Challenge accepted!
oraz: ...your problem is all you do is think, think, think. I'm teaching you how to do, do, do... :)

weronikas
08-03-2012, 14:14
Warto dodać jeszcze do tego wątku słynne: "Ну, погоди заяц!" - Wilk i zając razem przeszli wiele:)

Chciałabym zwrócić też uwagę na ostatnimi czasy dosyć kultowe teksty, nie pochodzące z żadnego filmu pełnometrażowego czy też serialu, ale jednak filmik nadal jest w obiegu, więc myślę, że wpisuje się w temat: "jest pięknie...it's beautiful..", "hej, wskoczyłby mi do tego..." :D - Forfiter wymiata :)

apprentice
08-09-2012, 20:28
"Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze". - Tony Montana ("Człowiek z blizną")

wisienka
08-12-2012, 10:05
Moje ulubione cytaty z Desperate Housewives:

Bree Van de Kamp: Lynette, hi, it's Bree. I do hope I'm not calling too early. Hmmm? Oh, of course you can borrow that scarf. I'll press it for you. Um, I have, uh, some news. Rex died.

Juanita: First, kissing. Then, get married. Then, he buys me presents.
Gaby: Oh my God, you are my daughter.

Julie: When was the last time you had sex?
[Susan stops what she is doing]
Julie: Are you mad that I asked?
Susan: No, I'm just trying to remember.

laskova
08-13-2012, 01:33
Oto lista 100 najlepszych cytatów z filmów amerykańskich ogłoszona przez Amerykański Instytut Filmowy. Jak dla mnie absolutnym numerem jeden jest, był i będzie DIRTY DANCING. Co do tłumaczenia kultowego zdania: „Nobody puts Baby in a corner”, to spotkałam się z wersją „Nikt nie upchnie Baby w kącie” oraz „Nikt nie będzie pomiatał Baby". Natknęliście się na jakieś inne warianty? A może macie swoje własne propozycje tłumaczeń tego lub któregokolwiek z niżej wymienionych cytatów?

1. Frankly, my dear, I don't give a damn., PRZEMINĘŁO Z WIATREM, 1939
2. I'm going to make him an offer he can't refuse. OJCIEC CHRZESTNY, 1972
3. You don't understand! I coulda had class. I coulda been a contender. I could've been somebody, instead of a bum, which is what I am. NA NABRZEŻACH, 1954
4. Toto, I've got a feeling we're not in Kansas anymore. CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ, 1939
5. Here's looking at you, kid. CASABLANCA, 1942
6. Go ahead, make my day. NAGŁE ZDERZENIE, 1983
7. All right, Mr. DeMille, I'm ready for my close-up. BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA, 1950
8. May the Force be with you. GWIEZDNE WOJNY, 1977
9. Fasten your seatbelts. It's going to be a bumpy night. WSZYSTKO O EWIE, 1950
10. You talking to me? TAKSÓWKARZ, 1976
11. What we've got here is failure to communicate. NIEUGIĘTY LUKE, 1967
12. I love the smell of napalm in the morning. CZAS APOKALIPSY, 1979
13. Love means never having to say you're sorry. LOVE STORY, 1970
14. The stuff that dreams are made of. SOKÓŁ MALTAŃSKI, 1941
15. E.T. phone home. E.T., 1982
16. They call me Mister Tibbs! W UPALNĄ NOC, 1967
17. Rosebud. OBYWATEL KANE, 1941
18. Made it, Ma! Top of the world! BIAŁY ŻAR, 1949
19. I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore! SIEĆ, 1976
20. Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship. CASABLANCA, 1942
21. A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti. MILCZENIE OWIEC, 1991
22. Bond. James Bond. DR NO, 1962
23. There's no place like home. CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ, 1939
24. I am big! It's the pictures that got small. BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA, 1950
25. Show me the money! JERRY MAGUIRE, 1996
26. Why don't you come up sometime and see me? LADY LOU, 1933
27. I'm walking here! I'm walking here! NOCNY KOWBOJ, 1969
28. Play it, Sam. Play 'As Time Goes By.' CASABLANCA, 1942
29. You can't handle the truth! LUDZIE HONORU, 1992
30. I want to be alone. LUDZIE W HOTELU, 1932
31. After all, tomorrow is another day! PRZEMINĘŁO Z WIATREM, 1939
32. Round up the usual suspects. CASABLANCA, 1942
33. I'll have what she's having.KIEDY HARRY POZNAŁ SALLY, 1989
34. You know how to whistle, don't you, Steve? You just put your lips together and blow. MIEĆ I NIE MIEĆ, 1944
35. You're gonna need a bigger boat. SZCZĘKI, 1975
36. Badges? We ain't got no badges! We don't need no badges! I don't have to show you any stinking badges! SKARB SIERRA MADRE, 1948
37. I'll be back. TERMINATOR, 1984
38. Today, I consider myself the luckiest man on the face of the earth. DUMA JANKESÓW, 1942
39. If you build it, he will come. POLE MARZEŃ, 1989
40. Mama always said life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get. FORREST GUMP, 1994
41. We rob banks. BONNIE I CLYDE, 1967
42. Plastics. ABSOLWENT, 1967
43. We'll always have Paris. CASABLANCA, 1942
44. I see dead people. SZÓSTY ZMYSŁ, 1999
45. Stella! Hey, Stella! TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM, 1951
46. Oh, Jerry, don't let's ask for the moon. We have the stars. TRZY KAMELIE, 1942
47. Shane. Shane. Come back! JEŹDZIEC ZNIKĄD, 1953
48. Well, nobody's perfect. PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO, 1959
49. It's alive! It's alive! FRANKENSTEIN, 1931
50. Houston, we have a problem. APOLLO 13, 1995
51. You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk? BRUDNY HARRY, 1971
52. You had me at "hello." JERRY MAGUIRE, 1996
53. One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got in my pajamas, I don't know. SUCHARKI W KSZTAŁCIE ZWIERZĄT, 1930
54. There's no crying in baseball! ICH WŁASNA LIGA, 1992
55. La-dee-da, la-dee-da. ANNIE HALL, 1977
56. A boy's best friend is his mother. PSYCHOZA, 1960
57. Greed, for lack of a better word, is good. WALL STREET, 1987
58. Keep your friends close, but your enemies closer. OJCIEC CHRZESTNY - CZĘŚĆ II, 1974
59. As God is my witness, I'll never be hungry again. PRZEMINĘŁO Z WIATREM, 1939
60. Well, here's another nice mess you've gotten me into! SONS OF THE DESERT, 1933
61. Say "hello" to my little friend! CZŁOWIEK Z BLIZNĄ, 1983
62. What a dump. ZA LASEM, 1949
63. Mrs. Robinson, you're trying to seduce me. Aren't you? ABSOLWENT, 1967
64. Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room! DR STRANGELOVE, 1964
65. Elementary, my dear Watson. THE ADVENTURES OF SHERLOCK HOLMES, 1929
66. Get your stinking paws off me, you damned dirty ape. PLANETA MAŁP, 1968
67. Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine. CASABLANCA, 1942
68. Here's Johnny! LŚNIENIE, 1980
69. They're here! DUCH, 1982
70. Is it safe? MARATOŃCZYK, 1976
71. Wait a minute, wait a minute. You ain't heard nothin' yet! ŚPIEWAK JAZZBANDU, 1927
72. No wire hangers, ever! MOMMIE DEAREST, 1981
73. Mother of mercy, is this the end of Rico? MAŁY CEZAR, 1930
74. Forget it, Jake, it's Chinatown. CHINATOWN, 1974
75. I have always depended on the kindness of strangers. TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM, 1951
76. Hasta la vista, baby. TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU, 1991
77. Soylent Green is people! ZIELONA POŻYWKA, 1973
78. Open the pod bay doors, HAL. 2001: ODYSEJA KOSMICZNA, 1968
79. Striker: Surely you can't be serious. Rumack: I am serious?and don't call me Shirley.CZY LECI Z NAMI PILOT?, 1980
80. Yo, Adrian! ROCKY, 1976
81. Hello, gorgeous. ZABAWNA DZIEWCZYNA, 1968
82. Toga! Toga! MENAŻERIA, 1978
83. Listen to them. Children of the night. What music they make. DRACULA, 1931
84. Oh, no, it wasn't the airplanes. It was Beauty killed the Beast. KING KONG, 1933
85. My precious. DWIE WIEŻE, 2002
86. Attica! Attica! PIESKIE POPOŁUDNIE, 1975
87. Sawyer, you're going out a youngster, but you've got to come back a star! ULICA SZALEŃSTW, 1933
88. Listen to me, mister. You're my knight in shining armor. Don't you forget it. You're going to get back on that horse, and I'm going to be right behind you, holding on tight, and away we're gonna go, go, go! NAD ZŁOTYM STAWEM, 1981
89. Tell 'em to go out there with all they got and win just one for the Gipper. KNUTE ROCKNE ALL AMERICAN, 1940
90. A martini. Shaken, not stirred. GOLDFINGER, 1964
91. Who's on first. THE NAUGHTY NINETIES, 1945
92. Cinderella story. Outta nowhere. A former greenskeeper, now, about to become the Masters champion. It looks like a mirac...It's in the hole! It's in the hole! It's in the hole! GOLFIARZE, 1980
93. Life is a banquet, and most poor suckers are starving to death! AUNTIE MAME, 1958
94. I feel the need - the need for speed! TOP GUN, 1986
95. Carpe diem. Seize the day, boys. Make your lives extraordinary. STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW, 1989
96. Snap out of it! WPŁYW KSIĘŻYCA, 1987
97. My mother thanks you. My father thanks you. My sister thanks you. And I thank you. YANKEE DOODLE DANDY, 1942
98. Nobody puts Baby in a corner. DIRTY DANCING, 1987
99. I'll get you, my pretty, and your little dog, too! CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ, 1939
100. I'm king of the world! TITANIC, 1997

apprentice
08-13-2012, 18:14
Cytat z filmu Woody'ego Allena "Drobne cwaniaczki":

Ray: Remember my nickname in the joint?
Benny: The Brain?
Ray: The Brain. That's what the guys used to call me right?
Benny: But, Ray, that was sarcastic!

MartyQ
08-18-2012, 15:06
Mój ukochany, długi cytat z filmu Kill Bill vol.2:
Looked dead, didn’t I? Well I wasn’t But it wasn’t from lack of trying, I can tell you that. Actually, Bill’s last bullet put me in a coma - a coma I was to lie in for four years. When I woke up, I went on what the movie advertisements refer to as a “roaring rampage of revenge”. I roared, and I rampaged, and I got bloody satisfaction. I’ve killed a hell of a lot of people to get to this point, but I’ve only one more. The last one. The one I’m driving to right now. The only one left. And when I arrive at my destination, I am gonna kill Bill.

Zawsze mam ciarki, jak oglądam tę scenę i Black Mamba rzeczowym głosem wydaje wyrok śmierci na Billu...

wisienka
08-18-2012, 19:25
Kingsajz:

"Nie kop Pana, bo się spocisz!"

"Dziabnął mnie. Widziałeś? Dziabnął mnie!"

"Ja wiem, że polo-cocktowcy nas nie kochają, ale my ich tak długo będziemy kochać, aż oni nas w końcu pokochają."

"Mydłem! Dobijemy go mydłem!"

"Skoro w okularach znaczy ... Profesor?"

Negra
08-20-2012, 14:59
Ostatnio w wolnych chwilach oglądam Jak poznałem waszą matkę i nam się strasznie udzieliło:

It's gonna be legen... WAIT FOR IT!! ... dary!!! :D:D

i oczywiscie awesome!! na wszystko i na nic :P

Neo1986
08-24-2012, 10:32
Jeden z moich ulubionych filmów Scarface:
"I can make it straight to the top"
"in life you've got to make the money first, when you've got the money, then you've got the power, and when you've got the power, then you've got the women"

amelia
08-25-2012, 15:17
moje ukochane cytaty są autorstwa głównie Woody'ego Allen'a, szczególnie ten z Annie Hall :D :

You know, this guy goes to his psychiatrist and says, "Doc, my brother's crazy. He thinks he's a chicken." And the doctor says, "Well why don't you turn him in?" The guy says, "I would, but I need the eggs." Well, I guess that's pretty much now how I feel about relationships – you know, they're totally irrational and crazy and absurd, but, I guess we keep going through it because most of us need the eggs.

apprentice
08-29-2012, 21:36
Woody Allen ma dość specyficzne poczucie humoru :)
"Are you divorced or widowed? Did your husband commit suicide? I could understand that." (Klątwa skorpiona)

apprentice
09-06-2012, 19:20
Narrator: When people think you're dying, they really, really listen to you, instead of just...
Marla Singer: - instead of just waiting for their turn to speak? (Fight Club)

mt_translation
09-09-2012, 21:59
Cytat z mojej dzisiejszej wizyty w kinie:

- Do you have any qualifications?
- I don't know, but I have the taste of your wife's vagina in my mouth
- Nobody has ever talked like that to me before
- Maybe because they had their mouth full of your wife's fanny
- You've got balls. We need people with balls here. You're hired.
- F**ck

wisienka
09-16-2012, 09:47
Z mojego ukochanego "Powrotu do przyszłości":

Dr Emmett Brown: "If my calculations are correct, when this baby hits 88 miles per hour... you're gonna see some serious shit"

Dr Emmett Brown: "I'm sure that in 1985 plutonium is available in every corner drug store, but in 1955 it's a little hard to come by."

Biff Tannen: "Hello? Hello? Anybody home? Huh? Think McFly, think!"

Dorzucam też jeden z najlepszych dialogów:

Doc: Tell me, Future Boy, who's President of the United States in 1985?
Marty: Ronald Reagan.
Doc: Ronald Reagan? The actor? [rolls his eyes] Then who's vice president, Jerry Lewis? I suppose Jane Wyman is the First lady?
Marty: Whoa, wait. Doc!
Doc: And Jack Benny is Secretary of the Treasury!

Homer88
09-17-2012, 00:46
Pulp ficiton, w sumie wszystkie teksty to już klasyk no ale:

There's a passage I got memorized,
seems appropriate for this
situation: Ezekiel 25:17. "The path
of the righteous man is beset on
all sides by the inequities of the
selfish and the tyranny of evil
men. Blessed is he who, in the
name of charity and good will,
shepherds the weak through the
valley of darkness, for he is truly
his brother's keeper and the finder
of lost children. And I will
strike down upon thee with great
vengeance and furious anger those
who attempt to poison and destroy
my brothers. And you will know my
name is the Lord when I lay my
vengeance upon you."

apprentice
09-22-2012, 15:28
Eddie Morra: You see that guy? [we see a long haired dishevelled looking man walking in the city]
That was me not so long ago. What kind of guy without a drug or alcohol problem looks this way? Only a writer. Strangely enough nobody believed that I actually had a book contract. ("Limitless")

Hadrian
09-22-2012, 21:43
Uwielbaim wstawki z Latającego cyrku Monty Pythona:

'And now for something completely different' - "A teraz coś z zupełnie innej beczki" :)

apprentice
10-03-2012, 18:45
Basil Fawlty: Manuel will show you to your rooms - if you're lucky. "Fawlty Towers"

anne123
10-03-2012, 20:46
“I don't believe in the Republican party or the Democratic party. I just believe in parties." Samantha z SATC

Fanka Sex and the City :P

anne123
10-03-2012, 21:07
PULP FICTION
The Wolf: Because you are a character doesn't mean that you have character

Vincent Vega: Bacon tastes gooood. Pork chops taste gooood.
Jules Winnfield: Hey, sewer rat may taste like pumpkin pie, but I'd never know 'cause I wouldn't eat the filthy mother*&%$#. Pigs sleep and root in s*&$. That's a filthy animal. I ain't eat nothin' that ain't got sense enough to disregard its own feces.

wojdylam
10-04-2012, 13:00
Z nowinek kinowych to scenka z filmu Niezniszczalni 2 (nawiązująca do filmu Terminator):

Arnold Schwarzenegger: I'll be back.
Bruce Willis: You've been back enough. I'll be back.

Kpanczuk
10-05-2012, 15:55
Dla mnie to zdecydowanie i na zawsze "These pretzels are making me thirsty!!!" z Seinfelda. :D

idalia
10-05-2012, 15:56
A mi przypomniał się: 'Life's a box of chocolates, Forrest. You never know what you're gonna get.' z Forresta Gumpa. Rewelacja.

Ja się przyłączam, dla mnie to też jest niesamowity tekst. :)

Tezzo
10-06-2012, 23:07
Do, or do not. There is no "try".
- Yoda (from The Empire Strikes Back)

Love cannot be found where it doesn't exist, nor can it be hidden where it truly does.
- David Schwimmer, in the movie "Kissing a Fool"

apprentice
10-10-2012, 20:45
John Proctor: Because it is my name! Because I cannot have another in my life! Because I lie and sign myself to lies! Because I am not worth the dust on the feet of them that hang! How may I live without my name? I have given you my soul; leave me my name!
The Crucible

kasiorekk
10-10-2012, 20:52
"wystarczy że odpowiesz sobie na zajebiście , ale to zajebiście ważne pytanie: co lubię w życiu robić , a potem zacznij to robic" - oczywiście ''Chłopaki nie płaczą''

azja
10-21-2012, 11:08
[QUOTE=kachna;94503]Dla mnie kultowych jest większość tekstów z Misia (Stanisława Barei) - np.
- "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się",
- "Londyn? nie ma takiego miasta londyn! jest Lądek, Lądek Zdrój!"
- "Cham sie uprze i mu daj [zagubiony płaszcz w szatni], skąd dam jak nie mam",
- "Czy ja pale ? Pani kierowniczko ja pale cały czas",
i wiele innych, chociaż nie potrafię teraz wydobyć większości z głowy.
A też bardzo lubię teksty z Dnia Świra - np.
- "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza..",
- "ooo statni , ooo statni ,,,,ostatni",
- "Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"
i również wiele innych chociaż bardziej sytuacyjnych, znaczących w kontekście.[/QUOTE

Świetny jest też 'misiowy' tekst: "Oko mu wypadło. Temu misiu". U mnie w domu mówimy tak, kiedy ktoś cos zepsuje;P

azja
10-21-2012, 11:22
Z nowinek kinowych to scenka z filmu Niezniszczalni 2 (nawiązująca do filmu Terminator):

Arnold Schwarzenegger: I'll be back.
Bruce Willis: You've been back enough. I'll be back.

Dobre:D
Podobna zabawa kultowym tekstem była w Casino Royale, kiedy Bond, bardzo zdenerwowany faktem, że akurat nieco posypał się jego misterny plan, dla uspokojenia nerwów;) po raz pierwszy zamawia Martini:
- Barman: "Shaken or stirred?"
- Bond, James Bond: "Do I look like I give a damn?!"

Kuczmik
10-21-2012, 11:35
Z bardziej popularnych i śmiesznych haseł, bardzo lubię zwyczajne "You stupid woman" w wykonaniu Rene z "Allo Allo":)

olcia1234_2009
10-21-2012, 19:13
Z bardziej popularnych i śmiesznych haseł, bardzo lubię zwyczajne "You stupid woman" w wykonaniu Rene z "Allo Allo":)

...całe dzieciństwo to powtarzałam :D

Alex72
10-21-2012, 19:18
no i klasyka! "Run Forest, run!"

Uwielbiam :D To chyba będzie klasyk.

Abril
10-21-2012, 20:43
Mi się bardzo podoba poniższy tekst z "Mr Nobody", jest trochę mniej znany, ale moim zdaniem świetny:

"You have to make the right choice. As long as you don't choose, everything remains possible."

Margot84
10-21-2012, 21:36
I'm your father, Luke:p

Sylwia Pokorska
10-27-2012, 15:33
"Nie wstanę! Tak będę leżał!" - codziennie rano to powtarzam :D

Homer88
10-29-2012, 13:47
niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce...byłoby łatwiej gdybym nie był daltonistą!

ekscentryzm
11-03-2012, 20:12
Mój ulubiony, który stosuje osobiście:D "Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki. Na cuda trzeba poczekać." :D

pyma
11-07-2012, 15:54
"Bo to zła kobieta była" :D

agers12
11-11-2012, 16:09
" a jak zobaczysz długi tunel to nie idź w stronę światła"... ogólnie chyba cały Shrek w polskiej wersji...

pyma
11-17-2012, 02:15
Klasyk:
"Frankly, my dear, I don't give a damn."

"Szczerze mówiąc, moja droga, nic mnie to nie obchodzi."

mój ulubiony Rhett Butler:p

bobik90
11-18-2012, 11:31
"revenge is a meal best served cold"

"Forgiveness is between them and God. It's my job to arrange the meeting."

no i niezastąpione :

– Ja też kiedyś zaufałem pewnej kobiecie. Wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć.
– I wiesz co? I bym teraz, ku**a, nie miał ręki!

:D

mabc0
11-27-2012, 02:16
I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

aniamak
11-29-2012, 12:26
"Albo i dobra była tylko nie było tego widać"

http://www.olimpic-sport.pl
meble biurowe (http://www.lober.pl/)

apprentice
12-27-2012, 19:12
Scena z filmu "Pulp Fiction":

Mia: Don't you hate that?
Vincent: What?
Mia: Uncomfortable silences. Why do we feel it's necessary to yak about bullshit in order to be comfortable?
Mia: That's when you know you've found somebody special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably enjoy the silence.

szpileczka1
12-28-2012, 19:55
Słowa Gandalfa w I części Władcy Pierścieni, które zrobiły furorę w internecie, zwłaszcza na stronie youtube, która 'kipi' od przeróbek.

"You shall not pass!"

(choć chyba tak naprawdę Gandalf mówi you can not pass..)
https://www.youtube.com/watch?v=SNQj_MnLsdw

aniawielgosz
12-29-2012, 23:03
Scena z filmu "Pulp Fiction":

Mia: Don't you hate that?
Vincent: What?
Mia: That's when you know you've found somebody special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably enjoy the silence.

mój ulubiony :)

apprentice
01-03-2013, 19:36
"You're very, very young... and your very, very stupid". - Any Given Sunday

UnflinchingMan
01-05-2013, 16:10
'What does Marcellus Wallace look like?'

'The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy My brothers. And you will know My name is the Lord when I lay My vengeance upon thee.'

Z 'Pulp Fiction' :)

apprentice
01-20-2013, 10:50
Vincent Hanna: I say what I mean, and I do what I say.
("Heat")

jaymz69
01-20-2013, 11:42
Aliens by James Cameron
Hudson: "What do you mean, '*They* cut the power'? How could they cut the power, man? They're animals!" :D

Nav18
01-22-2013, 16:10
"I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum." z They Live.

apprentice
01-30-2013, 17:48
Tony Soprano: What the fuck's with you?
Carlo Gervasi: Root canal, they got me on oxycodone. My whole fuckin' head is numb.
Tony Soprano: Well, that answers some questions.

Maciek1989
01-30-2013, 19:07
"Frankly, my dear, I don't give a damn" - "Przeminęło z wiatrem". Rzekomo najsłynniejsza kwestia, jaka kiedykolwiek padła w filmie. Zresztą w latach '30 użycie wyrażenia "give a damn" na wielkim ekranie było niemal moralną rewolucją;p

Lonai
02-02-2013, 18:42
Michael Corleone: It's not personal, Sonny. It's strictly business. ("Ojciec chrzestny")

kenning
02-02-2013, 21:04
Król Lew: "Long live the king!"

nikamo
02-04-2013, 13:01
z 'Uprowadzonej':

'I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you. '

no i dla mnie kultowe teksty są w parodii Borewicza.. :) polecam!

dianannasz
02-04-2013, 14:38
"Always look on the bright side of life" z filmu "Żywot Briana" np. A "kultowym" można nazwać nie tylko zdanie, ale i całą piosenkę. Pamiętam, że w już pierwszym tygodniu od pojawienia się w propozycjach do głosowania "Listy Przebojów Muzyki Filmowej" radia RMF Classic aż na drugim miejscu znalazła się ;)

apprentice
02-12-2013, 19:56
Who was that said only the dead have seen the end of war? I have seen the end of war. The question is, how do I go on living?

You know what I *did* to get back to you? You know what I did?

("Brothers")

Toolek
02-16-2013, 14:20
Oczywiscie cytaty z Trainspotting dla obeznanych z filmem, bo dopiero w polaczeniu z obrazem mozna je w pelni docenic - (dzieci nie czytac):

"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. Sprzątam po sobie i w drogę. Wybieram życie. Nie mogę się już doczekać. Będę jak inni. Praca, rodzina, zaje**** TV, pralka, samochód, kompakt, otwieracz do puszek, dobre zdrowie i żarcie, ubezpieczenie, kredyt, dom, sportowy ubiór, garnitury, teleturnieje, niejadalne żarcie, dzieci, spacery, etat, golf, czysty wóz, szafa swetrów. Święta z rodziną, emerytura, zwolnienie podatkowe, pogodna starość i życie... aż do śmierci."

"To był cały Mickey Forrester:
- Co to ku** jest? - Normalnie nie wziąłbym tego do ręki, ale teraz było inaczej.
- Czopki z opium. Tego ci trzeba. Wchodzi gładko, nie przerywając snu.
- Chcę szpryce!
- Mam tylko to, twój wybór... Lepiej?
- Kocham je, czemu miałbym odmówić im mojej dupy?!

"Marze o czystym kibelku. Złote kurki i marmury, deska z kości słoniowej, francuskie perfumy i klozetowa, która wydaje jedwabną srajtaśme... Teraz jednak muszę wysrać się gdziekolwiek."

"(...)Chciałem powiedzieć coś pocieszającego, coś ludzkiego:
- Powiedz coś Mark... Powiedz coś do ku*** nędzy!
- Przygotuje działkę..."

Krzysiek1990
02-25-2013, 02:55
"On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero."

apprentice
02-25-2013, 20:35
BOBBY DURAN: Were you waiting for me?
JACK WEIL: All my life.

("Havana")

KostkaM
02-26-2013, 18:04
"Ludzie boją się przyznać jak duża część ich życia zależy od szczęścia.
To przerażające, że tak dużo nie podlega ich kontroli.
Są chwile w czasie meczu, kiedy piłka uderza w górę siatki
i przez ułamek sekundy może przelecieć dalej lub cofnąć się.
Z odrobiną szczęścia leci dalej i wygrywasz,
albo nie i przegrywasz..."

Match Point (Wszystko gra)

apprentice
03-06-2013, 21:08
Every day above ground is a good day. - "Scarface"

tłumacz_przemek
03-07-2013, 21:51
Jako fan filmów o przygodach James-a Bond-a dorzucę swoje trzy grosze:

I'm sorry. That last hand... nearly killed me. -> Casino Royale Bond po powrocie do gry po nieudanej próbie otrucia.

Why is it that people who can't take advice always insist on giving it? -> Casino Royale

– Vodka martini.
– Shaken or stirred?
– Do I look like I give a damn? -> Casino Royale - Bond zamawia swój ulubiony trunek po przegraniu 10 mln w pokera

lozyna
03-09-2013, 20:36
"Terminator" - Hasta la vista, baby!

"Taksówkarz" - Are you talking to me?

"Władca pierścieni" - My precious..

"Titanic" - I'm the king of the world

"Król Lew" - Oh yes, the past can hurt. But you can either run away from it or learn from it.

James Bond - My name is Bond, James Bond.

aneta92
03-11-2013, 13:02
Wszystkie teksty króla Juliana sa kultowe :D

Sheena
03-17-2013, 20:08
Często powtarzanym tekstem filmowym obecnym w innych filmach sa słowa Tony'ego Montany (Al Pacino) ze Scarface'a:

"Say hello to my little friend!"

(chodziło o broń oczywiście dla niewtajemniczonych ;) )

Dla wielbicieli filmów i ich tekstów polecam test poniższy test:

http://film.onet.pl/quizy/kultowe-cytaty-z-kultowych-komedii,3350,2,quiz.html

Pytania mogą zadziwić ;)

irina555
03-24-2013, 23:18
Jak można przekazać grę słów z " Everybody loves Raymond" :
- He is my mentor.
- You mean a tormentor?